Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσυπογραφω αυτα που λεει ο mol,ετσι ακριβως ειναι παντως κοιτα αν θες και το Nubia M2

 

ενδιαφερουσα προταση

καλυτερη καμερα απο το note?

και τα specs πολυ δυνατα για τα ιδια λεφτα

οθονη βλεπω super amoled, καλυτερη απο τις IPS των xiaomi?

Link to comment
Share on other sites

και ευκολο μενου

 

Δες κατι σε Xiaomi.

Redmi 4A,5A που ειναι στις 5 ιντσες.

Ή το Redmi 4X.

Ειναι smartphone αλλα εχουν δυο καλα.

Εχουν ευκολο μενου και γενικα το Miui ειναι αρκετα ευχρηστο.

Η μπαταρια τους για τη χρηση που ζητας κραταει αρκετα.Δηλαδη αν το εχει σαν απλο κινητο καθε 3-4 μερες τουλαχιστον θα μπαινει στην μπριζα.

Αλλιως αν θελεις αποκλειστικα με κουμπια,πανε παρε samsung/nokia με 20-30€ αλλα εχουν και κατω απο 3 ιντσες οθονη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σε παρεμφερή αναζήτηση τα Χριστούγεννα που έψαχνα ένα δώρο για τη μάνα μου... Tελικά κατέληξα σε αυτό εδώ. Δεν είναι κάτι φοβερό σε ποιότητα κατασκευής, αλλά κάνει αυτά τα βασικά που ήθελα... Έχει τεράστια πλήκτρα, έχει κουμπί SOS κ φακό, έχει 3 πλήκτρα προγραμματιζόμενα να καλούν συγκεκριμένες επαφές, πανεύκολο μενού με εικόνες και μεγάλα γράμματα και έχει και ράδιο... Επίσης θετικό η εξωτερική οθόνη που δείχνει ώρα, αναπάντητες και ποιος σε καλεί την ώρα που χτυπάει... Είναι και flip, οπότε το κλείνεις και δεν ανησυχείς μην το άφησες ξεκλείδωτο κλπ... Όσον αφορά τη μπαταρία που αναφέρεις ότι σε ενδιαφέρει πολύ, έχει μέτρια αυτονομία και μικρή μπαταρία... Αλλά πρώτον φορτίζει σχετικά γρήγορα, δεύτερον σχεδόν όλα τα κινητά με πλήκτρα που είχα δει, μικρές μπαταρίες φορούσαν...

Το MLS αν αναφέρεσαι στο Easy Flip είναι σίγουρα ανώτερη πρόταση και σχεδιαστικά και σαν ποιότητα γενικώς υποθέτω, έχει και τις φωνητικές εντολές, ωστόσο προσωπικά θεωρώ πολλά τα 120 για κινητό απλής χρήσης...

Από εκεί και πέρα και όπως είναι η αγορά εκτιμώ ότι ένα Smartphone ακόμα και από τα πολύ απλά, καταντάει πιο VFM καθώς κάνει πολλά περισσότερα πράγματα, αλλά άντε να πείσεις ηλικιωμένο να μπει στη διαδικασία να ασχοληθεί και να μάθει να κάνει 5-6 βασικά πράγματα από αυτό... Στη δική μου περίπτωση κάτι τέτοιο ήταν αδύνατο και για αυτό πήγα καρφί στο Turbo X...

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερουσα προταση

καλυτερη καμερα απο το note?

και τα specs πολυ δυνατα για τα ιδια λεφτα

οθονη βλεπω super amoled, καλυτερη απο τις IPS των xiaomi?

 

Καλύτερη κάμερα πιθανώς να έχει ναι... Και πολύ καλά τα ZTE γενικώς...

Ο λόγος που προσωπικά θα προτιμούσα το Note είναι ότι έχει πουλήσει τόσο πολύ, που πιστεύω ότι όσο αντέχουν τα specs του, θα έχει υποστήριξη με roms και updates...

Κατά τα άλλα μάλλον φαίνεται καλύτερη πρόταση συνολικά το Nubia...

Link to comment
Share on other sites

Αν θες κάμερα κοίτα το meizu m6 note. Ίδια specs με redmi note 4 αλλά με εξαιρετική κάμερα.

 

Απλα αυτό που εχει την Β20 υποστηρίζει 4g ΚΑΙ σε αυτην την μπάντα

 

Καμια αλλη διαφορά

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Το 4x πλέον βγαίνει μονο με αισθητήρα omnivision που ειναι πραγματικά κατώτερος από το samsung (όχι μικροδιαφορές που σχολιάζαμε στο sony vs samsung). Οπότε η κάμερα του 4x ειναι κατώτερη.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να ανέβεις στην τιμή του Nokia 8, είναι ό,τι καλύτερο... Είχα Nexus 5 και μόλις βρήκα πάλι την υγειά μου !!!

