Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

723fcd552daddd9f14d7137d13da6fb1.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ φίλε μου..σε ευχαριστώ!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ το πήρα προχθές και ούτε προσεξα τι είχε, κατευθείαν ota Update nougat4. 0.2, reset και στήσιμο.

Μου φαίνεται παράξενο πάντως.

Ίσως είναι και προσωρινό.

Ας μας πει κάποιος με 4.0.2 ποια έκδοση υπηρεσίες google play έχει και αν υπάρχει αυτή η κατανάλωση.

 

Το κινητό μου ηρθε την Τετάρτη με την Μ. Χάρηκα που ήρθε χθές η 4.0.2 επισημα: αλλά απο τότε έχω απιστευτό drain batery :mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..!

Γνωριζουμε αν η εκδοση 3.2 του Adaway δουλευει απροβληματιστα σε nougat και συγκεκριμενα σε OOS 4.0.2 ;

(ειμαι ροοτ με superSU αν παιζει ρολο.)

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..!

Γνωριζουμε αν η εκδοση 3.2 του Adaway δουλευει απροβληματιστα σε nougat και συγκεκριμενα σε OOS 4.0.2 ;

(ειμαι ροοτ με superSU αν παιζει ρολο.)

Την έχω και λειτουργεί κανονικά

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τελικά περνάμε ή οχι την nougat?Πολλά bugs βλέπω να αναφέρονται...:confused::confused:

Αν και έχω το 3 για μένα την περνάς άφοβα ....Προσωπικά δεν βρίσκω κανενα πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω το 3 για μένα την περνάς άφοβα ....Προσωπικά δεν βρίσκω κανενα πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Διάβασα πιο πάνω για battery drain,. Από άποψη μπαταριας καλύτερη nougat ,η η 6M;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος κάνει clean install και ελέγξει λίγο τις εφαρμογές του να μην κάνουν τρέλα,δεν έχει κανένα θέμα. Με άλλα λόγια η 4.0.2 δεν έχει κάποιο διαπιστωμένο κόλλημα που να σε αποτρέψει να την φλασαρεις.

Γνώμη μου πάντα..

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος κάνει clean install και ελέγξει λίγο τις εφαρμογές του να μην κάνουν τρέλα,δεν έχει κανένα θέμα. Με άλλα λόγια η 4.0.2 δεν έχει κάποιο διαπιστωμένο κόλλημα που να σε αποτρέψει να την φλασαρεις.

Γνώμη μου πάντα..

 

Η αλήθεια είναι οτι τα περισσότερα προβλήματα,εχω διαβάσει οτι τα προκαλούν οι εφαρμογές οπότε έχεις ενα κάποιο δίκιο.Σίγουρα θα την περάσω,απλώς πάντα περιμενω(ειδικά όταν πάω απο παλαιότερη έκδοση σε καινούργια,π.χ απο 6.0 σε 7.0) μήπως και υπάρχουν κάποια bugs ή σημαντικότερα προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά περνάμε ή οχι την nougat?Πολλά bugs βλέπω να αναφέρονται...:confused::confused:

Εγώ πάντως περιμένω κύριος λόγο xposed.

 

Στάλθηκε από το BTV-DL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη αποφόρτιση από 100% με 4.0.2.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170123/d692c57fe7d5e312d988fcffc9415485.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170123/f9ea11781a03e98d82559cc6090b0705.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by alex_gate_7

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Με τι χρηση όμως.Ομιλια, δεδομενα, μηνυματα.

Γιατι αν ειναι με χρηση Wi-Fi περισσότερο, δε το βλεπω OK

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by alex_gate_7

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά Με 4.0.2 ειμαι 6+sot μικτής χρησης.

Πάρτε κ μια σύγκριση καμερας με το s7 κ ομως είμαστε καλύτεροι σε αρκετά σημεία! Ενα update βέβαια είναι απαραίτητο να μπορέσει να διορθωθεί έως ενα σημείο...

Link to comment
Share on other sites

Με τι χρηση όμως.Ομιλια, δεδομενα, μηνυματα.

Γιατι αν ειναι με χρηση Wi-Fi περισσότερο, δε το βλεπω OK

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τι δε βλέπεις ok;2 κάρτες δουλεύει ο άνθρωπος και μόνο wi-fi να το δούλεψε είναι εξαιρετικό sot

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε taliban μην αφηνεις την μπαταρια να παει στο 8%!

 

Κατα τα αλλα μια χαρα φαινονται οι χρονοι, ισως αμα εδινε παραπανω πληροφοριες για τη χρηση, να μπορουσαμε να βγαλουμε καλυτερα συμπερασματα.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά Με 4.0.2 ειμαι 6+sot μικτής χρησης.

Πάρτε κ μια σύγκριση καμερας με το s7 κ ομως είμαστε καλύτεροι σε αρκετά σημεία! Ενα update βέβαια είναι απαραίτητο να μπορέσει να διορθωθεί έως ενα σημείο...

 

Επειδή δεν μπορώ να το ανοίξω αυτή τη στιγμή το βίντεο αλλά είμαι εξαιρετικά περίεργος είναι σύγκριση με s7 edge άρα και κατ επέκταση γενικά με s7 μιας και έχουν ίδια ακριβώς κάμερα? Που καταλήγει? Εγω προσωπικά έχω πρόβλημα με την μπροστά κάμερα. Σε σχέση με s7 είναι πολύ πίσω. Ακόμα δεν έχω καταλήξει αν είναι θέμα software ή hardwareόμως. Όταν πας να βγάλεις σε κάποιο τοπίο και το μέρος πίσω σου είναι μακριά θολώνει ο τόπος όλος....!

