Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας. Μόλις παρήγγειλα και εγώ ενα Honda Civic 1800.

Αν είναι κανείς από Θεσ/νίκη, παρακαλώ να μου πει ποιο συνεργείο θεωρεί καλύτερο?

Κουλούρη ή Σαρακάκη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και τωρα δεν εχεις κανενα προβλημα δηλαδη?η αληθεια ειναι οτι σου αντικατεστησαν πολλα πραγματα.πετυχα τυχαια τον αντιπροσωπο εχθες του ειπα οτι απο καπου τριζει και μου ειπε φερτο να το δουμε θα το παω απο εβδομαδα και ελπιζω να μπορεσουν να καταλαβουν απο που προερχεται το τριξιμο και να μην μου αρχισουν τις φθηνες δικαιολογιες τυπου δεν ακουγεται τιποτα η δεν μπορουμε να βρουμε απο που ειναι.παντως το δικο σου πρεπει να ειχε αρκετα μεγαλο προβλημα γιατι πολλα πραγματα αλλαξες

 

emena trizei apo tin arxi, edo diladi kai ena xrono. to exo paei sto saracaki 2-3 fores kai olo tha parageiloun anatallaktika, alla akoma ... perimeno. A, ta pareigeilan kai 1 fora, alla exasan tin paraggelia!!!. episis, an sas trizei kati stis kolones aftoi einai oi aerosakoi, to kseroun oti exoun provlima, alla akoma den kseroun an i honda stous kainourgious to exei ftiaksei....

CU

Link to comment
Share on other sites

emena trizei apo tin arxi, edo diladi kai ena xrono. to exo paei sto saracaki 2-3 fores kai olo tha parageiloun anatallaktika, alla akoma ... perimeno. A, ta pareigeilan kai 1 fora, alla exasan tin paraggelia!!!. episis, an sas trizei kati stis kolones aftoi einai oi aerosakoi, to kseroun oti exoun provlima, alla akoma den kseroun an i honda stous kainourgious to exei ftiaksei....

CU

 

στο sedan πάντως που έφτασα τις 10.000χλμ, κανένας τριγμός. πετάει το αυτοκίνητο γενικώς!!!

Link to comment
Share on other sites

στο sedan πάντως που έφτασα τις 10.000χλμ, κανένας τριγμός. πετάει το αυτοκίνητο γενικώς!!!

 

Χτες ξαναπήγα από εκει, και μετά απο ψάξιμο, βρήκαν την παραγγελία με τα ανταλλακτικα!!! (ω του θαύματος). Βέβεια, εχουν αρχίσει και .. τρίζουν και άλλα (οροφή - δεν έχω ηλιοροφή) , αερόσακος συνοδηγού, ταμπλώ αριστερά και πάει λέγοντας... :cry: ) . σε καμια δεκαριά μέρες που θα πάω για το service θα σας πω τι εκαναν τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Χτες ξαναπήγα από εκει, και μετά απο ψάξιμο, βρήκαν την παραγγελία με τα ανταλλακτικα!!! (ω του θαύματος). Βέβεια, εχουν αρχίσει και .. τρίζουν και άλλα (οροφή - δεν έχω ηλιοροφή) , αερόσακος συνοδηγού, ταμπλώ αριστερά και πάει λέγοντας... :cry: ) . σε καμια δεκαριά μέρες που θα πάω για το service θα σας πω τι εκαναν τελικά.

