Jump to content

Τα πάντα για το Vodafone live! & Vodafone 360


Gka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω το sharp v703 μπαινει κανικα στο vodafone live αλλα δεν μου βγαζει επιλογη να κατευασω παιχνιδια.ξερετε γιατι?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φυσικα,χρεωνεσαι για οτι κατευαζεις.αν εχεις καρτα σου αφαιρουντε απο το υπολοιπο χρονο ομιλιας σου.αν εχεις συμβολαιο ειναι μαζι με τον μηνιαιο λογαριασμο σου.
Link to comment
Share on other sites

katevasa ena videaki. den moy eipe pote oti 8a xrew8w? irarxei periptwsi na me xrewsoyn?

Όχι, αν δεν πέρασες από σελίδα που να αναφέρει χρέωση και να πάτησες "αγορά" τότε δεν χρεώθηκες για το video.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκοπεύω να αγοράσω το Sony Er. v800.Τόσο καιρό οι διαφημίσεις του vodafon live μου έδιναν να καταλάβω ότι παρέχει live tv(διάφορα κανάλια που μπορώ να τα παρακολουθήσω όποτε θέλω,φυσικά με το ανάλογο χρηματικό κόστος).Σήμερα διαβάζοντας ένα περιοδικό έπεσα πάνω σε ένα διαφημιστικό της Tim,η οποία έκανε αναφορά για live tv(mega,mad...) όλο το 24 (στα συμβατά τηλέφωνα της φυσικα).Η διαφήμιση ήταν με τέτοιο τρόπο λές και ήταν η πρώτη εταιρία που κάνει κάτι τέτοιο!Αυτό με παραξένεψε και έψαξα λίγο στη σελίδα της vodafon.Τελικά κατάλαβα ότι το vodafon live δεν προσφέρει live tv αλλά επιλεγμένα βιντέάκια (τύπου ειδήσεις κτλ).Θέλω να σας ρωτήσω εάν ισχύει κατι τέτοιο :what: :what:Τελικά το vodafon live 3G παρέχει κανονική live tv ή περιορισμένα videos???Όποις γνωρίζει εας μου απαντήσει γιατί θα με διευκολύνει πολύ στην επιλογή και της συσκευής.Thanks :) :!: :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκοπεύω να αγοράσω το Sony Er. v800.Τόσο καιρό οι διαφημίσεις του vodafon live μου έδιναν να καταλάβω ότι παρέχει live tv(διάφορα κανάλια που μπορώ να τα παρακολουθήσω όποτε θέλω,φυσικά με το ανάλογο χρηματικό κόστος).Σήμερα διαβάζοντας ένα περιοδικό έπεσα πάνω σε ένα διαφημιστικό της Tim,η οποία έκανε αναφορά για live tv(mega,mad...) όλο το 24 (στα συμβατά τηλέφωνα της φυσικα).Η διαφήμιση ήταν με τέτοιο τρόπο λές και ήταν η πρώτη εταιρία που κάνει κάτι τέτοιο!Αυτό με παραξένεψε και έψαξα λίγο στη σελίδα της vodafon.Τελικά κατάλαβα ότι το vodafon live δεν προσφέρει live tv αλλά επιλεγμένα βιντέάκια (τύπου ειδήσεις κτλ).Θέλω να σας ρωτήσω εάν ισχύει κατι τέτοιο :what: :what:Τελικά το vodafon live 3G παρέχει κανονική live tv ή περιορισμένα videos???Όποις γνωρίζει εας μου απαντήσει γιατί θα με διευκολύνει πολύ στην επιλογή και της συσκευής.Thanks :) :!: :)

 

Ναι φιλε,παρεχει κανονικοτατη live tv,αρκει βεβαια να εισαι σε περιοχη με καλυψη 3G και να εχεις συσκευη 3G.To V800 ειναι κορυφαια συσκευη.Καλές αγορές!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε παρεχει κανονικοτατη live tv,αρκει βεβαια να εισαι σε περιοχη με καλυψη 3G και να εχεις συσκευη 3G.To V800 ειναι κορυφαια συσκευη.Καλές αγορές!! :)

 

 

Καλη συσκευη ! Μεγαλο μειονεκτημα: Σιγουρα θα σου χαλασει το πορτακι-κουμπωμα που κανει οταν ανοιγει. Η SE δεν ειναι καλη σ' αυτα οπως η sharp !

 

Σκεψου το αυτο γιατι ειναι σημαντικο σε μια συσκευη που ολα τα κανει αφου την ανοιξεις !!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: το μενού VF Live απενεργοποιείται; (Έχω το 6600 VF Live) Με format της συσκευής ίσως;

νομιζω με αναβαθμηση λυνεται

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μπήκα τις προάλλες στο i-mode 3G με την NEC συσκευή από ένα κατάστημα Cosmote και παρατήρησα κάτι που λείπει από το live!

