Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά μια σκέψη: Ο πατέρας του jack ήταν νεκρός σε μια κάσα και καθώς τον μετέφεραν στην πατρίδα του το αεροπλάνο ΕΠΕΣΕ σε ένα νησί. Ο locke είναι νεκρός σε μια κάσα και ο ben θέλει κάπου να τον μεταφέρει. Πρέπει στο αεροπλάνο να είναι όλοι. Θα πέσει ίσως το αεροπλάνο? Μήπως ο πατέρας του jack ήταν ο προηγούμενος ¨εκλεκτός¨ (κατι σαν neo στο matrix) γιαυτό έχει και τις τόσο special δυνάμεις (παρουσιάζεται όπου θέλει στο νησί αλλά και εκτός αυτού)? Απλά μια σκέψη που μου έχει κολλήσει από εχθές το βράδυ…btw το μπουφάν του ben έγραφε το όνομα του κινέζου από τα orientation films? Έγινε μήπως κάτι ανάλογο με τον πατέρα του τζακ και τον κινέζο? Δηλαδή Μπεν-->κινέζος, locke--> κριστιαν σεπαρντ?
"I'm also not very analytical. You know I don't spend a lot of time thinking about myself, about why I do things." George W. Bush, aboard Air Force One, June 4, 2003
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι το μπουφαν του αυτο εγραφε.

Συγκεκριμενα,αν θες να δεις τη ΑΜΕΣΗ συνεχεια της σκηνης που ο Μπεν γυριζει τον τροχο,γυρνα στο 4χ09 οταν ο Μπεν ξυπνα στην ερημο ;)

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το θυμάμαι.. τουλάχιστον κατάλαβα πως βρέθηκαν πολικές αρκούδες στο νησί… και όπως είπε και ενας φίλος πιο πάνω πως βρέθηκε και το black rock στο νησί. Όλο και πιο πολύ πιστεύω πως η όλη διαδικασία (μετακίνηση νησιού) έχει ξαναγίνει στο παρελθόν..
"I'm also not very analytical. You know I don't spend a lot of time thinking about myself, about why I do things." George W. Bush, aboard Air Force One, June 4, 2003
Link to comment
Share on other sites

Μα σιγουρα εχει γινει.Αυτο φαινεται και απο το black rock κατα την αποψη μου αλλα και απο το προηγουμενο επεισοδιο που ο Μπεν αφησε να εννοηθει οτι εχει ξαναγινει...

 

Οσο για τις πολικες....γιατι?

Πιο λογικο ειναι να τις μετεφεραν κανονικα εκει για τα πειραματα.

Η μηπως εννοεις πως βρεθηκε πολικη στην τυνησια?Εδω ναι,συμφωνω...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Για να αποφύγουν τα leaks της προηγούμενης season, οι σεναριογράφοι αυτή τη φορά γύρισαν... τρία φινάλε ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=DWWMYFAycmQ

 

Προφανώς αυτό που παίχτηκε είναι και το 'σωστό' (δεν υπήρχε πιθανότητα να είναι κάποιος άλλος

στο φέρετρο

), απλώς μπήκαν ώστε να μειωθεί η πιθανότητα να μαθευτεί το πραγματικό φινάλε.

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα ξενερωσα με τις σκηνες οπου περιμενα παρα πολυ καλυτερα εφε (τουλαχιστον για το επιπεδο του Lost και του παραγωγου του). Δυστυχως μου εδωσαν την εντυπωση του προχειροφτιαγμενου και του "αντε να κλεινουμε αυτη τη season σβελτα" δημιουργωντας ασυναρτητα ερωτηματα στους τελευταιους των "φανατικων" του Lost.

 

Χωρις να το θελω, η σειρα εχει αρχισει και μου βγαζει μια αρνηση.

 

Το διπλο επεισοδιο ειχε παντως και ομορφες στιγμες/σκηνες με αξιολογα ερωτηματα αλλα δυστυχως με ελαχιστες απαντησεις.

