Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως.

 

Πάντως για τις ειδοποιήσεις εγώ θέλω όταν μιλάω με κάποιον να ξέρω αν μου έχει έρθει mail η κάποιο μήνυμα πολλές φορές βάζω ανοιχτή ακρόαση συνεχίζω να μιλάω και βλέπω και το mail που μου έχει έρθει δεν ξέρω γιατί να είναι κακό αυτό.

 

για της ειδοποιήσεις τους είχα στιλει mail πριν από κατι μηνες... μετα απο 3 μερες μου απαντισαν οτι ειναι feature του os τους............. ισος ναι να το πιστεψω αλλα ενα κουμπάκι που να το κλινει θα το ηθελα παντος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι κακό γιατί δεν σου δίνει επιλογή να το κλείσεις αν δεν το θέλεις. Είναι κακό γιατί δεν μπορώ εγώ να μιλάω και να χάνω τι μου είπε ο άλλος επειδή ήρθε ειδοποίηση. Μην προσπαθείς να δικαιολογήσεις ένα bug επειδή εσένα δεν σε ενοχλεί. Σε καμία άλλη συσκευή που είχα δεν γινόταν αυτό.

 

Φίλε μου δεν έχω λόγο να δικαιολογήσω τίποτα αλλά bug ΔΕΝ είναι. Δέχομαι ότι είναι κάτι που εσενα δεν σου αρέσει, δεν σε βολεύει κτλ αλλά, δεν είναι κάτι που δεν δουλεύει σωστά για να το λέμε bug.

 

Θα έλεγες bug δλδ και το ότι δεν έχει επιλογή να αλλάζεις χρώμα στην πάνω μπάρα αν πχ δεν έβλεπες καλά το άσπρο;

 

τεσπα μακάρι η huawei να ακούει τα παράπονα από τους πελάτες της και να βρίσκει λύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν έχω λόγο να δικαιολογήσω τίποτα αλλά bug ΔΕΝ είναι. Δέχομαι ότι είναι κάτι που εσενα δεν σου αρέσει, δεν σε βολεύει κτλ αλλά, δεν είναι κάτι που δεν δουλεύει σωστά για να το λέμε bug.

 

Θα έλεγες bug δλδ και το ότι δεν έχει επιλογή να αλλάζεις χρώμα στην πάνω μπάρα αν πχ δεν έβλεπες καλά το άσπρο;

 

τεσπα μακάρι η huawei να ακούει τα παράπονα από τους πελάτες της και να βρίσκει λύσεις.

Δεν το ξέρουμε αν είναι ή όχι bug. Το ότι η HUAWEI απάντησε έτσι δεν μου λέει κάτι. Εδώ η oneplus απάντησε ότι δεν υπάρχει θέμα με την οθόνη στο 5αρι. Όπως και να έχει είναι κάτι ενοχλητικό που θα έπρεπε να υπάρχει επιλογή. Είναι δεν είναι bug ποσώς με ενδιαφέρει. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι ότι είναι πολύ ενοχλητικό και πιστεύω ότι σε αυτό συμφωνούν οι περισσότεροι.
Link to comment
Share on other sites

Μια προσωρινή λύση θα ήταν με χρήση προγράμματος τύπου Automate να στο κάνει αυτόματα αθόρυβο στις κλήσεις

 

be5ad7ec76a535460abb6a184afb5dcc.jpg

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μια προσωρινή λύση θα ήταν με χρήση προγράμματος τύπου Automate να στο κάνει αυτόματα αθόρυβο στις κλήσεις

 

be5ad7ec76a535460abb6a184afb5dcc.jpg

Δεν θέλει root έτσι; Από κατανάλωση μπαταρίας πως τα πάει; Πάντως λίγο που το είδα μου φάνηκε πολύπλοκο και δεν κατάλαβα πως θα το κάνω να δουλέψει
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει root έτσι; Από κατανάλωση μπαταρίας πως τα πάει; Πάντως λίγο που το είδα μου φάνηκε πολύπλοκο και δεν κατάλαβα πως θα το κάνω να δουλέψει

 

θελει βασικές γνώσεις προγραμματισμού (πολύ βασικά απλά να καταλαβαινεις πως λειτουργει γενικος ολο το θεμα)

Link to comment
Share on other sites

Δε θα το έλεγα, με το FAQ το κάνεις εύκολα, δείχνει πιο περίπλοκο από όσο είναι

 

Το συγκεκριμένο όχι. Μπορώ να σου στείλω το αρχείο κάποια στιγμή να το δοκιμάσεις αν θες. Από μπαταρία έχω πολλά που τρέχουν αλλά παρόλα αυτά δεν έχω δει ιδιαίτερη (στο S4) το συγκεκριμένο δε το έχω δοκιμάσει

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα!

