Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

93849138_1901456589990494_131452975947186176_o.jpg?_nc_cat=1&_nc_sid=8024bb&_nc_oc=AQnFDSjH7Bvfr31jkfn6Tx3AsbBqhL5AyeUtBFjKtvDDLoze3af_K4cru96bAsyn3Qc&_nc_ht=scontent.fskg1-1.fna&_nc_tp=7&oh=1acf78f9ab97d468896e91eecc929267&oe=5EC00AA2

 

Τεράστιος ο Αρκάς και οι Άγγελοι του.:)

Ισχύει 100% ότι δεν πρέπει να μου μπαίνουν τέτοιες ιδέες, γιατί αν προσπαθώντας ν' "αναστήσω" το "τυφλό" κάνω κατά λάθος Wipe Data στο κινητό του γιου ή -ιδίως- της μικρής κόρης...:cry:

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά. Το κινητό τελικά το είχα κρατήσει για 2ο μιας και κάπου εκεί που έλεγα να το ξεφορτωθώ πριν 2 χρόνια μου πήραν καινούρια εταιρική συσκευή . Το χρησιμοποιούσα περισσότερο ως εφεδρικό παρά ως κύριο , αλλά είχε μέσα αρκετές φωτογραφίες. Ξαφνικά σήμερα εκεί που το είχα στα χέρια μου παρατήρησα ότι δε δούλευε το mback. Συνηθισμένο πρόβλημα , πήγα να του κάνω επανεκκίνηση ως συνήθως τα τελευταία 2 χρόνια που με παιδεύει . Από εκείνη τη στιγμή και μετά το κινητό κάνει κάθε λίγο και λιγάκι επανεκκινήσεις. Του έκανα Hard reset και wipe data . Έσβησαν εννοείται όλες οι εφαρμογές , αλλά τα αρχεία όχι. Το πρόβλημα είναι ότι ενώ ανοίγει μετά από 1-2 λεπτά το πολύ κάνει επανεκκίνηση μόνο του. Προφανώς δε προλαβαίνω σε αυτό το διάστημα να κάνω οτιδήποτε. Μάλλον δε σώζεται ε ; Εννοείται μιας και δε μου άρεσε και ποτέ ως συσκευή , λογω των απίστευτων bug , δεν είχα ασχοληθεί με rom .Νομίζω έχει την εργοστασιακή 7.0.1.0 Edited by aplerix
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ξεκινάει από την ρομ που έχεις ήταν αισχος, κατέβασε και πέρασε του για δοκιμή την 6.3G με wipe data και βλέπουμε.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ξεκινάει από την ρομ που έχεις ήταν αισχος, κατέβασε και πέρασε του για δοκιμή την 6.3G με wipe data και βλέπουμε.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να πω την αλήθεια επειδή το εταιρικό ήταν Iphone XR που μόλις είχε κυκλοφορήσει δεν ασχολήθηκα καν με το κινητό αυτό. Απλά το κράτησα για τη προσωπική μου sim . Κατά καιρούς μου έκανε διάφορα η οθόνη που τρεμόπαιζε , κάτι κρασαρίματα , το πιο συνηθισμένο βέβαια ήταν το πρόβλημα με το mback .Στα καλά καθούμενα απλά δε δούλευε. Συνήθως έστρωνε με 2-3 επανεκκινήσεις . Στο μεταξύ χτες έκανε συνέχεια επανεκκινήσεις. Το ίδιο και το πρωί. Αφού ξέθαψα το παλιό εταιρικό iphone το meizu το έβαλα στην άκρη , αφού ήδη είχα κάνει ένα wipe data ... :cry: . Το απόγευμα που γύρισα σπίτι , μαζί με τον καφέ είπα να ασχοληθώ λίγο μπας και σώσω τα αρχεία. Πάλι μου έκανε μια επανεκκίνηση στα χέρια μου ,έκανε κάτι Update και από εκείνη τη στιγμή και μετά δουλεύει κανονικά :lol: Αλλά φυσικά είναι ξεβράκωτο από τις εφαρμογές που είχα. Back up δεν έχω γιατί τη τελευταία φορά που έκανα και το φόρτωσα δε δούλευε τίποτα και τα έβαλα όλα μόνος μου . Άβυσσος η ψυχή του meizu.

 

την 6.3 εννοείς αυτή που έχει στο λινκ της υπογραφής σου ; Κάπου στη μέση της λίστας ;

Edited by aplerix
Link to comment
Share on other sites

http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=46&type=1

Από εδώ κατέβασε την.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικά τώρα . Βέβαια και με την 7.0.1.0 δούλεψε αφού του έκανα wipe data. Δε ξέρω τι παίζει . Αφήνω αυτή τη ρομ (6.3) ή βάζω καμιά άλλη ;
Link to comment
Share on other sites

Άσε αυτήν ότι καλύτερο είχε βγει σε global. Φαντάσου εγώ που το έχω κρατήσει σαν δεύτερο του έβαλα την μαμά 5.2.7.0.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Άσε αυτήν ότι καλύτερο είχε βγει σε global. Φαντάσου εγώ που το έχω κρατήσει σαν δεύτερο του έβαλα την μαμά 5.2.7.0.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με την 7.0.1.0 δεν είχα ιδιαίτερα θέματα πέρα από αυτά που αναφέρω. Με την 6.3 εδώ και κανα 2ωρο προσπαθεί να κάνει εγκατάταση στα google services . Με βλέπω να βάζω πάλι την 7.0.1.0. Θα το παλέψω λίγο ομως για να δοκιμάσω την 6.3 πριν , γιατί από χτες με έχει τρελάνει το κινητό. Έλεγα να μη πετάξω λεφτά να πάρω άλλο , αφού έχω κύρια συσκευή , αλλά μάλλον θα παραγγείλω κανένα από banggood. Το τι δε το έχω αποφασίσει ακόμα.