 

Φοβερη η σκηνη με Locke/Jack στην αρχη και ο διαλλογος τους. Ομορφες ερμηνειες.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

εγω να ρωτησω κατι -γιατι το αικιου μου ειναι σε πολυ χαμηλα επιπεδα τελευταια- :p : γιατι ολοι λετε οτι καταλαβατε πως βρεθηκε το black rock στη μεση του νησιου? οτι και καλά εκεί που μετακινήθηκε το νησί ήταν ήδη το μπλακ ροκ οπότε το νησί "έπεσε πάνω του"??:wacko: ή οτι εκει που κουνιόταν το νησι "τραβηξε" μαζι του κ το πλοιο? ή κατι άλλο που δεν καταλαβα?:confused:
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι χρειαζεται τιποτα εξηγηση απο το τελευταιο τελειο διπλο season finale του LOST.παντως ειναι η πρωτη φορα που μετα απο season finale του lost δεν εχω αγωνια για το τι θα συμβει παρακατω.γιατι να σας πω την αληθεια η διασωση των "6" ελυσε πολλες απορριες.ενταξει δεν ειπα οτι θα σταματησω να το παρακολουθω,απλα δεν μπορω να καταλαβω τι αλλο ενδιαφερον υπαρχει.να σας πω την αληθεια δεν με ενδιαφερουν και τοσο οι ζωες των "6" εκτος νησιου.μακαρι να μην τη χαντακωσουν τη σειρα,γιατι ως γνωστον οταν κατι το τραβας και το τραβας,καποια στιγμη θα ξεχειλωσει...

αντε να μας δειξουν τι θα συμβει στο νησι,τωρα που ο λοκ εγινε μπεν και ποια ειναι αυτα τα φοβερα γεγονοτα που συνεβησαν στο νησι εξαιτιας του τζακ.αλλα και παλι...οι χαρακτηρες που μας ενδιαφερουν ειναι εκτος νησιου.

ουτε η ξυνη ουτε ο σογιερ εχουν καποιο ενδιαφερον σαν χαρακτηρες.

αλλα τελος παντων...μακαρι να συνεχισουμε να βλεπουμε lost με το ιδιο ενδιαφερον που το βλεπαμε 4 σεζον.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όντως τα εφφέ τους είναι για κλάματα...ιδιαίτερα η έκρηξη του πλοίου και η πτώση του ελικοπτέρου στην θάλασσα. Περίμενα πιο επαγγελματική δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

οι χαρακτηρες που μας ενδιαφερουν ειναι εκτος νησιου.

ουτε η ξυνη ουτε ο σογιερ εχουν καποιο ενδιαφερον σαν χαρακτηρες.

 

:lol::lol: εγώ αυτήνα έχω αρχίσει να τη συμπαθώ ρε παιδια (Τζουλιετ), αυτή τη σεζόν ήταν αρκετά πιο γλυκια και ανθρώπινη απο οτι την προηγούμενη...

Μη ξεχνας οτι θα χουμε να μαθουμε και για τους Φαραντεϊ-Μαιλς-Αγγλίδα. Η οποία Αγγλίδα, εκεί να δεις αντιπαθεια! δεν έχει υπερβολικά παγωμένο βλέμα αυτη η κοπέλα?? ειναι λίγο σα να κοιτάει χωρίς να βλέπει...spooky :ninja:

 

όσο για το Σωγερ, ήταν ο μεγάλος αδικημένος της σεζόν : απο κει που ο χαρακτήρας του ήταν εντελώς κεντρικός με όλο το μυστήριο και την απρόβλεπτη συμπεριφορά του στις προηγούμενες σεζόν, φέτος ήταν τελείως στην απέξω και κατάντησε να κάνει χαζοαστειάκια με το Χερλι (βασικά νομίζω ότι συμπλήρωνε το κενό του κάπως πιο αναλαφρου / λιγο κωμικου χαρακτήρα που άφησε ο Τσαρλυ). Στην επόμενη σεζόν, σίγουρα του χρωστάνε μεγάλο καμ μπακ - γιατί δεν έχεις δικιο prisonbreak που λες οτι δεν εχει ενδιαφέρον ως χαρακτήρας: τις 2 πρωτες σεζόν αυτος κ η Κειτ κ ο Λοκ ήταν -μακραν- οι πιο ενδιάφέροντες χαρακτήρες (που προσπαθούσαμε να καταλάβουμε αν είναι τόσο κακός όσο φαίνεται...βέβαια τώρα που έχουμε καταλάβει ότι είναι..."ψυχούλα" ίσως να μη μενουν και πολλα, αλλα σίγουρα μπορεί να έχει πολλες ανατροπές ο ρόλος...ειδικά τώρα που χει μεινει μόνος απέναντι στο μουρλοΛοκ)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν μπορώ να καταλάβω πώς πέρασαν έτσι οι σεναριογράφοι ένα θέμα που κατά τη γνώμη μου είχε πολύ ψωμί σε αυτή τη σειρά.

