Jump to content

Cubot Manito


Evaggelos1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα nikolaos1977. Στο ενσωματωμένο Bluetooth του αυτοκινήτου μου λειτουργεί μια χαρά και ακούω και ακούγομαι χωρίς πρόβλημα.

Εκεί που δεν λειτουργεί είναι όταν θέλω να βάλω μουσική μέσω Bluetooth.

Δοκίμασε να βρεις κάποια ρύθμιση που να βγάζει μονοφωνικό ήχο ή δοκίμασε κάποια εφαρμογή από το Play store π.χ. την Bluetooth Mono Media.

Ωστόσο να ξέρεις ότι για Bluetooth ακουστικό θα είσαι μια χαρά. Αν ωστόσο θέλεις να ακούς μουσική απο εξωτερικό ηχείο έχοντας μονοφωνικό ήχο τότε μάλλον πρέπει να βρεις άλλον τρόπο επειδή ο ήχος δεν θα είναι καθαρός.

Edited by ankostas
Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 157
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μου περνά της εισερχόμενες στο ακουστικό

Μόνο αν διαγράψω τα δεδομένα από την μνήμη

Αν το έχω συνεχώς ανοιχτό στην συσκευή είτε είναι συνδεδεμένο είτε όχι το ακουστικό είμαστε καλά

Αν το κλείσω και το ανοίξω θα συνδεθεί με το ακουστικό αλλά οι εισερχόμενες δεν φτάνουν στο αυτί μου και πρέπει να ξανά διαγράψω τα δεδομένα από την μνήμη

Οι εφαρμογές δεν έκαναν τίποτα

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πιάσαμε το θέμα με το Bluetooth να αναφέρω ότι το μόνο προβλήματα που έχω εντοπίσει εγώ με το τελευταίο update είναι ότι κάποιες φορές όταν ανοίγω το Bluetooth το κινητό κολλάει εντελώς και αναγκάζομαι να το κάνω reboot κρατώντας το power button. Βαριέμαι να το ψάξω παραπάνω επειδή δεν έχω χρόνο όπως παλιά.
Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανά. Σύντομα αυτή τη φορά. Το πρωί παρατήρησα να έγινε εγκατάσταση μιας εφαρμογής χωρίς να έχω επιλέξω εγώ κάτι. Τώρα που κοίταξα τα εικονίδια το πλήθος των εφαρμογών στη λίστα έγινε μικρότερο κατά μία εφαρμογή. Τελικά έπειτα από παρατηρητικότητα διαπίστωσα ότι η εφαρμογή αναβάθμισης λογισμικού της Cubot έκανε αναβάθμιση μόνη της. Συγκεκριμένα το adups. Αν παρατήρησε κάποιος το ίδιο, ίσως να μην έχω τελικά σύνδρομο καταδίωξης. Επειδή με αυτό το κινητό νομίζω ότι με παρακολουθεί η κινεζική υπηρεσία πληροφοριών :p
Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

Όντος η εφαρμογή για αναβάθμιση που είχε πλέων δεν υπάρχει ούτε και σε εμένα

Εκτός και αν είμαι και εγώ στο στόχαστρο όπως και εσύ :-):-):-)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μέρες είχα παρατηρήσει ότι έβγαζε ενημέρωση το FOTA, ωστόσο μου φάνηκε περίεργο επειδή στο play store δεν έβγαζε καμία πληροφορία στην εφαρμογή και στην περιγραφή είχε κάτι κινέζικα σύμβολα, οπότε και το παρέλειψα. Μετά στις επόμενες μέρες συνέχιζε πάλι να μου βγαίνει η ειδοποίηση για ενημέρωση ωστόσο πλέον η εφαρμογή είχε εξαφανιστεί από το play store. Τελικά χθες έκανε ενημέρωση μόνη της και φαντάζομαι ότι έγινε εκτός play store μιας και το FOTA έχει δικαίωμα και για απομακρυσμένη εγκατάσταση εφαρμογών. Η προηγούμενη έκδοση του FOTA ήταν η 5.9 ενώ η καινούρια είναι η 5.10. Η εφαρμογή αναβάθμισης συνεχίζει να υπάρχει κανονικά απλά κρύφτηκε το εικονίδιό της. Για να βρείτε την εφαρμογή πηγαίνετε: Ρυθμίσεις -> Σχετικά με το τηλέφωνο -> Αυτόματη ενημέρωση

