Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Θα νομίζεις ότι τόσο καιρό απλά δεν οδηγούσες αυτοκίνητο (σε σχέση με το προηγούμενό σου πάντα). Οι επιδόσεις του 1.8 είναι λίγο παραπάνω από οκανοποιητικές. Το "κινείται αξιοπρεπώς" είναι αστείο...

 

2) Η διαφορά στην πράξη είναι πολύ μικρή στην κατανάλωση και πραγματικά αν τα διαθέτεις πάρε το 1.8. Εμένα σε 1.5 χρόνο η κατανάλωση είναι περίπου 6.8 κατά μέσο όρο.

Το θεμα ειναι αν θελεις και πρακτικοτητα..

Γιατι με το Type s οι πισω θα μπαινουν δυσκολα..

 

Πολυ καλα και τα δυο..

 

Και αν διαθετεισ 2500 επιπλεον παρε 1,8 140 αλογα 5Θ..

 

Απλως το 1,4 ειναι πιο προσεγμενο απο αποψη εμφανισης..

 

Αλλα οι επιδοσεις του 1,8 ειναι καταπληκτικες..

 

Οσο για την καταναλωση, απ'οτι λενε και τα παιδια, ειναι πολυ χαμηλη και στα δυο με μικρες διαφορες..

 

Και το επιπλεον ερωτημα ειναι:μεταχειρισμενο 'η καινουργιο??

 

Σκεψου..

 

Καλη αγορα οτι κι αν αποφασισεις..H HONDA σε περιμενει..!!!

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

προς τα δεξια εχει μια με 6 βραχιονες σε χρωμα περιπου ανθρακι..

 

σε καθε βραχιονα προς την πλευρα της ροδας εχει και 2 μικρα σαν βαθουλωματα..

 

Αυτην εννοεις οτι φοραει το αυτοκινητο απο την αντιπροσωπεια??

Τελικα ξερει καποιος να μου πει??

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα και ρωτησα στις αντιπροσωπείες και μοθ ειπαν οτι μου δινουν η μια:

1)τον ογκομετρικο συναγερμο (ΑΞΙΖΕΙ?)

2)και τα φιμε (που θα εβαζα σιγουρα ειναι ομως καλα?) τελικη τιμη 19040

 

και η αλλη μονο τον ογκομετρικο τελικη τιμη 18800

 

το αμαξι 8α το παρω μετρητα τι προτείνετε να ζητήσω άλλο η δεν υπαρχει περιπτωση λετε για κατι καλυτερο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα και ρωτησα στις αντιπροσωπείες και μοθ ειπαν οτι μου δινουν η μια:

1)τον ογκομετρικο συναγερμο (ΑΞΙΖΕΙ?)

2)και τα φιμε (που θα εβαζα σιγουρα ειναι ομως καλα?) τελικη τιμη 19040

 

και η αλλη μονο τον ογκομετρικο τελικη τιμη 18800

 

το αμαξι 8α το παρω μετρητα τι προτείνετε να ζητήσω άλλο η δεν υπαρχει περιπτωση λετε για κατι καλυτερο?

Μια χαρα φιλε η επιλογη σου.

Και εγω εκει εχω καταληξει..

Χρωμα??

Οσο για τα δωρα πιεσε τους κι αλλο.Κι εμενα ογκομετρικο συναγερμο μου ειπαν.Στην αρχη μου φανηκε περιττος αλλα αν δεν εχεις παρκιν και το χεις στον δρομο ισως τελικα να ειναι πιο χρησιμο δωρο..

Οσο για τα φιμε, με 150 αντε 200 ευρω τα εχεις βαλει..

Ενω ο συναγερμος σιγουρα μαζι με την τοπο8ετηση θα εχει πιο μεγαλο κοστος..

 

Παντως οτι κι αν αποφασισεις, καλη αγορα και καλοταξιδο..

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα και ρωτησα στις αντιπροσωπείες και μοθ ειπαν οτι μου δινουν η μια:

1)τον ογκομετρικο συναγερμο (ΑΞΙΖΕΙ?)

2)και τα φιμε (που θα εβαζα σιγουρα ειναι ομως καλα?) τελικη τιμη 19040

 

και η αλλη μονο τον ογκομετρικο τελικη τιμη 18800

 

το αμαξι 8α το παρω μετρητα τι προτείνετε να ζητήσω άλλο η δεν υπαρχει περιπτωση λετε για κατι καλυτερο?

 

 

Αν ενοεις φιμε τις μεμβρανες αυτες απο 1/10/08 απαγορευοντε στα μπροστινα τζαμια.

 

Στα πισω μπορεις να βαλεις οτι θελεις.

 

Ανετα μπορεις να ζητησεις αισθητηρες παρκαρισματος με οθονη.