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

 

Πολύ καλό για τα λεφτά του αλλά με την χρήση που κάνει δε νομίζω πως αξίζει να ανέβει τόσο στην τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αξίζει να ανεβάσεις το budget για να πάρεις κάτι πιο αξιοπρεπές,αλλίως θα δεινοπαθήσεις με το 1GB RAM.Για αυτόν τον λόγο σε προτείνω κάτι που ανεβάζει το budget αλλά είναι λίγο πιο αξιοπρεπές: https://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_702215.html?wid=94

και https://www.banggood.com/Original-Box-CHUWI-Hi-8-Air-32GB-Intel-Cherry-Trail-X5-Z8350-Quad-Core-8-Inch-Dual-OS-Tablet-p-1259817.html?rmmds=search

Κινητό : Xiaomi Redmi 5 Plus

Tablet: Chuwi Hi10 ( https://www.facebook.com/CHUWIGreece/ )

Ό,τι δεν χρειάζεται, δεν μπορεί και να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ψάχνω κι εγώ με τη σειρά μου να πάρω μια καινούργια συσκευούλα που να αξίζει τα λεφτά της και είπα να σας συμβουλευτώ μιας και έχω βοηθηθεί αρκετές φορές απ'την ανταλλαγή ιδεών που κάνετε.

Δεν είμαι enthusiast στο άθλημα σε καμία περίπτωση, κυρίως γιατί θεωρώ πολύ πιο πρακτικό για τις πιο απαιτητικές λειτουργίες ένα μικρό λαπτοπάκι σε στυλ 11-12-13in. Και για χάρη πρακτικότητας επίσης, βολευόμουν μέχρι τώρα με ένα redmi 4x (5in οθόνη).

 

 

 

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε.

---Κάτω των 200ευρώ... οπωσδήποτε, ήδη με τρώει το χέρι μου να κατέβω :p

 

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε.

---Ιδανικά 5in (για τσέπες) αλλά εξαιτίας "γενικότερης μόδας" μάλλον 5,5in λόγω περιορισμένων επιλογών (κι ας τσιτώνει κάπως η τσέπη)

 

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος;

---Δεν έχω αυστηρή προτίμηση αλλά δεν θέλω ιδιαίτερα να μπω στη διαδικασία του εξωτερικού εφόσον πρόκειται για καινούργια συσκευή. Όσο για τις εγγυήσεις μιας και δεν σπάει εύκολα ο διάολος το ποδάρι του γιατί γενικώς τα προσέχω τα κουνητά μου, συνήθως κάνω μόνος μου τις επισκευές, μικρές-μεγάλες, χωρίς βέβαια να σημαίνει οτι θα καθόμουν να πληρώσω για να πάρω καινούργια πχ πλακέτα και να την αλλάξω. Με λίγα λόγια δηλαδή δεν εστιάζω και πολύ σε αυτά τα χαρακτηριστικά. Αν προκύψει η στραβή, κάπως θα βρεθεί άκρη.

 

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα)

---Ναι

 

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc?

---Σίγουρα dual.

---Ραδιόφωνο παλαιότερα και μάλιστα με εσωτερική κεραία ήταν must... πλέον ίσως πιο ελαστικός λόγω sd κλπ αλλά το να μην έχει δέκτη fm κάπως θα μου φαινόταν. Ίσως υπερβάλλω νομίζω... γιατί και στο Redmi 4x το έχω χρησιμοποιήσει, αλλά όχι πάρα πολλές φορές.

 

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα;

---Για ελληνικό μενού δεν ξέρω αλλά για αγγλικό σίγουρα :p

---Φλασάρισμα αν πραγματικά αξίζει ο κόπος να γίνει, θα το έκανα αλλά συνήθως είναι last resort.

 

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono.

---Να ακούγεται ωραία και στερεοφωνικά χωρίς headphones θα ήταν μεγάλο plus, αλλά θα μπορούσε να παραληφθεί μιας και δεν υπάρχουν πλέον πολλές ευκαιρίες πραγματοποίησης αυτού του σεναρίου στην καθημερινότητα.

 

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία.

---Αυτονομία, ταχύτητα, κάμερα (αρκετά αραιή η χρήση της κάμερας)

 

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή.

