Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρίς το updater ή οτιδήποτε άλλο, ακόμη στο oreo το κινητό και τώρα μόλις εμφανίστηκε η 9.0.3. προσπερνώντας την 9.0.2. Λογικά, αυτή θα έρθει σε όλους αυτόματα.

Το μεσημεράκι θα πάρω ένα προληπτικό μπακάπ και μετά θα την περάσω.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την πέρασα απροβλημάτιστα, έκανε 8 λεπτά περίπου να ξεκινήσει την πρώτη φορά και από εκεί και πέρα δίνει την εντύπωση πως έχει γίνει πιο γρήγορο το κινητό.

To μοναδικό που διαπίστωσα είναι ότι ο κέρβερος δεν βγάζει φωτογραφία σε περίπτωση λάθος κωδικού ξεκλειδώματος. Κατά τα άλλα, το κινητό δείχνει να δουλεύει άψογα, χωρίς κανένα wipe (ούτε καν cache).

Μόνο μια ερώτηση προς το παρόν. Υπάρχει τρόπος στο πλαινό shelf να φύγουν οι τίτλοι των widgets και να παραμείνουν μόνα τους καθαρά όπως ήταν πριν ;

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι παρατηρω ενα αδικαιολογητο drain σε κατασταση αναμονης?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμάς περιμένεις να σου πούμε;

Αν έχεις ροοτ βάλε BBS να δεις τι φταίει.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι παρατηρω ενα αδικαιολογητο drain σε κατασταση αναμονης?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν έχεις κάνει factory reset μετά από τόσο μεγάλο update, είναι λογικό.

Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι παρατηρω ενα αδικαιολογητο drain σε κατασταση αναμονης?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ψαξτο, κάποια εφαρμογή σου τρώει τη μπαταρία προφανώς. Αν το κινητό είναι rooted σου απάντησαν παραπάνω, αν όμως δεν ειναι, δοκίμασε το Accubattery. Σε περίπτωση που δε βρεις κάτι, θα πρέπει να καταφύγεις στη λύση της επαναφοράς.

 

Αν δεν έχεις κάνει factory reset μετά από τόσο μεγάλο update, είναι λογικό.

 

Χωρίς επαναφορά, από τις 2 τη νύχτα; που το έβγαλα από το φορτιστή μέχρι τις 9 το πρωί έπεσε μόλις 1%. Έχεις μεν ένα δίκιο σε αυτό που λες, αλλά δεν είναι και νόμος. ;)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

απο αυτο μπορεις να γυρισεις σε android 7?

 

με αυτη την εκδοση ειχα την καλυτερη μπαταρια με διαφορα οποτε αμα δε παει καλα το update, θελω να γυρισω εκει...απο 8 παντως γινεται

Link to comment
Share on other sites

απο αυτο μπορεις να γυρισεις σε android 7?

 

με αυτη την εκδοση ειχα την καλυτερη μπαταρια με διαφορα οποτε αμα δε παει καλα το update, θελω να γυρισω εκει...απο 8 παντως γινεται

 

Σε αυτή την έκδοση το κινητό σου είχε πολύ νεαρότερη μπαταρία, άρα μάλλον εκεί οφείλεται η διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

VoWiFi και VoLTE από την COSMOTE

το εχει κανει κανεις ρε παιδια σε 3Τ?

το ψαχνω και προσπαθω να βρω ακρη

υπαρχει στην κοσμοτε παντως

ξερει κανεις καποιο οδηγο?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την έκδοση το κινητό σου είχε πολύ νεαρότερη μπαταρία, άρα μάλλον εκεί οφείλεται η διαφορά.

 

μας πως δε το σκεφτηκα???