 

Το i-menu και τα διάφορα sites του i-mode 3G εκμεταλευόμενα τις ταχύτητες του 3G ήταν εμπλουτισμένα με τρισδιάστατα κινούμενα γραφικά, κινούμενα εικονίδια ακόμα και flash animations κατά το άνοιγμα των sites!

 

Και μόνο γι'αυτό το λόγο το μενού υπηρεσιών φαίνεται άπειρες φορές καλύτερο από το στατικό-μονότονο και πανταχού ερυθρο-λευκο-κυανό μενού του live! που ακόμα και στο 3G είναι το ίδιο ψυχρό και tasteless...

 

Χάθηκε ο κόσμος το vodafone live! στην 3G έκδοση να έχει animations και τρισιδιάστατα εικονίδια ή background στις διάφορες σελίδες;

Θα ήταν πολύ πιο εντυπωσιακό! Το i-mode που έχει έρθει από την "φρου-φρου και αρώματα" Ιαπωνία, είναι πολύ όμορφα σχεδιασμένο.

 

Βέβαια η Cosmote έχει ογκοχρέωση οπότε όλα αυτά ανεβάζουν το κόστος της πλοήγησης, αλλά στη voda που έχει flat rate γιατί αφήνουν το μενού να είναι τόσο μονότονο.

 

Επίσης δεν γνωρίζω αν το i-menu συνεχίζει να εμφανίζεται τόσο βαρύ και όταν το κινητό βρίσκεται σε 2G κάλυψη. Σε εκείνη την περίπτωση βέβαια, τα sites με τα flash animation και τα badkgrounds θα χρειάζονται ώρες για να φορτώσουν, αλλά μπορώ να φανταστώ ότι οι Ιάπωνες θα το έχουν προβλέψει και αυτό οπότε όταν το κινητό θα πέφτει σε δίκτυο δεύτερης γενιάς, τότε το i-menu θα ελαφρώνει από τα περιττά στολίδια...

 

Τώρα καταλαβαίνω γιατί η vodafone πάει κατά διαόλου στην Ιαπωνία, όταν ο ανταγωνισμός με απλά πραγματάκια κάνει τις υπηρεσίες πιο εντυπωσιακές, φυσικό είναι να προτιμήσει ο καταναλωτής το πιο εντυπωσιακό. Εδώ δυστυχώς μόνο η voda φέρνει γκάμα 3G συσκευών με live! ενώ το i-mode 3G στην Ευρώπη όχι μόνο δεν έχει συσκευές, αλλά ξεκίνησε πειραματικά στην Ελλάδα με μία συσκευή NEC...

 

Τέλος πάντων, σημασία έχει ότι μέσω 3G το vodafone live! μενού μπορεί να γίνει πολύ εντυπωσιακό αλλά δυστυχώς η vodafone επιμένει στο μονότονο σχεδιασμό της...

Link to comment
Share on other sites

έχω το ΝΟΚΙΑ 6680 και αναρωτιέμαι εαν θα μπορούσα να κάνω χρήση της LIVE TV. Παλιότερα ξέρω οτι δεν υποστήριζε τη συγκεκριμένη υπηρεσία το συγκεκριμένο κινητό. Μήπως έχει αλλάξει κάτι τελευταία;
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι στην κεντρική σελίδα της vodafone.gr για τις υπηρεσίες live! 3G δεν χρησιμοποιείται το γνωστό σηματάκι της voda με τη λέξη 3G αλλά απλά οι χαρακτήρες 3G. Επίσης η λέξη vodafone live! γράφεται με μια νέα γραμματοσειρά (ίδια με αυτή που γράφεται και το 3G παραπάνω).

 

Μήπως η vodafone σχεδιάζει κάποια αλλαγή οπτικής ταυτότητας; Κάτι διάβασα για τη νέα καμπάνια now που ξεκινάει αύριο. Γνωρίζει κανένας τίποτα;

 

EDIT: Επίσης μόλις παρατήρησα ότι σε όλα τα site της voda (ελληνικό και διεθνή) το σηματάκι της voda πλέον είναι πλήρως τετραγωνισμένο και δεν έχει το γνωστό κόψιμο κάτω αριστερά που παρέπεμπε σε κάρτα sim...

Link to comment
Share on other sites

Στην Ολλανδία, φίλε gmmour, υπάρχει ακριβώς το ίδιο σήμα, μόνο που αντί για 3G, γράφει UMTS.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

kalispera.... tha ithela na kanwmia apli erwtisi pou den eha katalavei akoma ti ishiei....

 

prin kapio kero mou estile i VODAFONE minima oti pia tha hreonome gia tin ploigisi sto vodafone live mono 0.35 lepta....

