Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορεις να τους συγχρονισεις τους υποτιτλους.πχ στο Bs Player πηγαινε subtitles properties ==> correction.

αν δεν μπρορεις πες μου το mail σου να σου στειλω τους δικους μου που ειναι οκ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

O ηθοποιός Ian Sommerhalder (Boone) απο την επιτυχημένη ξένη σειρά Lost, κατάφερε να κερδίσει τον πρωταγωνιστικό ρόλο για μια νέα ξένη τηλεοπτική σειρά στο κανάλι Sky One που θα βασίζεται στην ζωή και στις περιπέτειες του ερευνητή-ταξιδευτή Marko Polo.

 

Mια behind the scenes σκηνή απο το αυριανό επεισόδιο 3x13 The Man From Talahassee

 

Απο την στήλη της Kristin στο Ε! Entertainment με κάποια στοιχεία για την επόμενη season, τους background χαρακτήρες και το μέλλον του Charlie:

 

H σειρά βεβαίως και θα επιστρέψει του χρόνου αλλά με στυλ "24" δηλαδή θα ξεκινήσει τον Ιανουάριο με 22 συνεχόμενα επεισόδια χωρίς διακοπές και επαναλήψεις.

Όσον αφορά τους background χαρακτήρες, Rose Bernard κλπ δεν εμφανίζονται γιατί δουλεύουν και σε άλλα projects.

O Charlie απο ότι ακούγεται θα πεθάνει αλλά ακόμα δεν γνωρίζουμε το πότε και το αν είναι τελικά σίγουρο.

 

 

Oι πρώτες promo φωτό απο το αυριανό επεισόδιο 3x13 The Man From Talahassee

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

H σειρά βεβαίως και θα επιστρέψει του χρόνου αλλά με στυλ "24" δηλαδή θα ξεκινήσει τον Ιανουάριο με 22 συνεχόμενα επεισόδια χωρίς διακοπές και επαναλήψεις.

 

8 mines xoris lost ? ? ? :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Special report για το αποψινό επεισόδιο 3x13 The Man From Tahalassee:

ΠΡΟΣΟΧΗ: H παρακάτω περιγραφή είναι ΟΛΟ spoiler οπότε όποιος δεν θέλει να μάθει τι θα γίνει στο επεισόδιο πριν παιχτεί, ας μην διαβάσει.

Ειδική προσοχή στις τελευταίες προτάσεις γιατί εκεί είναι ΟΛΟ το ζουμί

 

Ο Locke προσπαθεί να πάρει επίδομα ανικανότητας επειδή έχει κατάθλιψη αλλά τον απορίπτουν. Στο σπίτι του εμφανίζεται μια μέρα ο Peter Talbot. Η μητέρα του Talbot γνώρισε έναν άντρα πριν 2 μήνες, τον ερωτεύτηκε τρελά αλλά ο Peter δεν τον εμπιστεύεται. Αυτός ο άντρας είναι ο πατέρας του Locke. Ο Talbon ρωτάει τον Locke για το νεφρό και ο Locke λέει πως του το έδωσε ανώνυμα. Ο Locke βρίσκει τον πατέρα του με την αρραβωνιαστικά του σε ένα ανθοπωλείο να κανονίζουν τα του γάμου. Του λέει πως τον βρήκε ο Talbot και πως καλά θα κάνει να σταματήσει το σχέδιο του με τον ψεύτικο γάμο αλλιώς θα τον καρφώσει. Ο πατέρας του λέει ΟΚ. Το FBI πάει στον Locke για τον Talbob, αυτός τους λέει δεν τον ξέρω. Οι Talbot έχουν περιουσία 200 εκατομ. Του λένε πως είναι νεκρός και πως βρήκανε το όνομά του στην τσέπη του. Ο Locke πάει στο σπίτι που μένει ο πατέρας του τώρα και τον ρωτάει αν τον σκότωσε. Αυτός ορκίζεται πως δεν είναι δολοφόνος και πως απλά ήθελε λεφτά αλλά η γυναίκα ακύρωσε τον γάμο μόλις έμαθε για τον θάνατο του γιού της.

John- She called of the wedding?

Cooper- Yes?

John- If I call her that’s what she’ll say?

Cooper- The phones right there?

Picks up the phone

John- What’s the number?

