Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πιστεύω ότι το Moto G5 είναι καλύτερη συσκευή από το Redmi Note 4....

Φυσικά το Xiaomi έχει τρομερή μπαταρία,και το MIUI είναι απίστευτο....

Και στην κάμερα πιστεύω το Moto είναι καλύτερο...

 

Ουτως ή αλλος δεν εχει χωριστη sd για να το συζηταμε.

 

Για την ιστορια δεν υπερεχει μονο στην αυτονομια αλλα και στον επεξεργαστη αφου ο 430 ειναι κατα πολυ υποδεεστερος του 625 του Redmi Note 4 (snapdragon). Επιπλεον μιλαμε για 5.5αρα οθονη στο Redmi Note 4 (snapdragon) και 5αρα στο moto g5. Οποτε θα λεγα το αναποδο. Οτι ειναι γενικα καλυτερη συσκευη το RN4 snapdragon αλλα με το moto g5 να χει καλυτερη καμερα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ουτως ή αλλος δεν εχει χωριστη sd για να το συζηταμε.

 

Για την ιστορια δεν υπερεχει μονο στην αυτονομια αλλα και στον επεξεργαστη αφου ο 430 ειναι κατα πολυ υποδεεστερος του 625 του Redmi Note 4 (snapdragon). Επιπλεον μιλαμε για 5.5αρα οθονη στο Redmi Note 4 (snapdragon) και 5αρα στο moto g5. Οποτε θα λεγα το αναποδο. Οτι ειναι γενικα καλυτερη συσκευη το RN4 snapdragon αλλα με το moto g5 να χει καλυτερη καμερα.

 

Σωστός ο Αντρέας....Δεν είχα ρίξει ματιά στα χαρακτηριστικά του Moto....Όντως μάλλον μόνο στην κάμερα θα είναι καλύτερη συσκευή....

Link to comment
Share on other sites

το note 4 είναι πολυ καλο και σε καλή τιμη..... το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείς να αλλάζεις sd και να έχεις ταυτόχρονα δύο sim....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

το note 4 είναι πολυ καλο και σε καλή τιμη..... το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείς να αλλάζεις sd και να έχεις ταυτόχρονα δύο sim....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Ναι για αυτό και δεν στο πρότεινα. Εκτός ανεβαινες στα 230 για την 64αρα έκδοση και ξεχναγες την sd.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σωστός ο Αντρέας....Δεν είχα ρίξει ματιά στα χαρακτηριστικά του Moto....Όντως μάλλον μόνο στην κάμερα θα είναι καλύτερη συσκευή....

 

Γενικά όπως σου χα πει και παλιά δεν υπάρχει καλύτερη συσκευή σε αυτά τα χρήματα. Χάνει μόνο αν θες καλό βίντεο που εκεί υποφέρει. (τη φωτογραφία την θεωρώ αξιοπρεπή για τα χρήματα του)

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους! Σκέφτομαι να αγοράσω το Huawei Nova ή το Huawei Enjoy 6s από Κίνα. Βρήκα στο kimovil.com ένα κατάστημα το teknistore.com. Και οι δύο συκσευές είναι σε καλή τιμή. Εχει αγοράσει καποιος στο παρελθόν από αυτό; Εϊναι αξιόπιστο; Εγγύηση; Φορτιστής;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Xiaomi Mi 9 Lite 6gb/128gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ψάχνω κινητό 5-5.2" που να βγάζει καλές φωτογραφίες και τιμή έως 200 ευρώ (συμπεριλαμβανομένων μεταχειρισμένων συσκευών).

Έχοντας ήδη ακούσει καλές κριτικές για το Vibe Shot, τι άλλες επιλογές υπάρχουν;

Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμενα δεν μπορουμε να σου προτεινουμε αφου δεν υπαρχουν ουτε στανταρ τιμες ουτε στανταρ φθορες.

