Jump to content

Redmi 4A


stp7562
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικα κανετε αυτο https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14346-Ελληνικός-οδηγός-ενεργοποίησης-tethering-σε-όλες-τις-συσκευές-Xiaomi/?pageNo=1 οσοι ειναι root δίνετε την εντολή μέσω terminal με su δικαιωματα.

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μία βοήθεια. Της γυναίκας μου της είχε βγάλει πριν μέρες αναβάθμιση και ήταν 1.3GB, προφανώς η 9άρα, αλλά δεν ειχε αποθηκευτικό χώρο για να την κατεβάσει. Μετά από καιρό λοιπόν και σήμερα συγκεκριμένα είπα να της αδειασω τον αποθηκευτικό και ειχε 3GB ελεύθερα πλέον και θυμήθηκα το update. Πήγα να το ψάξω και πλέον πατάω για έλεγχο και δε μου βγάζει κάτι. Πάτησα λήψη ενημέρωσης και άρχισε κάτι μεγάλο να κατεβάζει. Έκανε επανεκκίνηση και ενημερώθηκε αλλά οταν πατάω στις πληροφορίες λέει πως έχει πάλι την προηγούμενη...??? Υπάρχει κάποια λύση ή να την περάσω χειροκίνητα μόνος μου; Ποιό είναι το λινκ για την σωστή 9άρα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία βοήθεια. Της γυναίκας μου της είχε βγάλει πριν μέρες αναβάθμιση και ήταν 1.3GB, προφανώς η 9άρα, αλλά δεν ειχε αποθηκευτικό χώρο για να την κατεβάσει. Μετά από καιρό λοιπόν και σήμερα συγκεκριμένα είπα να της αδειασω τον αποθηκευτικό και ειχε 3GB ελεύθερα πλέον και θυμήθηκα το update. Πήγα να το ψάξω και πλέον πατάω για έλεγχο και δε μου βγάζει κάτι. Πάτησα λήψη ενημέρωσης και άρχισε κάτι μεγάλο να κατεβάζει. Έκανε επανεκκίνηση και ενημερώθηκε αλλά οταν πατάω στις πληροφορίες λέει πως έχει πάλι την προηγούμενη...??? Υπάρχει κάποια λύση ή να την περάσω χειροκίνητα μόνος μου; Ποιό είναι το λινκ για την σωστή 9άρα;

 

Μπαίνεις εδώ http://en.miui.com/getrom.php?r=319&m=yes&app=false κατεβάζεις από το πρώτο link την rom στο κινητό σου και την τρέχεις με τον updater του τηλεφώνου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις εδώ http://en.miui.com/getrom.php?r=319&m=yes&app=false κατεβάζεις από το πρώτο link την rom στο κινητό σου και την τρέχεις με τον updater του τηλεφώνου.

Τελικά το έκανα μόνος μου όπως περιέγραψες. Όλα πήγαν καλά. Ευχαριστώ πολύ παρ'όλα ταύτα!

Link to comment
Share on other sites

παντως το τηλεφωνο παει τουρμπο με την νεα εκδοση και η μπαταρια ειναι κατα πολυ καλυτερη.

Δοκιμασα λιγο της γυναικας και μου φανηκε τελειο.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έκανα μόνος μου όπως περιέγραψες. Όλα πήγαν καλά. Ευχαριστώ πολύ παρ'όλα ταύτα!

 

Ναι τώρα τελευταία το έχει απλοποιήσει πολύ η xiaomi....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

πειτεε και αλλες γνωμες ρε παιδια ολοι φοβουνται να τη βαλουν την ενημερωση σα και μενα τι διαλο?Χαχαχα :lol:

 

Ασυζητητί την περνάς, το τηλέφωνο πετάει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ναι τώρα τελευταία το έχει απλοποιήσει πολύ η xiaomi....

 

Ε μα έπρεπε....για αυτό ρώτησα επειδή θυμαμαι παλιά τα xiaomi ειχαν θέμα με κλειδωμενους bootloader και επρεπε να πάρεις έγκριση από την xiaomi για να ξεκλειδώσει και μπλα μπλα μπλα.....

Τώρα πλέον μία χαρά ευκολία. Επισης για τα παιδιά που ρωτάνε κάντε την αναβάθμιση χωρις 2η σκέψη. Το τηλεφωνο όντως πάει πολυ καλύτερα και η μπαταρία σαν να φαίνεται λίγο καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μιά βοήθεια. Μπορώ να βγάλω την οθόνη κλειδώματος; Να μη χρειάζεται δηλαδή κάθε φορά που ενεργοποιώ την οθόνη (είτε με τα δύο τικ είτε με το power button να τη σέρνω για να μπω στην αρχική οθόνη. Αυτό γίνεται στα Huawei και άλλα κινητά... Κουραστικό να σέρνεις συνέχεια στην οθόνη με το που σβήσει αυτή. Έλεος. Και κάτι άλλο. Μπορώ να τερματίζω μία κλήση από το power button; Και αυτό γίνεται στα Huawei....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μιά βοήθεια. Μπορώ να βγάλω την οθόνη κλειδώματος; Να μη χρειάζεται δηλαδή κάθε φορά που ενεργοποιώ την οθόνη (είτε με τα δύο τικ είτε με το power button να τη σέρνω για να μπω στην αρχική οθόνη. Αυτό γίνεται στα Huawei και άλλα κινητά... Κουραστικό να σέρνεις συνέχεια στην οθόνη με το που σβήσει αυτή. Έλεος. Και κάτι άλλο. Μπορώ να τερματίζω μία κλήση από το power button; Και αυτό γίνεται στα Huawei....