ελπιζω να πανε ολα καλα.εγω εχω το σιβικ πενταθυρο 1800 εδω και 2 εβδομαδες μου τριζει το ταμπλο μετα τα 70 χιλιομετρα και επισης ακουω ενα τριγμο καθε φορα που βρισκω λακουβα στη δεξια ζωνη πιστευεις οτι ειναι απο τον αεροσακο της κολώνας?εντωμεταξυ ενημερωσα την αντιπροσωπεια για τον τριγμο στο ταμπλο με ρωτησαν τι μοντελο εχω τους ειπα και τους λεω εχει βγαλει το γνωστο προβλημα τριγμο στο ταμπλο και μου απαντα το γνωστο!ποιο γνωστο πρωτη φορα το ακουω!τελοσπαντων λεω εχει ενα τριγμο μου ειπε να το παω να το δουμε

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να πανε ολα καλα.εγω εχω το σιβικ πενταθυρο 1800 εδω και 2 εβδομαδες μου τριζει το ταμπλο μετα τα 70 χιλιομετρα και επισης ακουω ενα τριγμο καθε φορα που βρισκω λακουβα στη δεξια ζωνη πιστευεις οτι ειναι απο τον αεροσακο της κολώνας?εντωμεταξυ ενημερωσα την αντιπροσωπεια για τον τριγμο στο ταμπλο με ρωτησαν τι μοντελο εχω τους ειπα και τους λεω εχει βγαλει το γνωστο προβλημα τριγμο στο ταμπλο και μου απαντα το γνωστο!ποιο γνωστο πρωτη φορα το ακουω!τελοσπαντων λεω εχει ενα τριγμο μου ειπε να το παω να το δουμε

 

εκτος των τριγμών χτυπανε και οι πισω ζώνες.το μεταλικό κομμάτι ακουμπάει επάνω στον πλαστικό θόλο.θα το πάρεισ και θα το τραβήξεις λιγο πιο κάτω να σφηνώσει αναμεσα στο κάθισμα.εμένα φίλε μου έδωσε τη χαρά τα πρωτα 1200κμ να μην ακο΄υω τιποτα.έκτοτε τρίζουν τα .......πάντα.ααααααα απο ότι βλέπω ο μηχανικός σου είναι ....γάτα!βρεσ να το πάς σε καμια άλλη αντιπροσωπία γιατί θα μπλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 2.5 χρονια και 50.000χλμ μπορω ανετα να πω για τα τριξιματα απλα μην δινετε σημασια...ο λογος ειναι οτι αναλογα με τον καιρο καποιοι θα σταματανε και καποιοι αλλοι θα ξεκινανε εως οτου οι πιο πολλοι θορυβοι να σταματησουν

 

απλα απολαυστε το αμαξι σας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το 5θυρο sport και όταν ανεβάζω ή κατεβάζω τα εμπρός παράθυρα (στο τελείωμα) κουνιέται και η ταπετσαρία της πόρτας. Έτσι είναι σε όλα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το 5θυρο sport και όταν ανεβάζω ή κατεβάζω τα εμπρός παράθυρα (στο τελείωμα) κουνιέται και η ταπετσαρία της πόρτας. Έτσι είναι σε όλα;

 

 

NAI, Don't worry..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το 5θυρο sport και όταν ανεβάζω ή κατεβάζω τα εμπρός παράθυρα (στο τελείωμα) κουνιέται και η ταπετσαρία της πόρτας. Έτσι είναι σε όλα;
nai kai to diko mou etsi kanei mipos mporei na mas enimerosei kapoios giati????????an kai ypopsiazomai giati!
Link to comment
Share on other sites

KALHSPERA,

 

EIMAI KAINOYRGIOS STHN PAREA ALLA TRELA KOLHMENOS ME TO CIVIC.OLA KALA, ALLA ITHELA NA RWTHSW KAPOION POU EXEI TO IDIO AMAXI PWS PAEI APO KATANALWSH. EXW AKOYSEI OTI AN TO PAS FYSIOLOGIKA, DEN KAEI, OPWS KAI TA PIO POLLA AMAXIA FYSIKA.ENAS FILOS EXEI TI TYPE-S KAI ME GEMATO TO REZERBOYAR MOY LEI OTI TOY BGAZEI AKOMA KAI 550 XLM. KYRIWS MESA STHN POLH. AN EINAI ETSI EINAI POLY KALA, ANALOGIZOMENOI ISXYHS KAI KYBISMOY. OTAN OMWS ANOIGEI TO V-TEV KAIEI POLLAPLASIA TOY KANONIKOY.

