Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ ωραίο το επεισόδιο.. Μετά από τόσο καιρό χωρίς εξελίξεις, μας κέρδισε και πάλι το ενδιαφέρον.. Η μεγαλύτερη απορία μου είναι πώς θα καταφέρουν να καλύψουν όλα αυτα τα αναπάντητα ερωτήματα στο τέλος;

Ξέρουμε πότε θα είναι το επόμενο καινούργιο επεισόδιο; Ελπίζω όχι σε κανα μήνα πάλι..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρουμε πότε θα είναι το επόμενο καινούργιο επεισόδιο; Ελπίζω όχι σε κανα μήνα πάλι..

 

Καλημερα ,Χρονια Πολλα.

Απο οτι εχει ειπωθει ,εχει αλλα 4 επεισοδια στην σειρα

και τελος ο 4ος .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τυπικά τα επεισόδια που απομένουν είναι 5

Αλλά τα τελευταία δύο (4x13 και 4x14) θα παιχτούν την ίδια μέρα (29 Μαϊου) συνεχόμενα (και με απόσταση 2 εβδομάδων από το 4x12 που θα παιχτεί στις 15 Μαϊου και θα είναι το πρώτο μέρος του τριμερούς φινάλε).

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό επεισόδιο. Όχι τόσο συναρπαστικό όσο το "Constant", αλλά σε βάζει σε σκέψεις για το τι επιτέλους συμβαίνει με το νησί, τον χωροχρόνο, τον καπνό κλπ...

Πάλι βέβαια τελείωσε λίγο πριν

επισκεφθούν τον Jacob

και συνεπώς ίσως πάρουμε κάποια δείγματα απαντήσεων, αλλά περιμένω στα 4 τελευταία επεισόδια (4x11-4x14) να υπάρξουν αποκαλύψεις, δεδομένου ότι (μικρά spoilers για επόμενα)

το 4x11 είναι Locke-centric και σε εκείνο θα δούμε ξανά τον Jacob, ενώ είναι γνωστό ότι στο τριπλό φινάλε θα δούμε πώς ακριβώς φεύγουν οι Οceanic 6 από το νησι

.

Link to comment
Share on other sites

Παντως ο

τιτλος του τελευταιου επεισοδιου (There is no place like home)

λογικα μας δειχνει οτι

θα φυγουν απο το νησι!

 

 

Eκτος βεβαια αν δεν γινει το αυτονοητο (οπως μας εχουν συνηθισει δηλαδη!:p) και με αυτον τον

τιτλο

θα εννοουν τιποτα οτι

θα μπορουσαν να πανε σπιτι; χασανε μια ευκαιρια;

κατι τετοιο τελος παντων...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε θα είναι το επόμενο καινούργιο επεισόδιο; Ελπίζω όχι σε κανα μήνα πάλι..

 

καπου ειχα ακουσει ή διαβασει οτι θα βγει πρωτομαγια τo καινουργιο επισοδειο.

 

(μην σας παρω στο λαιμο μου ομως.δεν θυμαμαι καλα)

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι λογικο.Αφου την Πεμπτη που μας ερχεται ειναι πρωτομαγια...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Χρονιά πολλά σε όλους!

Ρε παιδιά συγνώμη: Προς το τέλος του επεισοδίου,

γιατί ο Μπεν λέει στον Γουίντμορ "Δε θα βρεις ποτέ το νησί";Δεν ξέρει ο Γουίντμορ τις συντεταγμένες του νησιού;;Έστειλε κι ένα πλοίο αν δεν κάνω λάθος...Ή μήπως μετακινήθηκε το νησί;;;

:lost::hypno::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Χρονιά πολλά σε όλους!

Ρε παιδιά συγνώμη: Προς το τέλος του επεισοδίου,

γιατί ο Μπεν λέει στον Γουίντμορ "Δε θα βρεις ποτέ το νησί";Δεν ξέρει ο Γουίντμορ τις συντεταγμένες του νησιού;;Έστειλε κι ένα πλοίο αν δεν κάνω λάθος...Ή μήπως μετακινήθηκε το νησί;;;

:lost::hypno::wacko:

 

Αφού είναι το νησί φάντασμα.

...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό επεισόδιο. Από τα καλύτερα της φετινής σεζόν, η οποία ομολογουμένως μου φαίνεται ανώτερη της περσινής, αν και ούτε η 3η ήταν άσχημη :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου άρεσε πολύ το επεισόδιο. Η φρίκη που έφαγε ο - υπερβολικά σίγουρος για τη στρατηγική του και ψύχραιμος μέχρι σημείου που νομίζεις ότι δεν έχει ψυχή- Μπεν μου άρεσε πολύ. Αν και λιιιιιιγο τον λυπηθηκα κιόλας.