έχει καταλάβει κάποιος τη διαφορά των 2 επιλογών που έχω κυκλώσει; 19182aafa3f348db1582543a9a650227.jpg

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,το κινητο το εχω εδω και 2 μερες και εχω παθει την πλακα μου. Πραγματικα απιστευτη συσκευη. Μολις κανουν και το xposed για την 7.0 θα αγγιζει την τελειοτητα :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

θα ήθελα να ρωτήσω όποιον γνωρίζει τί "παίζει" με τη χρήση dual sim και data.

 

Ερωτήσεις:

αν στη sim1 θέλουμε να δεχόμαστε μόνο κλήσεις, μπορούμε να έχουμε δεδομένα 4G στη sim2;

αν έχουμε κλήσεις + data 3G (ή 4G) , μπορούμε να έχουμε 3G ή 4G stand by στη sim2 ;

 

Κυρίως με ενδιαφέρει να έχω ενεργά 4G data στη sim2 και θα ήθελα να μάθω τί περιορισμούς δημιουργεί αυτό στη sim1 .

Με πίστη όλα γίνονται. Ακόμα και θεοί.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα!

έχει καταλάβει κάποιος τη διαφορά των 2 επιλογών που έχω κυκλώσει; 19182aafa3f348db1582543a9a650227.jpg

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν απαντάω μετά σιγουριάς αλλά νομίζω πως έχω δίκιο.

Το πρώτο είναι αυτό που ανοίγεις και κλείνεις τα δεδομένα.

Το από κάτω είναι αυτό που αν το κλείσεις δεν θα έχει δεδομένα το κινητό σου όταν είναι κλειστή η οθόνη ή δεν θα κάνουν βασικά οι εφαρμογές έλεγχο για νέα δεδομένα. (θα πρέπει να το κάνεις χειροκίνητα).

Link to comment
Share on other sites

Επίσης χωρίς να ξέρω, αλλά με βάση αυτό που λέει το υποκείμενο, κρατάει την σύνδεση ΠΆΝΤΑ ανοιχτή. Τα δεδομένα κινητής όταν δεν υπάρχει συνεχής κίνηση κάνουν polling κάθε κάποιο διάστημα για το αν υπάρχει εισερχόμενο πακέτο πχ, το οποίο δημιουργεί μια (πολύ μικρή) καθυστέρηση

 

Αυτή η επιλογή είναι ενεργοποιημένη από προεπιλογή; Αν ναι τότε είναι του araditsas αν όχι τότε το αποκλείω το από πάνω

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Από βδομάδα παραλαμβάνω και εγώ και περνάω από το 8 σε αυτό.Για να δούμε τι φρούτο είναι ετούτο.

 

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από βδομάδα παραλαμβάνω και εγώ και περνάω από το 8 σε αυτό.Για να δούμε τι φρούτο είναι ετούτο.

 

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι πολύ γλυκό φρούτο φίλε.

Αφού να φανταστείς τώρα που βγαίνουν όλα τα νέα μοντέλα

xiaomi MIMIX 2, iPhone 8, note 8, Mate 10 πραγματικά δεν ξέρω αν θέλω να αλλάξω τηλέφωνο πρώτη φορά το νιώθω αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι πηρατε την προσφορα της COSMOTE στα 399 ευρω, όταν ανοιγετε το κινητο εχει λογοτυπο COSMOTE ή ειναι unbranded το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα,θέλει ο ανιψιός μου να πάρει απο eglobal το 6 128 μπορείτε να μου πειτε τι να προσέξει για την αγορά και τα + και - τα πιο βασικά.Ευχαριστώ πολύ και sorry αν εχουν απαντηθη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα λοιπόν κάτοχος και εγω απο σήμερα της συσκευής.Περασα τυχαία απο ενα.κατάστημα της Cosmote για να δω το lenovo phab pro που ειχε ενα διαθέσιμο κομμάτι και όπως το κοίταζα μου ειπε η κοπέλα οτι εχω και ενα τελευταίο mate 9.Προτίμησα το mate 9 τωρα θα.δείξει αν αποφασισα σωστά.Πάντως βλέπω εδώ οτι είστε παρα πολυ ικανοποιημένοι με την συσκευή.Υπάρχει κάποιος που να έχει δουλέψει το lenovo να μου πει εντυπώσεις;

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οσοι πηρατε την προσφορα της COSMOTE στα 399 ευρω, όταν ανοιγετε το κινητο εχει λογοτυπο COSMOTE ή ειναι unbranded το κινητο?

