Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Να σαι καλά σ ευχαριστώ!!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

350€ μεταχειρισμένο 4 μηνών σε άριστη κατάσταση, από Γερμανία για το 3003 είναι καλά ;

Πόσο καιρό εγγύηση έχει; Πώς την μεταφέρω σε μένα;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

350€ μεταχειρισμένο 4 μηνών σε άριστη κατάσταση, από Γερμανία για το 3003 είναι καλά ;

Πόσο καιρό εγγύηση έχει; Πώς την μεταφέρω σε μένα;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Αν σκεφτείς ότι το δικό μου που είναι 2 μηνών το δίνω 360 με 2 αυθεντικές θήκες δώρο... Είσαι λίγο αλμυρός είναι η αλήθεια. Θα βρεις πάντως σίγουρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μέτρο σύγκρισης, βάζεις μια κάρτα μόνο στο OnePlus 3t και κάνεις σύγκριση και τότε θα καταλάβεις ότι δεν σου λέει ψέματα ο φίλος

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παιδιά εγώ είχα και τα 2 αρκετό καιρό σε χρήση..

Το απλό S7 το αφήνω έξω από σύγκριση είναι με διαφορά πολύ πίσω σε μπαταρία..

Το S7 edge το μονοκαρτο είναι ελαφρώς καλύτερη μπαταρία από το OnePlus ,3t ακόμα και με την 1 SIM απενεργοποιημένη..

Έκανα ακριβώς ίδια χρήση με μια κάρτα και στα 2 και το edge μου έβγαζε ένα μισαωρακι οθόνη παραπάνω..

Φυσικά το 3τ φορτίζει άπειρα πιο γρήγορα και επίσης το S7 σαν τυπικό Samsung μετά από 3 4 μήνες έχανε απόδοση και στην μπαταρία να πούμε την αλήθεια..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά μετά από 6 μήνες που το έχω είμαι απόλυτα ευχαριστημενος

το κινητό είναι φοβερό

Εύχομαι στο 6 να φτιάξουν σε επίπεδα samsung την κάμερα και τότε να σκεφτώ μήπως αλλάξω

Αν και για έμενα είναι πιο σημαντικό να μην κολλάει πουθενά το κινητό κάτι το οποίο συμβαίνει με το 3Τ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εμένα πήγαινε καλύτερα το Samsung κυρίως στα video, YouTube αλλά όχι στο 4g, βέβαια μιλάμε για δύο κορυφαίες συσκευές σε αυτονομία με μικρές διαφορές και φυσικά δεν μιλάμε για το απλό s7

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση σας παρακαλώ! Σκέφτομαι να το βάλω για πώληση το 3t !Ποια θεωρείται καλή τιμή για το εν λόγω τηλέφωνο;

Εγώ το σκέφτομαι η αλήθεια είναι :p

Αλλά δεν έχω πρόσβαση ακόμα στον τομέα με τις αγγελίες νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εμένα πήγαινε καλύτερα το Samsung κυρίως στα video, YouTube αλλά όχι στο 4g, βέβαια μιλάμε για δύο κορυφαίες συσκευές σε αυτονομία με μικρές διαφορές και φυσικά δεν μιλάμε για το απλό s7

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι μιλάμε πάντα για μικρή διαφορά είναι πολύ κοντά γενικά..

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το 1+3Τ Α3010 που έγραψα παραπάνω. Ότι έγραψα το διαπίστωσα ο ιδιος προσωπικά, και όχι μου ειπε ο…., που του είπε ο…… Τωρα αν σε καποιον φαινουνται κουλά όλα αυτα, προβλημα του, και δεν θα μπω σε διαδικασια αντιπαραθεσης.

Το θεμα είναι ότι λόγω της έλλειψης της μπαντας των 20 αναγκάστηκα να το πουλησω και να παραγγειλω το 1+5.

