Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω αλλα ολα αυτα ειναι δεν ειναι τυποποιημενα για καθε αυτοκινητο αλλα ειναι "γενικων" διαστασεων και δεν εφαρμοζουν οπως πρεπει σε καθε αμαξι εκτος ...απο συμπτωση.
Απλά, θέλει λίγο κόψιμο το πατάκι του οδηγού. Τα πήρα 35 ευρώ. Τα γνήσια πιστεύω ότι θα κάνουν τουλάχιστον τα διπλά και θα είναι και μοκέτα που καθαρίζεται δύσκολα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά.Έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό αντιπρόσωπο για το 1ο μεγάλο σέρβις;Μιλάω για εξυπηρέτηση, τιμές κλπ.
Link to comment
Share on other sites

MPOREI KAPOIOS NA MOY PEI TI NOYMERO AERA GEMIZEI TA LASTIXA TOY GIA HONDA 5D.EYXARISTO

 

 

 

Εμενα το 1.8 γραφει 30 παντου.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οριστε και δυο φωτο απο το Civic 1.8 sport auto μετα την τοποθετηση οθονης Kenwood 8022BTY 7 ιντσων και destinator μεσω navibox.

 

http://img514.imageshack.gr/files/ilnhj4x0ef08gomasioq.jpg

 

http://img514.imageshack.gr/files/71no23dellqnmwdw4g3t.jpg

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

MPOREI KAPOIOS NA MOY PEI TI NOYMERO AERA GEMIZEI TA LASTIXA TOY GIA HONDA 5D.EYXARISTO

 

 

30 μπρος πίσω. Αν είναι να φορτώσεις 2 άτομα πίσω και αρκετά πράγματα στο πορτ μπαγάζ, τότε απαραίτητο είναι να ρίξεις κανδυό λίμπρες τουλάχιστον στα πίσω(32-34)

Link to comment
Share on other sites

Τα χειριστήρια στο τιμόνι λειτουργούν?Η οθόνη του σιβίκ ποιες ενδείξεις έχει?

 

 

Θα βαλω το απογευμα τους ανταπτορες.Η οθονη εχει ενδειξη θερμοκρασιας κλιματιστικου και ωρα.Για να γινει αυτο μετεφερα το εργοστασιακο radio cd στο πορτ μπαγαζ.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τα χειριστήρια στο τιμόνι λειτουργούν?Η οθόνη του σιβίκ ποιες ενδείξεις έχει?

 

Μια χαρα λειτουργουν τα χειριστηρια.Μολις τα εβαλα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

οκ ,μια χαρα η μεγαλη οθονη στο ταμπλο του honda μας ,

αλλα ηθελα να ρωτησω τον φιλο που την τοποθετησε εαν όταν έχει ήλιο κατα την διαρκεια της ημερας πεφτει το φως εντονα πανω στην οθονη ;

 

Γιατι ετσι μαλλον δεν θα μπορουμε να δουμε τι δειχνει η οθονη.

 

 

.. και κατι αλλο δεν ξερω για εσας ,παντως εγω οταν εχει ηλιο δυσκολα διακρινω τι απεικονιζεται στην οθονη του ρολογιου και του κλιματισμου ,

 

Εσεις εχετε κανει καμια πατεντα ;

Link to comment
Share on other sites

οκ ,μια χαρα η μεγαλη οθονη στο ταμπλο του honda μας ,

αλλα ηθελα να ρωτησω τον φιλο που την τοποθετησε εαν όταν έχει ήλιο κατα την διαρκεια της ημερας πεφτει το φως εντονα πανω στην οθονη ;

 

Γιατι ετσι μαλλον δεν θα μπορουμε να δουμε τι δειχνει η οθονη.

 

 

 

Υπαρχει μια μικρη λογικη "απωλεια" αλλα ανεκτη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο μαγαζί το τοποθέτησες?