Link to comment
Share on other sites

Τι δε βλέπεις ok;2 κάρτες δουλεύει ο άνθρωπος και μόνο wi-fi να το δούλεψε είναι εξαιρετικό sot

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Οι απόψεις διαφερουν.Το θεμα ειναι με τι χρηση εβγαλε το sot αυτο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μπορώ να το ανοίξω αυτή τη στιγμή το βίντεο αλλά είμαι εξαιρετικά περίεργος είναι σύγκριση με s7 edge άρα και κατ επέκταση γενικά με s7 μιας και έχουν ίδια ακριβώς κάμερα? Που καταλήγει? Εγω προσωπικά έχω πρόβλημα με την μπροστά κάμερα. Σε σχέση με s7 είναι πολύ πίσω. Ακόμα δεν έχω καταλήξει αν είναι θέμα software ή hardwareόμως. Όταν πας να βγάλεις σε κάποιο τοπίο και το μέρος πίσω σου είναι μακριά θολώνει ο τόπος όλος....!

Φίλε μου δεν είσαι ο μόνος σχετικά με το θέμα της κάμερας πίστεψε με.

Στα φόρουμ της OnePlus γίνεται χαμός. Αναγνωρίζουν ότι είναι θέμα software και έχουν υποσχεθεί διόρθωση σε επόμενη αναβάθμιση.

Οπότε περιμένουμε....

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν είσαι ο μόνος σχετικά με το θέμα της κάμερας πίστεψε με.

Στα φόρουμ της OnePlus γίνεται χαμός. Αναγνωρίζουν ότι είναι θέμα software και έχουν υποσχεθεί διόρθωση σε επόμενη αναβάθμιση.

Οπότε περιμένουμε....

 

Το γνωρίζω και γω για το community το χω θίξει και γω ο ίδιος πολλές φορές το θέμα αλλά...σε πρόσφατο support ticket που είχα πάρει μου απάντησαν ότι έτσι έχει ρυθμιστεί η κάμερα γι αυτό υπάρχει το θέμα, σαν να μου έλεγε ότι δεν φτιάχνει. Άλλοι τώρα τόσο στο forum όσο και operators στο chat λένε ότι είναι θέμα softaware και το έχουν λάβει γνώση στην ομάδα rom. Το ενοχλητικό είναι πως δεν έχουν μια κοινή γραμμή ρε παιδιά και δεν ξέρουμε τι είναι αλήθεια και τι όχι. Όταν ανέφερα σε αυτή πυ μου απάντησε από το support για αυτό το θέμα μου είπε να τις πω τα ονόματα των operator που μου είπαν το αντίθετο!!!! Δλδ θα κάτσω εγώ να καρφώσω κόσμο για να τους μαλώσει (!) για ένα θέμα που δεν ξέρουν μάλλον τι τους γίνεται! Τι να πω, με χάλασε πολύ η αντιμετώπιση που έχουν. Ήδη σκέφτομαι ανταλλαγή δυστυχώς εξαιτίας της ποιότητας της μπροστινής κάμερας, αλλά από την άλλη με χαλάει γτ γενικά το κινητό σε όλα τα υπόλοιπα είναι πένα! meh!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε taliban μην αφηνεις την μπαταρια να παει στο 8%!

 

Κατα τα αλλα μια χαρα φαινονται οι χρονοι, ισως αμα εδινε παραπανω πληροφοριες για τη χρηση, να μπορουσαμε να βγαλουμε καλυτερα συμπερασματα.

Συνήθως εκεί το φορτίζω 8 με 10%.

Η χρήση είναι μικτή, δεδομένα 30% και Wi-Fi 70%.

Τρία email να κάνουν συγχρονισμό κάθε ώρα, αρκετή ομιλία, πολύ viber και αρκετό browsing

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

η επαφη φορτισης σε εσας κουνιεται αριστερα δεξια?

εννοω ολο το πλακετακι που ειναι μεσα.

Δεν χανει επαφη, απλα εχει λιγο τζόγο.

Link to comment
Share on other sites

η επαφη φορτισης σε εσας κουνιεται αριστερα δεξια?

εννοω ολο το πλακετακι που ειναι μεσα.

Δεν χανει επαφη, απλα εχει λιγο τζόγο.

Καθόλου τζόγο σε εμένα, μόλις το τσέκαρα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά Με 4.0.2 ειμαι 6+sot μικτής χρησης.

Πάρτε κ μια σύγκριση καμερας με το s7 κ ομως είμαστε καλύτεροι σε αρκετά σημεία! Ενα update βέβαια είναι απαραίτητο να μπορέσει να διορθωθεί έως ενα σημείο...

 

Δεν ξέρω για σένα φίλε μου αλλά εγώ ως προκάτοχος Sony xperia Z1, LG g5 βλέπω διαφορά στο oneplus 3t. Αργεί αρκετά το κλείστρο και η εστίαση, με αποτέλεσμα να βγάζει θολωμενες φωτογραφίες όταν έχουν κίνηση. Δεν ξέρω αν είναι θέμα hardware ή software. Αν και νομίζω ότι είναι το δεύτερο. Αυτά όλα στο auto mode. Στο manual πιστεύω ότι έχουμε ένα από τα καλύτερα λογισμικά.

Τι κινητό έχω; Ένα που παίρνει και τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

η επαφη φορτισης σε εσας κουνιεται αριστερα δεξια?

εννοω ολο το πλακετακι που ειναι μεσα.

Δεν χανει επαφη, απλα εχει λιγο τζόγο.

 

φιλε μου τι τζογο?περασαν απο τα χερια μου 2 oneplus3 k τωρα το oneplus3t.

 

πρωτη φορα το ακουω.μηπως απο κακη χρηση?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...