Jump to content

Πίνετε Coca Cola;


gmo
 Κοινοποίηση

Πίνετε Coca Cola;  

347 members have voted

  1. 1. Πίνετε Coca Cola;

    • Σε σημείο εθισμού
      79
    • Περιστασιακά
      199
    • Οχι
      69


Recommended Posts

Αν και τωρα τελευτεα την εχω ψιλο-κοψει επειδη πρεπει να χασω κανα κιλο (το παρακανα πια...) μχρι πριν καμια δβομαδα επεινα περιπου 2-2,5 λιτρα κοκα στο χαλαρο και σε ειδικες περιπτωσεις ακομα περισοτερο. Την τελευτεα εβδομαδα ειπια μονο μισο μπουκαλι του εναμιση λιτρου κοκα και περιπου μισο μπουκαλι pepsi max
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mα τώρα πηγαίνει ο χυμός με το διπλο πιτόγυρο; :p

 

Γιατί με τα ποπκόρν;

Με πίτσα ;

Να μή συνεχίσω καλύτερα :cry:

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

kala exete megali plaka,alla gia na sovareftoyme,to kako poy kanei i kokakola einai oti adrani to peptiko sistima logo tis xonepsis me koka kola kai to apotelesma einai spastiki kollitida,oso gia to oti erxete i proti yli se gyalina doxeia epeidi den andexi tipota allo ,ta koytakia tis koka kola apo ti einai? apo giali?kali xronia se oloys:D
Link to comment
Share on other sites

kala exete megali plaka,alla gia na sovareftoyme,to kako poy kanei i kokakola einai oti adrani to peptiko sistima logo tis xonepsis me koka kola kai to apotelesma einai spastiki kollitida,oso gia to oti erxete i proti yli se gyalina doxeia epeidi den andexi tipota allo ,ta koytakia tis koka kola apo ti einai? apo giali?kali xronia se oloys:D

Ωραια ολα αυτα αλλα πως μπορειται να μας τα αποδειξεται?

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Εγω το περισσοτερο που εχω πιει ειναι ενα μπουκαλι 1,5lt σε 3 ωρες περυσι σε εναν φιλο μου.Μετα ημουνα λιγο μαμησε τα..

Αλλα τωρα αντε να πιω αμα παω σε κανα φιλο...

Link to comment
Share on other sites

ego kapote akoysa oti an valeis ena komati kotopoylo mesa se na potiri gemato koka kola kai to afisis tin ali mera tha exei dialithi...

e lipon den antexa to dokimasa pira ena mpoyti kotopoyloy kai to evala mesa mazi me to kokalo...

etsi lipon to afisa kai tin alli mera to kotopoylo eixe exafanisti!!!! kai eixe mini mono to kokalo...

pikra;)

Link to comment
Share on other sites

Mα τώρα πηγαίνει ο χυμός με το διπλο πιτόγυρο; :p

:lol: :lol: ΔΕΝ πηγαινει!!

Coca-Cola rulezzzz :up:

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

ego kapote akoysa oti an valeis ena komati kotopoylo mesa se na potiri gemato koka kola kai to afisis tin ali mera tha exei dialithi...

e lipon den antexa to dokimasa pira ena mpoyti kotopoyloy kai to evala mesa mazi me to kokalo...

etsi lipon to afisa kai tin alli mera to kotopoylo eixe exafanisti!!!! kai eixe mini mono to kokalo...

pikra;)

Παει το κοτοπουλο:food:

Περα απο την πλακα παντως εαν κανει τετοια πραματα η κοκα κολα πρεπει να προσεχουμε. :confused:

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως αποφάσισα να την κόψω.

 

Εδώ και 4 χρόνια + , πίνω μόνο Light Και Pepsi Max , καθαρά λόγω θερμίδων

(μην πιστεύετε όσους σας λένε ότι τους αρεσει η γευση... Η γευση ειναι φρικτη σε σχεση με τη κανονική αλλά οταν γλυτώνεις 135 θερμίδες σε κάθε ποτήρι είναι κάτι.... )

 

(135 το ποτήρι η απλή , 1 θερμίδα το ποτήρι η light)

 

 

Πάντως έχω να πώ το εξής που έχω παρατηρήσει και σας το λέω εγώ που είμαι εθισμένος στη Κόκα κόλα .

 

1)Οσοι πινετε light , προτιμήστε την pepsi max. Τρομερη διαφορά στη γευση...