 

 

 

Αν και το site ειναι κακο

 

http://www.ixokinisi.gr

 

Το καταστημα Ν.Ιωνιας πολυ καλο. Αν σε ενδιαφερει στειλε μου pm.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η λίστα από το site που έδωσε ο φίλος και δείχνει το κατά πόσο κάποιος που αγόρασε ένα HONDA, παρέμεινε στην ίδια μάρκα και στο επόμενό του αυτοκίνητο. Σχεδόν 65% των αγοραστών ενός HONDA, παρέμειναν πιστοί στην ίδια μάρκα.Μεγάλη υπόθεση αν σκεφτεί κανείς ότι ένας σημαντικός ανταγωνιστής (VW) παρουσιάζει ένα ποσοστό 39,7%..Απίστευτό...

 

 

The full list of carmakers is as follows:

Honda 64.7%

Toyota 63.2%

Lexus 60.4%

Mercedes Benz 58.6%

BMW 58.5%

Ford 52.5%

Chevrolet 52.0%

Nissan 51.3%

Subaru 50.5%

Cadillac 50.4%

Land Rover 49.0%

Scion 47.2%

Hyundai 46.7%

HUMMER 43.7%

Jeep 42.8%

Suzuki 40.7%

GMC 40.6%

Lincoln 40.6%

Dodge 39.7%

Volkswagen 39.7%

Porsche 38.2%

Infiniti 37.9%

Audi 37.2%

Saturn 37.1%

Acura 37.0%

Chrysler 32.8%

Kia 32.5%

Volvo 32.5%

Buick 31.3%

Mazda 30.7%

SAAB 30.5%

Mercury 30.2%

MINI 29.3%

Mitsubishi 28.1%

Pontiac 27.2%

Jaguar 26.2%

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα το ετήσιο service των 20.000χλμ στον Σαρακάκη στην Γλυφάδα.

184€ όλα μαζι (ανταλακτικά και εργασία).

 

Πάμε τώρα στην ******ά που μου κάνανε.

 

Τον Ιούλιο είχα πάθει μια ζημιά (ο πατέρας μου ειχε χτυπήσει την πορτα σε κολωνάκι...) κι επειδή έχω μοικτή ασφάλεια την φτιάξαμε αμέσως.

Το κόστος ήταν 1.500€ περίπου και φυσικά τα πλήρωσα όλα μετρητής για να παραλάβω το αμάξι, προσκόμησα τα τιμολόγια στην ασφαλιστική μου κι έπειτα από μέρες πήρα τα χρήματα πίσω. Όλα ωραία και καλά ως εδώ.

 

Τώρα που πήγα για το ετήσιο service αφού άφησα το αυτοκίνητο το πρωί με πήραν το μεσημέρι για να μου πούν ότι έχω υπόλοιπο 1.500€ απ'τον ιούλιο!!!!!

 

Καταλαβαίνετε την έκπληξή μου και την οργή μου ταυτόχρονα!

Αμέσως πήρα τον ασφαλιστή μου τηλ. για να κοιτάξει τα τιμολόγια αν είναι εξοφλημένα και προς μεγάλη μου απογοήτευση μου είπε πως τα τιλολόγια γράφουν πάνω επί πιστώση!!!!!!!!

 

Φυσικά εξωφλητική απόδειξη ΔΕΝ μου είχαν κόψει αλλά κι εγώ ο χαζός ούτε το πρόσεξα, ούτε ζήτησα απόδειξη όταν είχα πληρώσει.

 

Όπότε τώρα φαίνομαι ότι είμαι χρεομένος και καλούμαι να πληρώσω για δεύτερη φορά το συγκεκριμένο ποσό...

 

Και αφού πήγα από κεί και γίναμε μαλιά, κουβάρια, τους θέτω το εξής ερώτημα:

Πως με άφησαν να πάρω το αυτοκίνητο και να φύγω αφού ΠΑΓΕΙΑ πολιτική των εταιριών (και σε αυτό τουλάχιστον συμφώνησαν μαζί μου) είναι να ΜΗΝ ΦΕΥΓΕΙ ΚΑΝΕΝΑ αμάξι αν δεν είναι πληρωμένο???

Πως και με ειδοποιήσανε ΤΟΣΟ καιρό μετα (5 μήνες!)?????????????

Κι επίσης αφού δεν βρίσκουν πουθενά την απόδειξη (που ούτε εγώ έχω...) πως και δεν βρήκαν την συγκεκριμένη μέρα πλεόνασμα στο ταμείο???

