Jump to content

PPTV KING 7 / 7S


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 57
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω πως παίζει 3d.

 

μάλλον αν βάλεις κάνα 3d αρχειάκι στη μνήμη του αλλά οκ δεν είναι και κάτι απαραίτητο. Υπερθέρμανση έχεις δει καθόλου;

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα σε site της coolicool, δίνουν σε video tutorial, πως να διορθώσεις το πρόβλημα με τον ήχο κλήσης.

 

Με rom βρήκατε κάτι ?

Το λειτουργικό είναι 5.1?

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το έχω το κινητό αλλά με ψήνει είδα ότι για τα τυχόν προβλήματα ήχου στις εισερχόμενες κλήσεις βγήκε ρομ που το διορθώνει. Επίσης απ ότι βλέπω μένει με την 5.1 έκδοση αν και δεν είναι και τόσο σημαντικό.

Τελικά τι λέει σαν συσκευή για καθημερινή χρήση;

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

To ζαχαρωνω και εγώ

Από όσα ξέρω έχει εξαιρετική οθόνη

Καλη κάμερα για τα λεφτά της και καλή αυτονομία

Πολύ σκουπίδι κινέζικο, λογικά τίγκα στα Trojans

Και αρχαίο.αντροιντ....

 

 

Μόνο αξιόλογο η οθόνη του

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

To ζαχαρωνω και εγώ

Από όσα ξέρω έχει εξαιρετική οθόνη

Καλη κάμερα για τα λεφτά της και καλή αυτονομία

Πολύ σκουπίδι κινέζικο, λογικά τίγκα στα Trojans

Και αρχαίο.αντροιντ....

 

 

Μόνο αξιόλογο η οθόνη του

 

Έτσι ακριβώς είναι. Όταν θέλεις να κάνεις κλήση και σου πετάει παράθυρο με κινέζικα είναι λίγο σπάσιμο.

Βέβαια το καλό θα ήταν να απαντήσει και κάποιος που το έχει αλλά δεν βλέπω κίνηση. Προς αναζήτηση λοιπόν εξαριού.

Είδα και το lenovo phab 2 plus αλλά το βγάζουν κατώτερο από το mi max.

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν

Το κινητό το έχω από την Πέμπτη. Τις πρώτες 2 μέρες με την ppos 2.0 η οποία είναι port απο Lenovo και είναι free από κινέζικα app. Είχα θέμα με τα notification του viber που ποτε ερχόταν και πότε οχι. Απο το Σάββατο είμαι με την aosp 5.1 pp6000 από 4pda η οποία με παίδεψε αρκετά για να την περάσω. Μέχρι τώρα πάει καλά αν και από ότι μπόρεσα να καταλάβω από το 4pda κάποιοι έχουν θέμα με το bt και τα ακουστικά. Το bt το έχω όλη μέρα ανοιχτό και συνδεμένο με το mi band 2 και δεν έχω κανένα πρόβλημα, τα ακουστικά δεν τα έχω βάλει. Το θέμα με τα κινέζικα που πετάει στον dialer υπάρχει και στις δύο rom αλλά εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί.

Link to comment
Share on other sites

Από Trojan η ppos 2.0 έχει εγκατεστημένο ένα apk το οποίο σου πετάει διαφημίσεις ανά διαστήματα και την εντόπισε Antivirus. Την βρήκα και την έσβησα αφού το ρουταρα
Link to comment
Share on other sites

To κινητο ειανι ομορφο κ αψογοτατο για τα λεφτα του,το πηρα κ ηταν σχεδον αδειο απο εφαρμογες ,δεν μου πεταει διαφημισεις ,εχω περασει εντωμεταξυ το Ui του zenfone 2 .
Link to comment
Share on other sites

To κινητο ειανι ομορφο κ αψογοτατο για τα λεφτα του,το πηρα κ ηταν σχεδον αδειο απο εφαρμογες ,δεν μου πεταει διαφημισεις ,εχω περασει εντωμεταξυ το Ui του zenfone 2 .

 

Φίλε μου καλημέρα. Το ui του zenfone 2 από το play store το έβαλες; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

To κινητο ειανι ομορφο κ αψογοτατο για τα λεφτα του,το πηρα κ ηταν σχεδον αδειο απο εφαρμογες ,δεν μου πεταει διαφημισεις ,εχω περασει εντωμεταξυ το Ui του zenfone 2 .

