Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ στο ότι περίμενα κάτι πιο πολύ αλλά και πάλι ήταν πολύ καλό.

 

3x15 Left Behind trailer

;)

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βρε παιδιά, μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω screenshot από το σημάδεμα της Juliet (se308 νομίζω ήταν) ??? Έχω κολλήσει και δεν μπορώ να το βρω με τίποτα :(

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω screenshot από το σημάδεμα της Juliet (se308 νομίζω ήταν) ??? Έχω κολλήσει και δεν μπορώ να το βρω με τίποτα :(

 

Lost Media is your friend

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ-πολύ!! :respect:

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

"γ@μώ τη παναχαϊκή μου?" :blink: :lol: :lol: Ένα μπράβο και ευχαριστώ στα παιδιά που κάνουν τη προσαρμογή. Κάνουν τέτοια δουλιά που θα ζήλευαν μερικοί επαγγελματίες τις κακιάς ώρας.

 

 

Μάθαμε λοιπόν ότι

ο Μπεν είναι μεγάλη... αλεπού :lol: και τα είχε σχεδιάσει όλα για να κάνει ο Τζακ την εγχείριση. Απομυθοποιείτε το κριτήριο επιλογής των συγκεκριμένων Losties από τους Οthers λοιπόν.

 

 

Το επεισόδιο δεν ήταν φοβερό, ήταν καλούτσικο, και σίγουρα έχουμε δει αρκετά χειρότερα. Τουλάχιστον είχε λίγη ίντριγκα για να μάθουμε πως ακριβώς

"πέθαναν" η Νίκη και ο Πάολο

.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν ένα καλό ''ανεξάρτητο'' επεισόδιο δυστυχώς μας άφησε στα κρύα του λουτρού όσον αφορά

τον πατέρα του Lock

αλλά τουλάχιστον όσα ερωτηματικά δημιουργήθηκαν, απαντήθηκαν μέχρι να τελειώσει το επεισόδιο!

Μου άρεσε η μετάφραση του στυλ

''Γμ την Παναχαική σου'' και ''ο Μαμαλάκης της Βραζιλίας ''

πλάκα είχε...αν και αργήσανε λίγο σήμερα οι υπότιτλοι!

Link to comment
Share on other sites

αν και αργήσανε λίγο σήμερα οι υπότιτλοι!

 

Ε ναι δεν πήραμε αύξηση αυτόν τον μήνα και είπαμε να τους αργήσουμε λίγο..... :tired:

Link to comment
Share on other sites

Το επεισόδιο ήταν άπεχτο. Ιδίος ο τρόπος που τέλειωσε.. νόμιζα ότι έβλεπα παλιά καλή ταινία τρόμου… Τρομερή επίδειξη σκηνοθετικής ικανότητας.

 

Τώρα όσοι περιμάνατε να δείτε Locke&Daddy μάλλον δεν καταλάβατε ότι το επεισόδειο ήταν Paul&Nikki centric. Που κολλούσε ο Locke δλδ? Κ εξάλλου το ξέρουμε ότι θα αργήσουν πολύ να ξανασχοληθούν με αυτό το θέμα οπότε ξεχάστε το για κανα μηνάκι τουλάχιστον..

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι δεν πήραμε αύξηση αυτόν τον μήνα και είπαμε να τους αργήσουμε λίγο..... :tired:
Δεν πειράζει... η αναμονή μεγαλώνει την αγωνία! Πάντως κάνατε καλή δουλειά! Μπράβο!:up:
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο επεισόδιο. Έχει βέβαια πάλι κάποιες σεναριακές χοντράδες αλλά αυτή τη φορά τις παραβλέπω εύκολα γιατι η υπόλοιπη προσπάθεια είναι φο-βε-ρή. Δεν βλέπεις κάθε μέρα επεισόδια που σου ανατρέπουν την εικόνα που έχεις δημιουργήσει για κάποιους χαρακτήρες. Ειδικά όταν αυτό γίνεται μέσα απο ένα πολύ επιτυχημένο flashback.

 

Βέβαια το αναγκαστικό

rework κάποιον παλιων σκηνών για να μπούν και η Nikki και ο Paulo ουσιαστικά σου λέει... "εκεί ήταν και αυτοί βρε αλλα δεν τους είδες γιατί η κάμερα έκανε focus αλλού". Με αυτή τη λογική θα μας εμφανίσει παρακάτω μια ντουζίνα άλλων (και ίσως "αλλων") που "εκεί ήταν και αυτοί αλλα...

u know what I mean".

