Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Με κανονικό φως δεν είχα παράπονο από το redmi note 3. Όταν μειωνόταν το φως ήταν κάτω του μετρίου. Θεωρώ πως τα πάει καλύτερα εκεί το meizu.

 

Άσχετο, το μενού επίσης θεωρώ πως είναι αρκετά εύχρηστο αλλά δεν παίζει και πολύ ρόλο αυτό.

 

Οσο αφορά το redmi 5 plus είχα δει δείγματα και επισης και δεν μου αρεσαν.

 

Κοντά στα 200 δεν ξέρω αν μπορεί κάποιος να βρει κάτι πολύ καλύτερο.

 

ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ ΓΡΑΦΤΗΚΕ Σ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΗ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γίνετε με το πάτημα του δακτυλικού αποτυπώματος να πηγαίνει απ'ευθειας στην home screen?

και εάν γίνετε να βάλει κάποιος ενα tempered glass που να πιάνει όλη την οθόνη.

γιατί αυτό βγήκε μάπα.

https://www.banggood.com/Bakeey-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Phone-Screen-Protector-For-Meizu-Pro-6-Plus-Global-Version-p-1270386.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα φταίει η έλλειψη b20 και δεν πιάνει σε κλειστό χώρο. Το ίδιο θέμα είχα με ένα Letv x800 ενώ στο ίδιο χώρο ένα HTC 825 που έχει b20 πιάνει 4g

 

Ναι αλλά ούτε το redmi note 3 ειχε την b20

Για αυτό είπα μήπως είναι θέμα Rom.

Link to comment
Share on other sites

γίνετε με το πάτημα του δακτυλικού αποτυπώματος να πηγαίνει απ'ευθειας στην home screen?

και εάν γίνετε να βάλει κάποιος ενα tempered glass που να πιάνει όλη την οθόνη.

γιατί αυτό βγήκε μάπα.

https://www.banggood.com/Bakeey-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Phone-Screen-Protector-For-Meizu-Pro-6-Plus-Global-Version-p-1270386.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN

 

Κι εγώ σήμερα την παρέλαβα και την δοκίμασα, μεγάλη αποτυχία... :(

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σήμερα την παρέλαβα και την δοκίμασα, μεγάλη αποτυχία... :(

 

Λόγω της κυρτοτητας στην άκρη τα screen protector είναι ψιλοαποτυχια περιμένω μερικά ακομη και αν και αυτά είναι έτσι με βλέπω χωρις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Λόγω της κυρτοτητας στην άκρη τα screen protector είναι ψιλοαποτυχια περιμένω μερικά ακομη και αν και αυτά είναι έτσι με βλέπω χωρις τίποτα.

 

Πολλοί απ εμάς πήραμε της bakeey full cover tempered glass. Προσωπικά είμαι ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί απ εμάς πήραμε της bakeey full cover tempered glass. Προσωπικά είμαι ικανοποιημένος.

 

Αυτά περιμένω είναι ακόμα καθοδον.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στις ρυθμίσεις δεν υπάρχει το ΓΛΩΣΣΑ ΚΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΉ /ΜΕΤΑΤΡΟΠΉ ΚΕΙΜΈΝΟΥ ΣΕ ΟΜΙΛΊΑ;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Με την κάμερα παιδιά, γενικά η ποιότητα των φωτογραφιών δεν είναι αυτό που περίμενα, όπως κάποιες φωτογραφίες που ανέβασε κάποιος φίλος εδώ στις πρώτες σελίδες, εμένα το δικό μου δεν βγάζει τόσο καλές. Επίσης το συγκρίνω μαζί με έναν φίλο μου που είxe Meizu και ήταν στο τσακ να τπαπαραγγείλει και έκανε πίσω μόλις είδε τις φωτογραφίες που βγάζει το δικό μου.

 

Παιδιά τώρα προέκυψε ένα θέμα ζωτικής σημασίας. Στα καλά καθούμενα δεν φορτίζει. Please help me!

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου οι φωτογραφίες είναι υπέροχες,

Βγάλε λίγο πιο έξω το καλώδιο που πάει στον φορτιστή.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ το έβγαλα λίγο έξω το καλώδιο που πάει στον φορτιστή και φορτίζει κανονικά, ουφ!

 

Για τις φωτογραφίες δεν ξέρω τι να κάνω το έχω στο αυτόματο. Τώρα αν πρέπει να παίξω με το izo δεν το κατέχω.

