Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε τοτε, γιατι (θα) το διαφημιζουν Cat12 600/50 Mbps αν δεν μπορει να κανει; Λες να κοστιζει 500 περιπου και να μην εχει CA; :lol: τρελο γελιο θα πεσει

δεν εχει σχεση αυτο...ξερεις ποσες κινεζιες εχουν capable modem χωρις την δυνατοτητα CA?

βλέπε max2 x820, ολα τα xiaomi κτλ Tο ΟP3t πχ εκανε μονο 2CA στο ευρωπαικο variant, ενω το modem ηταν 3CA capable.

Αν δεν πληρωσεις premium παίρνεις την basic baseband χωρις δυνατοτητα CA ή μειωμένης δυνατότητας (όπως το op3t).

 

*το OP5 φοραει το 835soc με Cat.16 modem 1000mbps.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω εκανα την αλλαγη σε RR , με f2fs και εχω 160κ antutu in non performance mode. Σαν ταχυτητα δεν πιανεται σε σχεση με στοκ αυτην τη στιγμη.

 

Τη camera την φτιαξαν, δουλευουν ολα και χρησιμοποιω google camera,snap,kai open.(4κ,panorama,hdr etc)

 

Μπαταρια να ειμαι ειλικρινης να ειναι 30 με 40 λεπτα κατω απο τη stock και αυτω λογω idle. Που και στο eui εχω παρατηρησει οτι δεν ειναι ακριβης η σταθμη της μπαταριας. Με το που το ανοιξω το πρωι θα πεσει 2-3 % μεσα σε 5 λεπτα.

 

Γενικα ειμαι ικανοποιημενος αυτην τη στιγμη και οσο παει γινεται ακομα καλυτερα. Συνιστω ανεπιφυλακτα σε ολους την αλλαγη. Los για τα σκουπιδια για μενα.

 

Το μονο που θα με κανει να γυρισω πισω ειναι μια 26s χωρις κινεζικα και xposed για να αλλαξει το UI, γιατι μετα απο τοσους μηνες το βαρεθηκα πλεον.

Η RR που λες ποια είναι?

Πως κάνουμε εγκατάσταση με f2fs?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνώμη μου είναι να μην πιέζουμε καταστάσεις. Το καλύτερο πιστεύω είναι να περιμένουμε την stable 26s να μας την φτιάξει ο Crisbal και να μην αλλάζουμε κάθε λίγο και λιγάκι τα φώτα στο κινητό και στον Χρήστο. Εγώ πχ εδώ την ρομ των torra - Crisbal και το κινητό λειτουργεί τελεια. Σκεφτείτε να μας φτιάξει και την 26s o Cris...
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το πουλησω, σχεδον καινουργιο ειναι. Ποσο παει περιπου ;

 

Κάτω από 200 δε θα το έδινα εγώ. Άλλωστε στην ελληνική αγορά αγγίζει τα 350. Εγω θα σκεφτόμουν και την χαμηλότερη τιμή και το γεγονός ότι είναι δοκιμασμένο, απ το να πάρω το ρίσκο μιας αγοράς από Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως δεν μπορω να κατεβασω απο το pc μου εχω προβλημμα και δεν μπορω να δοκιμασω της rom !!!!

Χρηστο ειδα οτι η πρωτη rom που εχει ανεβασει ο Xployd ειναι 26s και λεει οτι ειναι stable!!! Δες τι μπορεις να κανεις!!!

Με συγχωρείς αλλά επαναλάμβανεις συνεχώς το ίδιο ενώ σου έχουν ήδη απαντήσει διάφοροι χρήστες. Έως σημερα 11/6/2017 και ημέρα Κυριακή ΔΕΝ έχει κάνει release ο κατασκευαστής 26s stable στο pro3.

Αναμένεται σε περίπου ~1μηνα από σήμερα.

