Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν διέκρινα καμία αλλαγή παντός. Όλα είναι όπως και πρώτα.

Συνεχίζει να αργεί να ανοίξει τις εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ούτε πρόκειται να αλλάξει bug σαν bugs δεν είχε έτσι και αλλιος πέρα από δύο τρία interface bugs (πολύ μικρά) το ότι αργεί κλπ είναι καθαρά θέμα του oreo είναι ποιο βαρύ από το 7 και αυτό δεν αλλάζει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν γυρίσουμε στην 7 όμως τέρμα και τα security updates.

δυστυχώς το 8 αποδεικνύεται κακή αναβάθμιση, γιατί βαραίνει χωρίς να φέρνει κάποιο ορατό επιπλέον χαρακτηριστικό.

 

στην 363 σας τρέχει antutu κλπ?

Link to comment
Share on other sites

αν γυρίσουμε στην 7 όμως τέρμα και τα security updates.

δυστυχώς το 8 αποδεικνύεται κακή αναβάθμιση, γιατί βαραίνει χωρίς να φέρνει κάποιο ορατό επιπλέον χαρακτηριστικό.

 

στην 363 σας τρέχει antutu κλπ?

 

Κανονικά έτρεξε το antutucf39e3c24f9d49edfdcc4feea2962409.jpg57167b69909758937dac62639b49409b.jpg

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

αν γυρίσουμε στην 7 όμως τέρμα και τα security updates.

δυστυχώς το 8 αποδεικνύεται κακή αναβάθμιση, γιατί βαραίνει χωρίς να φέρνει κάποιο ορατό επιπλέον χαρακτηριστικό.

 

στην 363 σας τρέχει antutu κλπ?

Πάντα έτσι ήταν το Android η επόμενη έκδοση ήταν τόσο βαριά που ακόμη και η ναυαρχιδες έτρωγαν ζόρια
Link to comment
Share on other sites

στην 361 δεν έτρεχε σχεδόν τίποτα απο benchmark apps.

περιμένω να μου έρθει για να το τεστάρω και εγώ τότε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντα έτσι ήταν το Android η επόμενη έκδοση ήταν τόσο βαριά που ακόμη και η ναυαρχιδες έτρωγαν ζόρια

ναι αλλά μαζί με το επιπλέον βάρος έρχονταν και επιπλέον χαρακτηριστικά.

αυτό δεν είναι αναλογικό με την 8.

αισθητά πιο βαριά αλλά χωρίς σημαντικά νέα features.

Link to comment
Share on other sites

στην 361 δεν έτρεχε σχεδόν τίποτα απο benchmark apps.

περιμένω να μου έρθει για να το τεστάρω και εγώ τότε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι αλλά μαζί με το επιπλέον βάρος έρχονταν και επιπλέον χαρακτηριστικά.

αυτό δεν είναι αναλογικό με την 8.

αισθητά πιο βαριά αλλά χωρίς σημαντικά νέα features.

Προσθέσανε αρκετά μικρό πράγματα από εδώ και από εκεί απλά είναι τόσο άχρηστα (για τους περισσότερους) που ελάχιστοι το παρατηρούν η ενδιαφέρονται.

+ πως θα πουλήσεις νεα κινιτα αν τα παλιά πάνε σφαίρα ειδικά με νέω λογισμικό οεο;

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 363 πολύ καλό το ορεο δεν επιβάρυνε το κινητό
Και γω της ίδιας άποψης είμαι . Τρεις μέρες τώρα το κινητό πάει σφαίρα .
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , εχω το δικαρτο ΜΗΑ-L29 , ειπα να περασω oreo ..

Ξεκλειδωσα bootloader , περασα TWRP Recovery , αυτα ολα μια χαρα.

Εκανα ακριβως οτι λεει ο οδηγος:

http://www.droidviews.com/install-android-8-0-oreo-based-emui-8-0-huawei-mate-9/

Eνω πηγε να ξακινησει το install μου εβγαλε κοκκινο error οτι δεν μπορει να το κανει .. αποτελεσμα εκανα restart το κινητο και κολησε σε rescue mode οθονη , τιποτα ... ουτε φορτιζε .. ουτε τιποτα ....