Πάντως μπήκα στις εφαρμογές κάμερα που έγραψε πριν ένας φίλος, αλλά δεν μπορώ να κάνω εκκαθάριση, πως γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Με την κάμερα παιδιά, γενικά η ποιότητα των φωτογραφιών δεν είναι αυτό που περίμενα, όπως κάποιες φωτογραφίες που ανέβασε κάποιος φίλος εδώ στις πρώτες σελίδες, εμένα το δικό μου δεν βγάζει τόσο καλές. .....

Αν αναφέρεσαι στις φωτογραφίες που ανέβασα εγώ, ναι είναι πολύ καλές. Θα έλεγα πάρα πολύ καλές για κινητό αυτής της αξίας.

Όταν τραβάς φρόντισε ο φακός να είναι πάντα καθαρός, χωρίς δακτυλιές.

Επίσης θέλει σταθερό χέρι. Επειδή η κάμερα είναι πολύ γρήγορη είναι επιρεπής στο camera shake:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι στις φωτογραφίες που ανέβασα εγώ, ναι είναι πολύ καλές. Θα έλεγα πάρα πολύ καλές για κινητό αυτής της αξίας.

Όταν τραβάς φρόντισε ο φακός να είναι πάντα καθαρός, χωρίς δακτυλιές.

Επίσης θέλει σταθερό χέρι. Επειδή η κάμερα είναι πολύ γρήγορη είναι επιρεπής στο camera shake:)

Το αντίθετο, όσο πιο γρήγορα γίνεται η λήψη τόσο λιγότερο shake έχει

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ το έβγαλα λίγο έξω το καλώδιο που πάει στον φορτιστή και φορτίζει κανονικά, ουφ!

 

Για τις φωτογραφίες δεν ξέρω τι να κάνω το έχω στο αυτόματο. Τώρα αν πρέπει να παίξω με το izo δεν το κατέχω.

Πάντως μπήκα στις εφαρμογές κάμερα που έγραψε πριν ένας φίλος, αλλά δεν μπορώ να κάνω εκκαθάριση, πως γίνεται;

 

Πάμε εφαρμογές , τέρμα δεξιά εκεί που λέει όλες.

Μετά πάμε στην εφαρμογή κάμερα και εκεί που θα δεις με κόκκινα γράμματα, απλά κανείς εκκαθάριση .

Link to comment
Share on other sites

Με την κάμερα παιδιά, γενικά η ποιότητα των φωτογραφιών δεν είναι αυτό που περίμενα, όπως κάποιες φωτογραφίες που ανέβασε κάποιος φίλος εδώ στις πρώτες σελίδες, εμένα το δικό μου δεν βγάζει τόσο καλές. Επίσης το συγκρίνω μαζί με έναν φίλο μου που είxe Meizu και ήταν στο τσακ να τπαπαραγγείλει και έκανε πίσω μόλις είδε τις φωτογραφίες που βγάζει το δικό μου.

 

Παιδιά τώρα προέκυψε ένα θέμα ζωτικής σημασίας. Στα καλά καθούμενα δεν φορτίζει. Please help me!

 

αληθεια υπαρχουν πολλα μειζου που να βγαζουν καλυτερη φωτο?

απορία το έχω δεν ξερω

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

αληθεια υπαρχουν πολλα μειζου που να βγαζουν καλυτερη φωτο?

απορία το έχω δεν ξερω

 

Και όχι μόνο Meizu, αλλά βρες μου ένα Xiaomi, Huawei, Samsung, και οποιαδήποτε άλλη μάρκα σε αυτά τα λεφτα, με αντίστοιχη κάμερα και specs...

Οι φωτογραφίες του είναι πολύ καλές, μάλλον εσύ κάτι κάνεις λάθος...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Το αντίθετο, όσο πιο γρήγορα γίνεται η λήψη τόσο λιγότερο shake έχει

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Είναι σωστό αυτό που λες, αλλά μάλλον δεν το έξέφρασα σωστά.

Θέλω να πω ότι τραβάει άμεσα με το πάτημα του κλικ, ενώ άλλες εφαρμογές τραβάνε κλάσματα δευτερερολέπτου μετά το πάτημα του κλικ (π.χ. snap camera).

Και οι δυο τραβάνε γρήγορα αλλά σε διαφορετικό χρόνο:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Πάμε εφαρμογές , τέρμα δεξιά εκεί που λέει όλες.

