Jump to content

Τα πάντα για το Vodafone live! & Vodafone 360


Gka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις πήρα και μου είπαν οτι πρέπει να έχω Vodafone live συσκευή για να δω ΤιΒι.. :(

Μα το Ν70 ΕΙΝΑΙ vodafone live συσκευή!!!!!!!!!!

 

Πάρε 13830 και ζήτα να σε συνδέσουν με το τμήμα Vodafone Live.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια χρειάστηκα να μπω στο vodafone live και δεν μπορώ να βρω την επιλογή. Βρήκα κάτι αλλά δεν είναι πλήρες το menu toy vodafone live 3g. Δηλαδή δεν έχει live tv, δεν μπορώ να δω java παιχνίδια για να τα κατεβάσω, το περιβάλλον του δεν είναι όπως όταν μπαίνεις από άλλα κινητά κλπ κλπ. Εχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις. Οποιος μπορεί ας βοηθήσει... Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειάστηκα να μπω στο vodafone live και δεν μπορώ να βρω την επιλογή. Βρήκα κάτι αλλά δεν είναι πλήρες το menu toy vodafone live 3g. Δηλαδή δεν έχει live tv, δεν μπορώ να δω java παιχνίδια για να τα κατεβάσω, το περιβάλλον του δεν είναι όπως όταν μπαίνεις από άλλα κινητά κλπ κλπ. Εχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις. Οποιος μπορεί ας βοηθήσει... Ευχαριστώ!

 

Για μπες λίγο στην σελίδα live.vodafone.com από την συσκευή σου. Υπάρχει η πιθανότητα να μπένεις στο live με την διεύθυνση wapplus.vodafone.gr το οποίο δεν έχει τις υπηρεσίες 3g όπως για παράδειγμα live tv. Την έχω πατήσει με nokia 6680.

Link to comment
Share on other sites

μπήκα live.vodafone.com αλλά πουθενά δεν μου εμφανίζει το livetv. και το περιβάλλον μου φαίνεται πιο φτωχό, ενώ προσπαθησα να αγοράσω ένα επεισόδιο του 24 αλλά δεν μου το εμφανίζει. Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Yparxei sovaro provlima me tis rythmiseis streaming kata tin apostoli tous kai oute i voda gnwrizei ti ginetai akrivws, alla oute kai to site tis nokia fainetai enimerwmeno!!! To idio provlima antimetwpizei kai enas filos mou mia evdomada twra!! Kati exei ginei kai den parexontai....pleon!!!-Sygxwreste mou ta greeklish!
Link to comment
Share on other sites

αν κάποιος βρει κάποια λύση ας ενημερώσει... ευχαριστώ!

Πάντως το vodafone live δουλεύει κανονικά σε μένα τώρα που το δοκίμασα.(νοκια 6280).

Δεν προσπάθησα βέβαια να δω κάποιο video ή να δω live tv.Σαν μενου πάντως κανονικά.

Για να κάνεις streaming να ξέρεις πως θα πρέπει να έχεις 3G κάλυψη δικτύου, και επίσης να έχεις αποθηκεύσει τον λογαριασμό VF streaming prepaid στις ρυθμίσεις συνεχούς ροής.

 

Μάλλον η vodafone έχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα στο streaming όπως λέει και ο στριμμένος:p

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με τον opera mini και το vodafone live(σημείωση έχω internet plus).Δεν μου φορτώνει τίποτα μου λέει απλά αδύνατη η σύνδεση με το διαδίκτυο.
VODAFONE THE LIVE NETWORK
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με τον opera mini και το vodafone live(σημείωση έχω internet plus).Δεν μου φορτώνει τίποτα μου λέει απλά αδύνατη η σύνδεση με το διαδίκτυο.

Και εγω το ιδιο προβλημα εχω.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

 

Έχει κανείς απ' ευθείας links για τα κανάλια Τηλεόρασης στο Vodafone live! ??? Επειδή, το site δεν παίζει στο Qtek 9000 (αν είναι δυνατόν), αλλά η συσκευή προφανώς έχει streaming media player και 3G.