 

Δικό μου συμπέρασμα: Η ταμείας τα λεφτά τα έκανε ρεμούλα και αφού εγώ δεν πήρα χαμπάρι τίποτα την σκαπούλαρε...

 

Συγνώμη για το μεγάλο post αλλά έπρεπε να το μοιραστώ μαζί σας γιατί θέλω να ακούσω κι άλλες γνώμες / απόψεις και για να προφυλλάξω άλλους.....

 

Μην ξεχάσω να αναφέρω ότι είναι κρίμα γιατί δεν είχα κανένα παράπονο απ'το συνεργείο και απ'την ποιότητα της δουλειάς που γίνεται εκεί (εξυπηρέτηση / τεχνογνωσία / τιμές).

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα λειτουργουν τα χειριστηρια.Μολις τα εβαλα.

 

Καλορίζικη φίλε μου η οθόνη σου και να την προσέχεις.

Κι εγώ από τότε που πηρα το αμάξι (1 χρόνο+) κοιτάζω να βάλω τέτοια οθόνη αλλά το γεγονός οτί ΔΕΝ βγαίνει και ανα πάσα ώρα και στιγμή μπορούν να σου σπάσουν το αμάξι και να στην πάρουν δεν με αφήνει να προχωρίσω στο επόμενο βήμα.

 

Θέλεις να μας πείς πόσο σου πήγε όλο το εγχείρημα???

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικη φίλε μου η οθόνη σου και να την προσέχεις.

Κι εγώ από τότε που πηρα το αμάξι (1 χρόνο+) κοιτάζω να βάλω τέτοια οθόνη αλλά το γεγονός οτί ΔΕΝ βγαίνει και ανα πάσα ώρα και στιγμή μπορούν να σου σπάσουν το αμάξι και να στην πάρουν δεν με αφήνει να προχωρίσω στο επόμενο βήμα.

 

Θέλεις να μας πείς πόσο σου πήγε όλο το εγχείρημα???

 

 

Ολο το εγχειρημα μαζι με το navibox για πλοηγηση που κανει 500 ευρω επιασε τα 1900 ευρω.Εχει bluetooth και tv tuner.

 

+ 105 ευρω το πλαισιο απο Honda για να μπει η οθονη.

 

Ακομα και να εβγαινε δεν ειναι ενα απλο radio cd . Εχει και ογκο και βαρος.Δεν θα ηταν απλο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Ηθελα να ρωτήσω αν κάποιος εχει παρει το αυτοκίνητο σε κόκκινο χρώμα γιατι εχω ανδοιασμους αφου δεν ειναι μεταλλικο..

 

Επειδη μένω Κρητη φοβαμαι πως θα παρουσιάσει γρήγορα φθωρα το χρώμα λόγω της εντονης ηλιοφάνειας αλλα και της βεβαρημένης με αλατι ατμοσφαιρας λόγω της θαλλασας..

 

Κατεληξα σε αυτο το χρωμα γιατι δεν υπαρχει το Vivvid Blue που μου αρεσε πιο πολύ καθως η εταιρία σταματησε να το παραγει..

 

Επισης ηθελα να ρωτήσω ποια αντιπροσωπεια κανει τα περισσοτερα δωρα κατα την αγορά του αυτοκινήτου....????

 

Εγω μενω Κρητη αλλα με το ζορι 8α μου βαλλουν αισθητηρες και αναρωτιώμουν αν καποια αλλη αντιπροσωπεια, κυρίως στις υπόλοιπες πόλεις εκτοσ Ηρακλειου, αλλα και στην Α8ηνα, προσφέρουν περισσοτερα..

 

Οποιος εχει προσωπικη εμπειρία με συγκεκριμένες προσφορες ας με βοη8ήσει..

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

, αλλα και στην Α8ηνα, προσφέρουν περισσοτερα..

 

Οποιος εχει προσωπικη εμπειρία με συγκεκριμένες προσφορες ας με βοη8ήσει..

