Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην 7 είδα στις ρυθμισεις της μπαταρίας ότι έχει μία επιλογή ΄΄διαχειριση εφαρμογών που καταναλώνουν ενέργεια΄΄ και εκεί μέσα έχει ΄΄αυτόματο κλεισιμο εφαρμογών υψηλής κατανάλωσης΄΄, το οποιο και έκανα ενεργο, υπήρχε και στην 6 και γενικά έχετε δει να κάνει κάτι ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στην 7 είδα στις ρυθμισεις της μπαταρίας ότι έχει μία επιλογή ΄΄διαχειριση εφαρμογών που καταναλώνουν ενέργεια΄΄ και εκεί μέσα έχει ΄΄αυτόματο κλεισιμο εφαρμογών υψηλής κατανάλωσης΄΄, το οποιο και έκανα ενεργο, υπήρχε και στην 6 και γενικά έχετε δει να κάνει κάτι ?

Μόλις τώρα το είδα και εγώ που είμαι στην 6αρα!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα και εγώ το android 7 βλέπω ότι πολλά από τα προβλήματα που είχε η μαμά ρομ έχουν διορθωθεί ελπίζω να είναι έτσι γιατί ήσαν πρώην κάτοχος του oneplus 3 με το 3t δεν θα έλεγα ότι από την ρομ είμαι ευχαριστημένος
Link to comment
Share on other sites

Ναι η μαμα ρομ σχεδόν όλες εως τώρα τρέχουν πραγματικά απροβλημάτιστα. Γιατι να τυρανιεααι όταν μπορείς Τώρα Και όλας να την κατεβάσεις ? Κατέβασε από το play store to snap vpn,βάλτο Γερμανία η Καναδά ...και μετα κανε έλεγχο ενημέρωσης ...και τσουπ θα σου εμφανιστεί η 7

 

sent from my cave using smoke signals

 

Καλά μη βιάζεσαι! Το κινητό ακόμα δεν το παρέλαβα, στο δρόμο προς Αθήνα είναι :p

 

Απλά δύο ερωτήσεις θέλω να σου κάνω:

α) Ρουτάρω αφού κάνω την αναβάθμιση σε nougat ή πριν και

β) Αν βάλω άλλη ρομ υπάρχει η μαμά σε μορφή zip να τη φλασάρω από twrp;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με αυτο που λες για τα δεδομενα, το εχω παρατηρησει σε αρκετα τηλ που εχουν android 6.0 και πανω πχ lg g4, oneplus one , 3T. Ειναι 50-50 αν θα εχεις δεδομενα με το που πατησεις το toggle. Καποιες φορες βγαζει το γνωστο θαυμαστικο, καποιες αλλες συνδεεται κατευθειαν. Εκει που θελω να καταληξω ειναι πως αν πατησεις ξανα μια-δυο φορες το κουμπι για να ενεργοποιησεις τα δεδομενα τοτε ξασκαλωνει. Τουλαχιστον σε εμενα ετσι γινεται τοσο με το oneplus one (6.0) οσο και με το 3Τ (7.0)

Το έχω παρατηρήσει όταν το κινητό είναι σε 3g. Όντως 50-50 είναι αν θα συνδεθεί. Αντιθέτως στο 4g είναι τσακουμακι. Κανένα πρόβλημα.

 

Sent from One Plus One 3T

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παρατηρήσει όταν το κινητό είναι σε 3g. Όντως 50-50 είναι αν θα συνδεθεί. Αντιθέτως στο 4g είναι τσακουμακι. Κανένα πρόβλημα.

