Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα στο πρότεινα κι εγώ, γιατί έπαθα ακριβώς το ίδιο. Θέλει αρχικά με μια μπατονετα βρεγμένη με καθαρό οινόπνευμα, με την οθόνη να κοιτάζει το πάτωμα, όχι προς το ταβάνι, και μετά στο καπάκι το blue tac. Επανέρχεται στο 100% ο ήχος!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα στο πρότεινα κι εγώ, γιατί έπαθα ακριβώς το ίδιο. Θέλει αρχικά με μια μπατονετα βρεγμένη με καθαρό οινόπνευμα, με την οθόνη να κοιτάζει το πάτωμα, όχι προς το ταβάνι, και μετά στο καπάκι το blue tac. Επανέρχεται στο 100% ο ήχος!

 

Nαι το διάβασα αυτό με την μπατονέτα αλλά τελικά απέφυγα να το κάνω, μόνο με το blue tac το αποτέλεσμα ήταν υπέρ του δέοντος ικανοποιητικό , εάν ξανασυμβεί τότε μπορεί να πάω σε πιο δραστική λύση :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κάποια εφαρμογή φωτογραφικής μηχανής που να είναι καλύτερη από την εργοστασιακή μας έχουμε?

 

Η pixel cam τα πάει καλύτερα στο σκοτάδι με το night sight, και έχει διαφορετικό, κάποιες φορές καλύτερο hdr. Για καθημερινές point n shoot καταστάσεις δεν υπαρχει κάτι καλύτερο από τη stock.

Link to comment
Share on other sites

Η pixel cam τα πάει καλύτερα στο σκοτάδι με το night sight, και έχει διαφορετικό, κάποιες φορές καλύτερο hdr. Για καθημερινές point n shoot καταστάσεις δεν υπαρχει κάτι καλύτερο από τη stock.

Σε ποια έκδοση της pixel cam αναφέρεσαι ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

6.1.021 έχω εγώ, από ποιον είναι το apk δε θυμάμαι καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

6.1.021 έχω εγώ, από ποιον είναι το apk δε θυμάμαι καθόλου.

εγώ εδώ και κάποιες μέρες χρησιμοποιώ αυτήν την έκδοση

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog414/ και σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά ευχαριστημένος

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Η pixel cam τα πάει καλύτερα στο σκοτάδι με το night sight, και έχει διαφορετικό, κάποιες φορές καλύτερο hdr. Για καθημερινές point n shoot καταστάσεις δεν υπαρχει κάτι καλύτερο από τη stock.
Προφανώς αναφέρεσαι στην Google cam

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τα OnePlus 7 Pro Camera και Gallery apps φέρνουν νέα χαρακτηριστικά στις παλιές συσκευές της εταιρείας!

 

Το OnePlus 7 Pro παρουσιάστηκε και τώρα μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε εφαρμογές του σε παλαιότερα smartphones. Πιο συγκεκριμένα, τα OnePlus Pro Camera και Gallery apps μπορούν να προσθέσουν νέα features σε παλαιότερες OnePlus συσκευές που τρέχουν Android 9 Pie.

 

Αρχικά. η έκδοση 3.2.91 του OnePlus camera app. Η έκδοση αυτή αναδιοργανώνει τις ρυθμίσεις, αφαιρεί το Smiles Capture, μετονομάζει το “Auto Nightscape Scene Detection” σε “Smart Content Detection,” και προσθέτει νέα “Customized modes.” Αυτή η ρύθμιση customized mode σου επιτρέπει να αλλάζεις την σειρά των modes που εμφανίζεται στην κάτω μπάρα του camera app. Η εφαρμογή της κάμερας έχει επίσης Google Lens integration. Το Lens εικονίδιο έχει αντικατασταθεί από μια άλλη λειτουργικότητα. Απλά πατήστε και κρατήστε πιεσμένο με το δάχτυλο σε οποιοδήποτε σημείο του viefinder για να ενεργοποιηθεί το Lens feature.

 

https://www.apkmirror.com/apk/oneplus-ltd/oneplus-camera/oneplus-camera-3-2-91-release/oneplus-camera-3-2-91-android-apk-download/

 

Στη συνέχεια, έχουμε την 3.2.7 έκδοση του OnePlus Gallery app. Το update φέρνει νέο carousel interface για το Collections. Είναι το σημείο για όλους τους φακέλους που υπάρχουν στη συσκευή, όπως τα screenshots. Έχει πλέον ένα νέο και πιο εύκολο στη πλοήγηση UI, ενώ φέρει και άλλες μικρές αλλαγές.