Ορίστε και δύο printscreen που πρόλαβα να κρατήσω

ktUyOic.png

435MMTx.png

 

EDIT1: Εντωμεταξύ οι Ρώσοι ισχυρίζονται ότι έχει ήδη βγει εδώ και καιρό η επίσημη V22 ROM ενώ στη σελίδα της Cubot δεν βρίσκω τίποτα και έχω παραμείνει με την V20.

EDIT2: Τελικά απ'όσα κατάλαβα δήθεν την leakαρε κάποιος και την V21 και την V22... Καλύτερα να παραμείνω με την 20 παρά να δοκιμάσω άλλη μέχρι να βγει στο site.

EDIT3: Να αναφέρω ότι στις εβδομάδες που ήμουν ανενεργός στο forum το κινητό μου έπεσε κάμποσες φορές μέχρι που έσπασε το tempered glass. Ωστόσο καμία άλλη ζημιά δεν έγινε. Στην δική μου περίπτωση μέχρι στιγμής, φτου μην το ματιάξω, αποδείχθηκε δυνατό. Το Power Button μόνο έχει ξυθεί λίγο και έφυγε λίγο ασημί χρώμα ίσα με μια κουκκίδα. Επίσης δοκιμάζοντας τον φακό του αδερφού μου (Xiaomi Redmi 4A) νομίζω πως εκείνο βγάζει καλύτερες φωτογραφίες και μάλιστα με HDR ακόμα καλύτερες καθώς στο Manito τις βγάζει αρκετά ψυχρές.

Edited by ankostas
Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε και η V22 στο επίσημο site για φλασάρισμα με pc.

Είναι ακριβώς η ίδια που υπήρχε εδώ και καιρό στο needrom. Τσέκαρα τα 2 φακελάκια με το firmware με το winmerge.

Edited by Bax
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Είμαι αρκετά ανυπόμονος οπότε με την πρώτη ευκαιρία θα δοκιμάσω να κάνω το update. Αν παρατηρήσει κανείς κάποια αλλαγή ας ενημερώσει

 

EDIT: Τελικά έκανα την αναβάθμιση. Κάντε ένα backup πρώτα επειδή χάθηκαν όλα τα δεδομένα με την εφαρμογή της ROM. Μέχρι στιγμής δεν παρατήρησα κάτι και απ'ότι είδα οι Ρώσοι συνεχίζουν να γκρινιάζουν για τον αισθητήρα εγγύτητας ότι δεν λειτουργεί σωστά κατά τις κλήσεις. Εγώ πάντως τέτοιο πρόβλημα δεν αντιμετωπίζω.

Edited by ankostas
Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μάλλον εγώ είμαι στραβος

Για δώστε διεύθυνση ρε παιδιά γιατί μου φαίνεται ότι ξανά πέρασα αυτήν που είχα

V20

Link to comment
Share on other sites

Εδώ βρίσκονται οι οδηγίες, τα εργαλεία και η τελευταία ROM http://forum.cubot.net/viewtopic.php?f=21&t=1516
Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Χαίρομαι που τα ξαναλέμε, καιρό είχαμε.

