Jump to content

Τα πάντα για το Vodafone live! & Vodafone 360


Gka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εννοείς το Vodafone Live! Unlimited, η υπηρεσία είναι πανάκριβη (η αντίστοιχη υπηρεσία της ΤΙΜ κάνει 3,50 Ευρώ το μήνα

Κοινώς πατάτα της vodafone!

 

Απεριόριστη Πρόσβαση στο live! TV ΔΕΝ εχει η τιμ αρα ΔΕΝ μπορεις να λες πατάτα

καλα ειναι να συγκρίνουμε και οχι να προτείνουμε οτι μας "βολεβει"

το καθενα εχει να δικα του υπερ και κατα

 

edit : και απο πλευρα live! TV που δεν εχει η τιμ ,αρα πατατα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Wirelessly posted (Nokia6280/2.0 (05.92) Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Αν εννοείς το Vodafone Live! Unlimited, η υπηρεσία είναι πανάκριβη (η αντίστοιχη υπηρεσία της ΤΙΜ κάνει 3,50 Ευρώ το μήνα

Κοινώς πατάτα της vodafone!

 

Απεριόριστη Πρόσβαση στο live! TV ΔΕΝ εχει η τιμ αρα ΔΕΝ μπορεις να λες πατάτα

καλα ειναι να συγκρίνουμε και οχι να προτείνουμε οτι μας "βολεβει"

το καθενα εχει να δικα του υπερ και κατα

 

edit : και απο πλευρα live! TV που δεν εχει η τιμ ,αρα πατατα?

 

File mou exeis sinidisi ti eipes. Oxi h tim exei live TV alla me to tim-streming oses syskeues to ypostirizoun einai kai tzamba opote PATAAAATA einai tis vodafone

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6280/2.0 (05.92) Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

File mou exeis sinidisi ti eipes. Oxi h tim exei live TV alla me to tim-streming oses syskeues to ypostirizoun einai kai tzamba opote PATAAAATA einai tis vodafone

 

Kαλά ρε παιδιά πρόβλημα ελληνικών έχετε? Οάνθρωπος είπε πως η ΤΙΜ δεν δίνει επίσημα τζάμπα mobile TV (όχι ότι δεν έχει mobile tv) ενώ η Vodafone δίνει απεριόριστη πρόσβαση δωρεάν στο mobile tv με το live unlimited... Για κάποιον που τον ενδιαφέρουν αυτές οι υπηρεσίες δεν είναι πατάτα της Vodafone!!!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ειναι λιγο ατοποι οι διαξηφισμοι γιατι απο οσο γνωριζω, κανενας χρηστης vodafone δεν μπορει να ενεργοποιησει wind plus.

 

Κατα δευετερον εχω την εντυπωση οτι περασε στην επομενη εκδοση το live σημερα. Δειτε το logo και το search...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για να καταλαβω......στο καινουριο vodafone unlimited...θα υπαρχει χρεωση για την εισοδο στο vodafone live (0,4165 euro),η απλα 5 euro το μηνα με δωρεαν πλοηγηση και εισοδο?γιατι θυμαμαι οταν το ειχα κανει παλια....καθε φορα που εμπαινα στο vodafone live με χρεωναι με 0,4165 euro...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για να καταλαβω......στο καινουριο vodafone unlimited...θα υπαρχει χρεωση για την εισοδο στο vodafone live (0,4165 euro),η απλα 5 euro το μηνα με δωρεαν πλοηγηση και εισοδο?γιατι θυμαμαι οταν το ειχα κανει παλια....καθε φορα που εμπαινα στο vodafone live με χρεωναι με 0,4165 euro...

 

Δεν χρεώνεσαι είσοδο. Και έχεις και κάποιες υπηρεσίες δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για να καταλαβω......στο καινουριο vodafone unlimited...θα υπαρχει χρεωση για την εισοδο στο vodafone live (0,4165 euro),η απλα 5 euro το μηνα με δωρεαν πλοηγηση και εισοδο?γιατι θυμαμαι οταν το ειχα κανει παλια....καθε φορα που εμπαινα στο vodafone live με χρεωναι με 0,4165 euro...