Ο πατέρας του τον πετάει απο το παράθυρο του 8ου ορόφου. Ο Locke σπάει την πλάτη του.

Το FBI και ο Locke είναι στο νοσοκομείο. Του λένε πως ο πατέρας του μετά το γεγονός εξαφανίστηκε και μπορεί να βρίσκεται παντού. Μπαίνει ο νοσοκόμος και τον αναγκάζει να κάτσει στο αναπηρικό καροτσάκι, φεύγει απο το δωμάτιο και ο Locke κλαίει.

Ο Jack παίζει ποδόσφαιρο και η Juliet πάει κοντά του και του λέει κάτι. Πάνε προς το κτίριο, βγαίνει ο Ben με το καροτσάκι και δίνουν τα χέρια με τον Jack. Η Danielle εξαφανίζεται καθώς παρακολουθούν.

Ο Sayid αναρωτιέται αν ο Jack θέλει να τον σώσουν. Η Kate δεν φεύγει χωρίς αυτό. Ο Locke προτείνει να περιμένουν μέχρι να σκοτεινιάσει και να βρει τον Jack μόνος του, αν θέλει να φύγει θα τον βοηθήσουμε λέει.

Σκοτεινιάζει και ο Sayid προσέχει μπροστά, η Kate προχωράει και ο Locke προσέχει πίσω, ή έτσι νομίζουμε. Η Kate βλέπει τον Jack να παίζει πιάνο, αυτός της φωνάζει να φύγει γιατί τον παρακολουθούν. Οι πόρτες ανοίγουν και πιάνουν την Kate ενώ έχουν ήδη τον Sayid. Ο Jack φωνάζει να μην της κάνουν κακό. Ο Ben ακούει κάποιον ανοίγει το φως βλέπει τον Locke στο δωμάτιό του. Μην πυροβολήσεις John θα σου πω που είναι ο Jack. Δεν ήρθα για τον Jack ήρθα για το υποβρύχιο. Η Alex μπαίνει μέσα ο Locke την αρπάζει και ακούνε τον Tom. Ο Locke την κλείνει σε μια ντουλάπα. Ο Tom λέει στον Ben για τους Sayid και Kate. Φέρε μου τον άντρα απο το Tallahassee, του λέει και φεύγουν.

Ο Locke λέει στην Alex να φέρει την τσάντα του και την στέλνει ο Ben. Ο Ben είχε ζητήσει να κάτσει σε αναπηρικό καροτσάκι, θέλει την αξιοπρέπειά του. Ξέρω πως βρήκες τα εκρηκτικά και πως θέλεις να ανατινάξεις το υποβρύχιο. Ξέρω πως κατέληξες, του λέει, στο καροτσάκι.

Ben- Did it hurt?

Locke- I felt my back break, what do you think?

Η Kate προσπαθεί να ελευθερωθεί όταν μπαίνει ο Tom και λέει στον Jack πρόσεχε τι λες και του δείχνει το αυτί του. Υποννοεί πως το δωμάτιο έχει κοριούς.

Κάνουν ψιλή κουβεντούλα. Ο Jack της λέει πως οι άλλοι και τα παιδιά είναι ασφαλή. Η Kate ρωτάει αν είναι τώρα πια μαζί τους. Με κανέναν δεν είμαι, έκανα μια συμφωνία για να πάω σπίτι το πρωί με το υποβρύχιο και θα φέρω βοήθεια. Θα γυρίσω για σένα Kate λέει και φεύγει. Ο Ben λέει πως του ήταν δύσκολο να μην μιλήσει για την ανικανότητα του Locke να περπατήσει όταν ήταν στην καταπακτή.

Ben-Was it immediate as soon as you crashed you got the feeling back?

Locke-Yes.

Locke-Your wondering why you haven’t healed yet? In fact how did you get sick in the first place?

Η Alex φέρνει την τσάντα και πάει κοντά στον Sayid που της λέει μοιάζεις στην μητέρα σου. Η μητέρα μου είναι νεκρή, του λέει. Είμαι σίγουρος πως αυτό σου είπανε, της λέει.

