Jump to content

Redmi 4A


stp7562
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαι πως μπορω να ξεχωρισω την global εκδοση? Εχει καποιο κωδικο η συσκευασία?

 

Κόκκινα αυτοκόλλητα "global version" στις πλευρές του κουτιού.

Κωδικό δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βιντεοκληση μπορούμε να κάνουμε; Ξέρει επίσημα κάποιος;
Με το Google duo εννοείς;

 

Άλλη ερώτηση

Υπάρχει περίπτωση να πάρει miui 9?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 global

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαι πως μπορω να ξεχωρισω την global εκδοση? Εχει καποιο κωδικο η συσκευασία?
Δες στα παρακάτω κατάστημα και πιο πολύ σε αυτά που αναφέρουν global

https://www.skroutz.gr/s/11334248/Xiaomi-Redmi-4a-32GB.html

 

Από το παρακάτω πήρα για την γυναίκα μου https://www.mymegastore.gr/product/xiaomi-redmi-4a-dual-sim-2gb32gb-elliniko-menou-gold/

 

Αν κοιτάξεις στο network αναφέρει την b20

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 global

Edited by gregog7
Link to comment
Share on other sites

Βιντεοκληση μπορούμε να κάνουμε; Ξέρει επίσημα κάποιος;

 

Η βιντεοκλήση (μέσω του δικτύου κινητής τηλεφωνίας) έχει καταργηθεί ως επιλογή στη συντριπτική πλειοψηφία των συσκευών εδώ και πάρα πολύ καιρό. Μόνο μέσω εφαρμογών (viber, skype κλπ.) γίνεται.

Συγκεκριμένα όχι δεν την υποστηρίζει το 4Α και νομίζω και κανένα άλλο xiaomi με miui τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Η βιντεοκλήση (μέσω του δικτύου κινητής τηλεφωνίας) έχει καταργηθεί ως επιλογή στη συντριπτική πλειοψηφία των συσκευών εδώ και πάρα πολύ καιρό. Μόνο μέσω εφαρμογών (viber, skype κλπ.) γίνεται.

Συγκεκριμένα όχι δεν την υποστηρίζει το 4Α και νομίζω και κανένα άλλο xiaomi με miui τουλάχιστον.

 

Είναι θέμα συσκευών και μόνο η Samsung μου φαίνεται το υποστηρίζει (Samsung με Samsung μόνο)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το συγκεκριμένο μοντέλο στη κοπέλα μου, αλλά κάπου πήρε το μάτι μου ότι είναι καλύτερο να κατεβάσεις μια άλλη κάμερα για καλύτερες φωτογραφίες. Έχει κάποιος κάτι να προσθέσει?

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα συσκευών και μόνο η Samsung μου φαίνεται το υποστηρίζει (Samsung με Samsung μόνο)

 

Αυτό δεν αποτελεί "βιντεοκλήση" με την έννοια που ρωτήθηκε όμως. Μιλάμε για την παλιά βιντεοκλήση που χρεωνόταν από τον πάροχο σαν κλήση και όχι σαν κατανάλωση δεδομένων. Και δούλευε προς οποιαδήποτε καλούμενη συσκευή την υποστηρίζε. Και η Apple υποστηρίζει σε άλλες Apple συσκευές με το facetime. Όλα αυτά είναι όμως ουσιαστικά applications των κατασκευαστών ως υποκατάστατα των τρίτων εφαρμογών (viber, whatsapp, skype κλπ.).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν το είχα αγοράσει κάπου στον Ιούνη συνδεόταν στο PC με USB καλώδιο. Τώρα με την νέα αναβάθμιση δεν συνδέεται σε MTP mode για μεταφορά αρχείων!!!!!! Τι κάνουμε τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν αποτελεί "βιντεοκλήση" με την έννοια που ρωτήθηκε όμως. Μιλάμε για την παλιά βιντεοκλήση που χρεωνόταν από τον πάροχο σαν κλήση και όχι σαν κατανάλωση δεδομένων. Και δούλευε προς οποιαδήποτε καλούμενη συσκευή την υποστηρίζε. Και η Apple υποστηρίζει σε άλλες Apple συσκευές με το facetime. Όλα αυτά είναι όμως ουσιαστικά applications των κατασκευαστών ως υποκατάστατα των τρίτων εφαρμογών (viber, whatsapp, skype κλπ.).

 

Μιλάς κανονικά όπως παλιά βιντεοκλήση απλώς πρέπει να είσαι σε περιοχή που έχει 3g σήμα (ΟΧΙ δεδομένα) ,κανονική βιντεοκλήση!!!(έχω το note edge και το s4 black edition,μεταξύ τους με κλειστά data εχω κανονική βιντεοκλήση)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7390818#post7390818

Edited by cfotis13
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν το είχα αγοράσει κάπου στον Ιούνη συνδεόταν στο PC με USB καλώδιο. Τώρα με την νέα αναβάθμιση δεν συνδέεται σε MTP mode για μεταφορά αρχείων!!!!!! Τι κάνουμε τώρα;
Δες στις ιδιότητες συσκευών στον υπολογιστή αν οι drivers είναι ντάξει. Ή αλλιως πάτα προσθήκη συσκευής και μετα ψάξε να βρεις το USB-MTP. Για κάποιο λόγο έκανε αυτή τη μανούρα και στον αδερφό μου.