 

KAPOIA PRAGMATIKH APANTHSH??

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

εκτος των τριγμών χτυπανε και οι πισω ζώνες.το μεταλικό κομμάτι ακουμπάει επάνω στον πλαστικό θόλο.θα το πάρεισ και θα το τραβήξεις λιγο πιο κάτω να σφηνώσει αναμεσα στο κάθισμα.εμένα φίλε μου έδωσε τη χαρά τα πρωτα 1200κμ να μην ακο΄υω τιποτα.έκτοτε τρίζουν τα .......πάντα.ααααααα απο ότι βλέπω ο μηχανικός σου είναι ....γάτα!βρεσ να το πάς σε καμια άλλη αντιπροσωπία γιατί θα μπλέξεις.

 

Συν τοις άλλοις, άρχισε να τρίζει και η ... Οροφή!!!! κοιτώντας, είδα οτι μπροστά στο παρμπρίζ, δεν είναι κολλημένη η επένδυση στον ουρανό.!! είναι μόνο στο δικό μου, ή είναι σε όλα?? Επίσης τρίζει και στις κολώνες (μπρος και πίσω). λέω να το παώ για βραβείο Guinness στα τριξίματα. Τι λέτε, θα το πάρω?? Όταν θα πάω για το service σε 2-3 εβδομάδες, θα σας ενημερώσω σχετικά με όλα.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 2.5 χρονια και 50.000χλμ μπορω ανετα να πω για τα τριξιματα απλα μην δινετε σημασια...ο λογος ειναι οτι αναλογα με τον καιρο καποιοι θα σταματανε και καποιοι αλλοι θα ξεκινανε εως οτου οι πιο πολλοι θορυβοι να σταματησουν

 

απλα απολαυστε το αμαξι σας

 

αιντε να τα χαρουμε οσο προλαβαινουμε γιατι ετσι και μπουνε τα τεκμηρια.......θα τραγουδαμε:

πωλειται οπως ειναι,επιπλωμενο

με αλλαγμενες αναρτησεις και φτιαγμενο,

πωλειται και το δινω οσο οσο

φτανει θεε μου απο αλογοσκουφη να γλυτωωωωωσω:lol::lol::lol::lol:

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

KALHSPERA,

 

EIMAI KAINOYRGIOS STHN PAREA ALLA TRELA KOLHMENOS ME TO CIVIC.OLA KALA, ALLA ITHELA NA RWTHSW KAPOION POU EXEI TO IDIO AMAXI PWS PAEI APO KATANALWSH. EXW AKOYSEI OTI AN TO PAS FYSIOLOGIKA, DEN KAEI, OPWS KAI TA PIO POLLA AMAXIA FYSIKA.ENAS FILOS EXEI TI TYPE-S KAI ME GEMATO TO REZERBOYAR MOY LEI OTI TOY BGAZEI AKOMA KAI 550 XLM. KYRIWS MESA STHN POLH. AN EINAI ETSI EINAI POLY KALA, ANALOGIZOMENOI ISXYHS KAI KYBISMOY. OTAN OMWS ANOIGEI TO V-TEV KAIEI POLLAPLASIA TOY KANONIKOY.

 

KAPOIA PRAGMATIKH APANTHSH??

 

Κοίτα να δεις, εγώ το έχω 1 χρόνο περίπου και με 6500 χλμ (ξέρω λίγα, αλλά δεν ήταν καλή χρονιά για οδήγηση..). Ο μετρητής λέει 7.7lt/100 km με τα χιλιόμετρα μισά εθνική και μισά πόλη, χωρίς ιδιαίτερο τσίτωμα, αλλά πάντως σβέλτα. Σε προχθεσινό ταξίδι με 120-140 και κλιματισμό 6.7 !! καίει λιγότερο απο ένα 1600 που είχα πριν!

