Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα βγαινει ενα επεισοδιο ε?

 

και μετα δηλαδη μενουν αλλα 2,5 στην ουσια...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με κούρασε αυτή η 6η σίζον, προσωπικά δε μου άρεσε η ιστορία με τον Τζέκομπ και το Μαύρο, καλά ήταν ως εκεί.

Αν ο Μπεν δεν αλλάξει και δεν αποδειχτεί ότι όλα τα είχε στημένα όπως παλιά και συνεχίσει έτσι θα ξενερώσω (κι άλλο).

Link to comment
Share on other sites

Σημερα βγαινει ενα επεισοδιο ε?

 

και μετα δηλαδη μενουν αλλα 2,5 στην ουσια...

 

Αλλιως τα εδειχνε η wikipedia, τωρα πρεπει να αλλαξε. Οντως τωρα λεει οτι θα παιχτει ενα σημερα κ ενα διπλο στις 23 Μαιου. Χαμος απο σημερα..

Link to comment
Share on other sites

Έκατσα και το είδα live μιας και ήμουν ξύπνια εκείνη την ώρα ... αλλά λίγο η πλοκή λίγο η κακή ποιότητα εικόνας και ήχου, λίγο η ώρα .. δεν μου κράτησαν και το ενδιαφέρον στα ύψη ... ωστόσο και από αυτό το επεισόδιο δεν έλειπαν οι αποκαλύψεις!

 

Δεν κατάλαβα πως ο Jacob εμφανίστηκε φάτσα κάρτα σε όλους από τη στιγμή που μόνο ο Χέρλι τον έβλεπε (όπως κι άλλους νεκρούς) ... ενδιαφέρον το σημείο της "αποκάλυψης" στο Jack .... πολλές αναφορές ότι φτάνουμε στο τέλος .. και από flocke και από Jacob .. Ωραίος κι ο Desmond .. προσπαθεί να έρθει σε επαφή με όποιο τρόπο μπορεί με τους υποψήφιους. Επιτέλους μετά από πολλά επεισόδια είδαμε τον Μπεν ξανά .. (όλως περιέργως είχαμε καιρό να τον δούμε και αναρωτιόμουν που να βρίσκεται άραγε)

 

αυτά τα λίγα προς το παρόν ... θα το ξαναδώ όμως το επεισοδιάκι ... γιατί στάνταρ θα'χω κι άλλα να σχολιάσω και θα επανέλθω .. !

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Kαι τώρα το τέλος...

 

Πήραμε μερικές ακόμα απαντήσεις

(νομίζω ότι ο Τζέικομπ μπορούσε να εμφανίζεται σε όλους μαζί, όση ώρα έκαιγαν οι στάχτες του)

και στο alt-universe φαίνεται ότι όλα (και όλοι) είναι στη θέση τους για το φινάλε.

 

Can't wait ως τη Δευτέρα...

Link to comment
Share on other sites

(νομίζω ότι ο Τζέικομπ μπορούσε να εμφανίζεται σε όλους μαζί, όση ώρα έκαιγαν οι στάχτες του)

Το πραγματικό ερώτημα είναι...

πώς έκαιγαν οι στάχτες του;

:lol:

 

Πάντως, καλό επεισοδιάκι. Μου άρεσε μπορώ να πω, (σίγουρα πολύ περισσότερο από το προηγούμενο), και παρά τα προβλήματά του (στα οποία δεν θα αναφερθώ αναλυτικά, γιατί θα έχει περισσότερο νόημα όταν δούμε και το φινάλε σε 4-5 μερες), έκανε μεγάλα βήματα προς τα μπρος στην ιστορία και η ατμόσφαιρα πλέον μυρίζει ... φινάλε.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Θελω και εγω Χρυσό Αγγούρι:lol:

το είπα οτι το μικρο ήταν ο Τζεικομπ που αναστήθηκε!

Mαλλον πήρε την ενήλικη μορφή του οταν έκαψε τις στάχτες και μπορούν όλοι να τον δούν και ενηλικο οπως ο Χερλυ και θα μείνει ετσι μεχρι να σβήσουν και μέχρι να χρίσει τον Διάδοχο!Αξιος Αξιος, Τζακ!!:D

 

 

Πόλυ ωραίες στιγμες/ατάκες με τον Μπεν να πηγαίνει και γι'άλλο Εμμυ!

Ωραία το εδεσαν με το προηγούμενο επεισόδιο οτι ο Τζεϊκομπ απο φλούφλης εγινε σοφός με τους αιώνες και θέλει να διορθώσει το κακό που ποιος ξέρει πότε άρχησε με τους Προστατες του νησιού να μην τους ρωταει κανεις αν το θέλουν ή αν ειναι άξιοι.

 

 

 

Νομίζω οτι μόνο ο Ντέσμοντ μπορεί να μπεί μεσα στην σπηλιά γιατι το φως είναι ηλεκτρομαγνητισμος...

 

 

 

Δεν ξέρω αν χαίρομαι ή λυπάμαι για τον Τζακ....αχ δεν θα ξαναδεί την Κετούλα....

:O

 

Δεν θα ήθελα με τίποτα να τελειώσει με την απόφαση οτι οι ανθρωποι δεν ειναι αξιοι για τέτοια δυναμη και πρέπει να καταστρέψουν/βυθίσουν το νησι....:mad:το εχουμε ξαναδεί...

Link to comment
Share on other sites

Φανταστικο το προτελευταιο επεισοδιο :happy:

Μπηκε σε ενα δρομο. Μου φαινοταν αδυνατο να ολοκληρωθει σεναριακα, αλλα με αυτο το επεισοδιο, συμμαζευεται το πραγμα. Τζακ μονο εσυ...