 

Sent from my Cubot Manito using Tapatalk

Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά βγήκε MIUI 9 για το 4a?? Την πέρασε κανείς;; Πως σας φαίνεται ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταια ειναι η V8.5.7.0.MCCMIED. Βλεπω μικρες διαφορες, κυριως σε λειτουργειες.

So much for the laws of physics!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω vodafone και το 4a αλλα κανω speedtest και δε πιανω ταχυτητες 4g με τα δεδομενα ανοιχτα και μου γραφει μονο Η+ συνηθως ειναι θεμα σηματος η της συσκευης? ,πιανω μεχρι 6-7 Mbps!

 

εχω δει ολες τις ρυθμισες και εχω επιλεξει το LTE σα προτιμηση!εχω στειλει και μηνυμα στη vodafone να ενεργοποιηθει το 4g και ηταν επιτυχες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω vodafone και το 4a αλλα κανω speedtest και δε πιανω ταχυτητες 4g με τα δεδομενα ανοιχτα και μου γραφει μονο Η+ συνηθως ειναι θεμα σηματος η της συσκευης? ,πιανω μεχρι 6-7 Mbps!

 

εχω δει ολες τις ρυθμισες και εχω επιλεξει το LTE σα προτιμηση!εχω στειλει και μηνυμα στη vodafone να ενεργοποιηθει το 4g και ηταν επιτυχες!

 

Η κάρτα σου είναι 4G; Αν είναι παλιά ίσως χρειάζεται αλλαγή. Δοκίμασε σε κάποιο άλλο 4G τηλέφωνο, να δεις τι γίνεται και εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω την εν λόγω συσκευή και η έκδοση που έχει ειναι η miui global 8.5.5.0 stable. Δεν μου εμφανίζει την νεότερη. Επίσης όταν στις πληροφορίες παταω πάνω στο μενου έκδοση miui μου λέει είστε ηδη προγραμματιστής. Παίζει ρόλο αυτό μήπως;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!έχω την 8.5.5.0.MCCMIED. Βλέπω πως κυκλοφορεί η 8.5.7.0 αλλά το κινητό μου δεν βρίσκει ακόμα την αναβάθμιση. Γνωρίζεται γενικά αν θα υπάρξει καθυστέρηση στον την πάρουμε μέσω ΟΤΑ??
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο φόρουμ λέει οτι με την τελευταία εβδομαδιαία πηγε σε 7.1.2
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!έχω την 8.5.5.0.MCCMIED. Βλέπω πως κυκλοφορεί η 8.5.7.0 αλλά το κινητό μου δεν βρίσκει ακόμα την αναβάθμιση. Γνωρίζεται γενικά αν θα υπάρξει καθυστέρηση στον την πάρουμε μέσω ΟΤΑ??

Και το δικό μου μια από τα ίδια

Κανονικά θα περιμένουμε και miui9 στο κινητό μας, με βάση τα γραφόμενα στο επίσημο σάιτ τους

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την καινούργια αναβάθμιση πού λάβατε οι κάτοχοι 4A από 8.5.5.0 σε 8. 5.7.0 η Xiaomi έδωσε εξηγήσεις ότι δεν έχει σχέση με τίποτα άλλο παρά μόνο με προβλήματα σε κλήσεις τηλεφώνου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και η επίσημη απάντηση από την Xiaomi στο forum :

 

Έχουμε λάβει πολλά σχόλια από τους χρήστες της Redmi 4A σχετικά με το ζήτημα κλήσης, ως εκ τούτου, έχουμε μια σημαντική ανακοίνωση για να διευκρινίσουμε σχετικά με αυτό.

 

Πολλοί χρήστες από την Πολωνία, την Ουρουγουάη, το Ισραήλ και το Ντουμπάι έχουν βιώσει το πρόβλημα της διακοπής κλήσεων ή των εισερχόμενων κλήσεων που δεν μπορούν να απαντηθούν. Για να επιλύσουμε αυτό το ζήτημα, έχουμε κυκλοφορήσει την έκδοση MIUI V8.5.7.0.MCCMIED για χρήστες από περισσότερες από τέσσερις χώρες και περιοχές. Μετά την ενημέρωση της έκδοσης MIUI, κάντε επανεκκίνηση της συσκευής σας για να την εφαρμόσετε.

 

Σημείωση: Κάντε επανεκκίνηση της συσκευής σας για να εφαρμόσετε την τελευταία ενημερωμένη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...