Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον το κινητακι το εχω στα χερια μου εδω και λιγες μέρες 26/2 μεσάνυχτα έγινε η παραγγελία και 28/2 μεσημέρι παρελαβα. Ενα μεγαλο μπραβο οσον αφορα τις αποστολές τους.

Αν και δεν το δουλεψα αρκετα λόγω φορτου εργασίας θα πω οτι με κερδισε αρκετα όχι ομως εξολοκλήρου. Εχει αρκετο customization και αυτο μου αρεσει αρκετα. Απο την αλλη δεν εχει αυτα τα λιγα τα οποια προσφερει η samsung και ειχα συνηθίσει π.χ να μενει ανοιχτή η οθονη οσο τη κοιτας και η εξτρα ενταση στην ανοιχτή ακροαση. Μου λειπει επισης και η μυστικη λειτουργία..

Τα gestures πολυ πολυ βολικα.

Η οθονη του πραγματικά με εξέπληξε θετικα. Το wow τι ομορφη συσκευη στο unboxing δεν το ενοιωσα. Απο εμφανιση πολυ απλο. Θεμα Μπαταρια ακομα δεν το αναλυσα μιας και το φορτιζω σπαστα και απο λιγο ομως βλεπω οτι εχει δυνατότητες. Η dash charge φορτιση α.π.ι.σ.τ.ε.υ.τ.α γρηγορη.

Gps αριστο με πολύ ομαλη απεικόνιση (Google maps).

Ακουστικο και ηχεια πολυ καλα καλυτερα απο s7edge.

Σημα κινητης αριστο και σταθερό.

Καμερα μερα αριστη βραδυ μετρια μια χαρα μου αρεσει απλα το focus για μπαζα ειδικα indoors.

Ολα καλα και τελεια μεχρι που καταλαβα και τα μειον της συσκευης: 1ο και σοβαρο: πάσχει απο screen latency και επισης η αποκριση της οθονης μειωμενη στο tap (αρκετες φορές διπλοπαταω) ισως αυτα να συνδεονται. Λετε να καλοεμαθα απο τα samsung?Ισως, παντως για μενα ειναι θεμα.

2ον: πολυ χαμηλη ταχυτητα wifi (2.4 & 5.0 gh).

3ον: ο αισθητηρας αποτυπωμάτων δεν με διαβαζει αρκετες φορες και δονιζεται σπαστικα απο την αλλη οταν διαβασει ειναι πολυ γρηγορος.

4ον: οταν βγαινω απο την λειτουργία πτήσης ενεργοποιητε και το Bluetooth. Χαζοbug ειναι και πιστευω θα λυθει.

5ον:Ο αισθητηρας φωτος μου κανει κατι τρελα με την αυξομειωση αλλα δεν του εδωσα βαση καθε ποτε και γιατι.

Αυτα τα λιγα μεχρι στιγμης αν θυμηθω και αλλα θα τα ποσταρω. Το χρησιμοποιω με nova και συνεργαζεται αψογα. Του πηρα και την carbon θηκη η οποία ειναι ωραια αλλα θα ηθελα να εξεχει λιγα χιλιοστα παραπανω στο σημείο της κάμερας ώστε να την προστατεύει.

Προερχομενος απο s7 edge και ολα τα υπολοιπα flagships μπορω να πω οτι το κινητο αξιζει αρκετα και δεν μετανοιωνω καθολου αρκει να λυσουν αυτα τα λιγα που με ενόχλησαν.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Φιλε μου εγώ δεν έχω κανένα απο αυτά τα προβλήματα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, υπάρχει τρόπος όταν είναι κλειδωμένο με fingerprint να μην κατεβαίνει η κουρτίνα με τις ρυθμίσεις στην lock screen;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικά SMS με 160 χαρακτήρες βάλε την εφαρμογή της Google

 

Sent from Winterfell using crow

 

 

 

Μπορείς να στείλεις ένα λινκ σε παρακαλώ!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να στείλεις ένα λινκ σε παρακαλώ!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.messaging

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγώ δεν έχω κανένα απο αυτά τα προβλήματα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

Η εισαι απο τους τυχερους η εγω από τους ατυχους. Στην εφαρμογη community που εχει το κινητο αν μπεις και διαβασεις θα δεις οτι δεν ειναι λίγοι αυτοι που εχουν τα προβλήματα αυτά. Επικοινώνησα μέσω live chat με την εταιρεία και μου ζητησαν να κανω hard reset μεσα απο το μενου που δινουν τα πληκτρα πατημενα. Το έκανα και το μονο που έφτιαξε ειναι το bug που ειχα με το Bluetooth.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτομαι για αγορα οχι σαν κυριο κινητο μιας και ειμαι iphonakias αλλα για σκαλισμα ροοτ κλπ

εχω καιρο να παιξω με το ''αθλημα'' και εχω χασει πολλα..

