Jump to content

Redmi 4A


stp7562
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το συγκεκριμένο τηλέφωνο υποστηρίζει την μπάντα 800?

 

 

 

Ναι υποστηρίζει

Edited by left_ace
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολυ μεγάλη βελτιωση στη χρήση της μπαταρίας με τη χθεσινη αναβαθμιση. Για μένα τουλάχιστον. Το θέμα είναι οτι το αριστερο πληκτρο του τηλεφωνου που παλιοτερα εβγαζε τις εφαρμογες που ηταν ανοιχτες τωρα δεν τις βγαζει. Υπαρχει καπου μια ρυθμιση που δεν τη βλεπω για να δω την λιστα με τις ανοιχτες εφαρμογες ?
Link to comment
Share on other sites

Settings -> additional settings -> button and gesture shortcuts

μπορείς να επιλέξεις με ποιο κουμπί θα σου εμφανίζει τις ανοιχτές εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!! Γενικα σαν κινητο θα μου το συνιστουσατε;; ευχαριστω πολυ!! Η αγορα θα γινει απο kaizershop ή metrostore. Που ειναι το οικονομικοτερο!! Να φανταστω υποστηρισουν 800αρα Edited by killmelater
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!! Γενικα σαν κινητο θα μου το συνιστουσατε;; ευχαριστω πολυ!! Η αγορα θα γινει απο kaizershop ή metrostore. Που ειναι το οικονομικοτερο!! Να φανταστω υποστηρισουν 800αρα

 

 

 

Η Global version ναι υποστήριξη. Πρόσεχε τι θα πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!! Γενικα σαν κινητο θα μου το συνιστουσατε;; ευχαριστω πολυ!! Η αγορα θα γινει απο kaizershop ή metrostore. Που ειναι το οικονομικοτερο!! Να φανταστω υποστηρισουν 800αρα

 

Πρέπει να έχει στο κουτί ένα παραλληλόγραμμο αυτοκόλλητο, που με λευκά γράμματα λέει "Global Version". Επίσης, αν είναι της infoquest (λίγο δύσκολο από skroutz, αλλά όχι απίθανο), πρέπει να έχει ένα μικρό βιβλίο οδηγιών, κολλημένο έξω από το κουτί, έγχρωμο.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει η νέα rom. Απλά να ξέρετε ότι αφαιρεί τελείως την εφαρμογή themes.

 

Οπότε αν σας αρέσει να αλλάζετε συχνά theme στο κινητό ίσως να αφήσετε την αναβάθμιση μέχρι να βγει η επόμενη που θα επαναφέρει τα themes,

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει η νέα rom. Απλά να ξέρετε ότι αφαιρεί τελείως την εφαρμογή themes.

 

Οπότε αν σας αρέσει να αλλάζετε συχνά theme στο κινητό ίσως να αφήσετε την αναβάθμιση μέχρι να βγει η επόμενη που θα επαναφέρει τα themes,

 

Κανένα πρόβλημα με τα θέματα, αλλάζετε την περιοχή (region, σε Ινδία το έχω εγώ) και η εφαρμογή φαίνεται κανονικά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα με τα θέματα, αλλάζετε την περιοχή (region, σε Ινδία το έχω εγώ) και η εφαρμογή φαίνεται κανονικά.

Ναι αλλά μήπως μετά κατεβάζει καμιά ινδική αναβάθμιση;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γιατί όταν συνδέω το κινητό στο PC μέσω USB δεν μου το εμφανίζει στην οθόνη όταν επιλέγω ''μεταφορά αρχείων''?

όταν όμως επιλέγω μεταφορά φωτογραφιών μου το εμφανίζει και ανοίγει μόνο τους φακέλους των φωτογραφιών

εγώ θέλω να εχω πρόσβαση σε όλα τα αρχεία υπάρχει κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν συνδέω το κινητό στο PC μέσω USB δεν μου το εμφανίζει στην οθόνη όταν επιλέγω ''μεταφορά αρχείων''?

όταν όμως επιλέγω μεταφορά φωτογραφιών μου το εμφανίζει και ανοίγει μόνο τους φακέλους των φωτογραφιών

εγώ θέλω να εχω πρόσβαση σε όλα τα αρχεία υπάρχει κάποια λύση;

 

Ακριβώς το ίδιο και σε μένα. Προφανώς δεν έχεις WIN 10. Στα WIN 10 εμφανίζεται κανονικά. Εγώ έχω XP ακόμα στο pc μου και δεν εμφανιζόταν. Στα δύο λαπτοπ που έχω με WIN 10 εμφανίζονται όλα μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν συνδέω το κινητό στο PC μέσω USB δεν μου το εμφανίζει στην οθόνη όταν επιλέγω ''μεταφορά αρχείων''?

όταν όμως επιλέγω μεταφορά φωτογραφιών μου το εμφανίζει και ανοίγει μόνο τους φακέλους των φωτογραφιών

εγώ θέλω να εχω πρόσβαση σε όλα τα αρχεία υπάρχει κάποια λύση;

Το ίδιο πρόβλημα είχε και ο αδερφός μου μετά την τελευταία αναβάθμιση Απριλίου στα win 10. Η λύση είναι να πας στον πίνακα ελέγχου και στην διαχείριση συσκευών να πατήσεις ενημέρωση του οδηγού της συσκευής και έπειτα να πατήσεις χειροκίνητη αναζήτηση οδηγών και να επιλέξεις το USB-MTP.

Δεν θυμάμαι απ'έξω τις επιλογές γι'αυτό το είπα έτσι λίγο γενικά. Ψάξε το λίγο και θα το βρεις. Αν δυσκολευτείς, πες μου για να σου πω επακριβώς τις επιλογές αύριο όταν ξανά κάτσω στον υπολογιστή του αδερφού μου.

 

Στάλθηκε από το CUBOT_MANITO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εδω και μερικες μερες μπαινει απο μονο του οποτε του καπνισει, σε handsfree mode, χωρις να ειναι συνδεδεμένα ακουστικα. Δοκιμασα αλλαγη headphone settings μηπως ξεκολλησει, αλλα τιποτα. Το χει παθει κανεις άλλος; Αραγε να το καλυπτει η εγγυηση;
Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικες μερες μπαινει απο μονο του οποτε του καπνισει, σε handsfree mode, χωρις να ειναι συνδεδεμένα ακουστικα. Δοκιμασα αλλαγη headphone settings μηπως ξεκολλησει, αλλα τιποτα. Το χει παθει κανεις άλλος; Αραγε να το καλυπτει η εγγυηση;

 

Πιθανότατα έχει πάρει υγρασία η υποδοχή των ακουστικών σου. Βράχηκε ? Μίλησες καθόλου σε βροχή η με λουσμένα μαλλιά πάνω από το κινητό ? Μια σταγόνα μόνο αρκεί και αν έχει συμβεί αυτό, δεν σε καλύπτει η εγγύηση. Για αρχή ρούφα (κυριολεκτικά) πολύ δυνατά τη συγκεκριμένη υποδοχή ! Ακούγεται αστείο αλλά δεν κάνω πλάκα. Λογικά θα στρώσει αλλά αν συνεχίσει, στέγνωσε το με πιστολάκι, πολύ προσεκτικά όμως για να μη κάψεις καμία πλακέτα και το αχρηστεύσεις.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...