Επιβεβαιώνω ότι και σε μένα μια ωραία μέρα διαγράφηκε η συντόμευση της FOTA (την είχα στην οθόνη) και ότι το κινητό μου κι εμένα αντέχει, μετά από κάποιες πτώσεις (αν και ο ειδήμων σε αυτό πρέπει να είναι ο Κώστας, που φαίνεται να παίζει μπάσκετ με αυτό...). Η έκδοση που φοράει το δικό μου εξακολουθεί να είναι η V20 και θα περιμένω μέχρι να βγεί ΟΤΑ η καινούρια, για να τη βάλω, καθώς δε θέλω να σβηστούν τα πάντα και να τα ξαναπερνάω.

Ο αισθητήρας εγγύτητας μου δούλευε μια χαρά μέχρι πρότινος, μέχρι που άρχισε να τρώει σκαλώματα. Έβαλα ένα πρόγραμμα, που μετράει τους αισθητήρες του κινητού και μου έδειχνε μηδενική απόκριση στο συγκεκριμένο αισθητήρα! Γκουγκλάροντας, είδα ότι βασική αιτία για τέτοια θέματα ήταν το tempered glass, οπότε το έβγαλα και ο αισθητήρας δουλεύει μια χαρά έκτοτε. Στα υπόψιν, αν συναντήσει κανείς κάτι παρόμοιο.

Bluetooth ακουστικό δε χρησιμοποιώ, αλλά παλιότερα που είχα δοκιμάσει (με ένα turbo-x) δούλευε κανονικά - ακουγόταν ο ήχος δηλαδή και μπορούσες να απαντήσεις σε εισερχόμενη κλήση, πατώντας το κουμπί του ακουστικού.

Edited by anonimos_
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι η συγκεκριμένη συσκευή έχει αυξημένο βάρος σε σχέση με άλλα κινητά και πολλές φορές ξεχνιέμαι και δεν το κρατάω στα χέρια όπως την δεύτερη συσκευή που έχω για τις δουλειές. Οπότε πάνω στην βιασύνη και απροσεξία έχει τύχει να μου φύγει και μάλιστα με δύναμη. Ωστόσο φαίνεται πως η προστασία από την θήκη και το τζαμάκι έκαναν δουλειά. Το μόνο θέμα που έχω είναι ότι δεν βρήκα τζαμάκι που να εφαρμόζει ακριβώς με αποτέλεσμα να αφήνει κενά αέρος για 2-3 χιλιοστά στην περίμετρο. Παρήγγειλα δεύτερη φορά από άλλον πωλητή από το AliExpress και πάλι έχει την ίδια ατέλεια. Απ'ότι κατάλαβα φταίει και καλά η 2.5D κυρτότητα που τελικά είναι για εφέ μόνο και ίσα ίσα που είναι προβληματική. Η μπροστινή κάμερα μάλιστα είναι στο πεδίο με τον αέρα κάτω από το τζάμι. Ωστόσο απ'ότι φαίνεται δεν επηρεάζεται η ποιότητα λήψης φωτογραφιών/βίντεο.

Όσον αφορά το OTA update οι Ρώσοι είδα να αναφέρουν ότι για την 22 δεν θα γίνει μέσω αέρα. Δεν ξέρω αν το στηρίζουν κάπου αλλά συνήθως δεν πέφτουν έξω.

Έχοντας διανύσει 9 μήνες με αυτή την συσκευή, μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος. Αν εξαιρέσω τις προηγούμενες ROM που είχα πρόβλημα με τα spam, τελικά ήταν μια πολύ καλή επιλογή με μόνο αρνητικό την μπαταρία επειδή για συνεχή χρήση σίγουρα στα μέσα της ημέρας θα χρειαστεί φόρτισμα. Αυτό όμως εξαρτάται από την χρήση που κάνει ο καθένας. Αυτά προς το παρόν!

Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ενώ με αφήνει να κάνω install κάποιες εφαρμογές όταν πάω να την ανοίξω σκάει συνέχεια. Γνωρίζετε γιατί γίνετε αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς με το "σκάει"; Κολλάει και σε πετάει από την εφαρμογή;

 

Αν έχεις Antivirus δοκίμασε να το απενεργοποιήσεις πρώτα. Σε μένα πρόσφατα παρατήρησα ότι το Malwarebytes δημιουργούσε προβλήματα και μάλιστα ειδικά στα βίντεο!? Γενικά τα προγράμματα προστασίας κάποιες φορές δημιουργούν αλλοπρόσαλλα κρεμάσματα.