 

Κατεβασα nougat και περασα μια χαρα ( αφου τα ειδα ολα και ειπα παει το τηλεφωνακι μου:cry: ) , με την μεθοδο 1, μετανομασα τα αρχεια , σε ενα φακελο στο PC και σαν admin ετρεξα το update και ολα μια χαρα, το εσωσα !

https://thedroidguru.com/download-install-huawei-mate-9-b198-nougat-update-europe/

 

Αλλα σαν Αριθμο εκδοσης μου βγαζει NRD90M test - keys

 

Το κινητο ειναι μια χαρα , δεν εχει καποιο θεμα ... μονο ελειτε η εφαρμογη " Αρχεια" , την βρηκα απο backup απο αλλο mate 9 και την περασα.

Και χαθηκε στο μενου και η επιλογη ενημερωση , τιποτε αλλο ... τα τσεκαρα ολα . ειναι ΟΚ !

 

Υπαρχει προβλημα να το αφησω ετσι , και αν ξερει καποιος αν φτιαχνεται να μου βγαλει κανονικα τον Αριθμο Εκδοσης ?

( παντως oreo δε ξαναρισκαρω να βαλω γιατι θα κολησει παλι )

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , εχω το δικαρτο ΜΗΑ-L29 , ειπα να περασω oreo ..

Ξεκλειδωσα bootloader , περασα TWRP Recovery , αυτα ολα μια χαρα.

Εκανα ακριβως οτι λεει ο οδηγος:

http://www.droidviews.com/install-android-8-0-oreo-based-emui-8-0-huawei-mate-9/

Eνω πηγε να ξακινησει το install μου εβγαλε κοκκινο error οτι δεν μπορει να το κανει .. αποτελεσμα εκανα restart το κινητο και κολησε σε rescue mode οθονη , τιποτα ... ουτε φορτιζε .. ουτε τιποτα ....

 

Κατεβασα nougat και περασα μια χαρα ( αφου τα ειδα ολα και ειπα παει το τηλεφωνακι μου:cry: ) , με την μεθοδο 1, μετανομασα τα αρχεια , σε ενα φακελο στο PC και σαν admin ετρεξα το update και ολα μια χαρα, το εσωσα !

https://thedroidguru.com/download-install-huawei-mate-9-b198-nougat-update-europe/

 

Αλλα σαν Αριθμο εκδοσης μου βγαζει NRD90M test - keys

 

Το κινητο ειναι μια χαρα , δεν εχει καποιο θεμα ... μονο ελειτε η εφαρμογη " Αρχεια" , την βρηκα απο backup απο αλλο mate 9 και την περασα.

Και χαθηκε στο μενου και η επιλογη ενημερωση , τιποτε αλλο ... τα τσεκαρα ολα . ειναι ΟΚ !

 

Υπαρχει προβλημα να το αφησω ετσι , και αν ξερει καποιος αν φτιαχνεται να μου βγαλει κανονικα τον Αριθμο Εκδοσης ?

( παντως oreo δε ξαναρισκαρω να βαλω γιατι θα κολησει παλι )

Γιατί δεν την περνάς από firmware finder .

Oυτε bootloader ξεκλειδώνει ούτε τίποτα .

Βρίσκει απλά ποια έκδοση έχει βγει επίσημα από την Huawei για την συσκευή σου και στην "σπρώχνει" να την δει.

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν την περνάς από firmware finder .

Oυτε bootloader ξεκλειδώνει ούτε τίποτα .

Βρίσκει απλά ποια έκδοση έχει βγει επίσημα από την Huawei για την συσκευή σου και στην "σπρώχνει" να την δει.

 

το προσπαθησα με f finder , αλλα μου πεταγε error οτι δεν ειναι συμβατη ... δοκιμασα αρκετες ... εκανα πολλα πειραματα ... δεν επερνε τιποτα !!

τωρα με finder δεν βγαζει καμια rom γιατι λεει " Sorry , we don't have any firmwares for this model at the moment'

( γιατι βρισκει μοντελο NRD90M test )

 

νταξει δεν εχω τοσο προβλημα , το κινητο ειναι κανονικα οπως πριν με την 7 , μια χαρα δουλευει ... απλα αν υπαρχει τροπος να το επαναφερω να φενεται κανονικα ο αριθμος εκδοσης καλο θα ηταν.

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν την περνάς από firmware finder .

Oυτε bootloader ξεκλειδώνει ούτε τίποτα .

Βρίσκει απλά ποια έκδοση έχει βγει επίσημα από την Huawei για την συσκευή σου και στην "σπρώχνει" να την δει.

 

στο android oreo δεν γινεται ελεγχει αν για το Imei σου βγηκε η καταλληλη και κατα την εγγατασταση τρως error

Link to comment
Share on other sites

στο android oreo δεν γινεται ελεγχει αν για το Imei σου βγηκε η καταλληλη και κατα την εγγατασταση τρως error
Μια χαρά γίνεται . Η έκδοση πλέον στο ff είναι approved .