Ben: Αν ανατινάξεις το υποβρύχιο θα έχω μεγάλο πρόβλημα με τους δικούς μου, θέλουν να είναι εδώ αλλά θέλουν να νοιώθουν πως μπορούν να φύγουν όποτε θέλουν. Αν το ανατινάξεις, αυτή η ψευδαίσθηση θα εξαφανιστεί. Επέλεξες να μείνεις εδώ, σκέψου John. Μπορώ να σου δείξω πράγματα που θέλεις να δεις. Απίστευτα πράγματα για το νησί αυτό. Να στο δώσω να το καταλάβεις. Φαντάσου ένα κουτί...ξέρεις απο κουτιά ε? Κάπου στο νησί υπάρχει ένα πολύ μεγάλο κουτί και έχει μέσα οτιδήποτε μπορείς να φανταστείς, οτιδήποτε ήθελες στην ζωή σου και όταν ανοίξεις το κουτί εκεί θα είναι όλα. Τι λες John? Λέω πως ελπίζω το κουτί να είναι πολύ μεγάλο για να φανταστείς ένα νέο υποβρύχιο. Γιατί είσαι τόσο θυμωμένος John? Επειδή κλέβεις, έρχεσαι και φεύγεις όποτε θες, έχεις όπλα και ρεύμα. Δεν σου αξίζει να είσαι στο νησί. Αν ήξερες τι ήταν αυτό το νησί, δεν θα είχες το χτεσινό κοτόπουλο στο ψυγείο σου. (ε?? τι λέει εδώ καλέ??)

Ο Ben του λέει εδώ γεννήθηκα και ο Locke είναι εδώ 80 μέρες. Πως το ξέρω? Επειδή εσύ είσαι σε καροτσάκι και εγώ όχι. Ο Ben λέει στον Locke για την συμφωνία που έκανε με τον Jack. Η Alex οδηγεί τον Locke στο υποβρύχιο και του λέει ο πατέρας μου σε κοροιδεύει, σε κάνει να πιστεύεις πως αυτό είναι δική σου ιδέα αλλά είναι δική του. Ο Locke λέει θα το έχω υπόψιν μου. Της ζητάει συγγνώμη που την χρησιμοποίησε και πάει στην προβλήτα για να ανατινάξει το υποβρύχιο. Η Danielle κρυμμένη στους θάμνους παρακολουθεί αλλά δεν έρχεται σε επαφή. Ο Jack και η Juliet πάνε να δουν τον Ben, ο Jack του ζητάει να αφήσει ελεύθερους τους φίλους του. Θα τους αφήσω μόλις φύγεις απο το νησί, έχεις τον λόγο μου. Η Juliette λέει ευχαριστώ που τήρησες την υπόσχεσή σου Ben. Οι Jack, Juliet και κάποιοι άλλοι συναντούν τον Locke στην προβλήτα ενώ είναι έτοιμοι να φύγουν. Ο Jack τον ρωτάει τι κάνει εκεί και ο Locke απαντάει, συγγνώμη Jack.

Jack- Sorry for what?

BOΟΟΟOM

Το υποβρύχιο είναι κομμάτια και ο Jack τα έχει πάρει άγρια. Περνάνε χειροπέδες στον Locke και τον βάζουν σε ένα δωμάτιο που μοιάζει με λέβητα. Ο άντρας που 'στρατολόγησε' την Juliette και τον Ben ανοίγει την πόρτα.

Locke- Δεν είναι ανάγκη να κάνεις πως είσαι απογοητευμένος. Ξέρω πως ήθελες να ανατινάξω το υποβρύχιο. Ο Ben λέει στον 'στρατολόγο' να του βγάλει τις χειροπέδες. Θυμάσαι όταν μου είπες πως κλέβω? Ποτέ δεν ήθελε να αφήσει τον Jack και την Juliette γιατί ήταν ένα σημάδι αδυναμίας και αποτυχίας αλλά και δεν μπορούσε να αθετήσει την υπόσχεσή του και να τους σκοτώσει επειδή αυτό θα ήταν κλεψιά και δεν θα ασκούσε πια δύναμη πάνω στους άλλους. Και τότε ήρθε περπατώντας μέσα απο την ζούγκλα και έκανες το όνειρό μου πραγματικότητα.

Δεν θα αρχίσεις πάλι να μου λες για το μαγικό κουτί ε?

