Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχει προσφορά το banggood. Θα είναι εντάξει με την ρομ του banggood ή θέλει φλασαρισμα; Γενικά έχουν βγει σταθερές ρομ ή θα έχω θέματα όπως στο zuk z2; Δεν τα έχω καλά με τα φλασαρισματα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχουν άλλες Ρομ.

Μόλις το ανοίξεις θα σου βγάλει update, το κάνεις και τέλος. Εκτός αν θέλεις να δοκιμάσεις Nougat με την κινέζικη Ρομ όμως

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα! Το ζαχαρώνω και εγώ! Είμαι κάτοχος redmi note 3 pro. Έχει κανείς κάνεις τη σύγκριση να μου πει αν αξίζει η αντικατάσταση του με το Pro 6 plus?
Link to comment
Share on other sites

Τι να συγκριθεί;; το note 3 είναι mid rage κινητό το meizu ναυαρχίδα. Δεν υπάρχει κάτι να συγκρίνεις.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα! Το ζαχαρώνω και εγώ! Είμαι κάτοχος redmi note 3 pro. Έχει κανείς κάνεις τη σύγκριση να μου πει αν αξίζει η αντικατάσταση του με το Pro 6 plus?

Έχω κι εγώ το RN3 kate...

Είναι μη συγκρίσιμα από πολλές απόψεις....

Τo meizu υπερτερεί σε πολλά...Οθόνη, Κάμερα (δεν συγκρίνεται), ταχύτητα, πιο όμορφο, πιο λεπτό....

 

Αν όμως έχεις συνηθίσει σε συχνά updates, flash και δεν μπορείς να κάνεις χωρίς αυτά, το ξεχνάς το meizu:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ το RN3 kate...

Είναι μη συγκρίσιμα από πολλές απόψεις....

Τo meizu υπερτερεί σε πολλά...Οθόνη, Κάμερα (δεν συγκρίνεται), ταχύτητα, πιο όμορφο, πιο λεπτό....

 

Αν όμως έχεις συνηθίσει σε συχνά updates, flash και δεν μπορείς να κάνεις χωρίς αυτά, το ξεχνάς το meizu:)

 

Δεν με πειράζει να μην έχει συχνά updates. Αρκεί να λειτουργεί σωστά. Μια αναβαθμηση στην κάμερα θα την ήθελα όπως επίσης μου αρέσει to fast charge που έχει. Έχω Vodafone και cosmote. Σε επαρχία θα έχω θέμα με τη Vodafone?

 

Η μπαταρία απ ότι καταλαβαίνω είναι στα ίδια κυβικά. Δηλ μιαμιση με δύο μέρες μέτριας χρησης

 

Θεωρείτε ότι αξίζει στα 190 που το έχει τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις στα σκρουτζομάγαζα τι τιμή έχει θα τρομάξεις...

Το αξίζει και με το παραπάνω

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Το έχει προσφορά το banggood. Θα είναι εντάξει με την ρομ του banggood ή θέλει φλασαρισμα; Γενικά έχουν βγει σταθερές ρομ ή θα έχω θέματα όπως στο zuk z2; Δεν τα έχω καλά με τα φλασαρισματα.

 

Τι θεματα εχει το zuk?

το εχω πανω απο χρονο και δεν εχω το παραμικρο,εαν δεν ηθελα μεγαλύτερη οθονη δεν θα το αλλαζα και ενοειται οτι ειναι πιο δυνατο στο hardware απο το meizu.(το μονο που έκανα ηταν να βάλω την ινδικη ρομ)

sso.... εδω το εχει σε προσφορα 108 ευρω κατω

http://www.e-rainbow.gr/Product/29981/Instance/30231/Page/726/

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

:lol:Δεν παραγγέλνεις δύο, να έχεις και για ανταλλακτικά;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Με την cosmote και την Vodafone δεν θα έχεις θέμα ούτε σε Πόλη ούτε σε επαρχία, θα έχεις σε όλη την Ελλάδα με την Wind. Η συσκευή δεν έχει την μπάντα Β20 (800 Hz) που εκπέμπει 4G η Wind. ΘΑ έχεις μόνο 3G όπως εγώ, αλλά τέλος του Απριλη πάω πρώτη φορά Vodafone για αυτόν τον λόγο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρώτησα στην Wind και δεν υπάρχει λύση, έστειλα mail ΣΤΗΝ Meizu αν γίνεται σε κάποια αναβάθμιση ή ΜΕ κάποια εφαρμογή και απάντησαν δεν υπάρχει λύση.

Link to comment
Share on other sites

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το ανοίξεις θα σου βγάλει update, το κάνεις και τέλος.

Οκ ευχαριστω για την απαντηση.

Τι θεματα εχει το zuk?

