Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry


Spyweirdos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπό αυτήν την έννοια συμφωνώ, βέβαια όσο έχω καθήσει να πληκτρολογήσω με το 9700 μου είναι πιο δύσκολο από το 9000, λόγω διαστάσεων όπως ανέφερες κ εσύ.

 

Κατά τα άλλα ναι, μαζί σου!

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και εγω θα συμφωνησω για torch.η διαφορα του 9000 με του 9700 υπαρχει στις λεπτομερειες που ειναι σημαντικες βεβαια και κανουν τη διαφορα αλλα για τα 500 ευρω θα ελεγα το torch γιατι ετσι θα περασεις σε κατι τελειως διαφορετικο διατηρωντας παραλληλα ολα αυτα που σου αρεσουν στο 9000.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα μερικά reviews για το 9800 και είδα φωτογραφίες αλλά πραγματικά ΔΕΝ μου αρέσει.. Μακάρι να έβγαζε κάποια νεότερη συσκευή η RIM αλλά δεν το βλέπω μέχρι τέλος του μήνα!
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν φημες που αναφερουν κυκλοφορια καποιων συσκευων μεσα στον οκτωβριο και συγκεκριμενα για τον διαδοχο του 9700.δες εδω:

http://www.engadget.com/2010/08/20/blackberry-bold-r020-and-9670-oxford-flip-outed?icid=sphere_blogsmith_inpage_engadget

http://www.engadget.com/2010/07/29/blackberry-bold-9780-caught-on-video-running-os-6/

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν φημες που αναφερουν κυκλοφορια καποιων συσκευων μεσα στον οκτωβριο και συγκεκριμενα για τον διαδοχο του 9700.δες εδω:

http://www.engadget.com/2010/08/20/blackberry-bold-r020-and-9670-oxford-flip-outed?icid=sphere_blogsmith_inpage_engadget

http://www.engadget.com/2010/07/29/blackberry-bold-9780-caught-on-video-running-os-6/

 

Ναι τα έχω δει, αλλά αφενός και να βγουν δεν τα βλέπω να έρχονται Ελλάδα πριν το 2011, αφετέρου για το ένα βλέπω μια κόπια του 9700, ενώ flip δεν με ενδιαφέρει!

Link to comment
Share on other sites

εδω βλεπω το 9800 να ερχεται αρχες 2011 οποτε για τα αλλα..μαλλον εχεις δικιο!το 9700 δυσκολα θα βρεις διαδοχο να το αντικαταστησεις!!για storm?
Link to comment
Share on other sites

Το 9700 εχει πολλα κοινα σημεια με το 9000 κ δεδομενου οτι δεν με εξυπηρετη η καλυτερη καμερα σε τιποτα κ ουτε εχω παραπονο απο το 9000, δεν βλεπω το λογο να πρωχωρησω στην αποκτηση του.

Το 9800 μου αρεσει παρα πολυ αλλα δεν προβλεπεται να ερθει πριν τη νεα χρονια.

Αν δω τα σκουρα, σκεφτομαι να παρω "αναγκαστικα" το 9700 κ να κρατησω το 9000 για δευτερο η στην χειροτερη περιπτωση να το πουλησω.

Μια αλλη εναλακτικη ειναι απλα να κρατησω το 9000 για αλλο ενα χρονο οπου κ θα μπορω να παρω το 9800 η καποιο αλλο αναλογο ΒΒ κ τωρα να παρω για δευτερο ενα Nokia 8800 Arte.

Βεβαια καθε φορα που θα το βγαζω για να μιλησω θα φοβαμαι μη μου κοψουν κ το αυτί μαζι αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.τι θα λεγατε να ανεβαζαμε σε αυτο το topic τα themes και wallpapers που κατα καιρους εχουμε στις αγαπημενες μας συσκευες.ξεκιναω πρωτος με το theme που εχω τωρα.