 

Θα σου προτεινω καινουργιο το nexus 5x που καινουργιο εχει καπου 240 ευρω https://www.skroutz.gr/s/7811257/LG-Nexus-5X-32GB.html . Οποτε ισως το βρεις μεταχειρισμενο καπου στα 180-200. Προσοχη, δεν παιρνει sd. Οποτε καλο θα ηταν να αποφυγεις το 16αρη.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά στις 5-5,2 ίντσες δεν έχεις πολλές επιλογές. Το nexus 5x είναι μια καλή επιλογή αλλά εκτός από την καλή κάμερα έχει μικρή μπαταρία, δεν παίρνει sd άρα πας αναγκαστικά για το ακριβό 32αρι και γενικά το μόνο καλό χαρακτηριστικό του είναι η κάμερα. Εγώ θα σου πρότεινα το Leeco cool1 που παίζει γύρω στα 200€ και έχει διπλή κάμερα αλλά είναι 5,5 ίντσες
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σας ευχαριστώ αλλά δε θέλω να φτάσω στις 5.5", ήδη και οι 5.2" είναι πολύ. Έχω ακούσει κάποιες καλές κριτικές για τα P9, Honor κτλ. για να δώσω μια κατεύθυνση. Δε ζητάω κάτι εξεζητημένο, αλλά κανένα από τα Android που είχα μέχρι τώρα δεν πλησίαζε την ποιότητα ενός ταπεινού Lumia που είχα παλιά.

Εκτός κι αν περιμένω το Nokia 5 τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα κοιτάς για το honor 7 lite και το p9 lite

Ύστερα από μια ματιά στο σκρουτζ βρήκα τα εξής:

Honor 7 lite 16gb 165€

P9 lite 16gb 205€

Meizu m5s 16gb 160€

Meizu m5s 32gb 190€

Εγώ θα σου προτείνω το meizu m5s 32gb γιατί τα 16αρια έχουν διαθέσιμα μόνο 8-9gb και γιατί τα meizu έχουν 3gb ram ενώ τα Huawei 2

Από κάμερα πάνω κάτω τα ίδια

Επίσης όλα τα meizu παίρνουν root εντός εγγύησης (αν σε ενδιαφέρει), όσον αφορά το σέρβις τους έχω ακούσει τα καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σας ευχαριστώ αλλά δε θέλω να φτάσω στις 5.5", ήδη και οι 5.2" είναι πολύ. Έχω ακούσει κάποιες καλές κριτικές για τα P9, Honor κτλ. για να δώσω μια κατεύθυνση. Δε ζητάω κάτι εξεζητημένο, αλλά κανένα από τα Android που είχα μέχρι τώρα δεν πλησίαζε την ποιότητα ενός ταπεινού Lumia που είχα παλιά.

Εκτός κι αν περιμένω το Nokia 5 τελικά.

 

Αν θες καμερα το nexus 5x παιζει μπαλα μονο του. Υπαρχει και το lg g5 το οποιο εχει εξισου καλη καμερα με το nexus 5x αλλα εχει και εξισου κακη αυτονομια με μπονους το ρισκο για image retention. Οποτε μετα το Nexus προτεινω το αρκετα πιο κατω σε καμερα moto g5 plus αλλα με πολυ καλυτερη αυτονομια. P9 με τα λεφτα που δινεις δεν παιζει να το βρεις. Αν εννοεις p9 lite τοτε δεν μιλαμε πια για κινητα με καλη καμερα αλλα απλα ικανοποιητικη.

 

Βασικα ποιο κινητο εχεις αυτη τη στιγμη; Τι χρηση κανεις; Βαλε σε προτεραιοτητα τα εξης: ταχυτητα, βαρυ gaming, καμερα, αυτονομια. Επισης πες μα αν εισαι επαρχια ή/και χρειαζεσαι την 800αρα μπαντα. Τελος πες μας αν θες nfc.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις σας. Η χρήση κινητού είναι κατά σειρά σερφάρισμα (κυρίως), επικοινωνία, κάμερα. Παιχνίδια δεν παίζω, ούτε βλέπω βίντεο στο κινητό. 800άρα τη χρειάζομαι, είμαι επαρχία και έχω Wind. NFC δε μου χρειάζεται ιδιαίτερα. Απαραιτήτως Dual-SIM.
Link to comment
Share on other sites

Ενα ενα μας τα λες. :p Εφοσον θες dual sim μαλλον το moto g5 plus ειναι μονοδρομος. Δεν ξερω βεβαια αν θα βρεις μεταχειρισμενη τοσο καινουργια συσκευη.