 

Εμενα μου εβαλα αισθητηρες πισω , συναγερμο και μεμβρανες στην Αθηνα που το πηρα.Με λιγο ...ζορι και xenon θα μου εβαζαν αλλα με το civic 1.8 που εχει αυτοματο αναμα φωτων θελει λιγο ψαξιμο.Αν σε ενδιαφερει ονομα στειλε μου pm να σου πω.Το οτι θα ερθεις απο Κρητη θα μετρησει.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Ηθελα να ρωτήσω αν κάποιος εχει παρει το αυτοκίνητο σε κόκκινο χρώμα γιατι εχω ανδοιασμους αφου δεν ειναι μεταλλικο..

 

Επειδη μένω Κρητη φοβαμαι πως θα παρουσιάσει γρήγορα φθωρα το χρώμα λόγω της εντονης ηλιοφάνειας αλλα και της βεβαρημένης με αλατι ατμοσφαιρας λόγω της θαλλασας..

 

Κατεληξα σε αυτο το χρωμα γιατι δεν υπαρχει το Vivvid Blue που μου αρεσε πιο πολύ καθως η εταιρία σταματησε να το παραγει..

 

Επισης ηθελα να ρωτήσω ποια αντιπροσωπεια κανει τα περισσοτερα δωρα κατα την αγορά του αυτοκινήτου....????

 

Εγω μενω Κρητη αλλα με το ζορι 8α μου βαλλουν αισθητηρες και αναρωτιώμουν αν καποια αλλη αντιπροσωπεια, κυρίως στις υπόλοιπες πόλεις εκτοσ Ηρακλειου, αλλα και στην Α8ηνα, προσφέρουν περισσοτερα..

 

Οποιος εχει προσωπικη εμπειρία με συγκεκριμένες προσφορες ας με βοη8ήσει..

Εμένα μου έκαναν δώρο συναγερμό, αισθητήρες παρκαρίσματος, bluetooth, πατάκια, τρίγωνο,φαρμακείο και πυροσβεστήρα.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκαναν δώρο συναγερμό, αισθητήρες παρκαρίσματος, bluetooth, πατάκια, τρίγωνο,φαρμακείο και πυροσβεστήρα.

 

Πατακια μου εκαναν κι εμενα αλλα οχι τα δικα του.Τα δικα του τα πηρα σημερα 45 ευρω + ΦΠΑ και τους λασπωτηρες 65 ευρω + ΦΠΑ.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πατακια μου εκαναν κι εμενα αλλα οχι τα δικα του.Τα δικα του τα πηρα σημερα 45 ευρω + ΦΠΑ και τους λασπωτηρες 65 ευρω + ΦΠΑ.
Τα πατάκια δηλαδή είναι της Honda και ειδικά για civic? Είναι μοκέτα ή λάστιχο?
Link to comment
Share on other sites

Τα πατάκια δηλαδή είναι της Honda και ειδικά για civic? Είναι μοκέτα ή λάστιχο?

 

 

Ετσι ακριβως !!!!Oχι μονο για Honda αλλα για civic συγεκριμενο.Το δικο μου ειναι αυτοματο και το πεταλ γκαζιου παταει στο πατωμα.Το πατακι ερχεται και το αγκαλιαζει 100 %.

 

Ειναι απο μοκετα και στην μεση εχουν σε γκρι - ασημι το λογοτυπο του civic.Η εικονα δεν ειναι οτι το καλυτερο αλλα παρε μια ιδεα.

 

http://img514.imageshack.gr/files/1pkt3sa3xt7hhls11lxz_thumb.jpg

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως !!!!Oχι μονο για Honda αλλα για civic συγεκριμενο.Το δικο μου ειναι αυτοματο και το πεταλ γκαζιου παταει στο πατωμα.Το πατακι ερχεται και το αγκαλιαζει 100 %.

 

Ειναι απο μοκετα και στην μεση εχουν σε ασημι πλαισιο το λογοτυπο του civic.Η εικονα δεν ειναι οτι το καλυτερο αλλα παρε μια ιδεα.

 

http://img514.imageshack.gr/files/1pkt3sa3xt7hhls11lxz_thumb.jpg

Ωραία φαίνονται, και η τιμή τους δεν είναι πολύ ακριβή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...