 

Με τα 5 ευρώ έχεις απεριόριστα εισητήρια για να μπαίνεις σε περιβάλλον live για 30 ημέρες και δεν πληρώνεις τα 0,4165 ευρώ εισητήριο κάθε φορά που μπαίνεις. Αν μπεις σε άλλη σελίδα εκτός live θα έχεις ογκοχρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6280/2.0 (05.92) Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Νομιζω οτι ειναι λιγο ατοποι οι διαξηφισμοι γιατι απο οσο γνωριζω, κανενας χρηστης vodafone δεν μπορει να ενεργοποιησει wind plus.

 

Κατα δευετερον εχω την εντυπωση οτι περασε στην επομενη εκδοση το live σημερα. Δειτε το logo και το search...

 

File mou den mporeis na peis oti den exei tzamba TV giati olli to 3eroume to kolpo

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω ενα νοκια 6630 και ενανα τις ρυθμισεις αλλα δ μπορω να μπω. που ειναι αυτο που λεει live tv? μονο τον ιστο μου εχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Με τα 5 ευρώ έχεις απεριόριστα εισητήρια για να μπαίνεις σε περιβάλλον live για 30 ημέρες και δεν πληρώνεις τα 0,4165 ευρώ εισητήριο κάθε φορά που μπαίνεις. Αν μπεις σε άλλη σελίδα εκτός live θα έχεις ογκοχρέωση.

 

thnx!!!! να και κατι καλο!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6280/2.0 (05.92) Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

 

 

File mou den mporeis na peis oti den exei tzamba TV giati olli to 3eroume to kolpo

 

Δεν το ξέρουν όλοι το κόλπο. Μπορεί εσύ και εγώ και όσοι είμαστε πιο ψαγμένοι, κυκλοφορούμε σε site όπως το myphone. Αλλά άντε να αντιπροσωπεύουμε το 4% της πελατειακής βάσης κάθε εταιρείας (και πολύ σου λέω...).

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6280/2.0 (05.92) Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

 

 

File mou den mporeis na peis oti den exei tzamba TV giati olli to 3eroume to kolpo

 

Οπως και κανεις δεν μπορει να μην πει οτι ο ουρανος ειναι γαλαζιος. Αλλα τι σχεση εχει αυτο με αυτο που ειπα.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6280/2.0 (05.92) Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Mporeite na mou peite tis rythmiseis gia Nokia 6280(series 40). Sygkekrymena gia { isto, mms, video klhsh, video streaming kai oles tis alles pou gnorizete}

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6280/2.0 (05.92) Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Mporeite na mou peite tis rythmiseis gia Nokia 6280(series 40). Sygkekrymena gia { isto, mms, video klhsh, video streaming kai oles tis alles pou gnorizete}

 

Πανε εδώ και κατέβασε της ρυθμίσεις για το 6280 (δωρεάν). http://www.nokia.com.gr/A4328664

 

Το streaming ειναι στην κατηγορία Λήψη ρυθμίσεων για προχωρημένους

 

Βήμα 1: Λήψη βασικών ρυθμίσεων

 

Περιλαμβάνει ρυθμίσεις για:

 

* Περιήγηση μέσω κινητού (ρυθμίσεις WAP/GPRS)

* Μηνύματα πολυμέσων (ρυθμίσεις MMS)

* Σημείο πρόσβασης στο Internet (ρυθμίσεις Internet)

 

Προαιρετικό βήμα 2: Λήψη ρυθμίσεων για προχωρημένους

 

Για επιλεγμένα κινητά τηλέφωνα/προηγμένους χρήστες μόνο. Περιλαμβάνει βασικές ρυθμίσεις και ρυθμίσεις για:

 

* Συνεχή ροή (steraming)

* Δυνατότητα Push to talk

* Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

[/Quote]

