Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μάλλον για τo mi a1 σε βλέπω αν και σε κάμερα θα πέσεις στις νυχτερινές (για τα λεφτά και ίντσες του βέβαια ειναι μια χαρά)

 

Διαφορετικά ανέβασε λιγο το budget και δες το honor 8 (έχει 5.2 ίντσες)

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο, ακριβώς αυτά σκεφτόμουν... Ευτυχώς, δεν είναι τελείως άσχετη... Έχει λάπτοπ και τώρα θέλει Viber και WhatsApp :rolleyes: . Οπότε μάλλον θα πάρω 5 ιντσες. Πιθανότατα xiaomi redmi 4x η κάτι εξίσου απροβληματιστο αν υπάρχει σε φθηνότερο.

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο τσιμπημενη η τιμη του ,ειδα πως βγενει γυρω στα 250 ευρω κι εγω δεν μπορω να ξεπερασω τα 200.

Ειδα το Lenovo K6 Note και βρηκα και το MLS DIAMOND 4G FINGERPRINT,ποια ειναι η γνωμη σας?

Κανενα απο τα δυο..

Αν θες κατι ποιοτικο θα προτιμησεις το Huawei Honor 6X (3GB/32GB).

Πολυ καλη μπαταρια και καμερες! Απο ταχυτητα μια χαρα ειναι επισης!

 

Καλη και η προταση για το moto g4 plus αλλα λιγο ξεπερασμενο πλεον..

Στα θετικα του η ταχεια φορτιση και η καλη κυρια καμερα. Απο ταχυτητα-μπαταρια χειροτερο απο το honor 6x..

Link to comment
Share on other sites

Το moto g4 plus, μολονότι εχει πολύ καλή κάμερα (καλύτερη από honor 6x και mi a1) έχει πολύ πιο αδύναμο επεξεργαστή και μικρότερη ram. Άμα θέλεις να πάρεις κινητό να το κρατήσεις, δεν νομίζω ότι θα σου κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω προτάσεις για κινητό για ένα φίλο. Αυστηρά μέχρι 100 ευρώ, είτε από Ελλάδα είτε από εξωτερικό.

 

Παιχνίδια και φωτογραφίες δεν ενδιαφέρουν. Browsing και social media είναι η χρήση που κάνει.

 

Θέλει όσο το δυνατόν μεγαλύτερη μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

1) Το ποσο μεχρι 500€ θα ελεγα... Αν μπορουσα με τιμολογιο θα ηταν σουπερ(αναφερομαι σε 1+5t)

2) 5+ (Ανω των 5,5" ιδανικο!)

3) Το θέλω απο Ελλάδα ή Ευρωπη.Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας.

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα !!

5) Δεν θα το χρειαστω το dual.Θελω nfc. Θα με ενδιεφερε το ραδιοφωνο και το ir, αλλα δεν ειναι αναγκαιο.

6) Με ενδιαφέρει και ο καλός ήχος και η καλή οθόνη.

7) (Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία.) Δεν μπορω να βαλω προτεραιοτητα σαυτα... :) Τα χρειαζομαι ολα στην θεση 1!! Ισως αν πιεστω πολυ να πω:

α)Καμερα,

β)αυτονομια,

γ)ταχυτητα,

δ)βαρυ gaming.

 

9) Αυτη την στιγμη εχω το honor 6 , απροβληματιστο και για την ηλικια του παρα πολυ ενταξει.

 

 

Υ.Γ. Με το. honor view10 τι γινεται?? Ελλαδα θα ερθει?? Αν το παρουμε απ'εξω ,θα ισχυει η εγγυηση εδω στην Ελλαδα??

 

 

Κατι αλλο να προταθει??

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Βάση αυτών που ζητάς θεωρώ το 1+ την καλύτερη επιλογή.

To P10 προσωπικά μου κάθεται πολύ καλά και είναι τρομερό σε ποιότητα κατασκευής αλλά η οθόνη είναι μικρή σε σχέση με το 5Τ.

Link to comment
Share on other sites

Redmi 5A θα έλεγα... Από Ελλάδα το βλέπω στα 100... Για τη χρήση που το θέλεις, νομίζω είναι κομπλέ... Αλλιώς 4Χ από έξω στο 100άρικο επίσης...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη Χρονια

 

Τι λεει το παρακατω

http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/xiaomi-redmi-note-5a-prime-32gb-dual-sim-gkri-4g-smartphone/prod8762490pp/

 

Εχει οσα ζηταω, βασικα 2 σιμ + microsd

 

Ξερεται αν μπορω να επιλεξω σε ποια καρτα θα εχω δεδομενα 4g?

Εχει κατι μειον????

Το θελω απο Ελλαδα και δοσεις .

Βεβαια ξερω οτι τα καταστημα public kotsovolos plaisio , το εχουν πιο ακριβα απο το σκρουτζ.

 

Τι να προσεξω αν παρω απο σκρουτζ????

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Κοιτάω το MOTOROLA MOTO G5 αλλά η μπαταρία 2800mAh δεν ξέρω πόσο επαρκεί.

Δυστυχώς δεν με βολεύει κάτι μεγαλύτερο από 5''.

 

Έχουμε κάποια άλλη πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Κοιτάω το MOTOROLA MOTO G5 αλλά η μπαταρία 2800mAh δεν ξέρω πόσο επαρκεί.

Δυστυχώς δεν με βολεύει κάτι μεγαλύτερο από 5''.

 

Έχουμε κάποια άλλη πρόταση;

Αναλογα την χρηση θα διαρκεσει και η μπαταρια...