 

Αν δεν βοηθήσει αυτό δοκίμασε το συνηθισμένο reboot. (Εννοείται η λύση του hard reset είναι η τελευταία σου επιλογή επειδή κανείς δεν έχει όρεξη να περνάει από την αρχή ρυθμίσεις και εφαρμογές)

 

Επίσης δες αν ο καθαρισμός της μνήμης cache του play store ή των google services βοηθήσει την κατάσταση.

 

 

 

Sent from my CUBOT_MANITO using Tapatalk

Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς με το "σκάει"; Κολλάει και σε πετάει από την εφαρμογή;

 

Αν έχεις Antivirus δοκίμασε να το απενεργοποιήσεις πρώτα. Σε μένα πρόσφατα παρατήρησα ότι το Malwarebytes δημιουργούσε προβλήματα και μάλιστα ειδικά στα βίντεο!? Γενικά τα προγράμματα προστασίας κάποιες φορές δημιουργούν αλλοπρόσαλλα κρεμάσματα.

 

Αν δεν βοηθήσει αυτό δοκίμασε το συνηθισμένο reboot. (Εννοείται η λύση του hard reset είναι η τελευταία σου επιλογή επειδή κανείς δεν έχει όρεξη να περνάει από την αρχή ρυθμίσεις και εφαρμογές)

 

Επίσης δες αν ο καθαρισμός της μνήμης cache του play store ή των google services βοηθήσει την κατάσταση.

 

 

 

Sent from my CUBOT_MANITO using Tapatalk

 

θα το δοκιμάσω. εχω εγκατεστημένο το clean master (δεν εχω ενεργοποιησει το antivirus) και εκανα εκκαθαριση της ram και μετα πάλι τα ιδια συνέχιζε να σκάει.

 

αλλά μου έχει ξανατυχει όταν κατέβασε ο γιος μου 2 παιχνιδια για να παιξει και έσκαγαν συνεχεια και τα δύο

Link to comment
Share on other sites

αυτό που έπαιξε τελικά είναι να κάνω αναγκαστική διακοπή την συγκεκριμένη εφαρμογή και έπαιξε.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινε αυτόματη ενημέρωση του FOTA πάλι με τον συνηθισμένο ύπουλο τρόπο. Ίσως να ετοιμάζεται νέα ενημέρωση.

Πλέον η τελευταία έκδοση της Ασύρματης ενημέρωσης είναι η 5.12

8ba2fb376f45987f60202a8b2260d385.jpg

 

Sent from my CUBOT_MANITO using Tapatalk

Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτή έχω Κώστα. Ελπίζω να έρθει κανένα update, όπως λες, γιατί έχω μείνει με τη V20 (οι επόμενες δεν ήταν ΟΤΑ και δεν ασχολήθηκα). Κι αν έχει android 7, ακόμα καλύτερα. :)
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτή έχω Κώστα. Ελπίζω να έρθει κανένα update, όπως λες, γιατί έχω μείνει με τη V20 (οι επόμενες δεν ήταν ΟΤΑ και δεν ασχολήθηκα). Κι αν έχει android 7, ακόμα καλύτερα. :)

 

Καλησπέρα Νίκος!