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6280/2.0 (05.92) Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Wirelessly posted (Nokia6280/2.0 (05.92) Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Mporeite na mou peite tis rythmiseis gia Nokia 6280(series 40). Sygkekrymena gia { isto, mms, video klhsh, video streaming kai oles tis alles pou gnorizete}

 

Πανε εδώ και κατέβασε της ρυθμίσεις για το 6280 (δωρεάν). http://www.nokia.com.gr/A4328664

 

Το streaming ειναι στην κατηγορία Λήψη ρυθμίσεων για προχωρημένους

 

Βήμα 1: Λήψη βασικών ρυθμίσεων

 

Περιλαμβάνει ρυθμίσεις για:

 

* Περιήγηση μέσω κινητού (ρυθμίσεις WAP/GPRS)

* Μηνύματα πολυμέσων (ρυθμίσεις MMS)

* Σημείο πρόσβασης στο Internet (ρυθμίσεις Internet)

 

Προαιρετικό βήμα 2: Λήψη ρυθμίσεων για προχωρημένους

 

Για επιλεγμένα κινητά τηλέφωνα/προηγμένους χρήστες μόνο. Περιλαμβάνει βασικές ρυθμίσεις και ρυθμίσεις για:

 

* Συνεχή ροή (steraming)

* Δυνατότητα Push to talk

* Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

[/Quote]

 

Oi rythmiseis gia video klhsh einai mazi me tou streaming???

Link to comment
Share on other sites

Oi rythmiseis gia video klhsh einai mazi me tou streaming???

 

Για αυτό δεν είμαι σίγουρος, ας απάντηση κάποιος άλλος.

 

Αλλα φαντάζομαι αυτή είναι γιατί δεν έχει και κάποια άλλη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν έστειλα μήνυμα στο 2222, άρα δεν υπάρχει περίπτωση να χρεώνομαι κάθε φορά εισητήριο έτσι δεν είναι? ενεργοποιήθηκε το unlimited?

 

δεύτερον, μπαίνω στο live.vodafone.com, πάω στο live tv και επιλέγω κάποιο κανάλι, είτε σε κανονικό δίκτυο να είμαι είτε σε 3g σινδέομαι στο κανάλι και ανοίγει ο real player και μου βγάζει συνέχεια αδύνατη σύνδεση και μετά ένα αρχείο αν θέλω να το αποθηκεύσω και που. πώς θα δω επιτέλους?

 

κάτι άλλο, μπαίνω με vf live! postpay γιατί οταν προσπαθώ να μπώ με το prepay μου λέει ότι δεν μπορεί να κατεβάσει πακέτα ή κάτι τέτοιο... καμιά ιδέα για εδώ?

cypherth
Link to comment
Share on other sites

καταρχήν έστειλα μήνυμα στο 2222, άρα δεν υπάρχει περίπτωση να χρεώνομαι κάθε φορά εισητήριο έτσι δεν είναι? ενεργοποιήθηκε το unlimited?

 

δεύτερον, μπαίνω στο live.vodafone.com, πάω στο live tv και επιλέγω κάποιο κανάλι, είτε σε κανονικό δίκτυο να είμαι είτε σε 3g σινδέομαι στο κανάλι και ανοίγει ο real player και μου βγάζει συνέχεια αδύνατη σύνδεση και μετά ένα αρχείο αν θέλω να το αποθηκεύσω και που. πώς θα δω επιτέλους?

 

κάτι άλλο, μπαίνω με vf live! postpay γιατί οταν προσπαθώ να μπώ με το prepay μου λέει ότι δεν μπορεί να κατεβάσει πακέτα ή κάτι τέτοιο... καμιά ιδέα για εδώ?

 

Για να δεις live tv μέσα από real player θα πρέπει αφού αποθηκεύσεις αυτό που σου λέει στο τηλέφωνο ή στην κάρτα να κλείσεις το browser να πας στην έκθεση και στα videos να δεις τον σύνδεσμο που έχει αποθυκευτέι εκέι και να δεις live tv.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ θα πρέπει στον real player στις ρυθμίσεις να έχεις βάλει τις σωστές ρυθμίσεις για να δεις και οι οποίες είναι "streaming live tv prepaid" μιας και έχεις κάρτα. Για να πάρεις αυτές τις ρυθμίσεις μίλησε με το 13830 ή μπες στο site της nokia από Η/Υ και κατέβασέτες από εκεί.