 

Αν ομως δεν το βρισκεις τοτε αναγκαστικα πας στο p9 lite dual (3gb) αλλα περαν της κατωτερης καμερας θα συμβιβαστεις και με μικρο αποθηκευτικο χωρο (16gb) εφοσον δεν παιρνει χωριστη sd.

 

Τελος κοιτα μηπως βρεις μεταχειρισμενο το p10 lite dual (3GB) (εχει 32αρη και ισως λιγο καλυτερη καμερα απο p9 lite... δεν εχει αλλες ουσιαστικες διαφορες).

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Ψαχνω ενα κινητο με διαθεσιμο budget 200-250€ και σκεφτομαι τα κινητα που εβαλα στον τιτλο.

 

Ψαχνω καλη καμερα, αυτονομια και να μην εχει κολληματα.

 

Ποια θα προτεινατε εσεις;

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πρόταση φίλε μου. Εν τέλει, ενώ έτεινα κι εγώ προς τα εκεί, είδα πως η αναπαραγωγή βίντεο που θα είναι βασική λειτουργία, στην οθόνη του S2 αφήνει πάρα πολύ χώρο κενό, ειδικά αρκετές ταινίες που είναι σε 21:9 μένουν μόλις στη μισή οθόνη. Οπότε πήγα προς Mediapad, αν και overall προτιμούσα το S2.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πρόταση φίλε μου. Εν τέλει, ενώ έτεινα κι εγώ προς τα εκεί, είδα πως η αναπαραγωγή βίντεο που θα είναι βασική λειτουργία, στην οθόνη του S2 αφήνει πάρα πολύ χώρο κενό, ειδικά αρκετές ταινίες που είναι σε 21:9 μένουν μόλις στη μισή οθόνη. Οπότε πήγα προς Mediapad, αν και overall προτιμούσα το S2.
Το s2 έχει 4:3 αναλογία και σωστά έπραξες εφόσον βλέπεις σειρές ταινίες στο Tablet. Καλορίζικο να το χαρείς είναι επίσης ένα πολύ καλό Tablet και το media pad.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Ψαχνω ενα κινητο με διαθεσιμο budget 200-250€ και σκεφτομαι τα κινητα που εβαλα στον τιτλο.

 

Ψαχνω καλη καμερα, αυτονομια και να μην εχει κολληματα.

 

Ποια θα προτεινατε εσεις;

 

Ευχαριστω!

Από αυτά που γράφεις καλύτερο είναι το redmi pro και ρίξε μια ματιά και στο meizu mx6 που επίσης είναι πολύ καλό σε αυτά τα λεφτά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

Θα ήθελα να ζητήσω την γνώμη σας αν αξίζει η διαφορά χρήματων αναμεσα στο S7 Edge και στο S8. Αυτη τη στιγμη στο σκρουτζ τα βρισκώ το S7 στα 456€ και το S8 στα 595€.

Ειχά το S4 για 3.5 χρονια περίπου και δυστυχως μου το εκλέψαν σημέρα:mad:, οποτέ βρισκομαι στην αναζήτηση νεου κινητου, θα κοιτουσα και αλλά μοντέλα αλλα ημουν πολυ ευχαριστιμένος με το S4 οποτέ λεω να μεινω πιστός στην Samsung. Αν καποιος έχει εμπειρία και με τα δυο κινήτα θα ήθελα να ακουσω την αποψή του.

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που γράφεις καλύτερο είναι το redmi pro και ρίξε μια ματιά και στο meizu mx6 που επίσης είναι πολύ καλό σε αυτά τα λεφτά

 

μιας και η καμερα ειναι βασικο κριτηριο, νομιζω οτι το Α5 υπερισχυει του redmi pro, σωστα;

Link to comment
Share on other sites

μιας και η καμερα ειναι βασικο κριτηριο, νομιζω οτι το Α5 υπερισχυει του redmi pro, σωστα;

 

Κοίτα δεν είμαι σίγουρος πάντως πιστεύω ότι καλύτερη κάμερα από όλα έχει το MEIZU MX6 αν θέλεις ρίξε μια ματιά στο αντίστοιχο thread της συσκευής γιατί κάποιος κάτοχος της συσκευής έχει ανεβάσει μέχρι και νυχτερινές φώτο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...