Jump to content

Xiaomi Mi Mix


glynos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, καινούριος κάτοχος 4/128 με Κινέζικη rom

μία μέρα που το έχω είμαι πολύ ευχαριστημένος εκτός φυσικά απο την κάμερα που είναι άθλια, αλλά αυτό ήταν κάτι που το ήξερα ήδη, άρα δεν έπεσα απο τα σύννεφα.

Είναι πανέμορφο και μέχρι τώρα δεν το έχω βάλει σε θήκη γιατί του χαλάει όλη την μόστρα. Έχω μία pouch θήκη που το βάζω μέσα αλλα ψάχνω δικαιολογία να το έχω όλη την ώρα έξω. :)

Όλοι θέλουν να το περιεργαστούν και εγω μονίμως έχω τα χέρια μου απο κάτω μη τους φύγει να το πιάσω. χαχαχα

 

Χαχά! Πολύ σωστός. Και εγώ ξενερώνω με τη θήκη. Σκέφτομαι να την βγάλω αλλά ποτέ δεν ξέρεις πότε θα γίνει η στραβή. Συν το ότι γλιστράει πάρα πολύ σε όλες τις επιφάνειες το συγκεκριμένο. Οπότε μια θήκη του δίνει καλό γκριπ. Είναι, όμως, για μένα η πιο όμορφη συσκευή εκεί έξω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 704
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό φοβάμαι κι εγώ, την κακιά στιγμή, αλλά είναι τόσο ωραίο το άτιμο που δεν μου κάνει καρδιά να του βάλω θήκη. Θα περιμένω να μου έρθει την Δευτέρα μια διάφανη θήκη από αμαζον, να την δοκιμάσω το πως φαίνεται και βλέπουμε.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και εγώ από σήμερα κάτοχος του εν λόγο κινητού.απλα μια απορία . Μόλις το άνοιξα έκανε κανονικά αναβάθμιση και πήρε την τελευταία Global stable . Δεν έχει πάρει miui 9 ? Θα πάρει ? Γνωρίζουμε κάτι ?

 

Στάλθηκε από το MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από σήμερα κάτοχος του εν λόγο κινητού.απλα μια απορία . Μόλις το άνοιξα έκανε κανονικά αναβάθμιση και πήρε την τελευταία Global stable . Δεν έχει πάρει miui 9 ? Θα πάρει ? Γνωρίζουμε κάτι ?
Πες μας τι Rom φοράει (ανέβασε screenshot από τα settings πληροφορίες συσκευής) για να σου πούμε τι παίζει ..... :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από σήμερα κάτοχος του εν λόγο κινητού.απλα μια απορία . Μόλις το άνοιξα έκανε κανονικά αναβάθμιση και πήρε την τελευταία Global stable . Δεν έχει πάρει miui 9 ? Θα πάρει ? Γνωρίζουμε κάτι ?

 

Στάλθηκε από το MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με γεια!

 

Όχι, δεν έχει βγει Global (Stable ή Developer) με MIUI 9

 

Υπάρχει όμως επίσημη κινέζικη Developer Rom με Android 7 (MIUI 9) οπότε λογικά κάποια στιγμή θα βγει και στις άλλες:

Mi MIX Official China/Global Developer/Stable ROM Collections (Updated 24.09.17)

 

Υπάρχει ωστόσο ήδη έκδοση στο xiaomi.eu με Android 7:

MIUI 9 - 7.10.12 | Xiaomi European Community & Store

(και αρκετές άλλες μετά που βασίζονται στην xiaomi.eu)

 

Επίσης υπάρχουν custom roms που δεν είναι MIUI αλλά βασίζονται στο AOSP (Lineage, Resurrection Remix, etc) που είναι σε Android 7 και πολύ σύντομα σε Android 8:

https://forum.xda-developers.com/mi-mix/development

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Με ενδιαφέρει το κινητό και θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς αν παίρνει αντάπτορα που να συνδέεται με την τηλεόραση-monitor.

Πάντως είναι κόσμημα και να το χαίρεστε οι κάτοχοι αλλά για μένα το να συνδέεται με εξωτερική οθόνη είναι ένα βασικό συν και επειδή το έχω ψάξει δεν είδα να υπάρχει κάτι.