Μετά πάμε στην εφαρμογή κάμερα και εκεί που θα δεις με κόκκινα γράμματα, απλά κανείς εκκαθάριση .

 

Με κόκκινα γράμματα έχει εκκαθαριση δεοδομενων και εκκαθάριση cashe ,τι από τα δύο;

Link to comment
Share on other sites

Με κόκκινα γράμματα έχει εκκαθαριση δεοδομενων και εκκαθάριση cashe ,τι από τα δύο;

 

οποιο θες το ιδιο ειναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βλεπω καποιοι μεταξυ ημών, λενε και ξαναλενε, "για τα λεφτα που κανει".

τα λεφτα αυτα τα κανει σημερα, στις μερες μας, μετα την αποφαση της meizu αντι να τα αποσυρει να τα χαρισει εναντι αυτης της τιμης.

οταν βγηκε εκανε καλα λεφτα, οποτε η οποια συγκριση σαν συσκευη με αλλες, πρεπει να γινεται με την τιμη την τοτε....

βγηκε σαν ναυαρχιδα, ναι ειναι απιστευτη συσκευη απο πολλες αποψεις με θεματα ελαχιστα βεβαια (και ποιοι δεν εχουν) και παιρνω πισω ενα ποστ που ειχα κανει με το οτι πληρωνεις παιρνεις, αναγνωριζω ηταν λαθος μου!

Link to comment
Share on other sites

Johnny παίρνω και εγώ πίσω αυτά που είπα, εδώ είμαστε να βοηθάμε όχι να μαλώνουμε, και ναι το τηλέφωνο ήταν ναυαρχίδα το 2016 . Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος από την συσκευή.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Να γράψω κι'εγω τι είδα μετά από λίγες μέρες χρήσης:

+ εκπληκτική οθόνη εχω βάλει σκέτο μαύρο για φόντο και έχει γίνει ένα με τα μπεζελς.

το σήμα φαίνεται καλό,το κουμπί στο κέντρο με τον αισθητήρα εμπρός είναι ενα θετικό για μένα,προέρχομαι από το zuk2 και το έχω συνηθίσει,+ οτι δεν χρειάζεται να σηκώνεις το κινητό για να βρεις τον αισθητήρα.

για το μπάτζετ η φωτογραφική είναι οκ,και το λειτουργικό είναι οκ (δουλεύω πάντα nova)

 

- στα αρνητικά το notification led πρώτον δεν εχει χρώματα και δεύτερο δεν ανάβει όταν φορτίζει.

η απουσία ραδιοφώνου,απουσία microSD(όταν θα αλλάξω κινητό μάλλον αυτή θα είναι η αιτία) ,και εάν είχε λιγο μεγαλύτερη ένταση στον ήχο θα ήταν καλοδεχούμενη.

 

η μπαταρία καλή είναι,άλλα θα προτιμούσα απο τα 7.3 χιλιοστά να πήγαινε στα 7.8 και να είχα μια 4500mA μπαταρία.

αυτά για την ώρα:cool:

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Και όχι μόνο Meizu, αλλά βρες μου ένα Xiaomi, Huawei, Samsung, και οποιαδήποτε άλλη μάρκα σε αυτά τα λεφτα, με αντίστοιχη κάμερα και specs...

Οι φωτογραφίες του είναι πολύ καλές, μάλλον εσύ κάτι κάνεις λάθος...

 

χαχα οχι εγώ λέω οτι είναι πολύ καλές. Λίγο καλύτερες και από το g4 μου στο σκοτάδι οπότε υπερικανοποημενος δηλώνω!

 

το παλικάρι πάνω έλεγε αντίθετα.

 

σε κλήσεις με ακουστικά ή σε μεγάφωνο με κουράζει που χαλάει τον ήχο αλλά έχει τόσα καλά ας έχει και ενα μειον !

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα τζαμακι από eBay που είναι σαν digitizer αλλά δεν το έβαλα καθόλου όποιος θέλει του το χαρίζω δεν μου άρεσε γιατί το δικό μου είναι άσπρο και αυτό μαύρο το πήρα με το σκεπτικό να αλλάξει το χρώμα αλλα ξέχασα ότι το κεντρικό κουμπί δεν καλύπτεται όποτε φαίνεται άσχημα ή διχρωμία.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...