Jump to content

Huawei Nova


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ui το καινούριο που έχει πάρει σε συνδυασμό με το Nougat είναι πανέμορφο και ταχύτατο. Πραγματικά δεν έχει κολλήσει ποτέ πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 102
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε gordonas διαβάζω ότι τα δύο βασικά θέματά του είναι οι φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό και το ui της Huawei. Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα αν είχα τη γνώμη σου επ'αυτού

 

Είμαι κάτοχος DSLR, δεν περιμένω από μια φωτογραφική μηχανή κινητού να βγάλει ποιοτική φωτογραφία με χαμηλό φως. Ακόμα και με DSLR θέλει τέχνη.

 

Για το UI είχα και εγώ τις μεγαλύτερες επιφυλάξεις μου. Βλέπω όμως ότι είναι μια χαρά. Είχα συνηθίσει στο moto g που ουσιαστικά ήταν γυμνό και περίπου έτσι μου φαίνεται και τώρα. Δεν παρατηρώ κολλήματα, ούτε χαζομαρίτσες που καθυστερούν το σύστημα και δεν προσφέρουν τίποτα.

 

Το κινητό είναι πολύ καλύτερο από ότι ήλπιζα να πάρω σε αυτά τα λεφτά. Αυτό που μένει να αποδειχτεί είναι η αντοχή του.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι απο την προηγούμενη εβδομάδα κάτοχος του κινητού και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Ήθελα απλά να ρωτήσω αν υποστηρίζει 4G+

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση. Και εγώ παρόλο που έχω Cosmote δεν έχω δει πουθενα να μου εμφανίζει 4G+ εικονίδιο παρά μόνο 4G.

Για αυτό και ρώτησα.

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

τελικά μετά απο επναφορά των ρυθμίσεων APN εμφανίστηκε το εικονίδιο 4G+ όπου υποστηρίζεται...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ξέμεινα απο κινητό. Κ είδα αυτό εδώ το μαραφέτι.............

Τι σκαμπάζει? Το έχει κανείς με wind?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο μου κατέβασε αναβάθμιση 450 MB για ασφάλεια Google. Ήδη πάντως έχει πάρει nougat

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που το έχει αν μπορεί να πει από που το πήρε και αν γίνεται να ανεβάσει καμία φώτο σε σκοτάδι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,ανέβασα φωτογραφία βράδυ με αναμμένο φως βεράνταςee5ec6182361f86cb685e385d428a1f4.jpg

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Όπως όλα τα κινητά που εισάγονται επίσημα Ευρώπη.

 

Sent from my Lumia 950XL through mTalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Όπως όλα τα κινητά που εισάγονται επίσημα Ευρώπη.

 

Sent from my Lumia 950XL through mTalk

 

Κοιτούσα για αγορά από κίνα

Link to comment
Share on other sites

Κοιτούσα για αγορά από κίνα

Δεν συμφέρει η αγορά Huawei από Κίνα τα τελευταία χρόνια. Στην Ελλάδα, εκτός ελάχιστων εξαιρέσεων, τα βρίσκεις φθηνότερα ή η διαφορά τιμης είναι πολύ μικρή και έχεις και εγγύηση.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω με ποιο τρόπο μπορώ να δω ένα video που έχω αποθηκευμένο στο κινητό σε μια sony smart tv διότι δεν το έχω καταφέρει. Προσπάθησα με wifi direct αλλά δεν μπόρεσα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά να ρωτήσω, έχει δοκιμάσει να κάνει κανείς root τη συσκευή του; Την πήρε φίλος αλλά έχει σπαστεί με ένα πράγμα. Με το που έβαλε την sim κάρτα στο κινητό άλλαξε το animation του boot σε αυτό της cosmote και έχει τρελαθεί να το βγάλει. Υπάρχει τρόπος εκτός από root; Αν όχι υπάρχει κάποιος οδηγός root για τη συγκεκριμένη συσκευή για να μη γίνει και τίποτα μπρικάρισμα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα παιδιά. Πήρε η σύζυγος το κινητό αλλά ακόμα είναι σε mm. Είχα την εντύπωση ότι αναβαθμίστηκε σε nougat. Αληθεύει;
Link to comment
Share on other sites

Αν και περσινό μοντελο είναι πολύ ωραίο και ποιοτικό. Δεν είχε πουλήσει πολύ όμως. εγώ το σκέφτομαι αλλά η τιμή παραμένει υψηλή. και σιγά σιγά δεν το πολύ βλέπω και σε ιντερνετικά μαγαζιά πολλά...Αναβάθμιση σε 7?
Link to comment
Share on other sites

Αν και περσινό μοντελο είναι πολύ ωραίο και ποιοτικό. Δεν είχε πουλήσει πολύ όμως. εγώ το σκέφτομαι αλλά η τιμή παραμένει υψηλή. και σιγά σιγά δεν το πολύ βλέπω και σε ιντερνετικά μαγαζιά πολλά...Αναβάθμιση σε 7?

 

Μίλησα με την επίσημη αντιπροσωπεία τελικά και μέχρι τα Χριστούγεννα θα έρθει οπωσδήποτε η αναβάθμιση σε Nougat.Ίδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είμαι ανάμεσα στο NOVA και το P10 LITE. Τα θετικά του Νova είναι το design, μεταλική πλάτη γιατί την τούμπα δεν θα την γλυτώσει κάποια στιγμή και το μικρότερο μέγεθος,δεν μπορώ τα μεγάλα κινητά. Από την άλλη για το P10 lite μιλάνε όλοι και φαίνεται καλό. Είδα αρκετές συγκρίσεις στο youtube αλλα ακόμα αναποφάσιστος.

Για πείτε καμιά γνώμη να πειστώ 100% να πάρω το nova!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν και βγαίνουμε λίγο offtopic... εξαρτάται ποια έκδοση κοιτάς. Αν είναι με 3gb ram τότε καλύτερα το nova. Αν είναι η 4gb τότε εξαρτάται τη χρήση. Αν για παράδειγμα δεν παίζεις βαριά παιχνίδια καλύτερα το p10 lite αφού η έξτρα 1 gb ram είναι προτέρημα. Αν πάλι παίζεις τότε καλύτερα το nova λόγω καλύτερης gpu.
Link to comment
Share on other sites

Για την έκδοση με 3gb ram του P10 lite έλεγα. Σευχαριστώ για την απάντηση.Μόλις το πάρω θα γράψω εντυπώσεις...

Δεν ήθελα και πολύ να πειστώ.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Για την έκδοση με 3gb ram του P10 lite έλεγα. Σευχαριστώ για την απάντηση.Μόλις το πάρω θα γράψω εντυπώσεις...

Δεν ήθελα και πολύ να πειστώ.:lol:

 

Το μόνο "κακό" είναι ότι μπορεί να είναι ακόμα κολλημένο σε marshmallow. Αν δε σε πειράζει, nova και από μένα

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο "κακό" είναι ότι μπορεί να είναι ακόμα κολλημένο σε marshmallow. Αν δε σε πειράζει, nova και από μένα

 

Έχω lg g2 το οποίο το έχω ακόμα σε lollipop γιατι ρολάρει καλύτερα απο τη nougat που υπαρχει στο xda. Δηλαδή δεν είναι το παν η έκδοση android. Άλλωστε πιστεύω ότι θα πάρει και nougat αλλά απλά καθυστερεί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...