Στο ρώσικο φόρουμ δεν βλέπω να αναφέρουν κάτι για το Fota και είναι περίεργο επειδή αυτοί ασχολούνται πολύ περισσότερο απ'ότι εμείς. Το γεγονός πάντως ότι έκαναν ενημέρωση στην συγκεκριμένη εφαρμογή σίγουρα μας κάνει όλους να έχουμε προσδοκίες για νέα ROM. Μακάρι να βλέπαμε την επόμενη έκδοση του Android, ωστόσο νομίζω ότι είναι λίγο δύσκολο. Παρόλα αυτά ήταν μια ευχάριστη έκπληξη η συγκεκριμένη ενημέρωση επειδή φαίνεται ότι η Cubot ασχολείται με τα παλιά της κινητά μιας και όλοι γνωρίζουμε ότι η τεχνολογία κυλάει γρήγορα και μια συσκευή που κλείνει έτος θεωρείται παλιά! Οπότε αν βγει νέα ROM σίγουρα θα ανέβει στα μάτια μας η Cubot γνωρίζοντας ότι παρέχει support σε παλιές συσκευές της κάτι το οποίο δεν είναι αυτονόητο επειδή αρκετά κινέζικα brand παρατάν τις συσκευές τους έπειτα από λίγο καιρό.

 

Τώρα κάτι άλλο που παρατήρησα σε μένα. Όπως έχω ξαναγράψει την συσκευή την χρησιμοποιώ συνέχεια οπότε η δεύτερη φόρτιση μέσα στην ημέρα είναι σίγουρη. Ειδικά όταν είμαι αραχτός σπίτι σίγουρα θα χρειαστώ και τρίτη φόρτιση. Νομίζω πως έπειτα από ένα έτος ζορίσματος του κινητού μου θα χρειαστώ νέα μπαταρία επειδή παρατήρησα ότι μετά το 30% η μπαταρία πέφτει γρήγορα. Με το που φτάσει στο 15% μετά είναι θέμα δευτερολέπτων να κατρακυλήσει στο 0% και έπειτα πρέπει επειγόντως να κουμπώσω USB αλλιώς κλείνει άμεσα. Αυτό μάλλον είναι σημάδι ότι ήρθε καιρός να αλλάξω μπαταρία. Προς το παρόν το ελέγχω και έχω και powerbank. Αν όμως με αφήσει στα κρύα του λουτρού, τότε θα παραγγείλω μια νέα μπαταρία από την αντιπροσωπία επειδή από το εξωτερικό πολύ πιθανόν να κάνει κανά δίμηνο λόγω της τρέχουσας ασυνέπειας των ΕΛΤΑ και ίσως να κατασχεθεί λόγω απαγόρευσης.

Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι πολύ πιθανό να είναι στα τελευταία της η μπαταρία, με τόσους κύκλους φόρτισης.

Σαν πρώτη σκέψη, θα σου πρότεινα αν μπορείς να μην την αφήνεις να αποφορτίζεται πλήρως - δεν κάνει καλό στις μπαταρίες λιθίου η πλήρης φόρτιση - αποφόρτιση. Ιδανικά, όταν είναι στο 20 - 40%, καλό είναι να φορτιστεί μέχρι το 80 - 90%. Και μια φορά το μήνα, να την αφήνεις να αποφορτιστεί και να την ξαναφορτίζεις, όχι για άλλο λόγο, αλλά για να πάρει σωστά στατιστικά το λειτουργικό, για το επίπεδό της.

Κι όπως λες, ξεκίνα σιγά σιγά να ψάχνεις μπαταρία, πριν παραδώσει πνεύμα. Στην τελική, μπορείς να την έχεις για 2η, για ώρα ανάγκης (φορτισμένη γύρω στο 70 - 80%, όχι πλήρως, όταν είναι σε αδράνεια), όσο έχει ακόμα ζωή.

Edited by anonimos_
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι πολύ πιθανό να είναι στα τελευταία της η μπαταρία, με τόσους κύκλους φόρτισης.

Σαν πρώτη σκέψη, θα σου πρότεινα αν μπορείς να μην την αφήνεις να αποφορτίζεται πλήρως - δεν κάνει καλό στις μπαταρίες λιθίου η πλήρης φόρτιση - αποφόρτιση. Ιδανικά, όταν είναι στο 20 - 40%, καλό είναι να φορτιστεί μέχρι το 80 - 90%. Και μια φορά το μήνα, να την αφήνεις να αποφορτιστεί και να την ξαναφορτίζεις, όχι για άλλο λόγο, αλλά για να πάρει σωστά στατιστικά το λειτουργικό, για το επίπεδό της.