 

 

Για συναγερμο βαλε καποιον να δουλευει με το μπουτον του κλειδιου.Εγω τετοιον ζητσα και μου εβαλαν.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδια. Πριν λίγες ημέρες έγινα κάτοχος ενός civic 5d 1.8 sport. Ευχαριστημένοι οι κάτοχοι του forum;
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδια. Πριν λίγες ημέρες έγινα κάτοχος ενός civic 5d 1.8 sport. Ευχαριστημένοι οι κάτοχοι του forum;

 

Καλωσηρθες στο forum και καλοριζικο !!!! Εγω το εχω εναμυσι μηνα με isift κιβωτιο ταχυτητων και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος !!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

το καινουργιο εχει αισθητηρες παρκαρίσματος ενσωματωμένους οποτε δεν χρειάζεται να τους ζητησω απλος λεω να τους πω τιποτα αλουμινένια μαρσπιε η κανα λεβιε ταχυτητων που υπαρχει στα αξεσουάρ.?

α παιδια οι ζαντες στο 1.4 με τα 100ps ειναι ενα σχεδιο με πενταμπρατσες 16αρες η εχουμε επιλογη γιατι αυτοι δεν ηξεραν αν υπαρχει επιλογη στο σχεδιο ?

:blink:

Link to comment
Share on other sites

α χρωμα τι λετε να διαλεξω την περλα μαυρη η την καφε περλα που το βραδυ ειναι σαν μαυρο αλλα την μερα αλλαζει αναλογα με το πως πεφτει το φως πανω του.ασχετο αλλα διαβασα σε αλλα φορουμ παραπονα για το χρωμα εχετε και εσεις εδω παιδια οι φημες?παντως μαλλον παω για την περλα την μαυρη να σας πω καθως ειμαι λιγο κλασσικος.
Link to comment
Share on other sites

α χρωμα τι λετε να διαλεξω την περλα μαυρη η την καφε περλα που το βραδυ ειναι σαν μαυρο αλλα την μερα αλλαζει αναλογα με το πως πεφτει το φως πανω του.ασχετο αλλα διαβασα σε αλλα φορουμ παραπονα για το χρωμα εχετε και εσεις εδω παιδια οι φημες?παντως μαλλον παω για την περλα την μαυρη να σας πω καθως ειμαι λιγο κλασσικος.

Διάλεξε αυτό που σου έκατσε πρωτο. Όσο για το χρώμα και εγώ το εχω ακόυσει. Ευχομαι να μην ισχύει

Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθες στο forum και καλοριζικο !!!! Εγω το εχω εναμυσι μηνα με isift κιβωτιο ταχυτητων και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος !!!

Καλώς σας βρήκα. Το πήρες και εσύ με την εκπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα. Το πήρες και εσύ με την εκπτωση;

 

Ναι με την εκπτωση το πηρα αλλα παραλιγο να το παραγγειλω 3 μερες πριν που δεν υπηρχε η εκπτωση !!!! Ευτυχως ανεβαλα και κερδισα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι με την εκπτωση το πηρα αλλα παραλιγο να το παραγγειλω 3 μερες πριν που δεν υπηρχε η εκπτωση !!!! Ευτυχως ανεβαλα και κερδισα.

 

ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΤΟ ΣΠΟΡΤ ΤΟ 5ΘΥΡΟ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΕΣ, ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΟΝΤΩς ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΑ ΠΑΩ ΤΑΞΙΔΙΑ ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΒΑΦΩ ΜΕ ΤΟ ΠΙΝΕΛΑΚΙ ΤΙ ΚΑΠΟ ΤΑ ΧΤΥΠΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΠΕΤΡΑΔΑΚΙΑ.ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΕΤΡΑΔΑΚΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΦΕΥΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΩΜΑ, ΣΤ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΟΠΕΛ ΑΣΤΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Link to comment
Share on other sites

Διάλεξε αυτό που σου έκατσε πρωτο. Όσο για το χρώμα και εγώ το εχω ακόυσει. Ευχομαι να μην ισχύει

Καλωσορισες φιλε !!

 

Εγω τωρα θα παω να παραγγειλω το 1,4 στα 100αλογα και 8α το παρω κοκκινο..

 

Πολυ ωραιο κι αυτο..

 

Και του παει παρα πολυ..

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

το καινουργιο εχει αισθητηρες παρκαρίσματος ενσωματωμένους οποτε δεν χρειάζεται να τους ζητησω απλος λεω να τους πω τιποτα αλουμινένια μαρσπιε η κανα λεβιε ταχυτητων που υπαρχει στα αξεσουάρ.?