 

Είμαι πεπεισμένος ότι αντιλαμβάνεσαι ότι το forum έχει το σκοπό της ορθής πληροφόρησης και ανταλλαγής απόψεων όλων των χρηστών της συσκευής, δεν είναι ένας τοπος για να γεμίζουμε μόνο με post εκείνων που ζητούν και απαιτούν συνεχώς νέες custom rom από τους devs. Πόσο μάλλον από εκείνους τους dev που οι ίδιοι δηλώνουν οτι δεν έχουν καν στη κατοχή τους τη συσκευή. Φέρνεις άθελά σου και τον άλλον σε δύσκολη θέση, αν και όποτε κάποιος θέλει φτιάχνει μια custom rom.

 

Νομίζω όλοι συμφωνούμε ότι η συσκευή ηταν+είναι vfm αλλά δεν ειχε (έως σήμερα τουλάχιστον) την ανάλογη αντιμετώπιση από το αγοραστικό κοινό και συνεπώς την ανάλογη υποστήριξη από τους ημιδαπους και αλλοδαπούς devs.

 

Αν όλοι μας με τη συνεισφορά μας δίνουμε ορθό feedback για τη συσκευή - αντί μόνο να ζητάμε και να απαιτούμε- η συμβίωση μας με τη συσκευή θα γίνει αποδοτικότερη.

 

Φιλικά πάντα.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς αλλά επαναλάμβανεις συνεχώς το ίδιο ενώ σου έχουν ήδη απαντήσει διάφοροι χρήστες. Έως σημερα 11/6/2017 και ημέρα Κυριακή ΔΕΝ έχει κάνει release ο κατασκευαστής 26s stable στο pro3.

Αναμένεται σε περίπου ~1μηνα από σήμερα.

 

Είμαι πεπεισμένος ότι αντιλαμβάνεσαι ότι το forum έχει το σκοπό της ορθής πληροφόρησης και ανταλλαγής απόψεων όλων των χρηστών της συσκευής, δεν είναι ένας τοπος για να γεμίζουμε μόνο με post εκείνων που ζητούν και απαιτούν συνεχώς νέες custom rom από τους devs. Πόσο μάλλον από εκείνους τους dev που οι ίδιοι δηλώνουν οτι δεν έχουν καν στη κατοχή τους τη συσκευή. Φέρνεις άθελά σου και τον άλλον σε δύσκολη θέση, αν και όποτε κάποιος θέλει φτιάχνει μια custom rom.

 

Νομίζω όλοι συμφωνούμε ότι η συσκευή ηταν+είναι vfm αλλά δεν ειχε (έως σήμερα τουλάχιστον) την ανάλογη αντιμετώπιση από το αγοραστικό κοινό και συνεπώς την ανάλογη υποστήριξη από τους ημιδαπους και αλλοδαπούς devs.

 

Αν όλοι μας με τη συνεισφορά μας δίνουμε ορθό feedback για τη συσκευή - αντί μόνο να ζητάμε και να απαιτούμε- η συμβίωση μας με τη συσκευή θα γίνει αποδοτικότερη.

 

Φιλικά πάντα.

 

Εαν δεις σε ολα τα μηνύματα που εχουμε γράψει στο φόρουμ για διάφορες ρομ είσαι ο μόνος που αντιδρά αρνητικά σε ότι και να λέει ο καθένας... Και για να ξέρουμε τι λέμε ο κάθε προγραματιστης μπορεί να ονομάζει όπως θέλει και με το stable που λένε εννοούν οτι ειναι σταθερή στην λειτουργία της....

Και όπως είπες σε φόρουμ είμαστε και μπορούμε να λέμε και να ζητάμε οτι θέλουμε...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ενδεχομένως δεν αντιλαμβάνεσαι είναι ότι σε πολλά πράγματα στη καθημερινή ζωή με το να ζητάς και να απαιτείς συνέχεια φέρνει συνήθως το αντίστροφο του επιθυμητου αποτέλεσμα. Αν προσωπικά εσύ ενδεχομένως θεωρείς ότι με το να πιέζεις κάθε τρεις και λίγο καταστάσεις είναι σωστό είναι δικαίωμα σου να το πιστεύεις.