Δειτε όμως μερικά πράγματι κουλα που συμβαινουν. (Κουλά φυσικα σε μας μας που δεν ειμαστε γνωστες του αντικειμενου)

Ειμαι Κινα και εχω στο 1+3Τ στην καρτα της Vodafone και συνδέομαι με την China Unicom.

Εχω «Η» και ταχυτητα καπου 1,6, και συχνες διακοπες του Νετ, πολλακις δε εξαφανιζεται τελειως το σημα. Βαζω την καρτα ΣΙΜ της Vodafone σε μια Ταμπλετα Samsung που εχω και λαμβανω κανονικα 4G και ταχυτητα 16.

Βαζω μετα στο 1+3 μια τοπικη καρτα της China Unicom και εχω κανονικα 4G και ταχυτητα 16.

Μπορει καποιος να εξηγησει γιατι συμβαινει αυτό στο 1+3Τ;

Καρτα Vodafone και παροχο China Unicom= “H” με διακοπες,

Και καρτα τοπικη China Unicom = 4G και χωρις διακοπες.

(ΥΓ. τα ιδια ακριβως κανει και το Samsung Note 3 στο οποιο επισης απουσιαζει η μπαντα των 20)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το 1+3Τ Α3010 που έγραψα παραπάνω. Ότι έγραψα το διαπίστωσα ο ιδιος προσωπικά, και όχι μου ειπε ο…., που του είπε ο…… Τωρα αν σε καποιον φαινουνται κουλά όλα αυτα, προβλημα του, και δεν θα μπω σε διαδικασια αντιπαραθεσης.

Το θεμα είναι ότι λόγω της έλλειψης της μπαντας των 20 αναγκάστηκα να το πουλησω και να παραγγειλω το 1+5.

Δειτε όμως μερικά πράγματι κουλα που συμβαινουν. (Κουλά φυσικα σε μας μας που δεν ειμαστε γνωστες του αντικειμενου)

Ειμαι Κινα και εχω στο 1+3Τ στην καρτα της Vodafone και συνδέομαι με την China Unicom.

Εχω «Η» και ταχυτητα καπου 1,6, και συχνες διακοπες του Νετ, πολλακις δε εξαφανιζεται τελειως το σημα. Βαζω την καρτα ΣΙΜ της Vodafone σε μια Ταμπλετα Samsung που εχω και λαμβανω κανονικα 4G και ταχυτητα 16.

Βαζω μετα στο 1+3 μια τοπικη καρτα της China Unicom και εχω κανονικα 4G και ταχυτητα 16.

Μπορει καποιος να εξηγησει γιατι συμβαινει αυτό στο 1+3Τ;

Καρτα Vodafone και παροχο China Unicom= “H” με διακοπες,

Και καρτα τοπικη China Unicom = 4G και χωρις διακοπες.

(ΥΓ. τα ιδια ακριβως κανει και το Samsung Note 3 στο οποιο επισης απουσιαζει η μπαντα των 20)

 

Η έλλειψη της Β20 δεν αφορά το 3g,h,h+ παρά μόνο το 4g, το ότι δεν έχεις 4g με την κάρτα ης Vodafone ίσως έχει να κάνει με τη συμφωνία που έχουν κάνει οι δύο πάροχοι μεταξύ τους, σε άλλο πάροχο συνδέεται?

Link to comment
Share on other sites

Η έλλειψη της Β20 δεν αφορά το 3g,h,h+ παρά μόνο το 4g, το ότι δεν έχεις 4g με την κάρτα ης Vodafone ίσως έχει να κάνει με τη συμφωνία που έχουν κάνει οι δύο πάροχοι μεταξύ τους, σε άλλο πάροχο συνδέεται?

 

Κατι αλλο συμβαινει. Η καρτα της vodafone στο ταμπλετ δινει κανονικα 4G...