---Redmi 4x

 

10) Άλλα;

---Να παίρνει SD καρτούλα. (ιδανικά χωρίς να χρησιμοποιούσε θέση από sim) Αν και φαντάζομαι οτι το type C πλέον μειώνει την αξία του συγκεκριμένου χαρακτηριστικού;

---Να έχει πολύ καλή συμπεριφορά στις συνδέσεις του... δίκτυο/wifi/gps σε αυτοκίνητο (όπως είχε το Redmi 4x)

---Σχετική αντοχή στο χρόνο, που λογικά σημαίνει να υποστηρίζεται και να πάρει κάποιες αναβαθμίσεις λειτουργικού (ή τουλάχιστον μέσω community). Δηλαδή να το κρατήσω μερικά χρόνια, μιας και δεν ψάχνομαι από μόνος μου να αλλάξω συχνά συσκευή.

 

Η αλήθεια είναι πως είμαι σχεδόν πεπεισμένος για το Xiaomi Mi A1 μιας και σε παλαιότερη συσκευή περνώντας κάποια στοκ έκδοση του 7, το είχα ευχαριστηθεί πολύ στην καθημερινή χρήση και νομίζω (διορθώστε με αν κάνω λάθος) οτι αυτό το feeling παραμένει σχετικά παρόμοιο με τις στοκ εκδόσεις γενικώς. Και επίσης θα ήθελα να με διορθώσετε, αν δεν έχω καταλάβει καλά, στο οτι δεν υπάρχει αντίστοιχο θέμα (όπως στο Redmi 4x) με το ποια έκδοση του Mi A1 θα έρθει στα χέρια σου (αν υπάρχουν πολλαπλές), καθότι global release κλπ... και από εκεί και πέρα, ονομάζεται Mi 5Χ εντός Κίνας; Και η διαφορά στα ακόλουθα links πoια είναι; Απλώς οτι το 5Χ είναι παραεισαγωγή ας πούμε;

https://www.skroutz.gr/s/12511160/Xiaomi-Mi-5X-64GB.html

https://www.skroutz.gr/s/12709085/Xiaomi-Mi-A1-64GB.html

 

 

Αν έχετε κάποια πρόταση ή αν κάνω κάποιο λάθος θα ήθελα πολύ να μου το αναφέρετε για να ρίξω μια ματιά.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το Μi Α1 έχει την 800αρα και stock Android, το Μi5 δεν υποστηρίζει την 800αρα και έχει σαν λειτουργικό τοMIUI της xiomi.

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Μi Α1 έχει την 800αρα και stock Android, το Μi5 δεν υποστηρίζει την 800αρα και έχει σαν λειτουργικό το MIUI της xiaomi. Εγώ θα επέλεγα το πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά σε ποιο κομμάτι θα ήθελες να αναβαθμιστείς σε σχέση με redmi 4x? Αυτό που έχεις τώρα είναι ιδανικό για τσέπη. Διαφορετικά ίσως να κοιταζες το p10 lite λόγω μεγεθους (παραμένει μεγαλύτερο σε διαστάσεις από redmi 4x). Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Το Μi Α1 έχει την 800αρα και stock Android, το Μi5 δεν υποστηρίζει την 800αρα και έχει σαν λειτουργικό το MIUI της xiaomi. Εγώ θα επέλεγα το πρώτο.
Σ'ευχαριστώ, για κάποιον περίεργο λόγο δεν είχα προσέξει τη λεπτομέρεια της β20 και με παραξένευε η διαφορά στην τιμή σε δύο μάλλον ίδια κινητά... Ούτως ή άλλως βέβαια η τιμή του 5Χ ξεπερνάει το budget.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά σε ποιο κομμάτι θα ήθελες να αναβαθμιστείς σε σχέση με redmi 4x? Αυτό που έχεις τώρα είναι ιδανικό για τσέπη. Διαφορετικά ίσως να κοιταζες το p10 lite λόγω μεγεθους (παραμένει μεγαλύτερο σε διαστάσεις από redmi 4x).

 

Σ'ευχαριστώ.

Έχεις δίκιο οτι το 4x είναι ιδανικό για τσέπη και με ικανοποίησε τρομερά σαν αγορά, αλλά επειδή θα το δώσω έψαχνα να αποφασίσω μήπως δεν πάρω το ίδιο αλλά κάτι διαφορετικό/πιο πρόσφατο και η αντοχή του Μi Α1 μέσω των updates και λόγω στοκ, το έκανε να ξεχωρίζει στα μάτια μου! Το σκέφτηκα δηλαδή πολύ στην αρχή να πάρω πάλι το 4X. Συγκριτικά το ψάχνω, πάντα κάπου χάνοντας και κάπου κερδίζοντας.