 

 

 

Από που το πήρες;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

ναι απο το playstore(εχει επιλογη να διαλεγεις απο τιος ρυθμισεις η τον Launcer lenovo η του zenfone 2 που κατεβασα και το πηρα απο ενα παληκαρι σφραγισμενο απο το αλλο αντιστοιχο site :p . Προσωπικα τα αξιζει τα λεφτα του η οθονη ειναι παρα πολυ καλη το εβαλα διπλα σε S7 edge και δεν τα πηγαινε καθολου ασχημα σε 4κ βιντεο που βλεπαμε με ενα φιλαρακι οχι οτι πιανει τον κορεσμο χρωματων κ το μαυρο του s7 αλλα ηταν αξιοπρεπεστατο . Η ποιοτητα του ειναι επισης πολυ καλη δεν φαινεται για κινητο 120-130ε σε καμια κ ειναι κ 6 :p .
Link to comment
Share on other sites

To κινητο ειανι ομορφο κ αψογοτατο για τα λεφτα του,το πηρα κ ηταν σχεδον αδειο απο εφαρμογες ,δεν μου πεταει διαφημισεις ,εχω περασει εντωμεταξυ το Ui του zenfone 2 .

 

Φιλε αν επιτρεπετε μηπως γνωρίζεις από που το πηρε αυτος που στο πουλησε και που το στελνουν "αδειο"(δηλ. καθαρο και χωρις Κινεζιες ενοεις ?)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Και τα δύο έχει σε διαφορετικά χρώματα έκαστο... εξαρτάται από εσένα το ποιο θα επιλέξεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό από Ευρωπαικη αποθηκη είναι https://www.tinydeal.com/pptv-king-7-helio-x10-octa-core-60-2k-4g-phone-3gb-ram-p-163041.html και το εχει και 20 ευρω φθηνοτερο !

Υπαρχει καποιος σοβαρος λογος να μην ψωνιζουμε από tinydeal?

Link to comment
Share on other sites

Για 125 ευρω και χωρις τον φοβο μην φαμε κανα τελωνειο στην μαπα ψηνομαι τρελα για το

PPTV KING 7 / 7S(σε έναν μηνα κλεινω τρια χρονια με το coolpad f1!).

Γιατι όμως δεν γραφει κανεις τιποτα άλλο πια για το PPTV KING 7 / 7S?

Γραψτε κανα μινι ριβιου ρε παιδες!

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ και εγώ ψήνομαι για το συγκεκριμένο αλλά τη μόνη υποστήριξη την έχω δει στο 4pda και εκεί το Google translate δεν βοηθάει και πολύ.

 

Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για 125 ευρω και χωρις τον φοβο μην φαμε κανα τελωνειο στην μαπα ψηνομαι τρελα για το

PPTV KING 7 / 7S(σε έναν μηνα κλεινω τρια χρονια με το coolpad f1!).

Γιατι όμως δεν γραφει κανεις τιποτα άλλο πια για το PPTV KING 7 / 7S?

Γραψτε κανα μινι ριβιου ρε παιδες!

 

Φίλε μου στα γρήγορα από δική μου χρήση. Για τα χρήματα του πολλή καλή κάμερα, είναι γρήγορο, έχει καλό ήχο και δυνατό. Η μπαταρία είναι χαλια (με πολλή χρήση ίντερνετ με δεδομένα την σκιζει) και ζεσταίνεται αρκετά μπορώ να πω και δεν τη βγάζω τη μερα και δεν εχει πολυ καλο σημα σε σχεση με αλλα κινητα που χρησιμοποιω. Αλλά είπαμε ότι πληρώνεις παίρνεις!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μου έφεραν το συγκεκριμένο κινητό PPTV KING 7 , το θέμα μου είναι πως δεν υπάρχει κανένα manual , πως μπορώ να βγάλω την θήκη για να βάλω την Sim μέσα ; Βρέθηκε , το παραθέτω σε όποιον το θέλει :cool:

 

Edited by zzaa
Link to comment
Share on other sites

Βαλτε κανα review please :rolleyes:

Απο tinydeal ok τελικα? σε ποσες μερες ερχεται? (και χωρις τελωνεια ε? :cool:)

 

εντιτ. τωρα ειδα δεν υπαρχει στο tinydeal ουτε sto myefox kai http://www.antelife.com/ απο ευρωπη.!! Kai φαινεται παντου σολντ αουτ τωρα

 

 

.....

*οσο αφορα το θεμα ηχου κλησης

 

handson

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...