α παιδια οι ζαντες στο 1.4 με τα 100ps ειναι ενα σχεδιο με πενταμπρατσες 16αρες η εχουμε επιλογη γιατι αυτοι δεν ηξεραν αν υπαρχει επιλογη στο σχεδιο ?

:blink:

Στο επισημο site εχει μια πολυ ωραια ζαντα τερμα δεξια στις φωτογραφιες του εξωτερικου, με 6 βραχιονες..Μου φαινεται οτι ειναι και ανθρακι στο χρωμα..

 

Ξερει καποιος κατι σιγουρο??

 

Υπαρχει εναλακτικη απο αυτη που φοραει απο την αντιπροσωπεια σε διαστασεις 16'',205/50??

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΤΟ ΣΠΟΡΤ ΤΟ 5ΘΥΡΟ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΕΣ, ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΟΝΤΩς ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΑ ΠΑΩ ΤΑΞΙΔΙΑ ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΒΑΦΩ ΜΕ ΤΟ ΠΙΝΕΛΑΚΙ ΤΙ ΚΑΠΟ ΤΑ ΧΤΥΠΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΠΕΤΡΑΔΑΚΙΑ.ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΕΤΡΑΔΑΚΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΦΕΥΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΩΜΑ, ΣΤ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΟΠΕΛ ΑΣΤΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

 

Το ιδιο μου ελεγε σημερα σε ενα car wash ενας πελετης που ειχε το κοκκινο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τι στο καλό, με πινελο τα βάφουνε; Πάντως επειδή το έχω μόλις δύο εβδομαδες δεν έχω προσέξει κάτι
Link to comment
Share on other sites

Ναι με την εκπτωση το πηρα αλλα παραλιγο να το παραγγειλω 3 μερες πριν που δεν υπηρχε η εκπτωση !!!! Ευτυχως ανεβαλα και κερδισα.

 

Σωστός.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι με την εκπτωση το πηρα αλλα παραλιγο να το παραγγειλω 3 μερες πριν που δεν υπηρχε η εκπτωση !!!! Ευτυχως ανεβαλα και κερδισα.

 

 

Το δικο μου Civic εχει την ιστορια του !!!! Για την κορη μου το πηρα αλλα δεν της αρεσε (αγοροφερνει απο οτι λεει) και της εδωα το CRV και το κρατησα εγω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΤΟ ΣΠΟΡΤ ΤΟ 5ΘΥΡΟ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΕΣ, ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΟΝΤΩς ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΑ ΠΑΩ ΤΑΞΙΔΙΑ ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΒΑΦΩ ΜΕ ΤΟ ΠΙΝΕΛΑΚΙ ΤΙ ΚΑΠΟ ΤΑ ΧΤΥΠΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΠΕΤΡΑΔΑΚΙΑ.ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΕΤΡΑΔΑΚΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΦΕΥΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΩΜΑ, ΣΤ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΟΠΕΛ ΑΣΤΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω στο μαύρο χρώμα.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω στο μαύρο χρώμα.

 

Μην μου λες τετοια.....Και το δικο μου μαυρο ειναι !!!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

η μαυρη αληθεια ειναι οτι οποιος αγοραζει χοντα σε χρωμα μη μεταλλικο-περλε παιζει με την τυχη του γιατι ειναι γνωστο οτι η βαφη ειναι απο τα αδυνατα σημεια της φιρμας....
Link to comment
Share on other sites

η μαυρη αληθεια ειναι οτι οποιος αγοραζει χοντα σε χρωμα μη μεταλλικο-περλε παιζει με την τυχη του γιατι ειναι γνωστο οτι η βαφη ειναι απο τα αδυνατα σημεια της φιρμας....

και το δικο μου μεταλλικο μαρο ειναι αλλα δυστυχως φευγει με το παραμικρο.φαινεται κανονικα η λαμαρινα απο κατω σαν να μην εβαλαν καθολου χρωμα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν ενοεις φιμε τις μεμβρανες αυτες απο 1/10/08 απαγορευοντε στα μπροστινα τζαμια.
Δέν αναφέρεται καμμία απαγόρευση τοποθέτησης μεμβρανών.Αναφέρει ό νόμος ότι τά παράθυρα οδηγού καί συνοδηγού πρέπει νά έχουν διαπερατότητα 70% καί τό εμπρόσθιο παρμπρίζ 75%.Στά πίσω παράθυρα καί πίσω παρμπρίζ δέν υπάρχει κανένα όριο.Απλά αναφέρεται ότι στό πίσω παρμπρίζ πρέπει νά μήν μπαίνει μεμβράνη στό σημείο πού υπάρχει τό τρίτο φώς-στόπ.
:cool:Σύμπαν καί Θεός αγέννητα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...