Και αυτό είναι η δυνατότητα τηλεμεταφοράς που πραγματοποιεί η κρύπτη.

Όλο και όλο που μας έδειξαν για τις δυνατότητες είναι το πείραμα μέσω του video που έβλεπε ο ΛΟΚ.Είναι δυνατόν να μην αφήσουν λίγο να αναπτυχθεί το όλο θέμα?Πιστεύω ότι θα μπορούσαν να δώσουν και άλλα πράγματα και σε σχέση με ό,τι γίνεται στο νησί.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

όσο για το Σωγερ, ήταν ο μεγάλος αδικημένος της σεζόν

 

ναι και εγω ετσι πιστευω.οτι ο σογιερ εχει αδικηθει απο τους σεναριογραφους.εχουμε να δουμε δικο του επεισοδιο απο τις αρχες του 3ου κυκλου.ελεος...

παντως οντως αθλια τα εφε.ουτε στο charmed τετοια αθλιοτητα.εμενα μου αρεσε εκει που ο μπεν μετακινησε το νησι.λες και εβλεπα ξερω και εγω το narnia μου φανηκε με τα χιονια και την ολη κατασταση..:lol::lol:

αλλα και παλι οι απορριες μας πολλες.πολλες ομως.ελπιζω μονο να μην αφησουν τιποτα ανεξηγητο.

και εκεινο παλι με τη σαρλοτ???που της πεταξε ο μαιλς τη σποντα οτι ξαναγυρισε στο νησι.τι σχεση ειχε η σαρλοτ με το νησι???

κατι ακουσα για νεα σειρα του JJ Abrams.ξερει κανεις σας τιποτα???:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν καταλαβα γιατι εβαλε ο Μπεν ολα τα σιδερικα μεσα στο μηχανημα. Για να το καταστρεψει ωστε να δημιουργηθει τρυπα να παει προς τα χιονια που τον εδειξε και να μετακοινησει το νησι;
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως γι'αυτό το έκανε...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολύτως με τα σχόλια για τα εφφέ. Η έκρηξη τελείως ψεύτικη, σαν να την είχαν "ζωγραφίσει" ήταν.

 

Ένα άλλο σχόλιο που θέλω να κάνω είναι το εξής: Από που συμπεράναμε ότι το δεύτερο άτομο που κατηγορεί η Σαν για το θάνατο (?) του Τζιν είναι ο Τζακ; Διότι βλέποντας ξανά το επεισόδιο δεν συμπέρανα κάτι τέτοιο. Και άλλωστε γιατί να συνεργαστεί με το Γουίντμορ για να τιμωρήσει τον Τζακ; Θα μπορούσε να το κάνει και μόνη της και πολύ πιο αποτελεσματικά. Φαντάζομαι θυμάστε τι έγινε με τον εραστή της.

Κατά την ταπεινή μου άποψη ο Τζιν είναι ζωντανός, είναι στο νησί και γι' αυτό τον ψάχνει η Σαν. Και δεδομένου ότι λογικά την πλησίασε και ο

Μπένθαμ-Λοκ

για να επιστρέψει στο νησί μαζί με τους άλλους, μάλλον προσπαθεί να βρει το νησί και παράλληλα να τιμωρήσει αυτόν που είναι υπεύθυνος για τη διατάραξη της οικογενειακής της γαλήνης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατι το γεγονος οτι κανενας δεν πηγε προσ το ελικοπτερο για να τσακωθει ωστε να μπει μεσα???:wacko: Ασε που αποτι ειδα αν πεφτανε στη θαλασσα μπορει και να μην πεθενε ο Τζιν:wacko::wacko::wacko:

 

Ε τι να κανανε ρε παιδια να παιζανε μπουνιδια 40 ατομα για το ποιος θα μπει στο ελικοπτερο?

Με το που ακουσαν τον Ντες να λεει βομβα,αρχισαν να φορανε τα σωσιβια για να πηδηξουν.Η πρωτη αντιδραση αυτη θα ειναι...

Ασε που παιζει ο Τζιν να πηδηξε στη θαλασσα και να μην το εδειξαν,οποτε ισως να μη πεθανε...