Link to comment
Share on other sites

Ο αερόσακος μπροστά είναι στην μπροστινή κολώνα, μπροστα απο το συνοδηγό. ο΄ποτε μάλλον κατι άλλο είναι. Βέβαια, για να μην γκρινίαζουμε μόνο, αν εξεραίσεις τα ... τριξίματα, το αμάξι πάει σφαίρα, κρατάει και ακόμα και τώρα με σταματάνε για να το πάρουν μάτι.. λέτε να μας γκαντεμιάζουν και να τα πιάνει κατι και να τρίζουν??? (lol) :(
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα εχω οδηγησει αρκετα civic του 96 και του 98 και δεν εχω ακουσει το παραμικρο απο τριξιμο.Τωρα γιατι τριζουν τα καινουργια δεν μπορω να καταλαβω!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

KALHSPERA,

 

EIMAI KAINOYRGIOS STHN PAREA ALLA TRELA KOLHMENOS ME TO CIVIC.OLA KALA, ALLA ITHELA NA RWTHSW KAPOION POU EXEI TO IDIO AMAXI PWS PAEI APO KATANALWSH. EXW AKOYSEI OTI AN TO PAS FYSIOLOGIKA, DEN KAEI, OPWS KAI TA PIO POLLA AMAXIA FYSIKA.ENAS FILOS EXEI TI TYPE-S KAI ME GEMATO TO REZERBOYAR MOY LEI OTI TOY BGAZEI AKOMA KAI 550 XLM. KYRIWS MESA STHN POLH. AN EINAI ETSI EINAI POLY KALA, ANALOGIZOMENOI ISXYHS KAI KYBISMOY. OTAN OMWS ANOIGEI TO V-TEV KAIEI POLLAPLASIA TOY KANONIKOY.

 

KAPOIA PRAGMATIKH APANTHSH??

 

Λοιπόν.μετά απο 22500κμ η συνολική κατανάλωση είναι 8,8 λιτρα/100κμ.μπορώ να πώ ότι το πιέζω αρκετά και γιαυτό εχω αυτή την κατανάλωση.όλα αυτά τα χιλιόμετρα ειναι εκτος πόλης και μποτιλιαρίσματος.είναι κατα κανόνα σε ταξίδια.

η χαμηλώτερη κατανάλωση που εχω δει σε ταξίδι ειναι 6,1 λιτρα/100κμ και η υψηλότερη 10,3λιτρα/100κμ.διαδρομή πατρα λευκάδα σε ένα δρόμο που χρειαζεται συνεχείς αλλαγές ταχυτήτων και υψηλές στροφές εάν θες να κινηθεις γρήγορα.σε συζητηση με φίλο που έχει golf tsi 122 ιππους 1400 κυβικά μου είπε ότι έχει ίδιες καταναλώσεις και ίσως λιγο μεγαλύτερες.οπότε απο καταναλωση μια χαρα είναι το σιβικακι.στα τριξιματα μας τα χαλαει πολύ

ελπίζω να σε κάλυψα!

δειτε και αυτό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Ακούω συνέχεια για αυτά τα τριξίματα, αλλά στο δικό μου δεν έχω παρατηρήσει κάτι(φτου φτου φτου...).Είμαι ήδη στις 16.000χλμ με κατανάλωση γύρω στα 7,7 μικτή. Σε ταξίδι Αθήνα-Λευκάδα και με κλιματισμό σε όλη τη διαδρομή έγραψε 7.0 lt.

Από κατανάλωση, δε το συζητώ, σκίζει....