Την πέρασα την Κυριακή το πρωί .

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά γίνεται . Η έκδοση πλέον στο ff είναι approved .

Την πέρασα την Κυριακή το πρωί .

 

Εμένα κάνει την αναβάθμιση και μου βγάζει ο server είναι απασχολημένος

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά όλα ωραία με τις αναβαθμίσεις, αλλά το κόλλημα που τρώνε τα widgets είναι εκνευριστικό.
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά όλα ωραία με τις αναβαθμίσεις, αλλά το κόλλημα που τρώνε τα widgets είναι εκνευριστικό.
Ποια widgets έχεις ?? Έχω ένα καιρού και δουλεύει μια χαρά
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Ποια widgets έχεις ?? Έχω ένα καιρού και δουλεύει μια χαρά

 

Του καιρού παίζει.

Του ημερολογίου και ένα για ειδήσεις που έχω (τα οποία είναι και τα δύο threaded), μετά από κάποιο διάστημα μένουν κόκκαλο κιας έχω αλλάξει όλες τις ρυθμίσεις σχετικά με τη βελτιστοποίηση και την αυτόματη εκκίνηση.

Ακόμα και με Nova Launcher και με τις ρυθμίσεις που έχει, μετά από λίγο τα ίδια.

Διαβάζω ότι είναι θέμα της Oreo, αλλά όπως και νάχει είναι εκνευριστικό.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά γίνεται . Η έκδοση πλέον στο ff είναι approved .

Την πέρασα την Κυριακή το πρωί .

Στην single sim ελληνικό δεν...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο FF έκανε την εμφάνιση της και η 365 .

Δεν σε αφήνει βέβαια να την κατεβάσεις .

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο FF έκανε την εμφάνιση της και η 365 .

Δεν σε αφήνει βέβαια να την κατεβάσεις .

Γιατί μάλλον ακόμη δεν είναι final ready αλλιος θα ευγαζε και σε όσους δεν είχαν περάσει από το care
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Πηρα ενα Mate 9 σημερα μεταχειρισμενο και ειναι το MHA-09. Εχει EMUI 5.0.1 και εκδοση 7.0.

Με ενδιαφερει το Cosmote wifi calling και απο οτι ειδα δεν εχει οπως ειναι.

Μηπως καποιος το εκανε να δουλεψει με καποια αλλη εκδοση λογισμικου? Μηπως στην 8 το εχει μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Πηρα ενα Mate 9 σημερα μεταχειρισμενο και ειναι το MHA-09. Εχει EMUI 5.0.1 και εκδοση 7.0.

Με ενδιαφερει το Cosmote wifi calling και απο οτι ειδα δεν εχει οπως ειναι.

Μηπως καποιος το εκανε να δουλεψει με καποια αλλη εκδοση λογισμικου? Μηπως στην 8 το εχει μεσα?

Σε λίγες μέρες θα πάρει επισιμα το Android 8 στο οποίο έχει γίνει προσθήκη η λειτουργία που θέλεις (ουσιαστικά έγινε συνεργασία με την cosmote)

Όταν έρθει μηλαμε

 

https://i.imgur.com/qGjISq7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα το δικό μου πήρε αναβάθμιση σε oreo εδώ και μια εβδομάδα. Την έκανα μέσω Ota με καθαρή εγκατάσταση. Το WIFICALL το έχει κανονικά η συσκευή αλλά δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί γιατί η συσκευή δεν είναι διαθέσιμη στην λίστα της cosmote. Παρεμπιπτόντως το δικό μου είναι το μονοκαρτο αγορασμένο από cosmote. Και με μια συνομιλία που είχα μαζί τους μου είπαν να περιμένω μέχρι να βάλουν στην λίστα τους την συγκεκριμένη συσκευή. Άγνωστο το πότε θα μπει. Αλλά με λίγο ψάξιμο το ενεργοποιήσα και δουλεύει κανονικά στην συσκευή μας.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την αναβάθμιση σε Android 8 η μπαταρία έγινε κορυφή αλλά όπως αναφέρθηκε ορισμένα widget κολλάνε και το τηλέφωνο όταν είναι αδρανες αρκετή ώρα δεν έρχονται ενημερώσεις σε διάφορες εφαρμογές όπως το whatsapp και άλλα, παρόλο που έχω στις ρυθμίσεις να δουλεύει στο παρασκήνιο. Μήπως έχει κάποια ακόμα ρύθμιση που πρέπει να αλλάξω;

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...