2)Οσες φορές δεν επινα κοκα κολα, κατα τη διαρκεια της μερας, ειχα συνδρομο στερησης. Νευρα, καουρες και απιστευτους πονοκεφάλους. Φανταστειτε.... Παντως διαπιστωσα οτι αμα πινω ΠΟΛΥ νερο (2 λίτρα + την ημέρα δεν εχω αναγκη απο κολα...)

 

3)Η light μπορεί να μη παχαίνει αλλα κανει ΚΑΤΑΚΡΑΤΗΣΗ υγρών.... Κοινώς .... Θερμίδες δε θα παιρνετε αλλα θα φουσκωνετε σα μπαλονακια. Τις περιοδους που επινα πολυ και ολημερίς (σε σημειο που να την αντικαταστούσα με νερό), ζύγιζα και 4 κιλά παραπάνω , με ίδιο ή και λιγότερο φαί .... Φανταστειτε λοιπόν πρήξιμο...

 

 

Για αυτο λοιπόν, μαζί με τα υπόλοιπα New year's resolutions, ειπα να αλλαξω κλαι αυτη τη κωλοσυνηθεια.... Ενταξει, ειναι φορές που θα την πιεις οπως πχ στο σινεμα αλλα πλεον αν νιώθω την αναγκη για αναψυκτικό, θα στρέφομαι σε μεταλλικο ανθρακούχο νερό οπως παλια...

:X
Link to comment
Share on other sites

Για όσους λέτε ότι βάλατε κάτι μέσα σε ένα ποτήρι Coca Cola και την άλλη μέρα μένει μόνο το κόκκαλο για παράδειγμα.....για πάρτε την αντίστοιχη ουσία(δηλαδή κάτι σαν το γαστρικό οξύ που έχουμε όλοι για την πέψη) που έχουμε στο στομάχι και μετά ελάτε πείτε μου αν θα έχει μείνει και το κόκκαλο!

 

Μην λέμε κουλά.Μπορεί να έχει κάποια αρνητικά αλλά αυτές οι υπερβολές μην πω τι είναι.Το στομάχι δεν παθαίνει ζημιά απο την οξύτητα της Coca Cola γιατί απλούστατα το περιβάλλον του είναι πολύ πιο όξινο!!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Για όσους λέτε ότι βάλατε κάτι μέσα σε ένα ποτήρι Coca Cola και την άλλη μέρα μένει μόνο το κόκκαλο για παράδειγμα.....για πάρτε την αντίστοιχη ουσία(δηλαδή κάτι σαν το γαστρικό οξύ που έχουμε όλοι για την πέψη) που έχουμε στο στομάχι και μετά ελάτε πείτε μου αν θα έχει μείνει και το κόκκαλο!

 

Μην λέμε κουλά.Μπορεί να έχει κάποια αρνητικά αλλά αυτές οι υπερβολές μην πω τι είναι.Το στομάχι δεν παθαίνει ζημιά απο την οξύτητα της Coca Cola γιατί απλούστατα το περιβάλλον του είναι πολύ πιο όξινο!!!!

Ναι ομως παρατηρησα οτι οταν επινα κοκα κολα και εφτασα σε σημειο να πινω 1 λιτρο για να φαω το μεσημεριανο μου , οταν την εκοψα δεν μπορουσα να φαω, οχι λογο γευσης και συνηθειας, αλλα γιατι δεν μπορουσα να χωνεψω το φαι μου. Το στομαχι μου δεν ενεκρινε αρκετα γαστρικα υγρα για την πεψη γιατι ειχε συνηθισει την κοκα κολα να το βοηθαει...Αποτελεσμα να ποναω καθε φορα μετα το μεσημεριανο απο σπασμους στο στομαχι :cry: Οχι και κατι πολυ ευχαριστο. Συνεχισα να τρωω με σοδα (μπλιαχ) και εφτασα τωρα να μην χρειαζομαι χωνευτικο ;)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι απόλυτα λογικό!Η υπερβολή ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ!Το ξέρεις ότι ακόμα και το πολύτιμό μας νεράκι αν το "ξεσκίσουμε" υπερβολικά μπορεί να κάνει μεγάλη ζημιά στον ανθρώπινο οργανισμό μέχρι και θάνατο;

 

Αν κάνεις και ένα άλλο τεστ......πιες μπόλικο νερό μια μέρα το μεσημέρι με το φαγητό και θα δεις ότ πολύ πιο δύσκολα θα χωνέψεις!

