Jump to content

Redmi 4A


stp7562
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν μιλαω στο τηλεφωνο και ταυτοχρονα δεχτω μια κληση

αυτος που με καλει ακουει οτι δεν το σηκωνω και οχι οτι μιλαω..

Πως μπορει να αλλαξει αυτο ? Δεν βρηκα τιποτα στις ρυθμισεις.

 

σε καλει στην ΙΔΙΑ sim? αν σε καλει στην ΑΛΛΗ sim τοτε αυτο που περιγραφεις

ειναι φυσιολογικο. μην ξεχνας η συσκευη ειναι dual standby και οχι dual active.

σχετικο λινκ: http://www.digitalcitizen.life/simple-questions-what-dual-sim-and-how-does-it-work

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε καλει στην ΙΔΙΑ sim? αν σε καλει στην ΑΛΛΗ sim τοτε αυτο που περιγραφεις

ειναι φυσιολογικο. μην ξεχνας η συσκευη ειναι dual standby και οχι dual active.

σχετικο λινκ: http://www.digitalcitizen.life/simple-questions-what-dual-sim-and-how-does-it-work

 

Στην ιδια sim. Μια έχω ετσι κι αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σε όλη την παρέα!

Η ερώτηση είναι λίγο αυτονόητη για μένα τουλάχιστον αλλά με απασχολεί επειδή απέκτησα τελευταία άσχημη συνήθεια να σερφάρω με το WiFi στο σπίτι (μεχρι στιγμής όλα καλά!) ΑΛΛΑ όχι από το laptop αλλά από το κινητό(Xiaomi 4A)!!και δεν μιλάω απλά να μπεις να δεις κάτι αλλά λόγω καλοκαιριού και έξτρα ελεύθερου χρόνου βλέπω πολλά βίντεο στο Youtube που είναι μεγάλα σε διάρκεια!!Το θέμα και η ερώτηση μου είναι η εξής!!

 

Μετά από 1 -2 ώρες το κινητό καίει ,εγώ το θεωρώ λογικό καθώς και άλλες(όλες) συσκευές μετά από πολλή ώρα "ανάβουνε", εμένα και ο υπολογιστής λάπτοπ στην πάνω αριστερή γωνία "καίει" αλλά ρωτάω μήπως και άλλα κινητά τα δικά σας π.χ δεν υπερθερμαίνονται τόσο ούτε τότε??!!!

Υπερθέρμανση μετά από ώρες τη θεωρώ λογική!Αλήθεια εσείς το έχετε παρατηρήσει;;

Edited by x+y=z
Link to comment
Share on other sites

Λογικότατο, κι εμένα το mi max αλλά και το mi note 3 αλλά και το 4A της γυναίκας, μετά από πολύ ώρα θέασης ειδικά στο YouTube παίρνει φωτιά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Λογικότατο, κι εμένα το mi max αλλά και το mi note 3 αλλά και το 4A της γυναίκας, μετά από πολύ ώρα θέασης ειδικά στο YouTube παίρνει φωτιά.
....To χειρότερο είναι ότι εγώ συνεχίζω το σερφάρισμα παρά τη φλόγωση....

Τhank you φίλε για την επιβεβαίωση πάντως γιατί αναρωτιόμουν σε κάποια φάση...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, κι εγώ συνεχίζω να βλέπω κάποιες φορές ακόμη κι αφού έχει ζεσταθεί, δεν νομίζω να προκαλεί τόσο μεγάλο πρόβλημα στο κινητό.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχει το κινητο η γυναικα μου, ξαφνικα σταματησε να λειτουργει η αφη και δεν φορτιζει..

τι μπορει να ειναι ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχει το κινητο η γυναικα μου, ξαφνικα σταματησε να λειτουργει η αφη και δεν φορτιζει..

τι μπορει να ειναι ;

 

Μάλλον πως πάει για σέρβις. Δοκίμασες με άλλον φορτιστή ή/και καλώδιο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τελικά φορτίζει με άλλον φορτιστή αλλά η οθόνη δεν ακούει.. Τι κάνουμε;
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

τελικα εχει εγγυηση ακομα 1 χρονο οποτε το εστειλα στην εταιρια και θα μας πει τι επαθε σε κανα μηνα.
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

τελικα εχει εγγυηση ακομα 1 χρονο οποτε το εστειλα στην εταιρια και θα μας πει τι επαθε σε κανα μηνα.

 

Σε κανά μήνα θα σου πουν τι έπαθε ή νωρίτερα θα ξέρουν και, απλά, ίσως καθυστερήσει το ανταλλακτικό; Γιατί αν κάνουν κανά μήνα να βγάλουν τη διάγνωση, φασκελοκουκούλωστα!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε κανά μήνα θα σου πουν τι έπαθε ή νωρίτερα θα ξέρουν και, απλά, ίσως καθυστερήσει το ανταλλακτικό; Γιατί αν κάνουν κανά μήνα να βγάλουν τη διάγνωση, φασκελοκουκούλωστα!!!