 

καλησπερα,επειδη κατεβασα το συγκεκριμενο theme μια ερωτηση μονο μια και το εχεις ηδη.στο μερος που δειχνει ωρα και καιρο εσενα σου εδειχνε καιρο παντα γιατι εμενα μου δειχνει ωρα και ημερολογιο.γινεται customization απο καπου?

Link to comment
Share on other sites

μετακινησε το app του καιρου στη θεση που ειναι τωρα το ημερολογιο στο μενου σου
DEVICE:torch 9800OS:6.0.0.337 PIN 2286F30E
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ.. Δεν θα το λεγα! Παίρνεις τηλέφωνο με μικρότερες διαστάσεις, καλύτερη κάμερα, περισσότερη μνήμη και συμβατό με το OS6 που βγαίνει σε λίγο καιρό!

 

Ούτε το 8900 ούτε το 9000 θα παίρνουν OS6..

 

Νομίζω είναι μονόδρομος αν δεν σ'αρέσει το 9800 (όπως εμένα πχ)

 

Το 9700, με 256mb μνήμης δεν μπορεί να πάρει το ΟS 6, σωστά?

Oπότε τα υπάρχοντα 9700 που κυκλοφορούν δεν ανταποκρίνονται στο 6αρι .

Άκουσα οτι ετοιμάζει ένα αναβαθμισμένο 9700 με 512mb μνήμης.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Θα το πάρει το 6άρι, απλά στην ουσία δεν θα μένει σχεδόν καθόλου μνήμη ελεύθερη.
Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

To 9000. Εχει σημασια?

 

Φυσικα και εχει. Τρεχα παρε το 9700 και θα μας θυμηθεις:)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Eίχα ένα Bold 9000 για 8 μήνες.

Μια μέρα πήγα σε κατάστημα να δοκιμάσω το 9700.

Δε με βόλεψε, το πληκτρολόγιο μου φαίνονταν πιο μικρό, η οθόνη επίσης με τα μικρότερα εικονίδια,

το trackpad μου άφησε μια γλυκόξινη γεύση.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Το trackpad θεωρώ ότι είναι καλύτερο από το trackball του 9000 και αν το συνηθίσεις λίγο μετά δεν ξαναγυρίζεις πίσω.

 

Κατά τα άλλα συμφωνώ απόλυτα για το μέγεθος του πληκτρολογίου. Για μένα τα + του 9700 είναι το trackpad και η μπαταρία.

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Το trackpad θεωρώ ότι είναι καλύτερο από το trackball του 9000 και αν το συνηθίσεις λίγο μετά δεν ξαναγυρίζεις πίσω.

 

Κατά τα άλλα συμφωνώ απόλυτα για το μέγεθος του πληκτρολογίου. Για μένα τα + του 9700 είναι το trackpad και η μπαταρία.

 

Πρέπει να παίξω περισσότερο με το trackpad, γιατί όλοι αυτό λένε πως είναι καλύτερο του trackball.

Η μπαταρία στο 9700 με μέση χρήση, πόσο κρατάει περίπου?

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

3G: 2,5-3 μέρες

2G: 4-5 μέρες

 

Βέβαια εξαρτάται και τη χρήση που κάνεις, αλλά η αυτονομία είναι πολύ καλύτερη από του 9000

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Eγω ειχα το ιδιο διλλημα και κινηθηκα προς το storm2 γιατι ηθελα την μεγαλη οθονη που ειχε και το htc και δεν το μετανοιωσα.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ κάτοχος BB Bold και πιο συγκεκριμένα του 9700, για χρονικό διάστημα 6+ μήνες.

...και είμαι (επίσης) πολύ ευχαριστημένος από τη συσκευή και τις υπηρεσίες της ΒΒ (έχω Cosmote).

 

Αφού είσαι τόσο ευχαριστημένος (συνολικά) από την συσκευή σου και την έχεις διατηρήσει σε τόσο καλή κατάσταση, θα σου πρότεινα να την κρατήσεις και να μην ψάξεις αντικαταστάτη. Την επιδότηση που θα σου δώσουν να τους ζητήσεις να αφαιρείται από τους μηνιαίους σου λογαριαμούς, κατά την ανανέωση του συμβολαίου σου.