 

ehw to SE V800 ...an thelw na dw tileorasi, ektos apo ta 0.35 lepta tis klisis se vodafone live kai 1.5 pou kostizei i mera sto live tv... iparhei kapia ali krifi hreosi?

 

efharistw polu!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Vodafone Live! και στην Κύπρο!

http://www.cyta.com.cy/pr/pressreleases/arch2005/photos/cytamobileDUAL.gif

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σε μας πότε θα δώσουν δωρεάν πλοήγηση στο live? Αν και περισσότερο μας ενδιαφέρει η εκτός live χρέωση !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

να κανω κι εγω μια ερωτηση και συγγνωμη αν ειναι ασχετη. ειδα σε ενα 6680 ενα λογοτυπο της vodafone αρκετα καλο που αποκλειεται να ηταν το οριτζιναλ απο το δικτυο και επισης αποκλειεται να το'χε βαλει μονος του ο ιδιοκτητης του γιατι ο ιδιοκτητης ηταν το πλαισιο:D. μηπως ξερετε αν υπαρχει καποιος αριθμος που να στελνεις μηνυμα και να σου στελνουν λογοτυπο της βονταφον δωρεαν;
Link to comment
Share on other sites

sto 1250 keno sms alla einai aspromavro to logo

φιλε μου σ'ευχαριστω πολυ. αλλα γιατι εχει λιγο ασπρο background; παρ'ολο που γυρω απ αυτο ειναι κανονικα διαφανες. σ'ευχαριστω και παλι:):)

Link to comment
Share on other sites

Vodafone Live! και στην Κύπρο!

http://www.cyta.com.cy/pr/pressreleases/arch2005/photos/cytamobileDUAL.gif

Δωρεάν vodafone live! και στην Κύπρο!

0.35 Ευρώ vodafone live! στην Ελλάδα.

Εδώ βλέπεις βρήσκουν και κορόιδα που μπαίνουν με 35 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν vodafone live! και στην Κύπρο!

0.35 Ευρώ vodafone live! στην Ελλάδα.

Εδώ βλέπεις βρήσκουν και κορόιδα που μπαίνουν με 35 λεπτά.

 

mipos einai gia dokimastiki periodo?

Link to comment
Share on other sites

mipos einai gia dokimastiki periodo?

"Οι χρεώσεις Vodafone live!

Οι χρεώσεις του Vodafone live! είναι απλές και παρέχονται με διαφάνεια. Οι υπηρεσίες του Vodafone live! είναι διαθέσιμες με κοινές χρεώσεις για το Πρόγραμμα Συμβολαίου και το Πρόγραμμα Προπληρωμένης soeasy της Cytamobile-Vodafone. Οι τιμές για το "κατέβασμα" Πολυφωνικών Ήχων, Παιχνιδιών, Εικόνων και Video & Audio κυμαίνονται από £0,50 μέχρι £3,00. Οι τιμές για συνδρομές σε περιεχόμενο όπως Ενημέρωση, Αθλητικά, Άστρα & Τύχη, Find & Seek, Διασκέδαση, Lifestyle, Ταξίδια, Φλερτ και Μαγειρική είναι £0,10 για ημερήσια πρόσβαση, £0,10 για ημερήσια συνδρομή, £0,50 για εβδομαδιαία συνδρομή και £1,50 για μηνιαία συνδρομή.

 

Η πλοήγηση στο Vodafone live! είναι δωρεάν ενόσω οι πελάτες βρίσκονται στην Κύπρο. Δηλαδή η είσοδος, η περιήγηση και η παραμονή στο μενού του Vodafone live! δεν χρεώνεται. Η χρέωση γίνεται μόνο όταν ο πελάτης αποφασίσει να αγοράσει μια υπηρεσία και αφού πρώτα επιβεβαιώσει την αγορά του. Η χρέωση γίνεται εφόσον ολοκληρωθεί η αγορά της υπηρεσίας."

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Θα ηθελα να ρωτησω κατι οσον αφορα to vodafone mail.(θεωρω οτι δεν ειναι ασχετο με το θεμα του vodafone live) .Αυτο που θελω εγω να κανω ειναι να στειλω wallpapers η και ringtones (αν γινεται) απο το PC μου στο κινητο.Το κινητο sagem που εχω δεν εχει ουτε IR ουτε bluetooth και το καλωδιο για την usb ειναι πανακριβο.Φυσικα θελω τα δικα μου wallpapers και ringtones και δεν ενδιαφερομαι καθολου για οσα παρεχονται μεσω wap klp.Θα μπορεσω να κανω κατι τετοιο μεσω vodafone mail? Δεν εχω ενεργοποιησει το vodafone live αλλα αν γινεται αυτο που θελω αξιζει να χρεωθω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...