Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το παρέλαβα , εκ πρώτης όψεως φαίνεται άψογο. Έχει την b 138 μέσα .

Στο κουτή γράφει Ολλανδία - Άμστερνταμ. Σημαίνει ότι προορίζεται για εκεί ??

Τελικά από πάνω από τις επιλογές έκανα κατέβασμα τις τελευταίας έκδοσης και μου έβγαλε την 182 . Μπορώ να την βάλω κατευθείαν από πάνω ή χρειάζεται να βάλω και τις προηγούμενες ?

 

Μπορείς κατευθείαν φίλε μου. Πέρνα την άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι οκ το έκανα όλα καλά . Εσείς το κινητό το φορτίζεται συνέχεια με αυτήν την γρήγορη φόρτιση ? Δεν θα χαλάσει πιο γρήγορα η μπαταρία έτσι ?
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ το έκανα όλα καλά . Εσείς το κινητό το φορτίζεται συνέχεια με αυτήν την γρήγορη φόρτιση ? Δεν θα χαλάσει πιο γρήγορα η μπαταρία έτσι ?

Εγώ έχω βάλει άλλο φορτιστή, αργό. Φυσικά αργεί πολύ να φορτίσει αλλά επειδή το βάζω βράδυ πάντα δεν με ενοχλεί. Η θερμοκρασία που ανεβάζει με τη γρήγορη φόρτιση είναι "θάνατος" για την μπαταρία.

 

(Mate 9 & Tapatalk)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια δοκιμή auto vs manual

 

βράδυ 9:35

 

auto

auto

 

manual

IMG_20170601_210324

 

Πολύ καλές και οι δυο θεωρώ. Οι διαφορές τους είναι πολύ μικρές.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω 3μερες τώρα το κινητό και έχω πάθει πλάκα . Καταπληκτικό μέχρι στιγμής. Στην μέρα η κάμερα του είναι πολύ καλή και το βράδυ πάλι επίσης . Από σήμα είναι το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ. Σερφαρισμα - παιχνίδια super. Μπράβο στην huawei !!!
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Και κάπως έτσι φίλε μου έμπλεξες...

Χαχαχχα έτσι και εγώ τώρα περιμένω το επόμενο μοντέλο του Mate για να αλλάξω κινητό.

Σήμερα διάβασα φήμες για το Note8 και χάρηκα γιατί λέω αν είναι τόσο καλό που λένε φαντάσου πως θα είναι το Mate 10....

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ενα εξαισιο κινητο,ποιοτητα κατασκευης,μπαταριαρα,οθοναρα,αριστος ηχος απο τη θυρα ακουστικων και τα ηχεια ,αλαγκαριστο,ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟ σε ολα του ! Σε αναμονη του MATE 10 η του NOTE 8...σε αυτα τα δυο θα παιξω μπαλιτσα προσωπικα! Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Και μάλλον θα είναι το τελευταίο πραγματικό Mate κρίνοντας από την στάση της εταιρίας να μιμείται τις παλιές συσκευές της Samsung και να βάζει κουμπί μπρόστά... Mέχρι και στο Mate 9 Pro έβαλε.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και μάλλον θα είναι το τελευταίο πραγματικό Mate κρίνοντας από την στάση της εταιρίας να μιμείται τις παλιές συσκευές της Samsung και να βάζει κουμπί μπρόστά... Mέχρι και στο Mate 9 Pro έβαλε.

 

Ντινο δε νομιζω ρε... Εχει τη σειρα P να iPhone-ιζει και τα Pro να samsung-ιζουν!

Το κανονικο Mate θα κρατησει το χαρακτηρα του! :D

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι, γιατί είναι το απόλυτο phablet αλλά ο Κινέζος δεν μας τα λέει καλά τελευταία. :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ντινο δε νομιζω ρε... Εχει τη σειρα P να iPhone-ιζει και τα Pro να samsung-ιζουν!

Το κανονικο Mate θα κρατησει το χαρακτηρα του! :D

Μπα δεν το κόβω οπός είπαν μάλλον είναι το τέλος Mate οπος και to galaxy note4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Όσο και αν έψαξα δεν μπόρεσα να βρω αν έχει το κινητό ρύθμιση για αυτόματη απάντηση κλήσης όταν έχει συνδεθεί με ακουστικό Bluetooth. Υπάρχει κάπου και δεν το βλέπω; Με βολεύει πολύ όταν φοράω το κράνος της μηχανής. Τα lg το είχαν από "μαμά".
Link to comment
Share on other sites

Πάνε στο κλείδωμα οθόνης και μετά έξυπνο ξεκλείδωμα

Εγώ δεν βρήκα κάτι εκεί

Λέμε να απαντάει μόνο του στο τηλέφωνο όταν τον καλεί κάποιος

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν βρήκα και εγώ κάτι. Ρε παιδιά αυτό το double tap to wake δεν το έχει ?

Δυστυχώς όχι.