 

ρε φιλε ελεος :lol:

 

εχω ξανακανει ρολμπακ σε 7 απο 8 και ειχα καλυτερη μπαταρια...μετα ξαναεκανα update στη νεα αναβαθμιση της 8αρας και η μπαταρια ξαναπηγε στον πατο...τωρα θελω να δοκιμασω 9αρα μπαααααας και βελτιωθει καπως η μπαταρια, αλλιως αντε γεια ολα και πισω στην 7...

 

τεσπα, η ερωτηση εξακολουθει να παραμενει...

 

απο 9αρα υπαρχει τροπος να πας στην 8 εστω(και μετα στην 7)?

Link to comment
Share on other sites

μας πως δε το σκεφτηκα???

 

ρε φιλε ελεος :lol:

 

εχω ξανακανει ρολμπακ σε 7 απο 8 και ειχα καλυτερη μπαταρια...μετα ξαναεκανα update στη νεα αναβαθμιση της 8αρας και η μπαταρια ξαναπηγε στον πατο...τωρα θελω να δοκιμασω 9αρα μπαααααας και βελτιωθει καπως η μπαταρια, αλλιως αντε γεια ολα και πισω στην 7...

 

τεσπα, η ερωτηση εξακολουθει να παραμενει...

 

απο 9αρα υπαρχει τροπος να πας στην 8 εστω(και μετα στην 7)?

 

Φίλη.

Απλά είπα μια σκέψη που είχα, που είναι και λογική. Για αυτό είπα "μάλλον".

Δεν βλέπω τον λόγο για την ειρωνεία από το πουθενά. Εδώ όντως κολλάει το "έλεος".

Link to comment
Share on other sites

Φίλη.

Απλά είπα μια σκέψη που είχα, που είναι και λογική. Για αυτό είπα "μάλλον".

Δεν βλέπω τον λόγο για την ειρωνεία από το πουθενά. Εδώ όντως κολλάει το "έλεος".

 

οκ φιλη :lol:

 

νομιζω οτι ειναι τοσο προφανες οτι η μπαταρια ενος καινουριου τηλεφωνου ειναι σε καλυτερη κατασταση απο ενος 2 χρονων που η αναφορα και μονο σε αυτο ειναι ανουσια...εμεσως σα να με λες χαζο :lol: χωρις να λεω οτι αυτο εκανες...τεσπα νο γουοριζ και δεν ηθελα να σε κανω να αισθανθεις ασχημα...

 

ενιγουει, γνωριζει κανεις αν μπορεις να κανεις roll back απο την 9αρα?

Link to comment
Share on other sites

Όσοι βάλατε την 9 για πείτε εντυπώσεις. Γιατί σε φίλου που έχει 3Τ με καθαρή εγκατάσταση το βρίσκω άθλιο. Κολλάει - λαγκαρει καμία σχέση με το 8 που φόραγε πριν. Αυτό που είδα είναι και ένας λόγος να μην αναβαθμίσω και το δικό μου στο 9.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι βάλατε την 9 για πείτε εντυπώσεις. Γιατί σε φίλου που έχει 3Τ με καθαρή εγκατάσταση το βρίσκω άθλιο. Κολλάει - λαγκαρει καμία σχέση με το 8 που φόραγε πριν. Αυτό που είδα είναι και ένας λόγος να μην αναβαθμίσω και το δικό μου στο 9.

 

δυστυχως δε μου φαινεται παραλογο...αντιστοιχα πραγματα διαβασα και στο εξωτερικο...καθε αναβαθμιση ηταν χειροτερη απο την εκδοση που αντικαθηστουσε...

 

το hardware ειναι κατι παραπανω απο ικανο για να ανταποκριθει στις αναγκες του λειτουργικου, αλλα δυστυχως η υλοποιηση απ οτι φαινεται δεν ειναι καλη...επισης, αυτο με το factory reset δε το καταλαβαινω, να πρεπει να σβηνεις τα παντα στο κινητο σου ενω κανεις μια official εγκατασταση...τεσπα, τι να πεις...προσωπικα μαλλον δε θα περασω καν την 9αρα και με βλεπω να γυρναω πισω στην 7αρα που ειχε και την καλυτερη μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα ή 9 σε εμένα. Δουλεύει εξίσου καλά με την 8, δηλαδή τέλεια.
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια,καμία διαφορά και σε τίποτα!