 

Δεν ξέρω ποια βλέπετε για λογική αντίδραση αλλά εγώ αν ήμουν εκεί θα μοίραζα μπουκέτα δεξιά και αριστερά για να ανέβω στο ελικόπτερο... Με την καμία δεν θα βούταγα ένα σωσίβιο για να βρεθώ στη μέση του ωκεανού. Αν είναι δυνατόν. Οι 2 έξυπνοι πρωταγωνιστές να τρέχουν προς το ελικόπτερο και οι κομπάρσοι προς την αντίθετη μεριά για να προλάβουν τις σαμπρέλες..:lol:

Επίσης σεναριακή τρύπα ο πομπός που είχε στο μπράτσο του ο ψηλός. Το νησί απείχε αρκετά μίλια από το πλοιό, 500 μαγνητικά ηλετρικά (και δεν ξέρω εγώ τι άλλα πεδία) τριγύρω, ο σταθμός της ορχιδέας στα έγκατα της γης και έπιανε σήμα η βόμβα.... Ήμαρτον.....

Μη πω που δεν βλέπανε κοτζάμ πλοίο όταν γυρνούσαν με το ελικόπτερο και ξαφνικά το βλέπουν στα 200 μέτρα πίσω τους, προς το νησί....:lol:

Ο Σώγιερ έχει κολυμπήσει μερικά χιλιόμετρα και βγαίνει έξω σχετικά άνετος και κάνει και αστειάκια με την Ιουλιέτα. Υπό κανονικές συνθήκες θα θελε κανα μισάωρο για να ξαναβρεί την ανάσα του.;)

 

Αυτά μέσες άκρες..

 

Πάντως όπως έδειξαν την έκρηξη δεν παίζει να επέζησε κανένας από αυτούς που πήδηξαν. Εκτός αν βγάλουν κανένα λαγό από τον **** τους οι σεναριογράφοι πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο Bayern.

 

Από όλο το επεισόδιο που είχε ουκ ολίγες...Lostιες, το γεγονός πως όλοι περίμεναν τόσο καιρό για να σωθούν και όταν έμαθαν ότι έπρεπε να φύγουν τελικά από το πλοίο που και καλά θα τους έσωζε, τρέξανε όλοι στις φουσκωτές βαρκούλες και μόνοι οι πρωταγωνιστές (για τους οποιούς μας ενδιαφέρει) μπήκαν στο ελικόπτερο, ήταν από τα πιο κουφά.

 

Και μιλάμε τώρα για ένα επεισόδιο γεμάτο κουφά: νησιά-Ατλαντίδες, παγετώνες (οι οποίοι και προφανώς σχετίζοναι με τις λευκές αρκούδες της 1ης σεζόν), νησιά με δική τους θέληση, πομπούς που πιάνουν σε απόσταση χιλιομέτρων + κάτω από τη γη + σε περιοχές που όλα τα υπόλοιπα μηχανήματα τρελαίνονται, ναυαγούς που σώζονται και θέλουν να γυρίσουν πίσω κτλ.

 

Παρόλα αυτά μου άρεσε :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Επίσης σεναριακή τρύπα ο πομπός που είχε στο μπράτσο του ο ψηλός. Το νησί απείχε αρκετά μίλια από το πλοιό, 500 μαγνητικά ηλετρικά (και δεν ξέρω εγώ τι άλλα πεδία) τριγύρω, ο σταθμός της ορχιδέας στα έγκατα της γης και έπιανε σήμα η βόμβα.... Ήμαρτον.....

Μη πω που δεν βλέπανε κοτζάμ πλοίο όταν γυρνούσαν με το ελικόπτερο και ξαφνικά το βλέπουν στα 200 μέτρα πίσω τους, προς το νησί....:lol:

Ο Σώγιερ έχει κολυμπήσει μερικά χιλιόμετρα και βγαίνει έξω σχετικά άνετος και κάνει και αστειάκια με την Ιουλιέτα. Υπό κανονικές συνθήκες θα θελε κανα μισάωρο για να ξαναβρεί την ανάσα του.;)

 

+1

επισης κ απο την πτωση του ελικοπτερου δεν ανοιξε ουτε μυτη. Ολοι βγηκαν κυριοι/κυριες(ο Ντεσμοντ μονο ζοριστηκε). Ειδικα για το μωρο αποδειχθηκε οτι τα χερια της Κειτ ειναι πιο ασφαλη κ απο ζωνη/καθισματακι για μωρα :p

 

κ κατι ακομα ο πιλοτος αφου εβλεπε οτι τα καυσιμα τελειωνουν, δεν μπορουσε να πεταγε πιο χαμηλα ωστε να δικαιολογηθει η "αναιμακτη" πτωση(?)