 

(Mate 9 & Tapatalk)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν βρήκα και εγώ κάτι. Ρε παιδιά αυτό το double tap to wake δεν το έχει ?

 

Όλοι το έχουν(LG,Sony,HTC,Xiaomi,Oneplus,ZTE κ.α) και οι "ντίβες"του Android(Samsung,Huawel) όχι.

Τουλάχιστον με s8 σειρά και AOD on με double tap στο home button widget ξυπνάει η οθόνη.

Εχει και απλό mod που με σβηστό το home button εξίσου ξυπνάει με double tap.

 

Έχει και αυτή η λύση αν θες πχ να ξυπνάει η οθόνη κάθε φορά που σηκώνεις το κινητό από τραπέζι η από τσέπη και αντίστοιχα να κλείσει όταν το ξανά τοποθετήσεις είτε τραπέζι είτε μέσα τσέπη.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.plexnor.gravityscreenofffree

 

Με τη θηριώδη μπαταρία του Matte 9 δεν σε νοιάζει και κατανάλωση της εφαρμογής.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

λοιπον λιγα λογια για το κινητο.ισχυουν φυσικα οσα εχουν πει οι προλαλησαντες.....μου αποπνεει την ιδια αισθηση στιβαροτητας με το one plus 3.εξαιρετικο το μεγεθος για 5,9" οθονη.

πρωτη φορα κραταω κινηητο με τοσο καλο ηχειο.Λαγκ δεν υφισταται πουθενα προς το παρον.

 

Να περασω λιγο σε αυτα που με ξενισαν, γιατι τα καλα ολοι τα λενε.Δεν μου αρεσε η εφαρμογη του dialer που επανω επανω δεν εμφανιζει τις επαφες που χρησιμοποιω περισσοτερο και δευτερον η απουσια του double tap to wake, που ηδη εχει αναφερθει.Ευτυχως ο νοβα εχει double tap για να κλεισει η οθονη.

 

το gps κλειδωσε παρα πολυ γηργορα και το δοκιμασα με προγραμμα πλοηγησης genius.

Μολις το άνοιξα εκανε update στην 182.

θετικη εντυπωση μου προκαλεσε μεσα στη συσκευασια η υπαρξη θηκης.

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι πόσο δύσκολο τους είναι να βάλουν το double tap to wake. Όχι μόνο εκεί στην Κίνα αλλά και στην Ιαπωνία, την Κορέα και λοιπά. Θα έπρεπε να είναι το no1 χαρακτηριστικό. Και αντί για αυτό αναλώνονται σε ίριδες και χαζομάρες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως τα πάτε ?

Εγώ στις πρώτες 4-5 φορτίσεις μου έβγαζε με το ζόρι μέχρι το βράδυ . Τώρα με κάποιες ρυθμίσεις πλέον βγάζω την μέρα άνετα και μένω και με +30%.

Έχω γύρω στις 6 με 7 ώρες Sot. Έχω 2 κάρτες σιμ μέσα και το σήμα στο σπίτι μου είναι χάλια το οποίο τραβάει αρκετά από την μπαταρία.

Ένα αρνητικό που έχω παρατηρήσει είναι οτι σχετικά εύκολα ανεβάζει θερμοκρασία το κινητό ειδικά άμα παίξω κανένα παιχνίδi

Κάτι δεν πάει καλά με το wifi στο κινητό. Έκανα μερικά speedtest και ενώ έχω 50αρα γραμμή πιάνω με το ζόρι στο κινητό download 5 mbps. Το παλιό μου κινητό ένα gx8 πιάνει 25-30 mbps. Παιδιά τα φώτα σας ?

Edited by Xzibit
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως τα πάτε ?

Εγώ στις πρώτες 4-5 φορτίσεις μου έβγαζε με το ζόρι μέχρι το βράδυ . Τώρα με κάποιες ρυθμίσεις πλέον βγάζω την μέρα άνετα και μένω και με +30%.

Έχω γύρω στις 6 με 7 ώρες Sot. Έχω 2 κάρτες σιμ μέσα και το σήμα στο σπίτι μου είναι χάλια το οποίο τραβάει αρκετά από την μπαταρία.

Ένα αρνητικό που έχω παρατηρήσει είναι οτι σχετικά εύκολα ανεβάζει θερμοκρασία το κινητό ειδικά άμα παίξω κανένα παιχνίδi

Κάτι δεν πάει καλά με το wifi στο κινητό. Έκανα μερικά speedtest και ενώ έχω 50αρα γραμμή πιάνω με το ζόρι στο κινητό download 5 mbps. Το παλιό μου κινητό ένα gx8 πιάνει 25-30 mbps. Παιδιά τα φώτα σας ?

 

Oντως η συσκευη ζεσταινεται αρκετα οταν ζοριστει!

Εγω με 50αρα vdsl, με το Μate 9 πιανει 30+ μεσω wifi!

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...