 

σε 10-15 ημερες ειπε ο κωτσοβολος η infoquest θα ξερει τι εχει...

αν χρειαστει λεει ανταλλακτικο κ ΔΕΝ το εχουν εδω Ελλαδα ισως κανει και μηνα.

Φεξε μου και γλυστρισα...

Ασε που ο και καλα τεχνικος του κωτσοβολου μου ειπε ΟΤΙ ΠΗΡΕ ΝΕΡΟ και οτι ΔΕΝ το καλυπτει η εγγυηση...

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

σε 10-15 ημερες ειπε ο κωτσοβολος η infoquest θα ξερει τι εχει...

αν χρειαστει λεει ανταλλακτικο κ ΔΕΝ το εχουν εδω Ελλαδα ισως κανει και μηνα.

Φεξε μου και γλυστρισα...

Ασε που ο και καλα τεχνικος του κωτσοβολου μου ειπε ΟΤΙ ΠΗΡΕ ΝΕΡΟ και οτι ΔΕΝ το καλυπτει η εγγυηση...

Έλεος με αυτήν την φτηνή δικαιολογία. Όταν πας από κοντά και επιμένει σε αυτό, πες του να στο αποδείξει, κανονικά έπρεπε εκείνη την στιγμή. Μην το πεις τηλεφωνικά γιατί δεν θα αργήσει να το βουτήξει στο νερό.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 global

Link to comment
Share on other sites

Έλεος με αυτήν την φτηνή δικαιολογία. Όταν πας από κοντά και επιμένει σε αυτό, πες του να στο αποδείξει, κανονικά έπρεπε εκείνη την στιγμή. Μην το πεις τηλεφωνικά γιατί δεν θα αργήσει να το βουτήξει στο νερό.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 global

 

 

 

μπορει να το εχει βουτηξει ηδη...και να περιμενει να στεγνωσει :)

Δεν βλεπω να βγαζω ακρη παντως...και καλα εγγυηση.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Έλεος με αυτήν την φτηνή δικαιολογία. Όταν πας από κοντά και επιμένει σε αυτό, πες του να στο αποδείξει, κανονικά έπρεπε εκείνη την στιγμή. Μην το πεις τηλεφωνικά γιατί δεν θα αργήσει να το βουτήξει στο νερό.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 global

 

Τι ειναι αυτα που λες φιλε μου!??

Φτηνη λασπολογια ειναι αυτο που λες εσυ.

Ειμαι συνεργατης των service (ανταλλακτικα) και πιστεψε με τις περισσοτερες φορες η υγρασια ειναι απο το ιδιο σου το σωμα!! ΝΑΙ απο το σωμα σου!!!!

Οταν το βαζεις στην τσεπη του παντελονιου σου ειτε στην μπροστινη ειτε στηνν πιο επικίνδυνη ΠΙΣΩ τσεπη τοτε μην απορεις ΠΩΣ τραβηξε την υγρασια του ιδρωτα σου!! Εχουν δει τα ματια μου πολλα κινητα με τετοιου ειδους βλαβη και ΟΧΙ φιλε μου ΔΕΝ το βουτανε σε κανενα νερο....ΔΕΝ ειναι καφροι οι ανθρωποι!!!:mad:

(γενικα ο ελληνας ξερει τα ΠΑΝΤΑ και παντα εχει ΔΙΚΙΟ ακομη και εαν προσπαθεις να του αποδειξης το αντιθετο)

Μου ετυχε περιπτωση να ειμαι σε καταστημα service το οποιο καταγραφει ΟΛΗ τη διαδικασια ανοιγματος του κινητου σε βιντεο και το κινητο ειχε υγρασια.... ο πελατης ουρλιαζε οτι δεν το εβρεξε και επεμενε οτι ηταν ......η φθηνη δικαιολογια των service...... παρολο που του εδειξαν σε βιντεο την διαδικασια!!!!!

Edited by lazlo
Link to comment
Share on other sites

Άρα απαγορεύεται η τοποθέτηση του κινητού στις τσέπες, αλλιώς δεν μας καλύπτει η εγγύηση! Εμείς φταίμε, οχι τα σαπάκια που δήθεν δεν αντέχουν ούτε τη φυσική υγρασία μας.

Μήπως να μη τα κοιτάμε κιολας, μπας και τα ματιάσουμε; Καλύπτει η εγγύηση το κακό το μάτι;

Link to comment
Share on other sites

Άρα απαγορεύεται η τοποθέτηση του κινητού στις τσέπες, αλλιώς δεν μας καλύπτει η εγγύηση! Εμείς φταίμε, οχι τα σαπάκια που δήθεν δεν αντέχουν ούτε τη φυσική υγρασία μας.