Ενεργοποιείς το developer mode (στα settings πας στο about phone και πατας 5-6 φορες συνεχομενα πανω στην εκδοση miui)

και μετα στα additional settings πας developer options και ενεργοποιείς skip screen lock

Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιείς το developer mode (στα settings πας στο about phone και πατας 5-6 φορες συνεχομενα πανω στην εκδοση miui)

και μετα στα additional settings πας developer options και ενεργοποιείς skip screen lock

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω 4-5 μερες την εχω βαλει δε βλεπω καμια διαφορα ισα ισα βρηκα και κατι bugakia σε ενα συγκεκριμενο gif τρωει ενα κολλημα ολο το κινητο...αλλο πραμα!
Link to comment
Share on other sites

Ε μα έπρεπε....για αυτό ρώτησα επειδή θυμαμαι παλιά τα xiaomi ειχαν θέμα με κλειδωμενους bootloader και επρεπε να πάρεις έγκριση από την xiaomi για να ξεκλειδώσει και μπλα μπλα μπλα.....

Τώρα πλέον μία χαρά ευκολία. Επισης για τα παιδιά που ρωτάνε κάντε την αναβάθμιση χωρις 2η σκέψη. Το τηλεφωνο όντως πάει πολυ καλύτερα και η μπαταρία σαν να φαίνεται λίγο καλυτερη.

 

Τίποτα δεν έχει αλλάξει προς το "ευκολότερο". Μάλλον "σκληρότερα" έγιναν τα πράγματα. Κανονικά κλειδωμένο bootloader έχουν, θέλει αίτηση για άδεια στην xiaomi και μάλιστα εκεί που ήταν 3 μέρες ο χρόνος αναμονής για το ξεκλείδωμα μέχρι πριν λίγους μήνες, σε κάποιες περιπτώσεις τώρα τελευταία έχει ανέβει στις 15 μέρες. Εσύ δεν χρειάστηκε να ξεκλειδώσεις γιατί πολύ απλά είχες official ROM και έκανες αναβάθμιση σε νεώτερη πάλι offcial μέσω του updater. Όταν θα θελήσεις όμως να κάνεις root ή να βάλεις άλλη (custom) ROM, διαδικασίες για τις οποίες απαιτείται οπωσδήποτε ξεκλείδωμα του bootloader θα δεις...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα για πρώτη φορά 2η κάρτα sim στο κινητό και ξαφνικά ότι και να δοκιμάζω δεν παίζει δεδομένα από καμία κάρτα. Για την ιστορία η πρώτη κάρτα που έχω είναι Vodafone και η δεύτερη cosmote. Έχει συμβεί σε άλλον; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώσει το κινητό απο κλειδωμένο account??? Ο χρήστης δεν θυμάται ουτε gmail ούτε password κ ζητάει κωδικό το mi account

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα για πρώτη φορά 2η κάρτα sim στο κινητό και ξαφνικά ότι και να δοκιμάζω δεν παίζει δεδομένα από καμία κάρτα. Για την ιστορία η πρώτη κάρτα που έχω είναι Vodafone και η δεύτερη cosmote. Έχει συμβεί σε άλλον; Ευχαριστώ.

 

Πας στις ρυθμισεις καρτων sim και διαλεγεις την καρτα που θελεις.

Υποψην,κλεισε τα δεδομενα αν δεν τα χρησιμοποιεις ωστε να μην συνδεθει στο ιντερνετ.Πρεπει αναγκαστικα μια καρτα να την βαλεις να εχει ιντερνετ,δεν ειναι οπως στο τηλεφωνο που σε ρωταει απο ποιον αριθμο να καλεσει.Η καρτα που εχει ιντερνετ βγαινει σε 2G/3G/4G.Η αλλη καρτα εχει 2G/3G μονο για κλησεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώσει το κινητό απο κλειδωμένο account??? Ο χρήστης δεν θυμάται ουτε gmail ούτε password κ ζητάει κωδικό το mi account

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχει εφαρμογή για τον υπολογιστή που θα σου στείλει μήνυμα κωδικο για το ξεκλειδώσεις

Mi account unlock

 

https://account.xiaomi.com/pass/forgetPassword

http://en.miui.com/unlock/

https://www.xiaomigeek.com/download-mi-account-unlock-tool.html

Edited by giannnis12
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για τον υπολογιστή που θα σου στείλει μήνυμα κωδικο για το ξεκλειδώσεις

Mi account unlock

 

https://account.xiaomi.com/pass/forgetPassword

http://en.miui.com/unlock/

https://www.xiaomigeek.com/download-mi-account-unlock-tool.html

 

Που να στειλει μηνυμα δεν εχω πρόσβαση στο gmail που ειχε μέσα δυστυχώς

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα πρόβλημα με αυτό το κινητό. Αρκετά συχνά σταματάει να δουλεύει η σύνδεση στο internet. Τόσο σε wifi όσο και σε 4g. Μετά από επανεκκίνηση λύνεται το πρόβλημα.

 

Τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Νέα αναβάθμιση μεγέθους 537 mb.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο τηλέφωνο υποστηρίζει την μπάντα 800?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...