Με τις ρομ και τα Ελληνικα. Οι επισημες ρομ δεν εχουν. Επρεπε να μου βαλουν custom rom γιατι αυτη απο το banggood δεν ελεγε.

Link to comment
Share on other sites

Έφυγε χθες το βράδυ η παραγγελία και σήμερα 5μιση το πρωί έφυγε το κινητό. Οι θήκες και το tempered όχι ακόμα. Ελπίζω να βγει καλή αγορά! Priority mail πάντα!
Link to comment
Share on other sites

GomiM με το καλό να παραλάβεις, έκανες πολύ καλή αγορά.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο που ακούμε τον συνομιλητή μας στο αυτί έχετε παρατηρήσει ότι είναι πολύ δυνατό; σε σημείο που να το χαμηλώνεις και να μην χαμηλώνει ο ήχος;
Link to comment
Share on other sites

Με την cosmote και την Vodafone δεν θα έχεις θέμα ούτε σε Πόλη ούτε σε επαρχία, θα έχεις σε όλη την Ελλάδα με την Wind. Η συσκευή δεν έχει την μπάντα Β20 (800 Hz) που εκπέμπει 4G η Wind. ΘΑ έχεις μόνο 3G όπως εγώ, αλλά τέλος του Απριλη πάω πρώτη φορά Vodafone για αυτόν τον λόγο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρώτησα στην Wind και δεν υπάρχει λύση, έστειλα mail ΣΤΗΝ Meizu αν γίνεται σε κάποια αναβάθμιση ή ΜΕ κάποια εφαρμογή και απάντησαν δεν υπάρχει λύση.

Με voda στην παλιά μου συσκευή που δεν είχε 800αρα δεν έβλεπα 4g αλλά ούτε κ 3g σχεδόν πουθενά στην Αλεξανδρούπολη, με την καινούργια που την διαθέτει με την εφαρμογή network cell info lite βλέπω ότι είμαι μόνιμα συνδεμενος στην b20 και εγώ 4g παντού! Άρα δεν είναι όλες οι επαρχιακές πόλεις το ίδιο, στην δικιά μου είναι απαραίτητη η 800αρα, αλλιώς θα το είχα τσιμπήσει κ εγώ προ πολλού...

Link to comment
Share on other sites

Με voda στην παλιά μου συσκευή που δεν είχε 800αρα δεν έβλεπα 4g αλλά ούτε κ 3g σχεδόν πουθενά στην Αλεξανδρούπολη, με την καινούργια που την διαθέτει με την εφαρμογή network cell info lite βλέπω ότι είμαι μόνιμα συνδεμενος στην b20 και εγώ 4g παντού! Άρα δεν είναι όλες οι επαρχιακές πόλεις το ίδιο, στην δικιά μου είναι απαραίτητη η 800αρα, αλλιώς θα το είχα τσιμπήσει κ εγώ προ πολλού...

 

 

Λοιπόν έβαλα και εγώ την εφαρμογή, μένω Άνδρο και τόσο η Wind όσο και η Vodafone για 4G χρησιμοποιούν την Β20 μπάντα...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα και εγώ την εφαρμογή, μένω Άνδρο και τόσο η Wind όσο και η Vodafone για 4G χρησιμοποιούν την Β20 μπάντα...

 

Την εγκατέστησα και γω που ακριβώς λέει ποια μπάντα χρησιμοποιούμε;

Link to comment
Share on other sites

Την εγκατέστησα και γω που ακριβώς λέει ποια μπάντα χρησιμοποιούμε;

 

Με το που ανοίγεις την εφαρμογή δεξιά της οθόνης σου γράφει παροχή, και την μπάντα...

Link to comment
Share on other sites

Με το που ανοίγεις την εφαρμογή δεξιά της οθόνης σου γράφει παροχή, και την μπάντα...

 

Με δεδομένα ανοικτά έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα λογισμικού υπάρχουν custom rooms? Και αν ναι, έχει κάποιο νόημα από θέμα μπαταρίας/απόδοσης/καμερας ή το στοκ είναι υπέρ αρκετό?
Link to comment
Share on other sites

Από θέμα λογισμικού υπάρχουν custom rooms? Και αν ναι, έχει κάποιο νόημα από θέμα μπαταρίας/απόδοσης/καμερας ή το στοκ είναι υπέρ αρκετό?

Δεν υπάρχει τίποτα από custom.

Μόνο η Κινέζικη σε Nougat υπάρχει:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τίποτα από custom.

Μόνο η Κινέζικη σε Nougat υπάρχει:)

 

Ότι έχει το ψυγείο ένα πράμα. Αν είσαι συνηθισμένος σε flyme δεν θες κάτι άλλο. Σε καλύπτει σε όλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...