Μήπως να μη τα κοιτάμε κιολας, μπας και τα ματιάσουμε; Καλύπτει η εγγύηση το κακό το μάτι;

 

Φυσικα και δεν ειναι σωστο να ειναι στην τσεπη για πολλους και διαφορους λογους!! ενας πολυ σημαντικος ειναι η υγρασια....που σε εκεινο το σημειο ειναι πιο πολυ.

Τα κινητα που αντεχουν την υγρασια ειναι μονο αυτα που εχουν την ενδειξη απο ip 2 και πανω.

δηλαδη ποσο πρεπει να του εξηγησεις του αλλου για να καταλαβει οτι το κινητο του δεν ειναι θωρακισμενο οχημα!!!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό αντιμετωπίζω το εξής. Έχω δυο κάρτες, μια Q και μια CU. Όταν χρησιμοποιώ ίντερνετ από το CU όλα βαίνουν καλώς. Όταν χρησιμοποιώ από την Q τότε δεν έρχονται κλήσεις στο Cu.

Έχω μιλήσει με την εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone, δεν έχει λυθεί. Όταν βάζω τις κάρτες σε άλλο κινητό, όλα καλά. Επίσης όταν βάζω άλλες κάρτες στο 4A δεν παρατηρώ πρόβλημα.

Τι μπορεί να φταίει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτα που λες φιλε μου!??

Φτηνη λασπολογια ειναι αυτο που λες εσυ.

Ειμαι συνεργατης των service (ανταλλακτικα) και πιστεψε με τις περισσοτερες φορες η υγρασια ειναι απο το ιδιο σου το σωμα!! ΝΑΙ απο το σωμα σου!!!!

Οταν το βαζεις στην τσεπη του παντελονιου σου ειτε στην μπροστινη ειτε στηνν πιο επικίνδυνη ΠΙΣΩ τσεπη τοτε μην απορεις ΠΩΣ τραβηξε την υγρασια του ιδρωτα σου!! Εχουν δει τα ματια μου πολλα κινητα με τετοιου ειδους βλαβη και ΟΧΙ φιλε μου ΔΕΝ το βουτανε σε κανενα νερο....ΔΕΝ ειναι καφροι οι ανθρωποι!!!:mad:

(γενικα ο ελληνας ξερει τα ΠΑΝΤΑ και παντα εχει ΔΙΚΙΟ ακομη και εαν προσπαθεις να του αποδειξης το αντιθετο)

Μου ετυχε περιπτωση να ειμαι σε καταστημα service το οποιο καταγραφει ΟΛΗ τη διαδικασια ανοιγματος του κινητου σε βιντεο και το κινητο ειχε υγρασια.... ο πελατης ουρλιαζε οτι δεν το εβρεξε και επεμενε οτι ηταν ......η φθηνη δικαιολογια των service...... παρολο που του εδειξαν σε βιντεο την διαδικασια!!!!!

Επειδή από το iPhone 4 και μετά είχε αισθητήρες υγρασίας το είπα. Δεν γινεται να μην είναι ο αισθητήρας κόκκινος και να ισχυρίζεται ο τεχνικός υγρασιες. Για να την ακούσει ένα κλειστό κύκλωμα από υγρασία δεν φτάνει η υγρασία στην τσέπη ή η ατμοσφαιρική υγρασία.

 

Υγ

Και πρόσεχε πως γράφεις... Και τι γράφεις

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 global

Link to comment
Share on other sites

Επειδή από το iPhone 4 και μετά είχε αισθητήρες υγρασίας το είπα. Δεν γινεται να μην είναι ο αισθητήρας κόκκινος και να ισχυρίζεται ο τεχνικός υγρασιες. Για να την ακούσει ένα κλειστό κύκλωμα από υγρασία δεν φτάνει η υγρασία στην τσέπη ή η ατμοσφαιρική υγρασία.

 

Υγ

Και πρόσεχε πως γράφεις... Και τι γράφεις

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 global

 

MONO o τεχνικος μπορει 100% να σου πει εαν εχει υγρασια ή οχι!!

 

ΥΥ προσεχω τι λεω και τι γραφω! Εαν εσυ ξερεις κατι παραπανω απο εμενα επανω στη δουλεια μου τοτε παω πασο!

Edited by lazlo
Link to comment
Share on other sites

μη μαλωνετε αδικα...ολοι κανουν μα*****ες και το ξερουμε.

 

ακομα περιμενω νεα για το κινητο ...ζησε μαη ...:lol::lol::lol:

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα τόσο καιρό την αναβάθμιση σε 9.6.4.0 (ξέρω ότι υπάρχει η 9.6.5.0) και την έκανα χτες.

 

Το κινητό πετάει πλέον! Δεν περίμενα τόσο καλή απόδοση από τον συγκεκριμένο επεξεργαστή.

 

Well done Xiaomi!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...