Αν πάλι κάποιος έχει δοκιμάσει κάτι και δουλεύει θα ήθελα να μάθω. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Με ενδιαφέρει το κινητό και θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς αν παίρνει αντάπτορα που να συνδέεται με την τηλεόραση-monitor.

Πάντως είναι κόσμημα και να το χαίρεστε οι κάτοχοι αλλά για μένα το να συνδέεται με εξωτερική οθόνη είναι ένα βασικό συν και επειδή το έχω ψάξει δεν είδα να υπάρχει κάτι.

Αν πάλι κάποιος έχει δοκιμάσει κάτι και δουλεύει θα ήθελα να μάθω. Ευχαριστώ!

 

Καλημέρα

Αν εννοείς κάτι ανάλογο του EMUI Desktop της Huawei (με USB-C->HDMI Adaptor) ή του DEX της Samsung, όχι

Αν θες μετάδοση βίντεο, μουσικής, φωτογραφιών στην τηλεόραση, γίνεται ασύρματα

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει το chromecast 2 και συνδεω τα παντα χωρις θεμα το προτεινω ανεπιφυλακτα . MIYI 9 θα παρουμε ???? η να παω σε custom rom??
Link to comment
Share on other sites

Αυτή σας έχει έρθει;

9ec03114776cf61b45397ff728cfe650.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε lithium, εγκατασταση arΩma 7.10.26 με ΟΤΑ, ολα καλα !!!!

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δε ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους αλλά έχω ένα σημαντικό πρόβλημα μετά τη τελευταία official stable.

 

Όταν έχω ανοιχτό το WiFi παίρνει τηλέφωνο με τα χίλια ζόρια. Πατάω δηλαδή τον αριθμό δείχνει να παίρνει και μπορεί να κάνει δύο λεπτά μέχρι να κάνει σύνδεση. Και μερικές φορές με ακούν χάλια η δε με ακούν καθόλου.

 

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό; Υπάρχει κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους αλλά έχω ένα σημαντικό πρόβλημα μετά τη τελευταία official stable.

 

Όταν έχω ανοιχτό το WiFi παίρνει τηλέφωνο με τα χίλια ζόρια. Πατάω δηλαδή τον αριθμό δείχνει να παίρνει και μπορεί να κάνει δύο λεπτά μέχρι να κάνει σύνδεση. Και μερικές φορές με ακούν χάλια η δε με ακούν καθόλου.

 

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό; Υπάρχει κάποια λύση;

Όχι δεν έχω τέτοιο θέμα

 

Στάλθηκε από το MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σε global rom τελευταία έκδοση, το "Android system" τραβάει και σε εσάς τόση μπαταρία ή σε εμένα κάτι έχει συμβεί;;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι στο 19%. Το έχω ακούσει κι από άλλους ότι τρώει μπαταρία με τη τελευταία έκδοση. Ας περιμένουμε το MIUI 9 που λένε ότι άρχισε να μοιράζεται...
Link to comment
Share on other sites

Ας περιμένουμε το 9 να δούμε τότε, αν και μου κάνει μεγάλη εντύπωση που τρώει περισσότερη μπαταρία απο τους χάρτες που τους έχω ανοιχτούς 2 ώρες την ημέρα.
Link to comment
Share on other sites

Ας περιμένουμε το 9 να δούμε τότε, αν και μου κάνει μεγάλη εντύπωση που τρώει περισσότερη μπαταρία απο τους χάρτες που τους έχω ανοιχτούς 2 ώρες την ημέρα.
Εμένα σε όλα τα κινητά είναι στο θεό το σύστημα Android. Και εδώ παίζει στο 19% από την πρώτη στιγμή που το πήρα.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι το 9 άρχισαν να το μοιράζουν αλλά εμένα δε μου έχει έρθει τίποτα. Βρήκα ένα link από το MIUI forum να το κατεβάσω αλλά προτιμάω ΟΤΑ. Έχει έρθει σε κανέναν άλλον ΟΤΑ;
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι το 9 άρχισαν να το μοιράζουν αλλά εμένα δε μου έχει έρθει τίποτα. Βρήκα ένα link από το MIUI forum να το κατεβάσω αλλά προτιμάω ΟΤΑ. Έχει έρθει σε κανέναν άλλον ΟΤΑ;
Σιγά σιγά θα έρθει. Μην αγχωνεσαι

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλική συμβουλή προς όλους τους κατόχους του κινητού...