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι κάποιες φορές έχει θέματα το youtube; Δηλαδή εκεί που βλέπεις ομαλά κάποιο βίντεο ξαφνικά σταματά ο συγχρονισμός ήχου-εικόνας με το frames να μην κυλάν ομαλά. Και ο μόνος τρόπος για να επανέλθει είναι να πας σε άλλο σημείο του βίντεο και να ξαναεπιστρέψεις εκεί που ήσουν.
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι κάποιες φορές έχει θέματα το youtube; Δηλαδή εκεί που βλέπεις ομαλά κάποιο βίντεο ξαφνικά σταματά ο συγχρονισμός ήχου-εικόνας με το frames να μην κυλάν ομαλά. Και ο μόνος τρόπος για να επανέλθει είναι να πας σε άλλο σημείο του βίντεο και να ξαναεπιστρέψεις εκεί που ήσουν.

Δεν μου έχει συμβεί ποτέ φίλε.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει συμβεί ποτέ φίλε.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι κάποιες φορές έχει θέματα το youtube; Δηλαδή εκεί που βλέπεις ομαλά κάποιο βίντεο ξαφνικά σταματά ο συγχρονισμός ήχου-εικόνας με το frames να μην κυλάν ομαλά. Και ο μόνος τρόπος για να επανέλθει είναι να πας σε άλλο σημείο του βίντεο και να ξαναεπιστρέψεις εκεί που ήσουν.

 

Ούτε εμένα...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το έχει πάρει κανείς μεταχειρισμένο από Ευρώπη να μου πει πως μεταφέρεται η εγγύηση;

Επίσης πόσο χρόνο δίνουν εγγύηση; Είναι ένας χρόνος παντού ή ανάλογα με την χώρα;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια. Εχω το 3Τ πεντε μηνες. Ολα καλα και ωραια. Ξαφνικα σημερα εχει χασει ολο το σημα δικτυου και δεν επανερχεται. Το εχω επανεκκινηση τρεις φορες αλλα τπτ. Καμια ιδεα

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια βοηθεια. Εχω το 3Τ πεντε μηνες. Ολα καλα και ωραια. Ξαφνικα σημερα εχει χασει ολο το σημα δικτυου και δεν επανερχεται. Το εχω επανεκκινηση τρεις φορες αλλα τπτ. Καμια ιδεα

 

Τελικα προβλημα με το δικτυο της cyta ειναι. Εχει μπλοκαρει παγκυπρια.

Edited by Fantomas777
Link to comment
Share on other sites

σε τι ποσοστό βάζετε το κινητό σας για φόρτιση?

30 με 40% συνήθως.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να αφήνουμε το κινητό να σβήσει από μόνο του και να το φορτισουμε μετα? Κάνει καλό στην μπαταρία ?
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να αφήνουμε το κινητό να σβήσει από μόνο του και να το φορτισουμε μετα? Κάνει καλό στην μπαταρία ?
Όχι

 

ONEPLUS A3003

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να έχω το viber ενεργοποιημένο και στις δύο κάρτες σιμ στην συσκευή;;;

Στο Redmi υπάρχει μια ρύθμιση για διπλές εφαρμογές και έχω ταυτόχρονα και τα δύο νούμερα ενεργά....Υπάρχει κάτι παρόμοιο εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να έχω το viber ενεργοποιημένο και στις δύο κάρτες σιμ στην συσκευή;;;

Στο Redmi υπάρχει μια ρύθμιση για διπλές εφαρμογές και έχω ταυτόχρονα και τα δύο νούμερα ενεργά....Υπάρχει κάτι παρόμοιο εδώ...

Μέσω της εφαρμογής parallel space μπορείς

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μέσω της εφαρμογής parallel space μπορείς

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση....

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το έχει πάρει κανείς μεταχειρισμένο από Ευρώπη να μου πει πως μεταφέρεται η εγγύηση;

Επίσης πόσο χρόνο δίνουν εγγύηση; Είναι ένας χρόνος παντού ή ανάλογα με την χώρα;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Καλά την εγγύηση κανείς δεν την χρειάστηκε;

Δεν ξέρει κανείς πόσο καιρό διαρκεί;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...