 

Για αυτό λέμε το εξής.......ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΕ ΒΑΘΜΟ ΥΠΕΡΒΟΛΗΣ!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

3)Η light μπορεί να μη παχαίνει αλλα κανει ΚΑΤΑΚΡΑΤΗΣΗ υγρών.... Κοινώς .... Θερμίδες δε θα παιρνετε αλλα θα φουσκωνετε σα μπαλονακια. Τις περιοδους που επινα πολυ και ολημερίς (σε σημειο που να την αντικαταστούσα με νερό), ζύγιζα και 4 κιλά παραπάνω , με ίδιο ή και λιγότερο φαί .... Φανταστειτε λοιπόν πρήξιμο...

 

Βασικά η light χρησιμοποιώντας ασπαρτάμη δεν είναι και ότι καλύτερο ειδικά με ότι έχει ακουστεί τώρα τελευταία για την εν λόγω ουσία..

 

Και όντως η γεύση είναι μέρα με τη νύχτα. Δεν είναι μόνο η σκέψη της θερμιδικής αξίας όταν πρόκειται να πιούμε μια κόκα κόλα, αλλά και η σκέψη της συνολικής μας υγείας.

Για αυτό όταν είναι να κάνουμε την μ*λ*κί* , ας την κάνουμε απολαυστικά, ας πιούμε μια κανονική:p

 

Σήμερα στο βραδυνό πρωτοχρονίατικο τραπέζι νομίζω επιβάλλεται:)

 

Εγώ όταν αποφάσισα να την κόψω ( γιατί έπινα απίστευτες ποσότητες για πολλά χρόνια 7-8) , άρχισα να καταναλώνω τεράστιες ποσότητες χυμών.

1-2lt στην καθησιά και σε κάθε ταινία.

Πλέον πίνω 2-3 κουτάκια το μήνα. Ίσως και λιγότερο καμιά φορά.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Έχω κόψει το κατασκεύασμα αυτό εδώ και 9 χρόνια. Νεράκι και χυμάκια φορ εβερ. Άντε στο τσακίρ κέφι Sprite.
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Για όσους λέτε ότι βάλατε κάτι μέσα σε ένα ποτήρι Coca Cola και την άλλη μέρα μένει μόνο το κόκκαλο για παράδειγμα.....για πάρτε την αντίστοιχη ουσία(δηλαδή κάτι σαν το γαστρικό οξύ που έχουμε όλοι για την πέψη) που έχουμε στο στομάχι και μετά ελάτε πείτε μου αν θα έχει μείνει και το κόκκαλο!

 

Μην λέμε κουλά.Μπορεί να έχει κάποια αρνητικά αλλά αυτές οι υπερβολές μην πω τι είναι.Το στομάχι δεν παθαίνει ζημιά απο την οξύτητα της Coca Cola γιατί απλούστατα το περιβάλλον του είναι πολύ πιο όξινο!!!!

 

file moy signomi alla kanis lathos...to stomaxi den patheni tipota apo ta oxea poy exoyme giati einai eidika ftiagmeno gia ayto. diladi to stomaxi esoterika einai ftiagmeno apo tetio iliko opoy den mporoyn ta oxea na proxorisoyn sta alla organa toy somatos kai na mas kanoyn zimia...ara kai i koka kola den mpori na mas kani toso megali zimia giati einai stin mesi kai mas prostateyi ayto to iliko...alla to kotopoylo opos leo kai parapano einai entelos aprostateyto mesa se ena potiri me koka kola kai giayto kai dialiete toso eykola... kai ayta den ta leo ego alla i epistimones...;)

:p :p :p kai ama thes se prokalo na to dokimasis...:p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι το 1983 επεινα 1-2 την βδομαδα.Μετα οση χρειαζοταν για το Bacardi.Περνουσαν τα χρονια και εφτασα να πινω απο 0-μισο κουτακι το χρονο.Το ετερον ημισυ ειχε μαθει μονο στο δηλητηριο,δεν ηξερε τι θα πει νερο.Καθε μπουκια και μια γουλια.Τα simeco ομως τα εχει παντα κοντα της για οταν χρειαστει. Εδωσα μαχες που λενε και εδω και πολλα χρονια την αγοραζουμε για κανεναν επισκεπτη οταν ερθει σε καποια γιορτη,αλλα παντα του λεω και τα σχετικα για τον κινδυνο.Οι χυμοι ειναι μπολικοι οταν παμε στο μαρκετ.