 

Είναι σε πολύ ωραία φάση η σειρά γιατί ξέρουμε τους 6 αλλά για τους υπόλοιπους δεν ξέρουμε τίποτα οπότε υπάρχει διαρκής αγωνία για την τύχη τους. Είδατε το Χέρλι πώς

παίχτηκε τελευταία στιγμή με ποιους θα πάει...και μάλλον σ'αυτή του την επιλογή αναφερόταν στο ffwd του 1ου επεισοδίου όταν ελεγε "δεν έπρεπε να χα πάει με το Λοκ"

 

 

Πάντως η ομάδα που κατευθύνεται προς την παραλία

Σώγιερ, Κλαιρ, μωρό (ειναι και κεινος ο Μαιλς μαζί τους που κάτι μπορεί να παίξει)

μεγαλώνει την αγωνία μας για την τύχη των χαρακτήρων

οχι οτι πολυφοβάμαι για το Σώγιερ, αλλα η Κλαιρ? λέτε να την ξεκάνουν τελικα? δε θα μ αρέσει να γίνει έτσι

 

 

Ο Τζακ πάλι

τι έπαθε? Λέτε να έχει τον ιο που είχε το πλήρωμα της Ρουσω

(δεν ξέρω πως μου ρθε αυτό). Επίσης, καταλάβατε τί είπε στον Μπερναρ οταν τον πήρε παράμερα?

 

Ο Μπεν εκεί που βρέθηκε

στη μέση της ερήμου διακτινίστηκε απ το νησί?? :wacko:εγώ αυτό κατάλαβα...και ότι το ίδιο είχε συμβεί με τη νεκρή πολική αρκούδα που βρήκε η τυπισσα η ξανθια στην αρχή της σεζόν. Αλλά γιατί ρώτησε ημερομηνία? μάλλον για να δει αν εκτός απο το χώρο ταξίδεψε και στο χρόνο ε? αλλά η ημερομηνία φυσιολογική μου φάνηκε (αρχές 2005 δεν είναι "τωρα" στο λοστ?)

 

 

Πάντως όντως, καλύτερο από πέρσι είναι:D

 

Α! και η τραγική ειρωνία θα ναι που ο Σαγιντ, δουλευοντας για τον Μπεν, θα χει τελικό στόχο να

σκοτώσει την Πέννυ, που είναι η γυναίκα της ζωής του φίλου του, του Ντέσμοντ - για να ξαναβρεθεί με την οποία ο Ντέσμοντ περνάει από 40 κύματα - όπως κι ο Σαγιντ για να ξαναβρεθεί με τη δικιά του - την οποία σκότωσε ο Γουιντμορ (γιατί άραγε? - ή μήπως ήταν ο Μπεν που το κανε γιατί ήξερε οτι έτσι θα είχε το Σαγιντ του χεριού του?

Και μ' αυτό το τελευταίο που είπα κολλάει και το δίλλημα για το ποιός είναι ο "άσπρος" και ποιος ο "μαύρος" παίχτης στην ιστορία...ο Μπεν ή ο Γουιντμορ?

Link to comment
Share on other sites

 

Α! και η τραγική ειρωνία θα ναι που ο Σαγιντ, δουλευοντας για τον Μπεν, θα χει τελικό στόχο να

σκοτώσει την Πέννυ, που είναι η γυναίκα της ζωής του φίλου του, του Ντέσμοντ - για να ξαναβρεθεί με την οποία ο Ντέσμοντ περνάει από 40 κύματα - όπως κι ο Σαγιντ για να ξαναβρεθεί με τη δικιά του - την οποία σκότωσε ο Γουιντμορ (γιατί άραγε? - ή μήπως ήταν ο Μπεν που το κανε γιατί ήξερε οτι έτσι θα είχε το Σαγιντ του χεριού του?

Και μ' αυτό το τελευταίο που είπα κολλάει και το δίλλημα για το ποιός είναι ο "άσπρος" και ποιος ο "μαύρος" παίχτης στην ιστορία...ο Μπεν ή ο Γουιντμορ?

 

χμμ ναι, θα σφαχτούν τα φιλαράκια!

...
Link to comment
Share on other sites

Ισως το καλυτερο επεισοδιο της σαιζον..

 

Επειδη εχω φαει ενα κολλημα και δεν θυμαμαι - και επειδη διαβασα μια ομορφη παρατηρηση λιγο παραπανω -, θυμιστε μου την ιστορια με τον λευκο και τον μαυρο παικτη? που ειπωθηκε αυτο? Μπερδευτηκα σημερα με τον κυρ Μπεν και με τον αντιπαλο του (ηταν και η μοναδικη φορα που ειδα το Lost με μεγαλη παρεα - μεγα σφαλμα...).

 

:rolleyes:

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

Ο Μπεν εκεί που βρέθηκε

στη μέση της ερήμου διακτινίστηκε απ το νησί?? :wacko:εγώ αυτό κατάλαβα...και ότι το ίδιο είχε συμβεί με τη νεκρή πολική αρκούδα που βρήκε η τυπισσα η ξανθια στην αρχή της σεζόν. Αλλά γιατί ρώτησε ημερομηνία? μάλλον για να δει αν εκτός απο το χώρο ταξίδεψε και στο χρόνο ε? αλλά η ημερομηνία φυσιολογική μου φάνηκε (αρχές 2005 δεν είναι "τωρα" στο λοστ?)