Όχι John θα σου δείξω τι βγήκε απο το κουτί. Όταν σε ρώτησα αν σε πόνεσε όταν έπεσες, δεν εννοούσα σωματικό πόνο. Πως ένοιωσες που ο πατέρας σου προσπάθησε να σε σκοτώσει?

Locke- Θέλεις να μάθεις αν με πλήγωσε?

Ben- Ξέρω οτι φοβάσαι. Γιαυτό δεν θέλεις να βγεις απο την κρυψώνα σου, εδώ είναι το μοναδικό μέρος που δεν θα σε βρει ποτέ. Έχεις ένα είδος 'κοινωνίας' με το νησί John και αυτό σε κάνει πολύ ξεχωριστό. Θέλω να σε βοηθήσω.

Locke- Γιατί?

Ben- Επειδή εγώ είμαι σε καροτσάκι και εσύ όχι. Είσαι έτοιμος να δεις τι ήταν μέσα στο κουτί?

Ο πατέρας του Locke βρίσκεται δεμένος σε μια καρέκλα με ταινία στο στόμα του.

Locke- Μπαμπά?

 

 

ΕΕΕΕΕΕΕΕ?????? Μου σηκώθηκε η τρίχα κάγκελο........

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Και επίσημα πλέον το τηλεοπτικό κανάλι ABC έδωσε το πράσινο φώς για την ανανέωση της σειράς Lost για 4ο κύκλο.

 

ABC Television Network today announced fourteen early pick-ups for the 2007-08 season for new breakout series Brothers & Sisters, Men In Trees, and Ugly Betty, as well as returning hits The Bachelor, Boston Legal, Dancing with the Stars, Desperate Housewives, Extreme Makeover: Home Edition, Grey's Anatomy, Jimmy Kimmel Live and Lost. The announcement was made by ABC Entertainment President Stephen McPherson at the March Development Meeting in Los Angeles. These series join previously announced America's Funniest Home Videos, Supernanny and Wife Swap, which have also been renewed for the 2007-08 season.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

*for the 2007-08 season*

 

dld 8a arxisei kanonika apo septevri-oktovri ?

 

Ακόμα λένε για Ιανουάριο αλλά το 2007-2008 είναι γενικό...

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

eftasa kai ego epitelous sto 12 epeisodio tou tritou kiklou.arxika na po kai ego oti to lost einai mia monadiki seira.einai narkotiko einai porosi.isos einai ligo iperlvoliko alla einai teleia seira.fisika kai theoro kai ego ton deutero kiklo korifaio.o protos kalos alla eidika stin arxi psilovaretos.i tritos ti na po.kapia epeisodia poli kala kai alla teleios asxeta(eidikos to 3x10 les kai vlepame komodia).ipotheseis gia tin sinexeia kai na kano mallon tha vgoun ta akrivos antitheta.pantos aporo me ti tha exei sxesi o tetartos kiklos...fantazomai tha deiksei arketa apo tin zoi twn allwn ston kanoniko kosmo.ti egine ti eipan ta kanalia an tous psaxnoun ti kanoun oi gnostoi twn protagoniston ktl..

http://C

THE BEST......

Link to comment
Share on other sites

eftasa kai ego epitelous sto 12 epeisodio tou tritou kiklou.arxika na po kai ego oti to lost einai mia monadiki seira.einai narkotiko einai porosi.isos einai ligo iperlvoliko alla einai teleia seira.fisika kai theoro kai ego ton deutero kiklo korifaio.o protos kalos alla eidika stin arxi psilovaretos.i tritos ti na po.kapia epeisodia poli kala kai alla teleios asxeta(eidikos to 3x10 les kai vlepame komodia).ipotheseis gia tin sinexeia kai na kano mallon tha vgoun ta akrivos antitheta.pantos aporo me ti tha exei sxesi o tetartos kiklos...fantazomai tha deiksei arketa apo tin zoi twn allwn ston kanoniko kosmo.ti egine ti eipan ta kanalia an tous psaxnoun ti kanoun oi gnostoi twn protagoniston ktl..

Greeklish=περνάς απαρατήρητος ό,τι κι αν γράφεις. :rolleyes: :mad:

 

Το σημερινό επεισόδιο πρέπει να είναι πολύ ωραίο σύμφωνα με τα σπόιλερς της πάντα ενημερωμένης GreekCharmed. :D

Link to comment
Share on other sites

παντως δεν εχουμε δει οτιδηποτε απο τον εξω κοσμο...

