Jump to content

Redmi 4A


stp7562
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας ,θέλω να ρωτήσω αν χρειάζεται antivirus ή αυτό που έχει η εφαρμογή ασφάλεια με καλύπτει; Αν υπάρχει τρόπος να το βγάλω για να βάλω το σαφώς καλύτερο Lookout; H αν βάλω και το lookout υπάρχει πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

110 $ + 2.3 $ μεταφορικά + 3$ για αποστολή σε Ιταλία αντί για Κίνα σε περίπτωση προβλήματος = ~ 100€

https://m.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-4A-2GB-32GB-Smartphone---Gray-384102.html/

 

Στο skroutz βγαίνει στα 110~115€.

https://www.skroutz.gr/s/11334248/Xiaomi-Redmi-4a-32GB.html

 

140€ στις μεγάλες αλυσίδες.

Το από που να το πάρει κανείς, όπως πάντα, είναι προσωπική υπόθεση!

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εδώ κ 4 μέρες της γυναίκας μου χάνει το σημα του WiFi και δυσκολεύεται να ξανασυνδεθεί. Εκεί που συνδέεται και πάει σφαίρα ξαφνικά χάνει την σύνδεση.Εδω και τοσους μήνες πήγαινε καλά. Είναι φουλ ενημερωμένο το κινητό
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, είναι το παρακάτω τηλ. η global version (έχει την B20 μπάντα) :

https://www.mymegastore.gr/product/xiaomi-redmi-4a-dual-sim-2gb-ram-16gb-rom-elliniko-menoy-gray/

Έχω 2 ερωτήσεις :

Έχει την εργοστασιακή ROM με update?

Γιατί άλλα ελληνικά μαγαζιά το έχουν με 2 χρόνια εγγύηση ?:

mygad

Link to comment
Share on other sites

παιδια το netflix δεν παιζει στο συγκεκριμενο τηλεφωνο?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου γραφει δεν ειναι συμβατο-και το τηλεφωνο ειναι απειραχτο official global stable
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Έχω το κινητό εδώ και 6 μήνες και απλά τα σπάει. ένα προβληματάκι έχω παρατηρήσει μόνο και έχει να κάνει με την εμφάνιση του ονόματος στα μηνύματα.

Έχω το όνομα πχ Γιώργος Κουκουρούκου με νούμερο 00306972123456 όταν μου έρχεται εισερχόμενη κλήση φαίνεται μια χαρά. όταν όμως μου έρχεται σε μήνυμα, θα μου εμφανίσει μόνο το νούμερο με την μορφή +306972123456. Το πρόβλημα αυτό το έχω στο 90% των επαφών μου. άλλαξα όλες τις επαφές σε μορφή 6972123456, αλλά και σε +306972123456 και το πρόβλημα παραμένει. όπως είπα δεν είναι σε όλες τις επαφές και έχει ποσοστό αποτυχίας περίπου 90%.

δοκίμασα να περάσα σε κάθε επαφή το νούμερο με τις 3 μορφές του +306972123456, 00306972123456 και 6972123456. Το πρόβλημα δεν παρουσιάστηκε, αλλά δεν είναι αποδεκτό, μιας και κάθε φορά θα πρέπει να θυμάμαι ότι νέα επαφή υπάρχει να την περνάω με 3 τρόπους, αλλά και όταν θα θέλω να καλέσω θα εμφανίζει 3 νούμερα. Ναι μεν 3 ίδια νούμερα στο τέλος, αλλά είναι μπέρδεμα.

Υπάρχει καμιά λύση στο θέμα αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Δες αν η εφαρμογή μηνύματα έχει πρόσβαση στις επαφές

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χαίρεται. Πως το βλέπω αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά παιζει

 

Μου κάνει εντύπωση η σιγουριά σου! Δεν παίζει. Μάλλον παίζει αλλά δεν επιτρέπει την εγκατάσταση το Play Store. Ούτε στο Redmi 4X που έχω. "Αυτό το στοιχείο δεν είναι συμβατό με τη συσκευή σας" μου βγάζει ενώ το συγκεκριμένο τηλέφωνο είναι αχνό γκρί -ανενεργό- για την εγκατάσταση. Απείραχτο το έχω αυτή τη στιγμή το τηλέφωνο (χωρίς root και twrp) και το αναφέρω γιατί κάπου διάβασα να λένε ότι φταίνε τέτοιες επεμβάσεις.

Η λύση είναι η εγκατάσταση κατευθείαν του .apk από το netflix.com πάντως...

Edited by theo1973
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση η σιγουριά σου! Δεν παίζει. Μάλλον παίζει αλλά δεν επιτρέπει την εγκατάσταση το Play Store. Ούτε στο Redmi 4X που έχω. "Αυτό το στοιχείο δεν είναι συμβατό με τη συσκευή σας" μου βγάζει ενώ το συγκεκριμένο τηλέφωνο είναι αχνό γκρί -ανενεργό- για την εγκατάσταση. Απείραχτο το έχω αυτή τη στιγμή το τηλέφωνο (χωρίς root και twrp) και το αναφέρω γιατί κάπου διάβασα να λένε ότι φταίνε τέτοιες επεμβάσεις.

Η λύση είναι η εγκατάσταση κατευθείαν του .apk από το netflix.com πάντως...

Η φωτό είναι από το redmi 4x της γυναίκας μουd58b3588e1ba68babda56f76188b0f6d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το κάνει εγκατάσταση το netflix αλλά όταν πας να το ανοίξεις λέει ότι δεν είναι συμβατό και κλεινει
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

@atux_null

 

Βάλε το Chomp SMS από το Playstore.