 

 

Οκτώβριο του 20005 λεει αν θυμαμαι καλα.Γιατι ο Μπεν ομως φοραγε μπουφαν αφου στο νησι δεν εχει χειμωνα?

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε το 4x10 Proper.

 

Δεν είχε τόσο πολύ δράση, αλλά μου φάνηκε μια χαρά, κυρίως επειδή

μας δίνει από τώρα μια ιδέα για το πώς θα φύγουν οι Oceanic 6 από το νησί, πώς ο Jack άρχισε να τα χάνει κλπ... Η Kate εκτός νησιού κάνει κάτι για τον Sawyer, το οποίο μένει να μάθουμε.

 

Επίσης, ο FutureJack φαίνεται να γνωρίζει πως o Aaron είναι ανιψιός του, άρα δεδομένου ότι ο Christian άρχισε τις εμφανίσεις του και στην Claire, μάλλον θα έχουμε αποκαλύψεις για την οικογένεια Shepard στα επόμενα επεισόδια.

Kαι επειδή προβλέπεται τα επόμενα 4 επεισόδια (1 + 3πλό finale) να έχουν γενικότερα πολλές αποκαλύψεις, αυτό μάλλον έριξε λίγο τους ρυθμούς για να μας ξεκουράσει και να μας προετοιμάσει...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω φαει ενα κολλημα και δεν θυμαμαι - και επειδη διαβασα μια ομορφη παρατηρηση λιγο παραπανω -, θυμιστε μου την ιστορια με τον λευκο και τον μαυρο παικτη? που ειπωθηκε αυτο? Μπερδευτηκα σημερα με τον κυρ Μπεν και με τον αντιπαλο του (ηταν και η μοναδικη φορα που ειδα το Lost με μεγαλη παρεα - μεγα σφαλμα...).

 

:rolleyes:

 

Στο δεύτερο μέρος του Pilot επεισοδίου, ο Locke μιλάει στον Walt παίζοντας μια παρτίδα Ντάμα και του λέει ότι υπάρχουν σε κάθε παιχνίδι δύο παίκτες που αντιπροσωπεύουν 2 πλευρές: το άσπρο για το φως και το μαύρο για το σκοτάδι.

Από τότε το θέμα άσπρου-μαύρου εμφανίζεται συχνά στο Lost, περισσότερα θα βρεις εδώ: Black and white

Link to comment
Share on other sites

Στο δεύτερο μέρος του Pilot επεισοδίου, ο Locke μιλάει στον Walt παίζοντας μια παρτίδα Ντάμα και του λέει ότι υπάρχουν σε κάθε παιχνίδι δύο παίκτες που αντιπροσωπεύουν 2 πλευρές: το άσπρο για το φως και το μαύρο για το σκοτάδι.

Από τότε το θέμα άσπρου-μαύρου εμφανίζεται συχνά στο Lost, περισσότερα θα βρεις εδώ: Black and white

 

Σε ευχαριστω πολυ :)

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορησαν και οι υποτιτλοι :ninja:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

μηπως προκειται για τα λεφτα του σωγιερ στο παιδι του;;
Link to comment
Share on other sites

μηπως προκειται για τα λεφτα του σωγιερ στο παιδι του;;

 

και συγγνώμη δηλαδή, μιλάει στο τηλέφωνο

με το Σώγερ στο νησί και κανονίζουνε και τις δουλειές τους σα να χει πάει απλώς για διακοπές εκεί??

αποκλείεται παιδιά...κάτι άλλο θα παίζει

 

Αυτά που μ αρέσουν στο Λοστ (και με κάνουν να του συγχωρώ πολλες βλακείες) :

o Jack διαβάζει στο μκρό την "Αλίκη στην χώρα των θαυμάτων", σε όλο το σήριαλ έχει με διάφορες ευκαιρίες αναφορές σ' αυτό το φιλοσοφικό παραμύθι: white rabbit, through the looking glass κλπ

 

 

ωραίο επεισοδιάκι πάντως...

 

και παραπομπη στο 1x10 "raised by another" για να συνδέουμε μερικά πραγματα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Το Λοστ έχει πολλούς συμβολισμούς! Θα συζητάμε τη σειρά για πολυυύ καιρό μετά το τέλος της...

Για το σημερινό επεισόδιο..

Λίγο πριν συναντήσει ο Τζακ τον πατέρα του στο νοσοκομείο είχε ενεργοποιηθεί ο ανιχνευτής καπνού! Μήπως έχει σχέση με το "τέρας" του μαύρου καπνού στο νησί;

Όσο για το Σώγιερ και τη Κειτ μάλλον η Κέιτ τακτοποίησε το θέμα με τα λεφτά που άφησε ο Σώγιερ στο παιδί του..;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...