Και όπως είπες σε φόρουμ είμαστε και μπορούμε να λέμε και να ζητάμε οτι θέλουμε...

Φυσικά απλά εχω βάσιμες υποψίες ότι υπάρχουν κανόνες στη λειτουργία του forum, μεταξυ των οποίων ενδεικτικά και όχι περιοριστικα (και χωρις να συσχετίζω) και του spamming.

Εαν δεις σε ολα τα μηνύματα που εχουμε γράψει στο φόρουμ για διάφορες ρομ είσαι ο μόνος που αντιδρά αρνητικά σε ότι και να λέει ο καθένας...

Μόνο stock rom χρησιμοποιώ, δεν με ενδιαφέρουν ούτε γνωρίζω τι γίνεται με τις custom.

Και για να ξέρουμε τι λέμε ο κάθε προγραματιστης μπορεί να ονομάζει όπως θέλει και με το stable που λένε εννοούν οτι ειναι σταθερή στην λειτουργία της....

Μπορείς να τον ρωτήσεις τι εννοούσε τότε :http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7218318#post7218318

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Πετρακο μην το τραβας το θεμα, ο στεφ εχει δικιο. Ζητας συνεχεια για κατι καινουριο απο τους αλλους και πρεπει να καταλαβεις πως το να φτιαχτει μια ρομ απαιτει πολλα απο τον χρηστο και οποιοδηποτε αλλο dev. Δεν ειναι κατι που φτιαχνεται πανω σε μια customia που μπορει να βγαλει και προβληματα στο τελος εκτος και αν εχει τεσταριστει και υπαρχει ομοφωνη αποψη για αυτην.

 

Το να ζητας updates ειναι αρκετα αγενες τουλαχιστον ως προς τους devs. Θα παρεισ το update οταν υπαρχει χρονος και σταθερη εκδοση.

 

Αν θες κατι καινουριο ψαξε μονος σου στα κινεζικα forum που λινκαρα, στο site που ποσταρει ο γιωργος που παρεπιπτοντως αν το ειχες κοιταξει θα εβλεπες οτι εχει ηδη ανεβασμενη μια 26s και τελος στο xda.

 

Eπισης πραγματικα μν περιμενεις να δεις καποια τρελη διαφορα απο καποια ρομ στο θεμα αποδοδης,μπαταριας κλπ απλα με το να την φλασαρεις. Αν θες να δεις τετοια πρεπει να πειραματιστεις μονος σου και να βρεις αυτο που σου αρεσει.

 

Ολοι απο καπου ξεκινησαμε και μαθαμε το καθε τι, ωρα να το κανεις και εσυ. Για αυτο εχουμε και android συσκευη, γιατι δινει την ελευθερια να κανεις οτι θες, οπως το θες μονος σου. Δικη μου συμβουλη ειναι να ψαξεις λιγο τα βασικα και να τροποποιησεις απο εκει και περα την ρομ που εσυ κρινεις καλυτερη στα γουστα σου. Οι ρομ που υπαρχουν ειναι αρκετες για να καλυψουν ολες τις αναγκες που μπορει να εχει καποιος απο ενα κινητο χωρις bugs.

 

Οτι θες ρωτας αλλα να το ρωτας σωστα. Ερωτησεις τυπου updates κλπ ειναι απλα λαθος.

Edited by Xployd
Link to comment
Share on other sites

O. K παιδιά αφού είμαι λάθος....

Δεν θα σας ζαλίζω....

Χρήστο σωρη εαν πραγματικά σε ζάλισα...απλα βλέπω την τρομερή δουλειά που κάνεις στο max 2 και θελω και εγω.... Και πραγματικά εαν δεν ήμουν τοσο ευχαριστημένος με το pro3 θα επαιρνα το max 2 μονο και μόνο για την δουλειά που κάνετε...