 

Το δικό μου unbranded

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα στην ομάδα λοιπόν κάτοχος και εγω απο σήμερα της συσκευής.Περασα τυχαία απο ενα.κατάστημα της Cosmote για να δω το lenovo phab pro που ειχε ενα διαθέσιμο κομμάτι και όπως το κοίταζα μου ειπε η κοπέλα οτι εχω και ενα τελευταίο mate 9.Προτίμησα το mate 9 τωρα θα.δείξει αν αποφασισα σωστά.Πάντως βλέπω εδώ οτι είστε παρα πολυ ικανοποιημένοι με την συσκευή.Υπάρχει κάποιος που να έχει δουλέψει το lenovo να μου πει εντυπώσεις;

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιο lenovo:lol:

Δεν παίζει να το μετανιώσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα λοιπόν κάτοχος και εγω απο σήμερα της συσκευής.Περασα τυχαία απο ενα.κατάστημα της Cosmote για να δω το lenovo phab pro που ειχε ενα διαθέσιμο κομμάτι και όπως το κοίταζα μου ειπε η κοπέλα οτι εχω και ενα τελευταίο mate 9.Προτίμησα το mate 9 τωρα θα.δείξει αν αποφασισα σωστά.Πάντως βλέπω εδώ οτι είστε παρα πολυ ικανοποιημένοι με την συσκευή.Υπάρχει κάποιος που να έχει δουλέψει το lenovo να μου πει εντυπώσεις;

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ήσουν πολύ τυχερός που τελικά διάλεξες το Mate. Είναι μοναδική συσκευή και θα το δεις στην πορεία

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου unbranded

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιο lenovo:lol:

Δεν παίζει να το μετανιώσεις

 

Το λέω απο την άποψη ότι είχα ποιό παλιά το vibe z2 pro και ειχα μεινει ευχαριστημένος και χωρίς κανένα πρόβλημα για πανω απο ενα χρόνο που το είχα.Και ετσι με απο κατι συσκευές που δοκίμασα πηρα ενα honor 6X (δεύτερη συσκευή) και σήμερα πήρα το συγκεκριμένο εργαλείο στην τιμή της προσφοράς.

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το λέω απο την άποψη ότι είχα ποιό παλιά το vibe z2 pro και ειχα μεινει ευχαριστημένος και χωρίς κανένα πρόβλημα για πανω απο ενα χρόνο που το είχα.Και ετσι με απο κατι συσκευές που δοκίμασα πηρα ενα honor 6X (δεύτερη συσκευή) και σήμερα πήρα το συγκεκριμένο εργαλείο στην τιμή της προσφοράς.

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλός ήρθες και σίγουρα έκανες την καλύτερη επιλογή κινητού.

Δεν θα αργήσεις να το καταλάβεις και θα γράψεις εδώ με ενθουσιασμός για το πόσο καλό είναι.

Link to comment
Share on other sites

κατεμε ειναι η καλυτερη επιλογη κινητου στα 399 αν το πηρες με προσφορα εισαι τυχερος,ειναι τουμπανο το κινητο,αν ειχα πιο πολλα λεφτα στο παρελθον θα το ειχα παρει τοτε
Link to comment
Share on other sites

κατεμε ειναι η καλυτερη επιλογη κινητου στα 399 αν το πηρες με προσφορα εισαι τυχερος,ειναι τουμπανο το κινητο,αν ειχα πιο πολλα λεφτα στο παρελθον θα το ειχα παρει τοτε
Ναι τυχαία πέρασα από ένα κατάστημα για άλλη συσκευή και μου είπαν ότι είχαν ένα τελευταίο και προτίμησα αυτό.

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οσοι πηρατε την προσφορα της COSMOTE στα 399 ευρω, όταν ανοιγετε το κινητο εχει λογοτυπο COSMOTE ή ειναι unbranded το κινητο?

 

Unbranded...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...