 

Το p10 lite, ενδιαφέρουσα συσκευή φαίνεται, αλλά έχει κάτι άλλο ώστε να την προτιμήσουμε συνολικά έναντι του Μi A1; (βάζοντας τις μικρότερες διαστάσεις στο πλάι) Είναι και πολύ ακριβότερη η έκδοση 4/64 ****το οπότε αναγκαστικά θα μιλούσαμε για 32άρα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις προτάσεις.

 

To Mi A1 ίσως είναι μια επιλογή, αλλά θα το προτιμούσα μεταχειρισμένο, και δεν το βλέπω εύκολο να το βρίσκω.

Το Nokia 8 ξεφεύγει πολύ.

 

Όπως λέει ο Alexandros, για τη χρήση που το θέλω δεν έχει νόημα. Ουσιαστικά ψάχνω κάτι equivalent του Nexus 5 από άποψη hardware, αλλά και software, και εννοώ το καθαρό Android.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες το έψαξα αρκετά γιατί κινούμε κι εγώ στο δικό σου budget. Κατά την γνώμη μου, το mi a1 είναι η σωστότερη επιλογή, όχι μόνο των κινητών που αναφέρθηκαν αλλά γενικά όλων των κινητών σε τιμές λίγο κάτω από τα 200€

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το mi a1 είναι καλύτερη επιλογή δεδομένου των προτεραιοτήτων σου. Αλλά αν το βάζεις τσέπη ακόμα και το p10 lite μεγάλο είναι.

 

Δεδομένου των χαμηλών σου απαιτήσεων θα λεγα να ξαναπάρεις το redmi 4x

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες το έψαξα αρκετά γιατί κινούμε κι εγώ στο δικό σου budget. Κατά την γνώμη μου, το mi a1 είναι η σωστότερη επιλογή, όχι μόνο των κινητών που αναφέρθηκαν αλλά γενικά όλων των κινητών σε τιμές λίγο κάτω από τα 200€

 

Κι εμένα κάπως έτσι μου φαινόταν τώρα... γι αυτό είπα να ρωτήσω και πιο έμπειρους. Σ'ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γενικά το mi a1 είναι καλύτερη επιλογή δεδομένου των προτεραιοτήτων σου. Αλλά αν το βάζεις τσέπη ακόμα και το p10 lite μεγάλο είναι.

 

Δεδομένου των χαμηλών σου απαιτήσεων θα λεγα να ξαναπάρεις το redmi 4x

 

Διαβάζοντάς σε και σε άλλα θέματα καταλαβαίνω πως έχεις ασχοληθεί πολύ με το θέμα και μπορείς να μιλήσεις κάπως σφαιρικά/αντικειμενικά... και η αλήθεια είναι οτι θεωρώ πως κι εγώ, αν με ρωτούσε κάποιος άλλος αντίστοιχα, θα του απαντούσα όπως εσύ... αλλά κοίτα να δεις που όσο τα κοιτάς αυτά, τόσο επηρεάζεται η γνώμη σου από μάρκετινγκ κλπ, σχετικά με το πόσο χρειάζεσαι κάτι και σε τί ύψος βάζεις τον πήχη :p

 

Θα με προβληματίσει τις επόμενες μέρες αυτό το τελευταίο που γράφεις... ευτυχώς δεν υπάρχει αντιπροσωπεία της πόρσε στην πόλη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις ποιο ειναι το θέμα; Ότι το βαζεις τσέπη οπότε και το θες μικρό.

 

Μια μετάβαση από τα 139*70mm στα 155*76mm μόνο αρνητικά θα σου φέρει. Και εφόσον δεν σε νοιάζει ούτε η κάμερα, ούτε το Gaming ενώ σε καλύπτει σε ταχύτητα δεν βλέπω λόγο γιατι να το κάνεις αυτό στον εαυτό σου. Δηλαδή να ζορίζεσαι στο θέμα τσέπης και έχοντας σκάσει τόσα χρήματα παραπάνω.

 

Αν είχαν ίδιο μέγεθος δεν θα σου λεγα κάτι. Αλλά εδώ θα δώσεις χρήματα για να "υποβαθμιστείς" δεδομένης της ανάγκης σου για το μέγεθος ενώ δεν θα κερδίσεις κάπου (δεδομένης της χρήσης σου).

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις ποιο ειναι το θέμα; Ότι το βαζεις τσέπη οπότε και το θες μικρό.