 

Sent from One Plus One 3T

Το φοβάμαι το 4g να σου πω την αλήθεια και δεν τον έχω δοκιμάσει. Λόγω επαρχίας και του ότι σχεδόν ποτέ δεν θέλω να κατεβάσω κάτι "βαρύ" αποφεύγω το 4G γιατί πιστεύω ότι είναι μεγάλη σπατάλη μπαταρίας.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το φοβάμαι το 4g να σου πω την αλήθεια και δεν τον έχω δοκιμάσει. Λόγω επαρχίας και του ότι σχεδόν ποτέ δεν θέλω να κατεβάσω κάτι "βαρύ" αποφεύγω το 4G γιατί πιστεύω ότι είναι μεγάλη σπατάλη μπαταρίας.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Μόνιμα σε 4g+ είμαι λόγω πολλών gb και βγάζω 5-6 sot. Το βράδυ βέβαια φορτίζω αν και έχει 20% ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Να διαγραφει παρακαλω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σχετικα με αυτο που λες για τα δεδομενα, το εχω παρατηρησει σε αρκετα τηλ που εχουν android 6.0 και πανω πχ lg g4, oneplus one , 3T. Ειναι 50-50 αν θα εχεις δεδομενα με το που πατησεις το toggle. Καποιες φορες βγαζει το γνωστο θαυμαστικο, καποιες αλλες συνδεεται κατευθειαν. Εκει που θελω να καταληξω ειναι πως αν πατησεις ξανα μια-δυο φορες το κουμπι για να ενεργοποιησεις τα δεδομενα τοτε ξασκαλωνει. Τουλαχιστον σε εμενα ετσι γινεται τοσο με το oneplus one (6.0) οσο και με το 3Τ (7.0)

 

Μεχρι τοτε δεν ειχα κανενα προβλημα συνδεσης, και σε δεδομενα και σε wifi. Και μολις εμφανιστηκε επεμενε για μια ολοκληρη μερα οτι κι αν εκανα. Τελος παντων ελπιζω να μην ξαναεμφανιστει.

Link to comment
Share on other sites

Και για να παινέψουμε λίγο τα γένια μας...:):):lol::lol:

http://www.androidauthority.com/best-of-android/

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να πάρω το 128άρι όταν γίνει πάλι διαθέσιμο.

Έχω εντυπωσιαστεί με την συσκευή και γενικά με τα σχόλια των χρηστών. Δεν υπάρχει κάτι αρνητικό που να είναι άξιο αναφοράς; Είναι όντως τόσους άψογο;

Link to comment
Share on other sites

Ένα αρνητικό θα συναντήσεις μόνο.....Τον Μάρτιο με την διάθεση του 835 θα βλέπουμε πλέον ταβάνι το oneplus5..Και θα μετράμε το υπόλοιπο της κάρτας για να ικανοποιήσουμε την ματαιοδοξία μας.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από μία ολόκληρη μέρα με το android 7 μπορώ να πω ότι μόνο1 bug μου διόρθωσε σε γενικές γραμμές το κινητό εξακολουθεί να έχει κάτι ηλίθια κολλήματα θα τραβήξω βιντεάκι για να τα καταλάβετε με δυσαρεστεί που δεν έχει καμία σχέση με το oneplus 3 που ήταν απροβλημάτιστο και θα μπορούσα να πω ότι και ένα κλικ πιο γρήγορο στην καθημερινή χρήση
Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να πάρω το 128άρι όταν γίνει πάλι διαθέσιμο.

Έχω εντυπωσιαστεί με την συσκευή και γενικά με τα σχόλια των χρηστών. Δεν υπάρχει κάτι αρνητικό που να είναι άξιο αναφοράς; Είναι όντως τόσους άψογο;

Δεν μπορούμε να βρούμε tempered glass της προκοπής!

 

Sent from One Plus One 3T

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από dash charge υποστηρίζει και Qualcomm quick charge?

Όχι

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούμε να βρούμε tempered glass της προκοπής!