τι γινεται,τους ψαχνουν,δεν τους ψαχνουν,ξερουν οτι επεσε κτλ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Το σημερινό επεισόδιο πρέπει να είναι πολύ ωραίο σύμφωνα με τα σπόιλερς της πάντα ενημερωμένης GreekCharmed. :D

 

Aι λιβ του σερβ μαι ντιαρ :D

 

Το επεισόδιο όχι ήταν πολύ ωραίο αλλά ενώ ήξερα τι θα συμβεί με άφησε έτσι

:X :blink: :worry:

 

Πάμε στο θέμα μας τώρα :)

Σε λιγάκι έρχεται το trailer για το 3x14 Expose και ενώ πολλοί λέτε θα είναι μάπα , ξανασκεφτήτε το..

spoilers ακολουθούν

 

Ethan implanted a control device in Claire when she was his captive. The others can trigger her to be sick. Juliet travels to the Losties camp to cure Claire.

 

Paulo & Nikki start searching for diamonds on the island and encounter spiders that paralyze you when they bite you - as in Voodoo Zombie "He is clinically dead let's bury him" type of paralyzation. Nikki learned about this from her teacher - who was the same guy blown up by the dynamite. They end up finding diamonds and Nikki somehow arranges one of the spiders to bite paulo. After Paulo gets bit she ****dentally gets bit as well. When they are found they are presumed dead and are buried alive. This is in the final cut. It is possible that Paulo getting shot was another take meant to throw off rumors? Maybe. But this is now 100% certain - The 2 new losties get killed because they are presumed dead and buried alive. Juliet's cancer ridden sister was supposedly cured by Henry Gale. For now, it seems like Jack is becoming one of the others.

 

 

EDIT: 3x14 Expose trailer

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω για το επεισοδιο...;;:X :X

μιλαμε για φοβερα πραγματα!!:ninja:

 

Ο Λοκ τα γαμ@ει ολα,πεφτει απο 8 οροφους και επιζει,ο Μπεν χρησιμοποιει τους παντες και τα παντα,λεει και την κορυφαια ατακα "John Locke you made my dream come true.."!!!

Και το the best of the best,ο dad του John στο νησι!!!The Man From Tallahassee!

 

 

 

εχει παρει για τα καλα μπροστα το Lost!!!Δειτε το γρηγορα!!!:!: :X

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

πω πω και αλλο κορυφαιο επεισοδιο, τρια το ενα μετα το αλλο. Αυτο μακραν το καλυτερο τον αλλων δυο (αν γινεται αυτο)

 

 

Α και επειδη ειδα για προτιμησεις σε περιοδο του Lost, εγω προτιμαω τη δευτερη απο τη πρωτη. Και η τριτη αναδεικνυεται σε ισαξια της δευτερης, παροτι ξεκινησε χ-α-λ-ι-α.

 

EDIT: Ειδα το trailer της greekcharmed. Απο οτι διαβασα στο darkufo

αυτος που πεθαινει λενε οτι ειναι ο Paulo (χαρα που θα κανουν πολλοι). Αλλα η sun γιατι χτυπαει τον sawyer???

 

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Ειδα το trailer της greekcharmed. Απο οτι διαβασα στο darkufo

αυτος που πεθαινει λενε οτι ειναι ο Paulo (χαρα που θα κανουν πολλοι). Αλλα η sun γιατι χτυπαει τον sawyer???

 

Προσοχή spoiler για το επόμενο:

ίσως

γιατί μαθαίνει πως δεν πήγε να την απηγάγει other αλλά ο Charlie σε συνεννόηση με τον Sawyer (στο περσυνό κύκλο 2x13 "The long Con").

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

αα ναι λογικη εξηγηση.

οχι οτι θα περιμενα (κανενα μυστηριο :p ) αλλα λογικο

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει αν ο τύπος

που ανοίγει την πόρτα στο Λοκ να του δείξει τον πατέρα του είναι ο τύπος της Mittelos Biosience?

Ααα και θα συμφωνήσω ότι έχει πάρει μπρος το Lost αλλά θέλουμε παραπάνω επεισόδια κάθε βδομάδα...Δε φτάνει τόσο....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...