 

Όσον αφορά στο μέγεθος του πληκτρολογίου, το 9700 (και το επερχόμενο 9800) έχει μικρότερα πλήκτρα από το 9000, αλλά δεν πιστεύω ότι αυτό θα σου δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα... μέσα στις πρώτες ημέρες θα έχεις προσαρμοστεί. Εγώ πληκτρολογώ άνετα και χωρίς πολλά λάθη.

 

Αν δεν είσαι ο τύπος του χρήστη που τον ενδιαφέρει να έχει πάντα το τελευταίο μοντέλο ή να χρησιμοποιεί την τελευταία έκδοση του λειτουργικού συστήματος (εδώ να σημειώσω, ότι το OS 5.0 είναι εξαιρετικό και πιστεύω ότι θα πάρει καιρό να ξεπεραστεί η λειτουργικότητά του... και δεν λέω, μπορεί το νέο να είναι πιο ωραίο και με λίγο περισσότερες δυνατότητες, αλλά δεν ξέρω κατά πόσον αυτές οι δυνατότητες θα σου είναι πραγματικά αναγκαίες), θα σου προτείνω να μην ανησυχήσεις για την έλευση και την υποστήριξη του OS 6.0.

 

Άλλωστε, σε ένα χρόνο, θα ξαναέχεις την δυνατότητα για ανανέωση της συσκευής σου και τότε θα αποφασίσεις σύμφωνα με τα νέα δεδομένα!

 

Βέβαια, εδώ θα ήθελα να τονίσω ότι το 9800, φαίνεται να "ενώνει τους δύο κόσμους", το πληκτρολόγιο με την οθόνη αφής ... αν λοιπόν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο και βαρέθηκες το αμιγές πληκτρολόγιο, είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

μετακινησε το app του καιρου στη θεση που ειναι τωρα το ημερολογιο στο μενου σου

 

δεν εχω app καιρου,πρεπει να το κατεβασω απο καπου?

Link to comment
Share on other sites

ναι θα πρεπει να κατεβασεις καποιο app για τον καιρο.ψαξε στα site υπαρχουν καποια free
DEVICE:torch 9800OS:6.0.0.337 PIN 2286F30E
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Είμαι χρήστης Blackberry (μέχρι πριν μερικές ημέρες) και κάτοχος δύο συσκευών Blackberry, τις οποίες και θέλω να τις διαθέσω προς πώληση. Μία Blackberry Curve 8310 (την γκρι) και μιας Blackberry Curve 8900. Και οι δύο σε άριστη κατάσταση.

 

Εσείς που γνωρίζετε από Blackberries, πόσο πιστεύετε ότι μπορώ να τις πουλήσω αυτές τις συσκευές?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για το χρόνο σας...

 

 

Φιλικά,

Άγγελος Πίτσος

Anything can be achieved!

 

pla.NET.gr | web hosting, web design & domain names

Link to comment
Share on other sites

Το Oxford τελικά θα ονομαστεί Style, οπότε έχουμε μια νέα σειρά προϊόντων, μετά το Torch.

 

http://www-bgr-com.vimg.net/wp-content/uploads/gallery/blackberry-9670-oxford-overview/blackberryoxford-3.jpg

 

 

Από χαρακτηριστικά, όχι κάτι ιδιαίτερο συγκριτικά με τα υπόλοιπα. Clamshell QWERTY, WiFi, GPS, εσωτερική οθόνη 360x400, 5MP camera και 240x320 εξωτερική οθόνη.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

τι να σου κατσει καλα; μονο η λαστιχενια κεραια του λειπει για να μας θυμησει παλιες καλες εποχες των τελων του 90
DEVICE:torch 9800OS:6.0.0.337 PIN 2286F30E
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...