Την ρομ του Tora33 την έχω δει και δεν είναι ολοκληρωμένη...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και τα pm (προσωπικά μηνύματα) όπου μπορείς να επικοινωνείς με όποιον χρήστη επιθυμείς ώστε να μην spamαρετε η κοινόχρηστη σελίδα, χωρις να προστίθεται και κάτι επί της ουσίας. Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Συμφωνώ με τον Στέφανο στο ότι υπάρχουν τα πμ για ερωτήσεις και απαντήσεις γενικού περιεχομένου. Εδώ πρέπει να ποσταρουμε νέα για το τηλέφωνο και ότι έχει να κάνει με την βελτίωση της λειτουργίας του. Για όλα τα υπόλοιπα υπάρχουν τα π. μ.

Σας ευχαριστώ όλους.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου παρέδωσε - οριστικά- πνεύμα το μαμισιο καλώδιο... χρόνος ζωής ακριβώς 6μηνες.

Τη τελευταία εβδομαδα φόρτιζε μονο μέσω USB.. σήμερα παπαλα και αυτό.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Παμε ρε PRO 3 τρελα!

 

Τι και αν πεθανει η εταιρεια, τι και αν δεν παρουμε ποτε nougat EUI6 έτσι οπως πανε, εβγαλε Νοugat Coolpad gia to S1(ομορφοτερο pro3 με ελαχιστα διαφορετικα χαρακτηριστικα).

 

Ηδη τη καναν import που σημαινει οτι σε παρα παρα πολυ λιγο καιρο θα ειναι τερμα stable. Και πιστευω οτι θα ειναι πολυ δυνατη.

 

Το καλυτερο ομως ειναι οτι θα γινουν ακομα καλυτερες οι cm/aosp roms.

 

Ερχονται τρελα upgrades συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγοράσει ενα καλώδιο qc3 αλλα με την βιασύνη μου παραγγειλα λαθος και πηρα Micro usb αντί για type C...

Τώρα εχω αντάπτορα απο Micro σε type C αλλα και παλι δεν φορτίζει γρήγορα... Λέτε να φταίει ο φορτιστής? Η δεν κάνει ο αντάπτορας?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Εχω αγοράσει ενα καλώδιο qc3 αλλα με την βιασύνη μου παραγγειλα λαθος και πηρα Micro usb αντί για type C...

Τώρα εχω αντάπτορα απο Micro σε type C αλλα και παλι δεν φορτίζει γρήγορα... Λέτε να φταίει ο φορτιστής? Η δεν κάνει ο αντάπτορας?

 

Τι ΡΟΜ φορας; Η γνησια δεν υποστηριζει γρηγορη φορτιση. Πρεπει να περασεις καμια custom rom και κανεναν κερνελ και να ενεργοποιησεις την ρυθμιση. Σε εμενα ετσι ηταν τουλαχιστον. 2πλασια διαφορα θα εχεις στον χρονο. Κατεβασε το ampere και δες τα νουμερα οταν το φορτιζεις

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τι ΡΟΜ φορας; Η γνησια δεν υποστηριζει γρηγορη φορτιση. Πρεπει να περασεις καμια custom rom και κανεναν κερνελ και να ενεργοποιησεις την ρυθμιση. Σε εμενα ετσι ηταν τουλαχιστον. 2πλασια διαφορα θα εχεις στον χρονο. Κατεβασε το ampere και δες τα νουμερα οταν το φορτιζεις

 

Εχω τώρα την 26s του Tora33... Θα δοκιμάσω και θα πω...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Update: Πάμε στις 2 εβδομάδες τώρα που το τηλέφωνο είναι στο σέρβις στην Κίνα. Καθημερινά σχεδόν live chat και πάλι δεν υπάρχει αποτέλεσμα.

Να ξέρετε όλοι τί σας περιμένει όταν αγοράζετε από Κίνα...

Περάσαμε πλέον στις αρχές του δεύτερου μήνα, με το τηλέφωνο να μην βγαίνει από το σέρβις... και εδώ αυτούσιο το τελευταίο μήνυμα του Teknistore..(όσοι απο εσάς κάνατε αγορά από το συγκεκριμένο store πάρτε μία ιδέα τί σας περιμένει).