Ούτε προς τα πάνω,ούτε προς τα κάτω,μόνες διάφορες στην εμφάνιση του μενού!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι βάλατε την 9 για πείτε εντυπώσεις. Γιατί σε φίλου που έχει 3Τ με καθαρή εγκατάσταση το βρίσκω άθλιο. Κολλάει - λαγκαρει καμία σχέση με το 8 που φόραγε πριν. Αυτό που είδα είναι και ένας λόγος να μην αναβαθμίσω και το δικό μου στο 9.

 

Το δικό μου έγινε πολύ καλύτερο. Με την 8 είχα ένα ψιλολαγκάρισμα όταν άνοιγα το play, αργούσαν λίγο οι ειδοποιήσεις στο viber και κάτι άλλα τέτοια χαζά ψευτοπροβλήματα. Έκανα την αναβάθμιση χωρίς να χρησιμοποιήσω updater, από 8 σε 9.0.3 προσπερνώντας την 9.0.2 (δεν εμφανίστηκε ποτέ η ειδοποίηση για αυτή). Μετά την αναβάθμιση, χωρίς καμία επαναφορά (ούτε καν clear cache), έστρωσαν όλα και το κινητό δείχνει αισθητά πιο γρήγορο από πριν.

 

Δεν σου λέω να το κάνεις η όχι, απλά σου λέω τι έγινε στη δική μου συσκευή, όπως και οι φίλοι παραπάνω.

Παίρνεις τις απόψεις μας και φυσικά η απόφαση είναι καθαρά προσωπική σου υπόθεση. :)

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Όσοι βάλατε την 9 για πείτε εντυπώσεις. Γιατί σε φίλου που έχει 3Τ με καθαρή εγκατάσταση το βρίσκω άθλιο. Κολλάει - λαγκαρει καμία σχέση με το 8 που φόραγε πριν. Αυτό που είδα είναι και ένας λόγος να μην αναβαθμίσω και το δικό μου στο 9.
Δεν παίζει με καθαρή εγκατάσταση να έχει τέτοια κολλήματα που λες.

Ή δεν έκατσε σωστά ή έχει κάποια προβληματική εφαρμογή.

Το 3Τ πετάει και με την 8, και με την 9

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Η εφαρμογή QuickPic ανοίγει κανονικά σε εσάς ; Από όταν επανεμφανίστηκε στο play με τα νέα update, δεν παίζει με τίποτα και εξακολουθώ να τρέχω ένα παλιότερο apk που έχω κρατήσει. Το ίδιο γινόταν και πριν με το oreo, οπότε δεν έχει να κάνει με την pie.

Κάνω εδώ την ερώτηση, γιατί μόνο στο 3Τ μου δεν παίζει η συγκεκριμένη. Σε όλα τα κινητά όσων γνωστών και συγγενών κοίταξα, παίζει μια χαρά ανεξαρτήτως έκδοσης android. Βλέπω βέβαια και στα τελευταία σχόλια πολλούς να κράζουν για το κρασάρισμα, αλλά το γεγονός ότι παίζει σε ότι έχω δοκιμάσει εκτός του 3Τ είναι πολύ περίεργο.