ΔΕΝ παίζουν οι ρυθμίσεις "strεaming live tv" σε καρτοκινητά.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω κάρτα, σύνδεση έχω!

άρα αν κατάλαβα καλά μπαίνω πρώτα από τον ιστό, κατεβάζω-αποθηκευώ το σύνδεσμο, κλείνω τον ιστό, μπαίνω στον player και μετά βλέπω το κανάλι?

cypherth
Link to comment
Share on other sites

Για να δεις live tv μέσα από real player θα πρέπει αφού αποθηκεύσεις αυτό που σου λέει στο τηλέφωνο ή στην κάρτα να κλείσεις το browser να πας στην έκθεση και στα videos να δεις τον σύνδεσμο που έχει αποθυκευτέι εκέι και να δεις live tv.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ θα πρέπει στον real player στις ρυθμίσεις να έχεις βάλει τις σωστές ρυθμίσεις για να δεις και οι οποίες είναι "streaming live tv prepaid" μιας και έχεις κάρτα. Για να πάρεις αυτές τις ρυθμίσεις μίλησε με το 13830 ή μπες στο site της nokia από Η/Υ και κατέβασέτες από εκεί.

ΔΕΝ παίζουν οι ρυθμίσεις "strεaming live tv" σε καρτοκινητά.

 

καταρχήν έστειλα μήνυμα στο 2222, άρα δεν υπάρχει περίπτωση να χρεώνομαι κάθε φορά εισητήριο έτσι δεν είναι? ενεργοποιήθηκε το unlimited?

 

δεύτερον, μπαίνω στο live.vodafone.com, πάω στο live tv και επιλέγω κάποιο κανάλι, είτε σε κανονικό δίκτυο να είμαι είτε σε 3g σινδέομαι στο κανάλι και ανοίγει ο real player και μου βγάζει συνέχεια αδύνατη σύνδεση και μετά ένα αρχείο αν θέλω να το αποθηκεύσω και που. πώς θα δω επιτέλους?

 

κάτι άλλο, μπαίνω με vf live! postpay γιατί οταν προσπαθώ να μπώ με το prepay μου λέει ότι δεν μπορεί να κατεβάσει πακέτα ή κάτι τέτοιο... καμιά ιδέα για εδώ?

@alany: Δεν ισχύουν αυτά που λές και μπορούν να σε ενημερώσουν και στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών σχετικά.

 

@cypherth: Στον Ιστό και στο Real Player πρέπει να επιλέξεις "VF Live! Postpay". Δεν κατεβάζεις κανένα αρχείο στο κινητό σου. Απλά όταν σου ζητήσει να συνδεθεί ο Real Player πατάς ναι...

Εάν χρειάζεσαι περισσότερη βοήθεια το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών στο 13830 μπορεί να σε καθοδηγήσει βήμα-βήμα.:)

Link to comment
Share on other sites

@alany: Δεν ισχύουν αυτά που λές και μπορούν να σε ενημερώσουν και στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών σχετικά.

 

@cypherth: Στον Ιστό και στο Real Player πρέπει να επιλέξεις "VF Live! Postpay". Δεν κατεβάζεις κανένα αρχείο στο κινητό σου. Απλά όταν σου ζητήσει να συνδεθεί ο Real Player πατάς ναι...

Εάν χρειάζεσαι περισσότερη βοήθεια το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών στο 13830 μπορεί να σε καθοδηγήσει βήμα-βήμα.:)

 

Στο nokia 6680 που έχω αυτό κάνει αλλά μιας και είναι postpaid πελάτης θα πρέπει να βάλει αυτό που λες και όλα θα είναι ok. Αλλά σε έμενα επιμένω ζητάει αποθήκευση της σελίδας και μετά αφού πάω στα videow τότε βλέπω το κανάλι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...