 

Dear MELIDIS CHARALAMPOS,

 

Dear customer,

 

We are paying to repair your smartphone because LeTV company haven't money for the assistance. Only today LeTV gave us this news. We will make fast.

Regards,

 

Όπως καταλαβαίνεται έχω ήδη αγοράσει καινούριο τηλέφωνο και σκέφτομαι να τους το χαρίσω...

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Περάσαμε πλέον στις αρχές του δεύτερου μήνα, με το τηλέφωνο να μην βγαίνει από το σέρβις... και εδώ αυτούσιο το τελευταίο μήνυμα του Teknistore..(όσοι απο εσάς κάνατε αγορά από το συγκεκριμένο store πάρτε μία ιδέα τί σας περιμένει).

 

Dear MELIDIS CHARALAMPOS,

 

Dear customer,

 

We are paying to repair your smartphone because LeTV company haven't money for the assistance. Only today LeTV gave us this news. We will make fast.

Regards,

 

Όπως καταλαβαίνεται έχω ήδη αγοράσει καινούριο τηλέφωνο και σκέφτομαι να τους το χαρίσω...

 

Για γελια και για κλαματα, μην σου τυχει...Περαστικα φιλε... :(

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τι ΡΟΜ φορας; Η γνησια δεν υποστηριζει γρηγορη φορτιση. Πρεπει να περασεις καμια custom rom και κανεναν κερνελ και να ενεργοποιησεις την ρυθμιση. Σε εμενα ετσι ηταν τουλαχιστον. 2πλασια διαφορα θα εχεις στον χρονο. Κατεβασε το ampere και δες τα νουμερα οταν το φορτιζεις

 

Δοκίμασα σήμερα και έβαλα την lineageos αλλα και πάλι δεν δουλεύει το qc3... Τελικά τι να φταίει το ανταπτορακι η ο φορτιστής?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σχέση η ρομ με το qc. Απλά στο max έχει επιλογή να μην το χρησιμοποιείς. Εγώ πήρα φορτιστή qc3 που όμως έχει extra θύρες για το φορτίζω με λιγότερα mah.

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα σήμερα και έβαλα την lineageos αλλα και πάλι δεν δουλεύει το qc3... Τελικά τι να φταίει το ανταπτορακι η ο φορτιστής?

 

Κατέβασε άλλον κερνελ(black κάτι δεν θυμάμαι ακριβώς 2.1 - όχι 2.2) και δοκίμασε. Το lineage από μόνο του δεν το υποστήριζει

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τον black kernel και τελικά δουλεύει η γρήγορη φόρτιση.... Το ampere μου εβγαλε 2780ma.... Πόσο πρέπει να βγάζει?
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Τοσο... μεχρι 3100 ειδα για λιγο. Δουλευει μια χαρα, απλως να ξερεις προς το τελος μετα το 95% δεν δουλευει, αλλα δεν ξερω τον λογο :)

 

Επισης να εχεις υποψην πως αν βαλεις τον 2.2 δεν θα εχεις γρηγορη φορτιση και πρεπει να κατεβασεις το Kernel Adiutor και στο tab της μπαταριας να ενεργοποιησεις την επιλογη για γρηγορη φορτιση. Αυτα...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έως και ~2900 είδα με το μαμισιο καλωδιο και όλα stock (kernel+rom)

Με όλα stock, όπως και παλιότερα, περίπου στα ~2900 συνηθως κυμαίνεται ακόμα και με μαιμουδισιο καλωδιο. Το max που έχω δει είναι ελάχιστα πάνω από τα 3000. Να επισημανω ότι φορτίζω συνήθως μόνο όταν το κινητό είναι κρύο, τουλάχιστον κάτω από ~28c.

Τι ΡΟΜ φορας; Η γνησια δεν υποστηριζει γρηγορη φορτιση.

Δεν ισχύει, υποστηρίζει κανονικά qc 3.0 η stock.

Το μόνο που δεν υπάρχει στη stock είναι ρύθμιση για να κλείνεις το qc.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...