Link to comment
Share on other sites

Να δεις που το μωρό "δεν το άφησε το νησί να πεθάνει"...:lol:

Έλεος δηλαδή ρε παιδιά μερικές φορές σκέφτομαι "τι μ...ες κάθομαι και βλέπω"!

Παραμένει όμως η καλύτερη σειρά που έχω δει!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποια βλέπετε για λογική αντίδραση αλλά εγώ αν ήμουν εκεί θα μοίραζα μπουκέτα δεξιά και αριστερά για να ανέβω στο ελικόπτερο... Με την καμία δεν θα βούταγα ένα σωσίβιο για να βρεθώ στη μέση του ωκεανού. Αν είναι δυνατόν. Οι 2 έξυπνοι πρωταγωνιστές να τρέχουν προς το ελικόπτερο και οι κομπάρσοι προς την αντίθετη μεριά για να προλάβουν τις σαμπρέλες..:lol:

Ας πούμε ποιητική αδεία ;)

 

Επίσης σεναριακή τρύπα ο πομπός που είχε στο μπράτσο του ο ψηλός. Το νησί απείχε αρκετά μίλια από το πλοιό, 500 μαγνητικά ηλετρικά (και δεν ξέρω εγώ τι άλλα πεδία) τριγύρω, ο σταθμός της ορχιδέας στα έγκατα της γης και έπιανε σήμα η βόμβα.... Ήμαρτον.....

Από όσο ξέρω αυτό είναι εφικτό, η αναμετάδοση δηλαδή ενός σήματος κατάλληλης συχνότητας ακόμα και μέσα από πολλά φυσικά εμπόδια - και δεδομένης της λειτουργίας της 'σκανδάλης του νεκρού', θα χρησιμοποιεί κατάλληλη συχνότητα για να το πετυχαίνει αυτό πάση θυσία.

 

Μη πω που δεν βλέπανε κοτζάμ πλοίο όταν γυρνούσαν με το ελικόπτερο και ξαφνικά το βλέπουν στα 200 μέτρα πίσω τους, προς το νησί....:lol:

Ο Ντάνιελ λέει στην Τζούλιετ ότι το πλοίο δεδομένης της επισκευής των μηχανών του θα πλησιάσει όσο μπορεί στο νησί. Υπάρχει στο επεισόδιο, δείτε το.

 

Ο Σώγιερ έχει κολυμπήσει μερικά χιλιόμετρα και βγαίνει έξω σχετικά άνετος και κάνει και αστειάκια με την Ιουλιέτα. Υπό κανονικές συνθήκες θα θελε κανα μισάωρο για να ξαναβρεί την ανάσα του.;)

Μα, είναι ο Σώγιερ! :) Θα λαχανιάσει αυτός ο γυμνασμένος άνδρας με το κορμί το απολλώνειο; :D

 

Πάντως όπως έδειξαν την έκρηξη δεν παίζει να επέζησε κανένας από αυτούς που πήδηξαν. Εκτός αν βγάλουν κανένα λαγό από τον **** τους οι σεναριογράφοι πάλι...

Στη σκηνή που δείχνει λίγο πριν την έκρηξη δεν υπάρχει κανένας on board. Άρα, θεωρούμε ότι όλοι όσοι ήταν στο κατάστρωμα πήδηξαν στη θάλασσα πριν την έκρηξη.

 

Και επειδή έχει γίνει πολύς λόγος για τα εφφέ:

Θεωρώ ότι όταν τα γυρίσματα του επεισοδίου έχουν τελειώσει 9/5 και το (διπλό) επεισόδιο θα παίξει 29/5, το post production θα είναι αναγκαστικά πολύ μικρό. Και εν πάση περιπτώσει, εγώ προσωπικά δεν το βλέπω για τα εφφέ το Lost :) Το βλέπω γιατί λέει μια ιστορία με αρχή, μέση (μέση, μέση, κι άλλη μέση ;)) και τέλος, με σεβασμό στις λεπτομέρειες που το ίδιο καλλιέργησε (έστω και αν κλέβει ασύστολα από το Βουδισμό) και γιατί στο κάτω κάτω έχει αγωνία :)

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Στο βίντεο που δίνει ο Ben στον Lok για να δεί,σχετικά με τις λεπτομεριες του πειράματος, αναφέρεται στο Φαινόμενο Casimir. έψαξα στο wikipedia αλλα δεν κατάφερα να καταλάβω κάτι για το τι μπορεί να έχει απογίνει το νησί.