Κι όπως λες, ξεκίνα σιγά σιγά να ψάχνεις μπαταρία, πριν παραδώσει πνεύμα. Στην τελική, μπορείς να την έχεις για 2η, για ώρα ανάγκης (φορτισμένη γύρω στο 70 - 80%, όχι πλήρως, όταν είναι σε αδράνεια), όσο έχει ακόμα ζωή.

Αυτούς τους κανόνες που αναφέρεις τους είχα διαβάσει εδώ παλιά και τους ακολουθώ αλλά με τέτοια χρήση ήταν θέμα χρόνου να πατώσω την μπαταρία :-P

Θα δω πόσο ακόμα θα αντέξει και μετά θα προβώ σε αλλαγή.

Πάλι καλά που όταν έκανα έρευνα αγοράς έψαχνα κινητό με αποσπώμενη μπαταρία. Αλλά και αυτή η Cubot που πήγαινε με 2350mAh;!

 

Sent from my CUBOT_MANITO using Tapatalk

Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πλέον 5.13 η τελευταία έκδοση της Ασύρματης Ενημέρωσης.

Επίσης κατά την διάρκεια που κατέβαζε την ενημέρωση είδα να μπαίνει και ένα αρχείο base.apk το οποίο δεν πρόλαβα να δω που ακριβώς κατέβηκε και βαριέμαι να το ψάξω περισσότερο.

Συνεχίζει η αυτόματη ενημέρωση χωρίς ωστόσο να βγαίνει νέα ROM.

Για να πω την αλήθεια νομίζω πως πλέον δεν πρόκειται να βγει κάτι άλλο και πλέον λίγο δύσκολο να περιμένουμε Android 7. Άλλωστε βγήκαν πολλές νέες συσκευές και πάλι τόσο που ασχολήθηκε η Cubot νομίζω ήταν αρκετό.

 

Sent from my CUBOT_MANITO using Tapatalk

Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η v22 δεν είναι η τελευταία ;;;;;
Ναι

 

Στάλθηκε από το CUBOT_MANITO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παρήγγειλα από το AliExpress μια καινούργια μπαταρία γνωρίζοντας εξαρχής ότι δεν είναι original. Έφτασε σήμερα έπειτα από περίπου 10 μέρες και μόλις άνοιξα το δεματάκι κατευθείαν την ζύγισα και είδα ότι η γνήσια είναι κάτι λίγα γραμμάρια πιο βαριά, όπως επίσης η γνήσια είναι κατά 1 χιλιοστό μικρότερη σε μήκος.

Οπότε και δεν κουμπώνει με την καμία επειδή αυτό το 1 χιλιοστό κάνει μεγάλη διαφορά.

Τώρα προσπαθώ να πάρω πίσω τα 5.1 ευρώ μου επειδή να μάθει να φτιάχνει καλύτερες απομιμήσεις :P

Ορίστε και οι φωτογραφίες όποιος έχει περιέργεια https://imgur.com/a/ZYi38

 

EDIT: Για όποιον τον έφαγε η περιέργεια για τη συνέχεια... τελικά πριν λίγη ώρα έγινε refund. Αρκετά ενθαρρυντικό από το AliExpress επειδή είναι το φθηνότερο κινεζοsite. Οπότε όσοι επιχειρήσετε να αγοράσετε μη γνήσιες μπαταρίες να το έχετε κατά νου ότι εκτός από την ποιότητα υπάρχει και το θέμα του ανύπαρκτου ποιοτικού ελέγχου και που έχει ως αποτέλεσμα η μπαταρία για το κινητό σας να μην κουμπώνει!

Edited by ankostas
Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...