 

εσεις το εχετε ροοτ ?

τη εφαρμογες προτεινεται ?

αξιζει τον κοπο να το σκαλισεις η εχουν ανεβει τοσο επιπεδο τα android που και στοκ ειναι μια χαρα ?

Η ROM του είναι πολύ κοντά στην stock ROM της Google με κάποιες προσθήκες λειτουργικές. Προσωπικά δεν το έχω root γιατί πιστεύω ότι πλέον δεν χρειάζεται. Ο μόνος λόγος που κάποια στιγμή θα το κάνω είναι για το titanium backup.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ακόμα με Android 6 αφού περιμένω να αρχίσει να δουλεύει το xposed μιας και το χρειάζομαι και έχω ένα πρόβλημα. Σταμάτησε να δουλεύει η συσκευή σαν Hotspot. Έχει συνάντηση κάνεις αυτό το πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πάρει χαμπάρι ότι σήμερα κάτι θα παρουσιάσει η one plus; Στην σελίδα της στο fb έχουν countdown σε καμία ώρα θα ξέρουμε...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πάρει χαμπάρι ότι σήμερα κάτι θα παρουσιάσει η one plus; Στην σελίδα της στο fb έχουν countdown σε καμία ώρα θα ξέρουμε...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχθές στις 6 ανέβασαν το 24 hours to go... Έχει μείνει στο 2 το countdown.

 

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Εχει σημασια σε ποια θεση στο 3τ, εχεις τη sim(sim1 η sim2 )για την ποιοτητα του ιντερνετ???
One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

Παραλαβα και εγω σημερα πρωι απιστευτα γρηγορα. Παραγγελια σαββατο νυχτα τεταρτη πρωι το ειχα στα χερια μου χωρις επιπλεον πληρωμης. Πηρα το 128ρι και προς το παρον το τηλεφωνο πεταει. Καποια μικροπροβληματα και τις εντυπωσεις μου θα τις αναφερω οταν τα επιβεβαιωσω σε αλλο post.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

 

Κυρίως όσοι είχαν προβλήματα με το wifi και το Bluetooth πρέπει να ψαχτούν γιατί η συγκεκριμένη αναβάθμιση αναφέρει ότι λύνει παρόμοια προβλήματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω μόνο αυτά διαβάζω για μεγάλη βελτίωση στην κάμερα που νομίζω είναι το πιο σημαντικό

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα ενώ την πρώτη φορά που σύνδεσα το τηλ στο λαπτοπ το αναγνώρισε κανονικά και μπορούσα να δω όλα τα αρχεία τώρα δεν με ανοίγει τα αρχεία πάρα μόνο την μεταφορά εικόνων υποστηρίζει ξέρετε τι φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα ενώ την πρώτη φορά που σύνδεσα το τηλ στο λαπτοπ το αναγνώρισε κανονικά και μπορούσα να δω όλα τα αρχεία τώρα δεν με ανοίγει τα αρχεία πάρα μόνο την μεταφορά εικόνων υποστηρίζει ξέρετε τι φταίει?

 

search στις προηγούμενες σελίδες

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το OS 4.1.0 (Nugat 7.1.1) διαθεσιμο ΟΤΑ!

Μόλις έκανα εγκατάσταση !!!!!

 

send from my Chinese op3T

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

aa6c663c6e003577bf78a007f8f84951.jpg

 

send from my Chinese op3T

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αντιμετωπιζει κανενας πριβλημα με αρκετο θορυβο οταν συνδεει τα ακουστικα στο op3t? Μονο τα οριτζιναλ ακουστικα παιζουν καθαρα. Συνδεω τα παλια αλλα αχρησιμοιποιητα ακουατικα του S note 4 και υπαρχει πολλης θορυβος. Βοηθεστε αν γνωριζη καποιος. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

μόλις την πέρασα και εγώ με dirty flash μέσω twrp 3.1.0.1, έπαθα στην αρχή ένα ψιλοσοκ γιατί άνοιξε με το 2o reboot αλλά εντάξει, δείχνουν όλα να λειτουργούν σωστά :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει και εδωωωω! Μέσω ΟΤΑ. Κάνουμε wipe cache και εργοστασιακές ή δε χρειάζεται λέτε;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος προ ολίγων ωρών κι εγώ της συσκευής. Την ζαχαρωνα πολύ καιρό ακόμα από όταν βγήκε το προηγούμενο oneplus 3
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...