βρήκα όμως μια αναφορα...

 

"Popular culture

 

In relation to science fiction, although the nature of the effect has not been revealed yet, during an orientation video of the TV series Lost, a Dharma Initiative doctor states that the island exhibits a "Casimir effect."[23] This may explain why the Island exhibits strange temporal qualities like time displacement from the rest of the world. In the final episode of its fourth season, the effect was elaborated on by the mention of a "pocket of negatively charged exotic matter" and an apparent occurence of time travel."

 

Δυστυχώς το video κοπηκε στο σημείο όπου θα μας έλεγε το αποτέλεσμα του πειράματος με το κουνέλι.

"Στη πρώτη μας επίδειξη, θα προσπαθήσουμε να μεταφέρουμε το αντικείμενο 100ms μπροστά στον τετραδιάστατο χώρο. αρχικά το ζώο θα φαίνετε να εξαφανίζεται... αλλα στην πραγματικότητα... "

 

Αν υπήρχε συνέχεια θα ξέραμε και τι έχει συμβεί στο νησί, αλλα αυτό μάλλον θα το μάθουμε το φεβρουάριο :(

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω για την "καταντια" το Σωγιερ σε αυτη τη σαιζον,αλλα μη ξεχνατε πως σε περιπτωση που ηταν αλλος χαρακτηρας θα ειχε ηδη...πεθανει.

Αυτο γιατι η δουλεια του τελειωσε.Η "εξιλεωση" που ψαχνουν ολοι στο νησι επηλθε γι'αυτον,περσυ,οταν επιτελους πηρε εκδικηση απο τον υπευθυνο για τον θανατο των γονιων του.

 

Απλα πιστευω πως στην επομενη σαιζον,σαν ενας απο αυτους που εμειναν πισω στο νησι,θα παιξει σημαντικοτερο ρολο...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

κατι ακουσα για νεα σειρα του JJ Abrams.ξερει κανεις σας τιποτα???:blink:

 

Fringe: Απο τον J.J. Abrams, μια νέα δραματική σειρά που εξερευνά την θολή γραμμή μεταξύ φαντασίας και πραγματικότητας. Όταν μια πτήση προσγειώνεται στο αεροδρόμιο της Βοστώνης και όλοι οι επιβάτες και το πλήρωμα βρίσκονται νεκροί κάτω από τρομακτικές συνθήκες η ειδικά πράκτορας του FBI Olivia Dunham (Anna Torv) πάει να ερευνήσει την υπόθεση. Μετά τον παρολίγο θάνατο του συνεργάτη της ειδικού πράκτορα John Scott (Mark Valley, "Boston Legal") κατά την διάρκεια της έρευνας, η απελπισμένη Olivia ψάχνει κάποιον να την βοηθήσει και έτσι οδηγείται στον Dr. Walter Bishop (John Noble, "Lord of the Rings"), έναν σύγχρονο Αινστάϊν. Με μία όμως παγίδα: Ο Bishop είναι έγκλειστος σε ίδρυμα εδώ και 20 χρόνια και ο μόνος τρόπος να τον πλησιάσει κανείς και να του μιλήσει είναι μέσω του αποξενωμένου γιού του Peter (Joshua Jackson, "Dawson's Creek"). Όταν οι έρευνες της Olivia την οδηγούν στην πανούργα σύμβουλο διευθύνσεως Nina Sharp (Blair Brown, "Altered States"), η ομάδα με άλλους FBI πράκτορες, τους Phillip Broyles (Lance Reddick, "The Wire"),Charlie Francis (Kirk Acevedo, "Oz") και Astrid Farnsworth (Jasika Nicole, "Law & Order: Criminal Intent") ανακαλύπτουν πως ότι συνέβη στην πτήση 627 είναι μόνο ένα μικρό κομμάτι μιας μεγάλης και σοκαριστικής αλήθειας. Από το GreekTvSubS.

 

Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Πως συνδέεται με το Lost?

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...