 

Μια μετάβαση από τα 139*70mm στα 155*76mm μόνο αρνητικά θα σου φέρει. Και εφόσον δεν σε νοιάζει ούτε η κάμερα, ούτε το Gaming ενώ σε καλύπτει σε ταχύτητα δεν βλέπω λόγο γιατι να το κάνεις αυτό στον εαυτό σου. Δηλαδή να ζορίζεσαι στο θέμα τσέπης και έχοντας σκάσει τόσα χρήματα παραπάνω.

 

Αν είχαν ίδιο μέγεθος δεν θα σου λεγα κάτι. Αλλά εδώ θα δώσεις χρήματα για να "υποβαθμιστείς" δεδομένης της ανάγκης σου για το μέγεθος ενώ δεν θα κερδίσεις κάπου (δεδομένης της χρήσης σου).

 

 

Είναι αλήθεια όσα γράφεις.

Γύρω στα 80 ευρώ έξτρα, χωρίς ουσιαστική αναγκαιότητα... θα μπορούσαμε να το πούμε και σπατάλη.

Και τη στιγμή μάλιστα που η διαφορά τους είναι σχεδόν το 70% του κόστους της μίας εκ των δύο συσκευών :p

Άσε που θήκη δε θα μπορούσα να βάλω καλά καλά στο mi A1. Και η ζελατίνα θα μου έφευγε μέσα στον πρώτο καιρό... έρχεται και καλοκαίρι... μόνο τσέπη παντελονιού θα ήταν διαθέσιμη.

 

Θα ξαναπάρω το 4x.

 

Ευχαριστώ άλλη μια φορά όσους απάντησαν.

Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα κινητό για ηλικιωμένο άνθρωπο...

Επειδή μου έχει ζητήσει να του αγοράσω και κάποια στιγμή tablet για να μπαίνει να διαβάζει ειδήσεις σκέφτομαι να του πάρω για αρχή ένα smartphone, το πρώτο του, και αν δούμε οτι τα πάει καλά τότε θα του πάρουμε και τάμπλετ!

Θέλουμε λοιπόν ένα κινητό με μεγάλη οθόνη, σχετικά καλή κάμερα -Δεν θέλω να βγάζει τις τέλειες φωτογραφίες, απλά να είναι καλές- και να μην κολλάει το σύμπαν όταν θα μπει στο ίντερνετ. Εφαρμογές και παιχνίδια δεν θα κατέβουν προφανώς... ή θα κατέβουν ελάχιστες με σκοπό να βελτιώσουν την 'εμπειρία'

Κάτι με αυτά τα χαρακτηριστικά υπάρχει στα 150 άντε 200€;; Για κάποιο mls τι θα λέγατε;

Link to comment
Share on other sites

Mi max 2. Το τέλειο κινητό για ηλικιωμένο κατά την άποψη μου.

 

Αν πάλι του φαίνεται πολύ μεγάλο, ας δει το meizu m6 note από Κωτσόβολος στα 199 ευρώ που έχει την καλύτερη κάμερα σε αυτά τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα τρολλαρω λίγο... Παρε κινητό Zer... απο τον γνωστό διαφημιστή... έχει και για ηλικιωμένους!

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

-Διαθέτω μέχρι 250€

-Μέγεθος οθόνης έως 5,5

-Αγορά κατά προτίμηση από Ελλάδα, μου αρκεί η εγγύηση του καταστήματος

-Δεν με ενδιαφέρει τόσο να έχει 4g παντού αλλά θα ήταν ένα συν εάν έπιανε

-Ψήνομαι για dual sim και κάμερα

-Ραδιόφωνο εννοείται

-Θα ήθελα έναν αρκετά καλό ήχο (σαν την προηγούμενη συσκευή που είχα) και καλά χρώματα για την οθόνη

-Μπαταρία αν είχε 4000mAH θα ήταν τέλειο

-Οι κάμερες να είναι ποιοτικές (με ενδιαφέρουν και οι δυο αλλά ένα τσικ περισσότερο η μπροστινή)

-Ram 4gb επίσης θα ήταν καλό

-Για μένα έχουν προτεραιότητα κάμερα>ταχύτητα>αυτονομία

-Ενδιαφέρομαι για Xiaomi ή Huawei

-Προηγούμενη συσκευή που εκλάπη LG G4 (αυτή τη στιγμή είμαι με ένα παλιό Sony)

Δεν έχω ιδέα ποιο κινητό να πάρω καθώς το προηγούμενο εκλάπη και δεν σκεφτόμουν καθόλου την αλλαγή. Το είχα 2 χρόνια και ήταν

σκυλί, πιστεύω έβγαζε ακόμα 2 άνετα. Οπότε αφήνομαι στα χέρια σας!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...