 

EDIT: Η έστω ένα link που μπορεί να κάνει "force" το PPC να φορτώσει την πλήρη σελίδα του Vodafone live! (η κάποιον browser για PPC που να το υποστηρίζει). Γενικότερα, είναι χαζό το Vodafone live! να μη φορτώνει απ' ευθείας σε ένα κινητό-Υπολογιστή!

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή μου είναι το Ν73...Σήμερα συνδέθηκα με το vodafone live! unlmited. Προσπαθώ να δω tv. Ανοίγει ο real player και μου λέει πως απαιτείται σύνδεση με διακομιστή, το δέχομαι και μετά μου λέει "μέγιστος αριθμός συνδέσεων σε χρήση.Κλείστε πρώτα μια ενεργή σύνδεση", πατάω ο.κ μου δίνει VF live prepay, με αποσυνδέει, μετά πάει να συνδεθεί οπότε μου λέει "η σύνδεση είναι αδύνατη"...

 

Προφανώς δεν έχουν περαστεί οι ρυθμίσεις διακομιστή στο real player....Aν κάποιος τις έχει θα μπορούσε να μου τις δώσει; :worry:

 

Υ.Γ. Υπ΄όψιν έχω a la carte...

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή μου είναι το Ν73...Σήμερα συνδέθηκα με το vodafone live! unlmited. Προσπαθώ να δω tv. Ανοίγει ο real player και μου λέει πως απαιτείται σύνδεση με διακομιστή, το δέχομαι και μετά μου λέει "μέγιστος αριθμός συνδέσεων σε χρήση.Κλείστε πρώτα μια ενεργή σύνδεση", πατάω ο.κ μου δίνει VF live prepay, με αποσυνδέει, μετά πάει να συνδεθεί οπότε μου λέει "η σύνδεση είναι αδύνατη"...

 

Προφανώς δεν έχουν περαστεί οι ρυθμίσεις διακομιστή στο real player....Aν κάποιος τις έχει θα μπορούσε να μου τις δώσει; :worry:

 

Υ.Γ. Υπ΄όψιν έχω a la carte...

Ξαναλάβε τις ρυθμίσεις, ίσως δεν εγκατέστησες σωστά το Streaming.

 

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001021000&vars=0000000000

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλάβε τις ρυθμίσεις, ίσως δεν εγκατέστησες σωστά το Streaming.

 

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001021000&vars=0000000000

Δεν υπάρχει streaming gia N73...Αλλά ακόμα και στις ρυθμίσεις μέσω του site της νοκια για steaming στη vodafone, πάλι δεν υπάρχει διακομιστής- η θέση είναι κενή- (προφανώς bug) με αποτέλεσμα να μην μπαίνουν οι ρυθμίσεις. Γιά τιμ υπάρχουν....

 

Ψάχνω κάποιο φίλο με smartphone που συνδέεται και βλέπει mobile tv (vodafone live!)να μου πει στο real player τί διακομιστή έχει βάλει....

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..Μπορω να εχω απο καποιον links .. για vodavone live tv? για να τα βάλω στο Κ85Οi ?????γιατι απο μόνο του το vodafone live δεν μου δίνει επιλογή για live tv... HELP MEEEEEEEEEEEEEE ... SOS!!!:ninja:
[sIGPIC][/sIGPIC] Αγαπώ Σουηδία!
Link to comment
Share on other sites

είναι 3G το κινητό σου? γιατί αν δεν είναι δεν θα μπορέσεις έτσι κι αλλιώς...

