Jump to content

[ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ] PC vs Consoles


MsK
 Κοινοποίηση

PC ή Παιχνιδομηχανή;  

718 members have voted

  1. 1. PC ή Παιχνιδομηχανή;

    • Παιχνιδομηχανή (PS2, Xbox, GameCube κ.ο.κ.)
    • Υπολογιστής (PC, MAC, Linux...)
    • Και τα δύο...


Recommended Posts

Καλυτερος ο υπολογιστης αλλα τι κακο ειναι οτι χρειαζεται καθε τοσο και τις καταλλληλες αναβαθμισεις !!!αρα λεφτα πιο πολλα !!

 

Και εννοειται σε περιβαλον windows !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 506
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το καθενα εχει τη χαρη του.

πραγματα που μπορεις να κανεις στοι pc, δεν μπορεις να τα κανεις στις κονσολες. και το αντιστροφο.

αναλογα το παιχνιδι, ενα καλο pc μπορει να εχει τα τελεια γραφικα. κατι που δεν ισχυει απολυτα στις κονσολες. βεβαια με το ps3 καπως αλλαξαν τα δεδομενα.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Την μια λές

 

 

και μετά πετάς ένα

 

 

απλά να σε ενημερώσω ότι το ps3 κάνεις install για να παίξεις και ότι ακόμα το xbox 360 είναι πολύ καλύτερο.

 

Απο που το βγαζεις το συμπερασμα αυτο ???

Τεσπα καλυτερα παιχνιδομηχανες

Στο πι-σι θες συνεχεια χρηματα για αναβαθμιση

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Απο που το βγαζεις το συμπερασμα αυτο ???

 

Από την καλύτερη αυτή τη στιγμή απόδοση στα παιχνίδια που βγαίνουν και στις 2 κονσόλες, από τα λίγα σημαντικά exclusive που έχει το ps3, από την τιμή και από το ότι το 360 παίζει αντίγραφα.

Link to comment
Share on other sites

PC, γιατί πλέον οι κονσόλες κοστίζουν... μια περιουσία (εντάξει, υπερβάλω λίγο :rolleyes:) ενώ με λίγα παραπάνω έχεις ένα PC με ίδιες δυνατότητες σε παιχνίδια και πολύ περισσότερες δυνατές επιλογές σε εφαρμογές κλπ.
Link to comment
Share on other sites

PC, γιατί πλέον οι κονσόλες κοστίζουν... μια περιουσία (εντάξει, υπερβάλω λίγο :rolleyes:) ενώ με λίγα παραπάνω έχεις ένα PC με ίδιες δυνατότητες σε παιχνίδια και πολύ περισσότερες δυνατές επιλογές σε εφαρμογές κλπ.

 

199€ κάνει το xbox ρε αδερφέ... τι gaming pc κάνεις με αυτά τα λεφτά;;;;;

Link to comment
Share on other sites

199€ κάνει το xbox ρε αδερφέ... τι gaming pc κάνεις με αυτά τα λεφτά;;;;;

 

όντως ... ειδικά με τέτοια ποσοστά αχρηστευσης XBOX... :lol::rolleyes:

 

The Red Ring of Death (Xbox)

 

http://themoviereport.files.wordpress.com/2007/11/3-red-lights.jpg?w=356&h=266

 

 

 

googlαρε και θα καταλάβεις ....:lol::shifty:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

όντως ... ειδικά με τέτοια ποσοστά αχρηστευσης XBOX... :lol::rolleyes:

 

The Red Ring of Death (Xbox)

 

http://themoviereport.files.wordpress.com/2007/11/3-red-lights.jpg?w=356&h=266

 

 

 

googlαρε και θα καταλάβεις ....:lol::shifty:

 

Μην ανακαλύπτεις σήμερα την Αμερική. Το πρόβλημα υπήρχε αλλά όχι άλλο. Οι 2 τελευταίες γενιές 360 δεν το έχουν άλλο. Γκουγκλαρέ το εσύ...

Link to comment
Share on other sites

δεν με νοιάζει εάν υπήρχε ή υπάρχει...το θέμα είναι ότι είναι πραγματικό.

εγώ το έβαλα ως παράμετρο γιατί μου πέταξες ένα ξερό 199 ευρώ χωρίς να δώσεις και το παρασκήνιο.:rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

δεν με νοιάζει εάν υπήρχε ή υπάρχει...το θέμα είναι ότι είναι πραγματικό.

εγώ το έβαλα ως παράμετρο γιατί μου πέταξες ένα ξερό 199 ευρώ χωρίς να δώσεις και το παρασκήνιο.:rolleyes:

 

Σιγά μην σου αναλύσω και το ιστορικό της κονσόλας ρε elteo...