Οσο και να αντιστεκεται το στομαχι με τα δικα του υγρα,η υπερβολη φερνει διατρηση.Γιατι αραγε παραμενει 7σφραγιστο μυστικο η συνταγη των συστατικων αυτου του σκευασματος ?Γιατι περιεχει αποσταγμα φυλων κοκας ?Γιατι,Γιατι,γιατι ?

Πολλα τα ερωτηματικα ,αλλα καμια απαντηση απο τους ιδρυτες και μετοχους !!! Πολυ κερδισμενοι αυτοι και ακομη περισσοτερο οι φαρμακευτικες εταιρειες που ενω (το πιστευω αυτο),ξερουν τα συστατικα,δεν λενε τιποτε για να πουλανε τα δικα τους σκευασματα για την θεραπεια.

Οσο για το τεστ με την τουαλετα,μην γελατε.Το εφαρμωσε φιλος μου οταν ειχε σουβλατζιδικο και σωθηκε.

Ακουω αλλους να λενε " για να χονεψω", και τραβαω τα μαλια μου ! Μετα το φαγητο πρεπει να αφησουμε το στομαχι τουλαχιστον 20 λεπτα ωστε να εκρινει τα γαστρικα υγρα για την πεψη.Διαφορετικα μπερδευετε,δινει λιγοτερα και νιωθουμε δυσφορια και πονο.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι το 1983 επεινα 1-2 την βδομαδα.Μετα οση χρειαζοταν για το Bacardi.Περνουσαν τα χρονια και εφτασα να πινω απο 0-μισο κουτακι το χρονο.Οσο και να αντιστεκεται το στομαχι με τα δικα του υγρα,η υπερβολη φερνει διατρηση.Γιατι αραγε παραμενει 7σφραγιστο μυστικο η συνταγη των συστατικων αυτου του σκευασματος ?Γιατι περιεχει αποσταγμα φυλων κοκας ?Γιατι,Γιατι,γιατι ? Πολλα τα ερωτηματικα ,αλλα καμια απαντηση απο τους ιδρυτες και μετοχους !!!

 

poli kales tha elega i plirofories soy...;)

kiali mia apodixi me tin mprizola ayti tin fora stin koka kola;)

gia na min lete oti einai ****** ayta poy leo...

;)

Link to comment
Share on other sites

poli kales tha elega i plirofories soy...;)

kiali mia apodixi me tin mprizola ayti tin fora stin koka kola;)

gia na min lete oti einai ****** ayta poy leo...

;)

Φιλε Aristof καλα τα ειπες και επεμενες σ`αυτο.Μονο που η διαφωνια μου ειναι στο οτι τα γαστρικα υγρα δεν εχουν τις τοσο καταστροφικες δυνατοτητες της κοκα κολα.Γι`αυτο και το στομαχι μονο με τα γαστρικα αντεχει.Γιατι ετσι ειναι η φυσιολογικη λειτουργεια και σχεση μεταξυ τους.

 

(Αν ανοιξει θεμα για Μακ Ντοναλτς, σουβλακια,χημικα στο νερο κλπ , παλι θα σας μουρλανω :)). ( Θεε μου,τι σκ..α μας ταϊζουν και μας ποτιζουν !)

Για τον πολεμο που ξεκινησε στην αμερικη για τα προϊοντα τυπου κολα,διαβασε κανεις? Αφου φτασανε να γινουνε οι φαλαινες του πλανητη,αρχησαν να το σκεφτονται.(καποιο λιγο-μικρο κουκουτσι μυαλο υπαρχει τελικα και εκει).

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ολα αυτα αλλα πως μπορειται να μας τα αποδειξεται?

 

mporeis na rotiseiskanenan gastrederologo na soy pei ,kai tha soy pei akoma oti an patheis spastiki kolitida den ginete pote kala,kai merikoi astheneis episkeptonte psihiatro logo oti ta simptomata tis kollitidas einai ta idia me tou emfragmatos

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται μεσα σε βαρελια σε στερεα οντως μορφη και διαλυεται στην Ελλαδα.

Συμφερει περισσοτερο εφοσον μεταφερουν 3πλασιες ποσοτητες με το ιδιο κοστος.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...