Link to comment
Share on other sites

αιντε να τα χαρουμε οσο προλαβαινουμε γιατι ετσι και μπουνε τα τεκμηρια.......θα τραγουδαμε:

πωλειται οπως ειναι,επιπλωμενο

με αλλαγμενες αναρτησεις και φτιαγμενο,

πωλειται και το δινω οσο οσο

φτανει θεε μου απο αλογοσκουφη να γλυτωωωωωσω:lol::lol::lol::lol:

Φοβερός!:up:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μη χαλιέστε όλη μέρα στα συνεργεία. Δεν είναι μερσεντές το αυτοκίνητο, (γιατί μόνο αυτό δε τρίζει). Όποιοδήποτε αυτοκίνητο με το στήσιμο της ανάρτησης του civic σε 3 μήνες θα τρίζει. Βάλτε λίγο πιο δυνατά τη μουσική και τελείωσε. Μετά από 1χρόνο συμβίωσης και 30000 χλμ έχω μόνο να πω ότι είμαι ενθουσιασμένος με το αυτοκίνητο. Το μόνο ίσως πρόβλημα του είναι οι αντιπροσωπείες και τα service. Το πρώτο στον Κουλουρή στη Θεσ/νίκη, το 2ο στο Κώτικα στη Πιερία, και τώρα τη άλλη εβδομάδα ετοιμάζομαι να πάω Βέροια. Πάρτον ένα, χτύπα τον άλλο! Ένας φίλος παλιός Hondakias μου συνέστησε να μην τους αφήνω να πειράζουν τίποτα εκτός των λαδιών και θα το έχω για 500000 χλμ!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μερσεντές το αυτοκίνητο, (γιατί μόνο αυτό δε τρίζει).
Μου έφτιαξες την μέρα , αφού ξέρω πολλές merc που τρίζουν :lol:
http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

ενταξει παιδια ειπαμε ειμαστε φαν του χοντα αλλα ομως το γεγονος οτι τριζει ένα καινουριο αυτοκινητο δεν ειναι και οτι καλυτερο!δεν ειπαμε τιποτα για την μηχανη του τιποτα για το καλο του στησιμο στον δρομο, αυτα ειναι οτι καλυτερο και το ξεραμε οταν πηραμε το αυτοκινητο,αλλα ομως το οτι τριζει ειναι μειον πως να το κανουμε.Ειδικα για αυτοκινητο με τα λεφτα του χοντα δυστυχως τα πλαστικα του ειναι πολυ κατωτερα του αναμενομενου η αληθεια ειναι αυτη.Κατα τα αλλα ναι το απολαμβανουμε το αυτοκινητο δεν υπαρχει τιποτα αλλο αρνητικο οσο και να ψαξει κανεις!
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΠΟΥ ΤΟΣΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΜΑΞΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

ΚΑΛΑ ΤΑΞΙΔΙΑ..

 

 

ΓΙΑ ΤΟ GOLF ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ , ΚΑΙ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗΣ. ΠΑΝΤΩΣ Ο ΜΕΤΡΗΤΗΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΤΟ ΑΜΑΞΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

 

 

ΠΟΛΛΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΡΙΞΙΜΑΤΑ.ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ 140 ΕΙΣΑΓΕΤΑΙ ΠΟΛΥΣ ΘΟΡΥΒΟΣ ΣΤΗΝ ΚΑΜΠΙΝΑ.ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΑΡΕΣΕΙ.ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ, ΑΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ. ΜΟΛΙΣ ΑΝΟΙΞΕΙ ΟΜΩΣ ΤΟ V-TEC ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑ, ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΣΤΡΟΦΕΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΦΤΗ.

ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΑΠΟΨΗ??

 

 

 

ΡΩΤΗΣΑ ΣΤΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΥΡΑ USB ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΤΟΥΛΑΠΑΚΙ ΤΟΥ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ, ΣΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ. ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΞΥΛΩΣΕΙ ΤΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ.

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΟΔΗΓΙΑ???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

 

 

Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΛΕΕΙ:10 χρονια στα μηχανικα(σασμαν, συστημα μεταδοσης),6 αντισκωριακη, 12 χρώματος.

Σωστά??

Για τα ηλεκτρονικά τι γινεται??Την μια φορα μου λένε 7 χρονια την αλλη 3.

 

Υπαρχουν αυτα πουθενά γραμμένα για να εισαι κατοχυρωμένος??

Ξέρει κανεις τπτ??

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...