 

Αν πας να πάρεις τώρα ένα 360 κάνει 199€ και δεν έχει φόβο για rrod. Αν πας να κάνεις τώρα ένα gaming pc θα πληρώσεις πάρα πολλά παραπάνω και στο 6μηνό πάνω θα έχει βγει κάτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

σε εμένα δεν ζήτησα να μου εξηγήσεις τίποτα...εγώ τα γνωρίζω ...:rolleyes:

 

Υποθέτω όταν ρωτάει κάποιος "pc ή παιχνιδομηχανή" δεν έχει τίποτα από τα 2 και ρωτάει τι να προτιμήσει. Άρα αν πάρει τώρα 360 αυτό δεν θα έχει πρόβλημα που αναφέρεις οπότε και δεν έχει νόημα να το αναφέρω (όχι ότι με καίει κιόλας. Δεν παίρνω δα και ποσοστά από την Microsoft)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς τα PC μπορούν να παίξουν τα περισσότερα παιχνίδια από κάθε άλλη παιχνιδομηχανή. Δεύτερον ένα PC μπορεί να κανεί πολλά χρίσημα πράγματα που μία παιχνιδομηχανή δεν μπορεί..
.!.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μα φαντάζομαι ότι το ερώτημα είναι γι αυτούς που στο πισί παίζουν μόνο παιχνίδια...Εγώ ψηφίζω παιχνιδομηχανή,εκτός από strategy που μπορώ να παίξω μόνο σε πισί!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κάθε τι,είτε pc είτε ps3,xbox έχει την αίγλη του.Προσωπικά τα θέλω όλα και μέχρι στιγμής xbox και wii δεν έχω αγοράσει ακόμα.Και το ps3 φοβερό είναι αλλά και ένα gaming pc με sli κ#$@α είναι.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιζω games απο 1985΄...

εχω τα παντα..

εχω περασει απο ολες τις κονσολες,εχω δοκιμασει τα παντα!

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΛΗΡΕΣΤΕΡΗ ΚΟΝΣΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΒΟΧ360,ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΠΑΙΧΝΙΔΟΜΗΧΑΝΗ!

 

Το pc ειναι καλο ΜΟΝΟ για rpg ή για manager games..ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ δεν με γεμιζει πλεον εκει,ολα τα αλλα στο 360!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν χωράνε αφορισμοί εδώ, το καθένα έχει τα συν και τα πλήν του.

 

Πάντως ενώ στο pc μπορείς να έχεις καλύτερη απόδοση/ποιότητα, οι περισσότεροι βαριούνται, τους κοστίζει ακριβά ή έχουν θέματα για να την επιτύχουν, οπότε η παιχνιδομηχανή είναι σαφώς πιό εύκολη λύση.

Το μεγάλο πρόβλημα τους όμως εξακολουθεί να είναι το μεγάλο κόστος των παιχνιδιών και για αυτό άλλωστε δεν έχω πάρει το ps3 που το χαλβαδιάζω τόσο καιρό.

Είναι απλό: περίπου 450 ευρώ για να παίζω Grand Tourismo και ProEvolution και από εκεί και πέρα 50+ ευρώ για κάθε παιχνίδι, όταν έχει αποδειχθεί ότι το 95% των παιχνιδιών είναι πεταμένα λεφτά. Τα φορτώνεις, παίζεις μέντε λεπτά και μετά τα πετάς στα σκουπίδια.

Τουλάχιστον στο pc βρίσκεις όλα τα παιχνίδια, τα δοκιμάζεις και αν σου αρέσουν τα αγοράζεις και τα "ξεσκίζεις".

 

ΥΓ. Νοσταλγώ τις παλιές εποχές που σε ένα από atari ή ένα zx spectrum ευχαριστιόμουν το παιχνίδι περισσότερο απ' ότι τα σούπερ-ντούπερ παιχνίδια στη nvidia 9800gt μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το pc ειναι καλο ΜΟΝΟ για rpg ή για manager games..ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ δεν με γεμιζει πλεον εκει,ολα τα αλλα στο 360!

 

Για FPS δηλαδη δεν σου κανει το PC?

Link to comment
Share on other sites

κονσολα και παλι κονσολα!!!

για να γευτεις γραφικα στο πψ πρεπει αν σκασεις πολλα φραγκα!!

με ενα ps3 ομως καθαρισες για τουλαχιστον 5 χρονια...

Link to comment
Share on other sites

PC και καλή κάρτα γραφικών και χαλάλι τα παραπάνω φράγκα με έναν υπολογιστή κάνεις πολλά περισσότερα από απλά παιχνίδια και έχεις και πραγματική HD ανάλυση (όχι απλο upscale). Άλλωστε μια καλή κάρτα κρατάει και αυτή για μεγάλο διαστημα και κάνει σχετική απόσβεση. Το σπάσιμο για μένα είναι ότι όλο και περισσότερα βγαίνουν σε MMORPG και απαιτούν δίκτυο και συνδρομή και όχι single player.
Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...