 

edit Μετά από μερικά restart , 2-3 απεγκαταστάσεις του google installer κτλ κτλ κτλ , τώρα δείχνει να το φορτώνει. Θα τα σετάρω όλα από την αρχή και βλέπουμε.

Η μπαταρία του κινητού είναι τελειωμένη έτσι και αλλιώς... Κλείνει 2 χρόνια η συσκευή σε λίγες μέρες.

Edited by aplerix
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για την μπαταρία μπορώ να πω ότι ακόμα την παλεύει μια χαρά, έχουν περάσει τα 2 χρόνια βέβαια. Τρέχοντα αυτό

File:///sys/class/power_supply/battery/uevent

Στον μάνα browser βλέπεις πόσους κύκλους φόρτισης έχει η μπαταρία, εγώ είμαι στου 355 είναι σχετικά καλά για τα χρόνια που το έχω, μετά τους 500 αρχίζει να έχει φθορά η μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την όμορφη παρέα.:)

Δεν έκανα ακόμη τη δοκιμή να βγάλω τη motherboard από το "τυφλό" MP6+ της μεγάλης κόρης και να τη βάλω σ'ένα από τα καλά (γιου ή μικρής κόρης) για να δω αν μπορώ να κάνω copy/paste τα αρχεία.

Γράφω αυτό το μήνυμα γιατί στο MP6+ της μικρής κόρης μου όπου είχα περάσει τη Stable Flyme 8.0.0.0A, σήμερα της εμφάνισε αυτόματη ειδοποίηση να κάνει update σε 8.0.26 που δεν τη βρίσκω στα site του Flyme για download (https://www.flyme.cn/firmwarelist-101.html#3 και http://flymeos.com/firmwarelist?modelId=46&type=1).

MP6-update-IMG-20200429-WA0000.jpg

Ήρθε σε κάποιον άλλο αυτό το update;

Αν ναι, το κάνατε;

Ρωτάω γιατί δεν ξέρω τι αφορά (κινεζοStable γαρ...:rolleyes:) και δεν θέλω να το κάνω αν δεν υπάρχει λόγος.

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

Είναι update του συστήματος ή κάποιας εφαρμογής ;; Μπες στο update και δες αν στο βγάζει και εκεί.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Στο System Update γράφει "OTA updating not supported on rooted devices".

Απ' όσο θυμάμαι όμως πρέπει να είχα κάνει καθαρή εγκατάσταση της Stable Flyme 8.0.0.0A, δεν του έκανα root.

Μόλις έβαλα και το Root Checker και μου βγάζει μήνυμα "Sorry! Root access is not properly installed on this device."

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου (δηλ. της συζύγου) βγάζει αυτό....

Τι να σημαίνει άραγε;;;;63226fa372a442ed2f56bea1d41ce6e4.jpg

 

Στάλθηκε από το MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

02d462132be8d041335732b90dde0b2d.jpg72269db030600914ddb48bfd0eaf1a77.jpg

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Τι να σημαίνει άραγε;;;;

Για διαφήμιση μου φαίνεται. Να πάρεις/κατεβάσεις κάτι άσχετο.

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι για το meizu 17!!!

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
πήρατε την ενημέρωση 8.0.5.0a ;
https://download.meizu.com/Firmware/Flyme/PRO6_Plus/8.0.5.0/cn/20200709031541/8e9f480a/update.zip

Την πέρασα manual από εδώ. Δεν βλέπω κάποια ιδιαίτερη διαφορά. c5ce4d8d2c9b7e387752a5ea6d27035b.jpg

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. επειδή είμαι λίγο άσχετος... να ρωτήσω.. έχω την flyme 70.10. G.. την κατεβάζω και έτσι απλά και την περνάω;;;
Link to comment
Share on other sites

Η 8.0.5.0 είναι κινεζική ρομ , πιθανό να θέλεις factory reset για να την περάσεις.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στη παρέα. έχω και εγώ για τη σύζυγο το Pro 6 plus και στα επιδέξια χέρια του μικρού ανηψιου κλείδωσε το κινητό βαζοντας πολλές φορές λάθος μοτίβο. συνδέοντας το σε wlan προσπαθώ να θυμηθώ τον κωδικό αλλά δεν. οποιαδήποτε συμβουλή δεκτη μπας και το ξεμπλοκαρω...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παιδες με το Flyme 8.0.5.0A δουλευει το nfc με alpha bank κ το app της για ανεπαφες πληρωμες?

 

επισης το putt reborn 3.1.7 σας κανει εγκατασταση τα gapps?

 

https://drive.google.com/drive/folders/1-38g7qaztTdm-hAAZyxpnzC0CH9TnyZp

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...