 

Να ξεκαθαρίσω ότι δεν έχω τίποτε με τα παιδιά που φτιάχνουν την αρομα αλλά θα μιλήσω ανοικτά.

 

Το αγόρασα μεταχιερισμένο από ένα φίλο σε φιλικό φόρουμ. Είχε μέσα την αρομα. ΠΟΛΛΑ τα προβλήματα παιδιά.

 

Δεν θα κάτσω να απαντήσω σε κανένα ποια είναι αυτά τα προβλήματα οπότε μην κάνετε άδικα παράθεση γιατί απλά γράφω στο νήμα μόνο και μόνο γιατί το κινητό ΤΑ ΣΠΑΕΙ στην κυριολεξία και είναι ΜΟΝΑΔΙΚΟ σε όλα του αλλά η αρομα (μου αρέσει που ζητάνε να πληρώσεις για να γίνεις VIP Μέλος τρομάρα τους... να δούλευε τουλάχιστον...) και η Stable (άγνωστος ο λόγος που η Stable είναι μάπα) το ΘΑΒΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ.

 

Δεν γνωρίζω αν έχει αναφερθεί σε παλιότερο ποστ και δεν έχω όρεξη να διαβάσω τα πάντα αλλά 1-2 σελίδες τελευταίες που διάβασα είδα διάοφορα προβλήματα και είπα να σας πω την γνώμη μου.

 

ΒΑΛΤΕ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ την beta developer weekly από το miuiandroid.com και θα δείτε τρομακτική διαφορά. Ακόμη και το back δεν μου έπεζε σωστά και με το που έβαλα από miuiandroid.com την ρομ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΛΑΔΙ γρήγορα με σωστή αυτονομία και με το faceID έχω πάθει την ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ.

 

Αυτά. Βαριέμε να γράφω άλλα καντε το και θα με θυμηθείτε.

 

out

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως έβαλες την Google camera;

Με ενδιαφέρει για το Mi note 2 , φοράει mi global stable την πιο πρόσφατη.

Θέλει φλασαρισμα; Δεν έχω ιδέα τι recovery έχει η MIUI και αν το επιτρέπει.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.GoogleCamera

Edited by nectons
Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας μπορεί να γραφει ότι θέλει.

Έτσι λοιπόν και γω, που χρησιμοποιώ την arΩma, από δημιουργίας της από το ελληνικο φόρουμ, σε 2 συσκευές, mido και lithium, και παλιότερα την xtrv σε mi max (3/64 και 4/128), έχω να πω ότι οι συγκεκριμένες Roms, βοηθάνε στην αξιοποίηση πέρα για πέρα των δυνατοτητων του κινητού, δεν αντιμετωπιζουμε προβλήματα, παρα κάποιες φορές μεμονωμένες περιπτώσεις, οι οποιες αντιμετωπίζονται άμεσα από την ΟΔ του φόρουμ, και γενικά είναι ότι καλύτερο έχει περάσει από ελληνικές κοινότητες τεχνολογίας. Δεν την αλλάζω με τίποτε και ότι γραφουν κάποιοι, αφενός μεν αφορούν μεμονωμένα περιστατικά, αφετέρου δε, δεν με πείθουν, γιατι απλα γραφουν αοριστολογιες ...... Νομίζω τα 11000 μελη που είναι εγεγγραμενοι και υποστηριζουν το συγκεκριμένο φόρουμ, δεν είναι χαζοί να συνεχίζουν. Αρα ας μην είμαστε απολυτοι και ας μην δίνουμε λανθασμένες εντυπώσεις και κατευθύνσεις, σε όσους μας διαβάζουν.....

Οσον αφορα τη δυνατοτητα επιλογης των VIP μελων, δεν εχει καμια σχεση με τη συγκεκριμενη Rom, ας μην γραφουμε ανακριβειες. Την arΩma την παιρνουν ολα τα μελη του φορουμ, VIP και μη. ΕΛΕΟΣ με την παραπληροφορηση ........ Αυτά από μένα :)

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...