 

Τα λεμε ολοι στη τελευταια επεισοδιαρα

Link to comment
Share on other sites

καλα το τελευταίο αναμένετε να σαρώσει στην τηλεθέαση

χαρακτηριστική η ατάκα του Dave Lizewski στο Kick-***:

Even with my metal plates and my ****ed up nerve endings, I gotta tell you, that hurt! But not half as much as the idea of leaving everything behind. Katie, my dad, Todd and Marty... and all the things I'd never do. Like learn to drive or see what me and Katie's kids would look like or find out what happened on "Lost".

:lol:

...
Link to comment
Share on other sites

πολυ μετριο επεισοδιο...

σαφως ανωτερο απο το προηγουμενο αλλα και παλι...δεν.....τραβαει η ομαδα...

3 χρονια πριν αν μου ελεγες οτι Lost θα κατέληγε ετσι(με μαυρους καπνους φώτα ξωτικά και μαγικα νερά:lol::lol:) θα ελεγα αποκλείεται.....

το φεραν απο δω το φεραν απο εκει το κανανε το θεμα φαντασία κομικ και μπαλώνουν τα αμπάλωτα....:lol:

να δουμε αν θα μας εξηγηθει και η καλυβα επιτελους στο τελευταιο επεισοδιο αν και για μενα δεν εχει πλεον το ιδιο ενδιαφέρον.....

φανταζομαι οτι η γυναικα του τζακ στο αλλο universe θα ειναι η τζουλιετ....:)

Link to comment
Share on other sites

βγήκανε ηδη οι πρωτες βρωμες για το φιναλε

 

Οτι ειναι σε ριαλιτυ ολοι τους λεει και νικαει... ο Λοκ

 

Χαχα...

 

Εγω ενα πραγμα τελικα απο ολες αυτες τις βλακειες τους δε καταλαβαινω.

Υποτιθεται οτι ενω αυτοι ηταν στο νησι ζωντανοι, στην Αμερικη τους εκλαιγαν ολοι γιατι ειχαν πεθανει. Και καλα ειπαν καποια στιγμη οτι ηταν σκηνοθετημενο και το αφησαν εκει ομως. Και παλι, βγαινει νοημα? Και σε ολα αυτα που ειναι η Ελοιζ?

 

Σκατα μας τα κανανε οι χαζοσεναριογραφοι

Edited by mplip^
:X
Link to comment
Share on other sites

o desmond εαν τους μαζεψει ολους μαζι, ή εαν τους κανει να θυμηθουν οτι καποτε ηταν στο νησι, τί θα γινει; (στο αλλο timeline)
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

o desmond εαν τους μαζεψει ολους μαζι, ή εαν τους κανει να θυμηθουν οτι καποτε ηταν στο νησι, τί θα γινει; (στο αλλο timeline)

 

Δε ξέρω καν αν ο ίδιος γνωρίζει τι θα γίνει...Αλλά ΄σίγουρα είναι κάτι που θα δούμε στο φινάλε.

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι

πως θα "τραβήξουν" τις συνειδήσεις τους στο νέο "ασφαλές"-χωρίς-το-νησί timeline, οπότε και να πεθάνουν στο παλιο timeline (που ήδη το 80% έχει πεθάνει), θα είναι οι ίδιοι σε έκδοση 2.0 στο sideways, και θα γνωρίζονται κλπ κλπ.

 

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία (στις δεκαδες που υπαρχουν): ο ΜΙΒ γιατι θελει να σκοτωσει

την Πενυ;

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία (στις δεκαδες που υπαρχουν): ο ΜΙΒ γιατι θελει να σκοτωσει

την Πενυ;

 

Βασικά

χρησιμοποίησε την απειλη περισσότερο σαν "μοχλό" πίεσης στο Widmore. Κατά τα άλλα ο MIB γενικά σκοτώνει όποτε του φέξει.

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί ο Widmore ήθελε να μείνει ο καπνός στο νησί; Τι γνώριζε/φοβόταν ότι θα συμβεί αν φύγει;

 

EDIT: Επίσης, θα μάθουμε ποτέ τι στο διάολο "special" έχουν οι Walt και Aaron?

 

Μπαααααααααα....

Edited by hostolis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί ο Widmore ήθελε να μείνει ο καπνός στο νησί; Τι γνώριζε/φοβόταν ότι θα συμβεί αν φύγει;

 

EDIT: Επίσης, θα μάθουμε ποτέ τι στο διάολο "special" έχουν οι Walt και Aaron?

 

Μπαααααααααα....

 

Γιατί θα μάθουμε ποιος στο καλό έστελνε το φαΐ στο νησί?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Αν πέθανε και ο Richard τόσο απότομα...τι να πω...μάλλον οι δημιουργοί δεν ξέρουν να σκοτώνουν τους σημαντικούς χαρακτήρες ώστε να δημιουργήσουν ατμόσφαιρα.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ειδε κανεις σας οτι ο ριτσαρντ πεθανε? δεν εδειξε κατι τετοιο ;)

 

Είναι στην ίδια κατάσταση με το Λαπιντους: είδαμε να παθαίνουν κάτι που είναι πολύ πιθανό να τους σκότωσε αλλά δεν τους είδαμε πεθαμένους, λογικά θα μάθουμε κι άλλα για την τύχη τους...

 

Άντε, ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ COUNTDOWN!!!:w00t::w00t: (αύριο βράδυ είναι έτσι?)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...