 

Υπόστηριζει dual sim, 160 χαρακτήρες και δεν έχει θέμα με τα ονόματα.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Έχω το κινητό εδώ και 6 μήνες και απλά τα σπάει. ένα προβληματάκι έχω παρατηρήσει μόνο και έχει να κάνει με την εμφάνιση του ονόματος στα μηνύματα.

Έχω το όνομα πχ Γιώργος Κουκουρούκου με νούμερο 00306972123456 όταν μου έρχεται εισερχόμενη κλήση φαίνεται μια χαρά. όταν όμως μου έρχεται σε μήνυμα, θα μου εμφανίσει μόνο το νούμερο με την μορφή +306972123456. Το πρόβλημα αυτό το έχω στο 90% των επαφών μου. άλλαξα όλες τις επαφές σε μορφή 6972123456, αλλά και σε +306972123456 και το πρόβλημα παραμένει. όπως είπα δεν είναι σε όλες τις επαφές και έχει ποσοστό αποτυχίας περίπου 90%.

δοκίμασα να περάσα σε κάθε επαφή το νούμερο με τις 3 μορφές του +306972123456, 00306972123456 και 6972123456. Το πρόβλημα δεν παρουσιάστηκε, αλλά δεν είναι αποδεκτό, μιας και κάθε φορά θα πρέπει να θυμάμαι ότι νέα επαφή υπάρχει να την περνάω με 3 τρόπους, αλλά και όταν θα θέλω να καλέσω θα εμφανίζει 3 νούμερα. Ναι μεν 3 ίδια νούμερα στο τέλος, αλλά είναι μπέρδεμα.

Υπάρχει καμιά λύση στο θέμα αυτό?

Δοκίμασε να βάλεις το +30 μπροστά στις επαφές σου με την εφαρμογή number fixer από το play store.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το κάνει εγκατάσταση το netflix αλλά όταν πας να το ανοίξεις λέει ότι δεν είναι συμβατό και κλεινει

 

Αν ακολουθήσεις το link στο μήνυμα που σου βγάζει και ακολουθήσεις μετά τις οδηγίες θα παίξει μια χαρά.

 

Εν ολίγοις σβήνεις την εφαρμογή που πέρασες από το playstore και κατεβάζεις αυτή που σου προτείνει το Netflix

 

https://help.netflix.com/en/node/57688

Link to comment
Share on other sites

Αν ακολουθήσεις το link στο μήνυμα που σου βγάζει και ακολουθήσεις μετά τις οδηγίες θα παίξει μια χαρά.

 

Εν ολίγοις σβήνεις την εφαρμογή που πέρασες από το playstore και κατεβάζεις αυτή που σου προτείνει το Netflix

 

https://help.netflix.com/en/node/57688

 

Σε ευχαριστώ πολύ.εγω ακολουθούσα τις οδηγίες αλλά μετά το έκανα εγκατάσταση πάλι από store και είχα θέμα.Τωρα όλα καλά.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις το +30 μπροστά στις επαφές σου με την εφαρμογή number fixer από το play store.

Καλημέρα.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν έρχονται όλες οι επαφές με +30. κάποιες έρχονται και 69.. έχω αλλάξει όλα τα νούμερα σε μορφή +30, αλλά όταν μου το στείλει ο πάροχος +30 τότε το χάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν έρχονται όλες οι επαφές με +30. κάποιες έρχονται και 69.. έχω αλλάξει όλα τα νούμερα σε μορφή +30, αλλά όταν μου το στείλει ο πάροχος +30 τότε το χάνω.

Όπως έγραψα λίγα ποστ πιο πριν (#417), Chomp SMS, από το Playstore. Είναι μια καλή λύση και δύσκολα θα βρεις άλλη!

Link to comment
Share on other sites

Η φωτό είναι από το redmi 4x της γυναίκας μου

 

Αν και δεν έχει νόημα να συνεχίσουμε, η φωτό αυτή είναι από το play store όταν το ανοίγω στο pc μου (γιατί από το κινητό δεν το βρίσκει καν το netflix η αναζήτηση εφόσον είναι μη διαθέσιμο):

netflix.jpg

Κατεβάζοντας το .apk από το site του Netflix εγκαταστάθηκε και δουλεύει κανονικά.

Δεν ξέρω τι ιδιαιτερότητα έχει το 4X της γυναίκας σου, πάντως σε απείραχτο όπως ήδη είπα είναι το δικό μου, δεν είναι διαθέσιμο το app.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα παίζει κανονικά. Εγκατάσταση από Google play. Θα έβαζα και screenshot μέσα από την εφαρμογή αλλά δεν με αφήνει να τραβήξω..... a2754421a9d9fc186aa17557fd7cb432.jpgcabc9978fa6be91020962e9c8ea949cc.jpg16391ebe2714c54657aaf7e260fe84ba.jpge42bc52ff00a5872f007bd13f84e8ae0.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω την ελληνική developer xtrv για να μπορώ να δίνω δικαίωμα root σε ορισμένες εφαρμογές μέσω της miui , η stable δεν το κάνει.

Έχω xp 32bit ,και από ότι διαβασα δεν συνιστάται να φλασαρω μέσω των xp.

Υπάρχει άλλος τρόπος, μέσω της αναβάθμισης του κινητού ή θα πέσω σε bootloop ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...