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..Μπορω να εχω απο καποιον links .. για vodavone live tv? για να τα βάλω στο Κ85Οi ?????γιατι απο μόνο του το vodafone live δεν μου δίνει επιλογή για live tv... HELP MEEEEEEEEEEEEEE ... SOS!!!:ninja:

Πρέπει στις ρυθμίσεις σύνδεσης να επιλεξεις vodafone live! prepay ή postpay (ανάλογα με την σύνδεσή σου), διαφορετικά στο μενού δεν θα βλέπεις το live TV....;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει στις ρυθμίσεις σύνδεσης να επιλεξεις vodafone live! prepay ή postpay (ανάλογα με την σύνδεσή σου), διαφορετικά στο μενού δεν θα βλέπεις το live TV....;)

 

Vodafone GPRS Mou εχουνε στειλει...μα καλα δεν ξερουν τι τους γινετε τελοσπαντων ???

[sIGPIC][/sIGPIC] Αγαπώ Σουηδία!
Link to comment
Share on other sites

Επειδεή αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με τις αδελφής μου ποιο είναι για συμβόλαιο to postpay η το prepay
VODAFONE THE LIVE NETWORK
Link to comment
Share on other sites

Επειδεή αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με τις αδελφής μου ποιο είναι για συμβόλαιο to postpay η το prepay

Postpay το συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ...συσκευη 3g τοσο ακριβη,και δεν μπορω να λειτουργησω την live tv ? καποιος να ξερει direct links δεν υπαρχει εδω μεσα ρε παιδια?... δεν γινεται δλδ.. δεν ξερουν τι τους γινετε στην βοντα.ολο σε ασχετους πεφτω γμτ.η μια μου λεει οτι δεν υποστιριζεται απο την συσκευη μου,η αλλη οτι υποστιριζεται αλλα μαλλον δεν γινεται να δω το βονταφον λιβε...ΕΛΕΟΣ....Καποιος κατι??:X:wacko:
[sIGPIC][/sIGPIC] Αγαπώ Σουηδία!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!

 

Πριν λίγες μέρες πήρα με επιδότηση ένα Τ250i Όμως το κινητό μου παρουσιάζει το εξής παράξενο: Ότσν μπαίνω στo VF Live αντί να μου παρουσιάσει το γνωστό κόκκινο μενού του VF Live μου βγάζει μόνο κείμενο με εντολές links. Η συσκευή είναι VF Live, έχει το λογότυπο της Vodafone στο κάτω μέρος και μου το είπε και η πωλήτρια στο κατάστημα. Έχει κάποιος καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!

 

Πριν λίγες μέρες πήρα με επιδότηση ένα Τ250i Όμως το κινητό μου παρουσιάζει το εξής παράξενο: Ότσν μπαίνω στo VF Live αντί να μου παρουσιάσει το γνωστό κόκκινο μενού του VF Live μου βγάζει μόνο κείμενο με εντολές links. Η συσκευή είναι VF Live, έχει το λογότυπο της Vodafone στο κάτω μέρος και μου το είπε και η πωλήτρια στο κατάστημα. Έχει κάποιος καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;

Join our Club... :-)

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ξαναρωτάω γιατί φαντάζομαι θα έχει απαντηθεί σε προηγούμενα μηνύματα αλλά δεν έχω το χρόνο να το ψάξω.

Είναι εφικτό να βγει το vodafone live menu απο κάποιο κινητό. Αν βάλεις κάρτα άλλη εταιρίας θα έχει πάλι το vodafone live menu? Θέλω να πάρω με την επιδότηση για vodafone live ένα κινητό και έπειτα να χρησιμοποιώ το wind plus. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ξαναρωτάω γιατί φαντάζομαι θα έχει απαντηθεί σε προηγούμενα μηνύματα αλλά δεν έχω το χρόνο να το ψάξω.

Είναι εφικτό να βγει το vodafone live menu απο κάποιο κινητό. Αν βάλεις κάρτα άλλη εταιρίας θα έχει πάλι το vodafone live menu? Θέλω να πάρω με την επιδότηση για vodafone live ένα κινητό και έπειτα να χρησιμοποιώ το wind plus. Ευχαριστώ

 

Το vodafone live ειναι η σελιδα live.vodafone.com η οποια δεν ειναι ενσωματωμενη προφανως σε κανενα κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...