Αν εισαι συνεχεια ιντερνετ-gps, μια μερα, αν οχι ισως και 2 μερες..

Τιμια συσκευη!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πιο κοντά σε stock Android??

 

Moto E4... Mια χαρά φαίνεται στα λεφτά του και πιστεύω είναι καλή πρόταση... ;)

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι 800αρα, 5.2 ίντσες, εγγύηση αντιπροσωπείας και τιμή κάτω των 300 ευρώ φωτογραφίζει το honor 8. Οπότε δύσκολα θα βρούμε κάτι εναλλακτικό. Εναλλακτικές προτάσεις λοιπόν είναι

 

- lg g5 se στα 302 ευρώ (νομίζω για 0.1 ίντσα δεν θα τα χαλάσουμε). Σε αυτονομία βέβαια πρεπει να είναι ένα κλικ κάτω από honor 8. Από την άλλη έχει (πολύ) καλύτερη κάμερα

- sony xperia x στα 254 ευρώ (πολύ ποιοτικό και σβέλτο)

- sony xperia z5 στα 302 ευρώ (ακόμα πιο τούμπανο από το xperia x)

 

Ψάξου με αυτά και βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι 800αρα, 5.2 ίντσες, εγγύηση αντιπροσωπείας και τιμή κάτω των 300 ευρώ φωτογραφίζει το honor 8. Οπότε δύσκολα θα βρούμε κάτι εναλλακτικό. Εναλλακτικές προτάσεις λοιπόν είναι

 

- lg g5 se στα 302 ευρώ (νομίζω για 0.1 ίντσα δεν θα τα χαλάσουμε). Σε αυτονομία βέβαια πρεπει να είναι ένα κλικ κάτω από honor 8. Από την άλλη έχει (πολύ) καλύτερη κάμερα

- sony xperia x στα 254 ευρώ (πολύ ποιοτικό και σβέλτο)

- sony xperia z5 στα 302 ευρώ (ακόμα πιο τούμπανο από το xperia x)

 

Ψάξου με αυτά και βλέπεις.

 

Ευχαριστω. Οι ιντσες που λεω ειναι 5,2+, δηλαδη απο αυτες του honor και πανω οσο παει, χωρις περιορισμο.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Άρα διαγράφεις το xperia x από τις παραπάνω προτάσεις και προσθέτω το moto z play στα 318 ευρώ.

 

Μολονότι έχει υποδεέστερο επεξεργαστή, ο 625 έχει αποδειχτεί πολύ καλός (αν δεν παίζεις βαριά παιχνίδια) και σε συνδιασμό με το stock android είναι πολύ σβέλτο. Στα συν βάλε την amoled οθόνη και τα ποιοτικά ηχεία. Όσον αφορά την αυτονομία, ο συνδιασμός 625, amoled, stock android και 3500mah μπαταρίας θα έχουν ως αποτέλεσμα πραγματικά εντυπωσιακή αυτονομία (ίσως και την διπλάσια του honor 8).

Link to comment
Share on other sites

Άρα διαγράφεις το xperia x από τις παραπάνω προτάσεις και προσθέτω το moto z play στα 318 ευρώ.

 

Μολονότι έχει υποδεέστερο επεξεργαστή, ο 625 έχει αποδειχτεί πολύ καλός (αν δεν παίζεις βαριά παιχνίδια) και σε συνδιασμό με το stock android είναι πολύ σβέλτο. Στα συν βάλε την amoled οθόνη και τα ποιοτικά ηχεία. Όσον αφορά την αυτονομία, ο συνδιασμός 625, amoled, stock android και 3500mah μπαταρίας θα έχουν ως αποτέλεσμα πραγματικά εντυπωσιακή αυτονομία (ίσως και την διπλάσια του honor 8).

 

Το z play ειναι καλη περιπτωση. Το κοιταζα και πριν παρω το honor αλλα ηρθε εκεινη η προσφορα της wind οποτε το honor τοτε ηταν μονοδρομος. Απο υποστηριξη τι λεει; Οχι πως εχει και πολυ σημασια αλλα ειναι σε φαση περιπου android 1 απο θεμα αναβαθμισεων; λογω σχεδον stock androiod.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι σχεδον stock android αλλά όχι δεν έχει πολλά updates. Σαν συσκευή ομως, εφόσον σε νοιάζει η αυτονομία είναι άριστη επιλογή και με πολύ καλή ποιότητα. Οπότε δεδομένου ότι έπεσε σε τιμή και θες κάτι διαφορετικό απο honor 8, τσέκαρέ το ;)
Link to comment
Share on other sites

Ν αναφέρω στο φίλο που ψάχνει για συσκευή, ότι οι περισσότερες συσκευές πλέον υποστηρίζουν usb otg. Που σημαίνει ότι μπορείς να βάλεις στικακι usb στη θύρα. Αν σε βοηθάει καθόλου αυτό..

 

Στάλθηκε από το C106 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!θέλω να κάνω μια αγορά κινητού μέχρι 200€....

Δεν είμαι κ πολύ γνώστης περί κινητών....

Η χρήση που κάνω είναι ιντερνετ, φωτογραφίες (και σελφι), μουσική και κανα παιχνίδι για να περνάει η ώρα (όχι απαιτητικό)...οπότε αυτό που με ενδιαφέρει είναι κάμερα , ταχύτητα, μπαταρία και οθόνη....

Πολλά ζητάω και ρωτάω.... :-P

Τι από τα δύο μου προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...