 

https://www.apkmirror.com/apk/oneplus-ltd/oneplus-gallery/oneplus-gallery-3-2-7-release/oneplus-gallery-3-2-7-android-apk-download/

 

(link: https://techmaniacs.gr/download-ta-oneplus-7-pro-camera-kai-gallery-apps-fernoyn-nea-charaktiristika-stis-palies-syskeyes-tis-etaireias/ )

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

OxygenOS 9.0.2 βασισμένο σε Android P βγήκε σήμερα .

Το changelog αναφέρει τα εξής :

 

System

Updated system to Android™ 9 Pie™

Brand new UI for Android Pie

Updated Android security patch to 2019.4

Do Not Disturb mode

You can now customize the time range in the new Do Not Disturb mode

New Gaming mode 3.0

Supported displaying text content of the heads up notifications

Added notification for 3rd party calls

Phone

Dialer now supports Google Duo

Camera

Supports Google Lens to provide you with powerful image recognition experience

System

General bug fixes and improvements

 

μάλλον η πιο σωστή λύση κατεβάσματος είναι μέσω oxygen updater και σίγουρα θα χρειαστεί ένα factory reset .

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αν και έτρεχα 2 εκδόσεις λογισμικού πίσω, έκανα ενημέρωση μέσω της εφαρμογής Oxygen Updater, μου πέρασε πρώτα την προηγούμενη και μετά της τελευταία χωρίς κανένα θέμα. Προς το παρών δεν έχω κάνει σεταρισμα από το μηδέν, απλά έκανα ένα wipe cache πριν και μετά τις εγκαταστάσεις. Όλα κομπλέ, και βλέπουμε τις επόμενες μέρες!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε link για download? :rolleyes:
Κατέβασε την εφαρμογή Oxygen Updater, δωρεάν, και τα υπόλοιπα είναι εύκολα...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 3γω είμαι οξιτζεν 9.0.1 το απντειτι όταν έρθει θα είναι 9.0.2;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή Oxygen Updater, δωρεάν, και τα υπόλοιπα είναι εύκολα...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προσοχή σε όσους είναι rooted. :!:

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή σε όσους είναι rooted. :!:

 

ο λόγος ???????

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ο λόγος ???????

 

Γιατί το data partition θέλει φορματ αλλιως κρυπτογραφείται. backup λοιπόν σε κάθε περίπτωση

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το data partition θέλει φορματ αλλιως κρυπτογραφείται. backup λοιπόν σε κάθε περίπτωση

 

πολύ σωστός ! Τώρα το είδα ....

λοιπόν γράφει 3. Format Data partition - system will be encrypted (this is a must else system will not boot the new Android version)

- your phone will be completely wiped. Copy the zip files to your phone by connecting to your pc while still in twrp

 

άρα κάνουμε format to data partition , από εκεί και πέρα όμως δεν έχω καταλάβει τι λεει ο ποιητής παραπάνω ???

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ήδη κυκλοφόρησε και update του... update ! Πάραυτα, στο δικό μου δεν έχει έρθει ούτε το πρώτο, ούτε το δεύτερο ακόμη.

Έχει έρθει σε κανένα "μαμά" κάποια ενημέρωση ;

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ήδη κυκλοφόρησε και update του... update ! Πάραυτα, στο δικό μου δεν έχει έρθει ούτε το πρώτο, ούτε το δεύτερο ακόμη.

Έχει έρθει σε κανένα "μαμά" κάποια ενημέρωση ;

Με το Oxygen Updater μόλις μου ήρθε η 9.0.3 (μεγεθος 1624 MB) Αυτήν εννοείς? (Σημ. Εχω το OP3, αλλά γιά το ίδιο πράγμα δε μιλάμε?)

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Με το Oxygen Updater μόλις μου ήρθε η 9.0.3 (μεγεθος 1624 MB) Αυτήν εννοείς? (Σημ. Εχω το OP3, αλλά γιά το ίδιο πράγμα δε μιλάμε?)

 

Αυτήν εννοώ αλλά χωρίς το updater. Σκέτη έχει έρθει σε κανέναν κάποια ενημέρωση ;

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ενεργοποιήσαν την υπηρεσία wifi calling της voda αλλα παρόλο που έχω τους διακόπτες στο menu (vowifi) wifi calling δεν εχω.

Έχει άλλος κανείς ανάλογη εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν εννοώ αλλά χωρίς το updater. Σκέτη έχει έρθει σε κανέναν κάποια ενημέρωση ;
Την 9.0.2 την κατέβασα με το updater. Σήμερα μου ήρθε η 9.0.3 αυτόματα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...