 

Edit :

Αφού το ξαναδοκίμασα και ξανακράσαρε ως συνήθως, πήγα και αγόρασα το memoria το οποίο είναι μεν πολύ καλό, αλλά δεν έχει το horizontal scrolling που έχω συνηθίσει εδώ και χρόνια. Βολεύτηκα για λίγο αλλά μετά από καποιες ώρες είπα να δοκιμάσω πάλι το QuickPic με μια μικροαλλαγή. Το εγκατέστησα, το εξαίρεσα από το adguard και ως δια μαγείας έπαιξε κανονικά ! Στη συνέχεια το ξαναέβαλα στο adguard και από εκείνη τη στιγμή δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα ! Δεν ξέρω τι παίχτηκε, αν ήταν το adguard ο λόγος κρασαρίσματος θα έπρεπε να ξανακρασάρει μετά (καθώς και να κρασάρει και σε άλλα κινητά που το δοκίμασα με αυτό), αλλά δεν. Δε μπορώ να εξηγήσω κάτι, αλλά πλέον παίζει κανονικότατα, οπότε τζάμπα αγόρασα το memoria ! :lol:

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι φίλε. Το χρησιμοποιώ εδώ και πολύ καιρό τώρα. Μετά τη διάλυση του QuickPic, δοκίμασα καμιά 10αριά συλλογές μεταξύ των οποίων Simple, Piktures, Memoria, F-Stop. Η Memoria καλή αλλά κολλάει απίστευτα σε σύγκριση με το QP κι ο dev της έχει ψιλοπαρατήσει το development εδώ και καιρό λόγω οικογένειας. Το F-Stop μού φάνηκε πολύ καλύτερο και πιο πλήρες.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι φίλε. Το χρησιμοποιώ εδώ και πολύ καιρό τώρα. Μετά τη διάλυση του QuickPic, δοκίμασα καμιά 10αριά συλλογές μεταξύ των οποίων Simple, Piktures, Memoria, F-Stop. Η Memoria καλή αλλά κολλάει απίστευτα σε σύγκριση με το QP κι ο dev της έχει ψιλοπαρατήσει το development εδώ και καιρό λόγω οικογένειας. Το F-Stop μού φάνηκε πολύ καλύτερο και πιο πλήρες.

 

Όλα τα καλά του QuickPic, χωρίς τα άχρηστα έξτρα της CM!

Πολύ καλό, ευχαριστώ. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Χθες μέσα στη μαύρη νύχτα, το κινητό αποφάσισε να ζητήσει αναβάθμιση ! :lol:

Σηκώθηκα λοιπόν γύρω στις 2 και την έκανα, 281MB αν θυμάμαι καλά, με αποτέλεσμα να τρέχει πλέον στην 9.0.4, απροβλημάτιστα όπως δείχνει μέχρι στιγμής. :)

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση βρε παιδια.Ξερουμε αν υπαρχει προοπτικη να ενεργοποιηθει ξανα η λειτουργια καταγραφης των τηλεφωνικων κλησεων?Μετα την αναβαθμηση σε Android 9 ,δε λειτουργει πλεον και απο οσο διαβασα ειναι η νεα πολιτικη της Google.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση βρε παιδια.Ξερουμε αν υπαρχει προοπτικη να ενεργοποιηθει ξανα η λειτουργια καταγραφης των τηλεφωνικων κλησεων?Μετα την αναβαθμηση σε Android 9 ,δε λειτουργει πλεον και απο οσο διαβασα ειναι η νεα πολιτικη της Google.

 

Με root και magisk γίνετε και μάλιστα ενεργοποιείς την εργοστασιακή λειτουργία καταγραφής των τηλεφωνικών κλήσεων δηλαδή το oxygenOS έχει ενσωματωμένη καταγραφή απλά είναι απενεργοποιημένη στο android 9.

 

5843f5127d55ab373e024f29d39a375d.jpg

 

c80af86a3dc7ed3a5537c99277664cbe.jpg

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω ασχοληθεί με root και φοβάμαι να το τολμήσω μην τυχόν και κάνω καμία ζημιά και το μπρικαρω (εκτός βέβαια και αν υπάρχει κανένας απλοποιημένος οδηγός για αρχάριους:p). Επίσης αν το έπαιρνα απόφαση για root, πως θα μπορούσα να πάρω πλήρες backup?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...