 

Sent from One Plus One 3T

Όχι δεν υπάρχει τίποτα σωστό. Όλα έχουν θέμα αλλά έχουν κολλά μόνο γύρω γύρω, αλλά έχουν κενό στις άκρες και το μόνο καλό της oneplus κόβει στις άκρες από την οθόνη. Οπότε δεν κάνει κανένα. Εγώ έμεινα με ένα που αφήνει κενό στις άκρες γιατί αυτά με την κόλλα γύρω γύρω δεν έχει καλή επαφή η οθόνη και χάνεις από απόκριση. Άστα να πάνε τα τζαμακια. Και ζελατίνα που δοκίμασα μόλις τον έβαλα επάνω με την πρώτη θηκη την έσπρωξε και βγήκε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει τίποτα σωστό. Όλα έχουν θέμα αλλά έχουν κολλά μόνο γύρω γύρω, αλλά έχουν κενό στις άκρες και το μόνο καλό της oneplus κόβει στις άκρες από την οθόνη. Οπότε δεν κάνει κανένα. Εγώ έμεινα με ένα που αφήνει κενό στις άκρες γιατί αυτά με την κόλλα γύρω γύρω δεν έχει καλή επαφή η οθόνη και χάνεις από απόκριση. Άστα να πάνε τα τζαμακια. Και ζελατίνα που δοκίμασα μόλις τον έβαλα επάνω με την πρώτη θηκη την έσπρωξε και βγήκε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

προφανως εαν θελεις να βαλεις τζαμακι με κενα στις ακρες δεν χρειαζεται να βγαλεις καν την θηκη.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170104/feaa8be6c4e69bd3112a69e5e25834f7.jpg

 

Πρώτη πλήρη φόρτιση στην Ν

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170104/03b0f9d1e87f25fe459e6dd1d1fc0b98.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μπορούν να απενεργοποιηθούν πλήρως, τα hardware buttons, μαζί με το φωτισμό τους, και να δουλεύει μόνο με*τα on screen buttons του Android?

 

Επίσης να ρωτήσω πόσο καλά δουλεύει η αναγνώριση δακτυλικού αποτυπώματος;

Link to comment
Share on other sites

προφανως εαν θελεις να βαλεις τζαμακι με κενα στις ακρες δεν χρειαζεται να βγαλεις καν την θηκη.

Γιατί να μην βάλεις εάν θέλεις προστασία;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορούν να απενεργοποιηθούν πλήρως, τα hardware buttons, μαζί με το φωτισμό τους, και να δουλεύει μόνο με*τα on screen buttons του Android?

 

Επίσης να ρωτήσω πόσο καλά δουλεύει η αναγνώριση δακτυλικού αποτυπώματος;

 

Στο πρωτο ναι και στο δευτερο: ειναι το γρηγοροτερο fingerprint scanner εκει εξω.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

 

Πρώτη πλήρη φόρτιση στην Ν

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάει καλά και με Ν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by navi55
αφαίρεση τεράστιας ανούσιας παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Τα εικονίδια στην επιφάνεια(τηλ./μην/chrome/φωτογραφία) μπορούμε να τα αλλάξουμε...

 

Είναι σε εμφάνιση λίγο πρός καρτούν ...Θα προτιμούσα ποιό αληθοφανή.. Πάντα χωρίς την προσθήκη custom rom εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

Τα εικονίδια στην επιφάνεια(τηλ./μην/chrome/φωτογραφία) μπορούμε να τα αλλάξουμε...

 

Είναι σε εμφάνιση λίγο πρός καρτούν ...Θα προτιμούσα ποιό αληθοφανή.. Πάντα χωρίς την προσθήκη custom rom εννοείται.

Βαλε ενα αλλο launcher ...nova είναι ο καλύτερος

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε αναβαθμιστεί σε oxygen 4.0 έχετε παρατηρήσει ότι το wallapaper της οθόνης κλειδώματος είναι δεμένο με τον OnePlus launcher? Τρέχω την συσκευή μου με nova ως προεπιλογή και δεν μπορούσα με κανένα τρόπο να κάνω το wallpaper της αρχικής να συμβαδίζει με αυτο της lockscreen,πρεπει να κάνεις default αυτόν της one και από εκεί να το αλλάξεις. Έπειτα γυρίζεις σε nova κτλ.

Καλά δεν μπορούσαν να βάλουν στις ρυθμίσεις αλλαγή φόντου οθόνης κλειδώματος;

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...