 

Περισσότερο μάλλον απο το flashback άξιζαν

οι σκηνές μεσα στο Perl hatch και μια-δυο άλλες σκηνές που ήδη ξέραμε ότι ήταν μέσα η Nikki/Paulo και τις είδαμε να λειτουργούν από άλλη οπτική αυτή τη φορά ή πιο extended.

 

 

 

Είμαι τελικά πολύ ευχαριστημένος από την τροπή και την έκβαση του επεισοδίου. (εννοείται οτι η έκβαση πρέπει να μείνει αμετάκλητη)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

(εννοείται οτι η έκβαση πρέπει να μείνει αμετάκλητη)

 

Καλά μην λες κ μεγάλα λόγια..

Θυμήσου μόνο τι είπε ο Locke για τα πράγματα που θάβονται στην παραλία κ επίσης θυμήσου κ τον σκύλο που τράβαγε το σεντόνι που τους είχαν καλυμμένους (ήξερε ότι ήταν ζωντανοί , επίσης ξέρει να σκάβει πολύ καλά! ;) ).

 

Βλέπεις ότι ήδη μας πετάνε μπηχτές...

Μην απορήσεις κ πολύ αν δεις καμία Nikki του χρόνου να πετάγετε από κανά θάμνο

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ηταν καλο filler επεισοδιο ναι.

Δεν προωθει σχεδον καθολου την ιστορια του νησιου, απλα μας δειχνει οτι τελικα ο Παολο δεν ειναι και τοσο μ*λακας (ειναι δηλαδη, απλα οχι τοσο πολυ :p). Το γραψιμο του επεισοδιου ομως ειναι παρα πολυ καλο οντως, κραταει το ενδιαφερον του θεατη αμειωτο, ακομα και οταν ξερει οτι ειναι flashback των 2 πιο αδιαφορων και ασχετων χαρακτηρων.

 

Σιγουρα οχι τοσο καλο οσο τα τρια προηγουμενα, σιγουρα πολυ καλυτερο απο τα πρωτα της 3ης περιοδου.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που έχω δει μόνο τα πρώτα 15 επεισόδια του πρώτου κύκλου εχουν να δούν πολλάαααααααααααα τα ματιά μου ακόμα, ε?:confused:
The board is set.. The pieces are moving..
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που έχω δει μόνο τα πρώτα 15 επεισόδια του πρώτου κύκλου εχουν να δούν πολλάαααααααααααα τα ματιά μου ακόμα, ε?:confused:

Καλα δεν μπορεις να φανταστεις τι θα δεις!:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Από τα λίγα που διάβασα εδώ καταλαβαίνω.. αν και σκέφτομαι να τα δω σιγά σιγά όχι όλα μαζί γιατί μάλλον θα με πιάσει στερητικό μέχρι να αρχίσει η 4η σεζόν..
The board is set.. The pieces are moving..
Link to comment
Share on other sites

Καλά μην λες κ μεγάλα λόγια..

Θυμήσου μόνο τι είπε ο Locke για τα πράγματα που θάβονται στην παραλία κ επίσης θυμήσου κ τον σκύλο που τράβαγε το σεντόνι που τους είχαν καλυμμένους (ήξερε ότι ήταν ζωντανοί , επίσης ξέρει να σκάβει πολύ καλά! ;) ).

 

Βλέπεις ότι ήδη μας πετάνε μπηχτές...

Μην απορήσεις κ πολύ αν δεις καμία Nikki του χρόνου να πετάγετε από κανά θάμνο

:lol:

 

 

του χρονου;;στα επομενα επεισοδια ετοιμασου...

οταν δεις τον Χερλι να λεει dudeeeee ξερεις τι θα δεις!:p

καλουτσικο επεισοδιο,αν και μου την σπανε αυτα τα διαλειμματα που κανει,απο το ενα θεμα στο αλλο!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

οταν δεις τον Χερλι να λεει dudeeeee ξερεις τι θα δεις!:p

 

δεν τον λυπάσαι καθόλου τον καημένο έτσι; :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

πλεον σε καθε τελος επεισοδιου του Lost μενεις... _α_α_ας!

 

dude!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...