Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμια φωτο παιζει να ανεβασεις να δουμε και εμεις οι 23δες?

Ισως βοηθησει και τον crisbal να βγαλει ακρη σε μη μεταφρασμενα κειμενα κτλ.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

hd voice να υποθεσω υποστηριζει η συσκευη. Να ρωτησω αν πρεπει να εχει το μαμα firmware ή με custom rom υποστηριζει επισης;

 

μεσω guru βλεπω παντως με custon rom πως η ομιλια ειναι σε amr 12.2 (οποτε λογικα υποστηριζει) αν και ακουστικα δεν μου δινει την αισθηση σε συγκριση παντα με το iPhone πως ειναι τοσο καλη η ποιοτητα φωνης...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καμια φωτο παιζει να ανεβασεις να δουμε και εμεις οι 23δες?

Ισως βοηθησει και τον crisbal να βγαλει ακρη σε μη μεταφρασμενα κειμενα κτλ.

Ευχαριστω

 

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/development/eui-5-9-26s-beta-1-cn-t3610648

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

hd voice να υποθεσω υποστηριζει η συσκευη. Να ρωτησω αν πρεπει να εχει το μαμα firmware ή με custom rom υποστηριζει επισης;

 

μεσω guru βλεπω παντως με custon rom πως η ομιλια ειναι σε amr 12.2 (οποτε λογικα υποστηριζει) αν και ακουστικα δεν μου δινει την αισθηση σε συγκριση παντα με το iPhone πως ειναι τοσο καλη η ποιοτητα φωνης...

 

Δεν ξερω σε ποια ρομ εισαι αλλα καλυτερο ηχο θα παρεις απο stock based τουλαχιστον. Νουgat και αλλα δεν συγκρινονται.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στην εφαρμογή Downloads στην καρτέλα θα το βάλεις εκεί που λέει Unlimited. Τώρα κατέβασε ότι θες...;)

Αν εννοείς στα downloads => settings => no limit οπως εδω το έκανα αλλά πάλι τπτ

Edited by stefanos1985
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τα καλα και τα κακα της 26s μεχρι στιγμης.

 

Καλα:

 

Χposed framework, to ui ειναι πλεον πανεμορφο και ευχρηστο.

Πολλες προσθηκες στο οπως qcharge διακοπτης κλπ.

Smooth σαν την 23s.

Αntutu benchmarks πανω κατω τα ιδια για οσους τους ενδιαφερει. 159-161 ειχα στην 23, και 160 ειχα κατα μεσο ορο με την 26s.

 

Kaκα:

Θεμα στη μπαταρια οσον αφορα το idle power consumption, κατι τρεχει στα sys services το οποιο ειδα εχουν πολλοι και στο κινεζικο forum.

Παρα πολυ bloat και πολλα κινεζικα οπως στο notification pannel και lock screen.

Οσον αφορα τα ελληνικα υπαρχουν καποια κενα και και καποιες επιλογες δεν ειναι μεταφρασμενες.

Οctober security patch.

 

Παρα το θεμα με την μπαταρια, εγω θα παραμεινω σε αυτην ξεκαθαρα λογω xposed. Θελει λιγη δουλεια ακομα ωστε να φτιαξουν το θεμα με την μπαταρια.

 

Θεωρω οτι χρειαζεται ενα update ακομα.

 

Security patch 1/10/2016 έχει ότι eui έχει κυκλοφορήσει απο leeco

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι θα κανεις CrisBal αξίζει να ασχοληθείς με την 26s?

 

Διάβασε από πάνω και πες μου! Την θέλετε όπως είναι? Ή να πάμε για την επίσημη Developer? Ή κάποια άλλη? Αποφασίστε.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε από πάνω και πες μου! Την θέλετε όπως είναι? Ή να πάμε για την επίσημη Developer? Ή κάποια άλλη? Αποφασίστε.. ;)

 

Aν δεν φτιαχτει το θεμα της μπαταριας ξεκαθαρα οχι. Δεν ξερω αν μπορεις να το κοιταξεις αλλα ο λογος που ειναι καποιος eui ειναι τουλαχιστον η μπαταρια σε συνδιασμο με αποδοση.

 

Λεω να περιμενουμε για καποιο update και να το κοιταξω αλλιως παμε σε official 26s.

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν φτιαχτει το θεμα της μπαταριας ξεκαθαρα οχι. Δεν ξερω αν μπορεις να το κοιταξεις αλλα ο λογος που ειναι καποιος eui ειναι τουλαχιστον η μπαταρια σε συνδιασμο με αποδοση.

 

Λεω να περιμενουμε για καποιο update και να το κοιταξω αλλιως παμε σε official 26s.

 

Νομίζω ότι είναι καλύτερα έτσι.... Εαν υπάρχει περίπτωση να μπορεσει ο CrisBal να φτιάξει το θέμα της μπαταρίας και να βγάλει της κινεζιες τοτε μέσα....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε από πάνω και πες μου! Την θέλετε όπως είναι? Ή να πάμε για την επίσημη Developer? Ή κάποια άλλη? Αποφασίστε.. ;)

Το 5/5/2017 patch security του max2 με ποιο eui ota ήρθε;

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να περιμένουμε λίγο. Δε χάθηκε ο κόσμος. Άλλωστε η 23s των torra Crisbal που έχουμε οι περισσότεροι, μια χαρά μας καλύπτει. Ας μας φτιάξει την επίσημη όταν βγει ο Cris. Τι λέτε;
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να περιμένουμε λίγο. Δε χάθηκε ο κόσμος. Άλλωστε η 23s των torra Crisbal που έχουμε οι περισσότεροι, μια χαρά μας καλύπτει. Ας μας φτιάξει την επίσημη όταν βγει ο Cris. Τι λέτε;

 

o.k να περιμενουμε εαν ειναι να βγει κατι σταθερο και δεν μπορει αο τωρα να κανει κατι ο Χρηστος...

τωρα για δοκιμη λετε να μας φτιαξει την τελευταια 7,1,2...?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο κατάστημα(teknistore ...όπως υποψιάζομαι) πλήρωσα +130 Ευρώ καπέλο στο τελωνείο και πήρα μετά δύο εβδομάδες επιπλέον καθυστέρηση το δέμα.

Μετά 2 ημέρες σταμάτησε να φορτίζει η συσκευή και εδώ και 1+ μήνα είναι ακόμη στην Κίνα στο υποτιθέμενο service τους. Το μόνο που λένε ..We are sorry for the inconvenience but is not our fault if you got smartphone with problems. We are working also for you but you must wait the time for support.

 

Update: Πάμε στις 2 εβδομάδες τώρα που το τηλέφωνο είναι στο σέρβις στην Κίνα. Καθημερινά σχεδόν live chat και πάλι δεν υπάρχει αποτέλεσμα.

Να ξέρετε όλοι τί σας περιμένει όταν αγοράζετε από Κίνα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα το δικο μου απο Banggood,οπως και αλλα 5 διαφορετικα για τους δικους μου ανθρωπους.

Ουτε ενα προβλημα και οταν εκανα cancel σε μια παραγγελια επιτοπου refund

Αψογο σερβις,πακεταρισμα και με απλο ταχυδρομειο 15 μερες.

Και για ερωτησεις,βοηθεια οσον αφορα ρομς,λειτουργεια παντα ειχα αμεση επικοινωνια.

Για την ρομ τωρα οτι θελει η πλειοψηφια ας κανει ο Χρηστος.Εγω πασο!:)

Link to comment
Share on other sites

Update: Πάμε στις 2 εβδομάδες τώρα που το τηλέφωνο είναι στο σέρβις στην Κίνα. Καθημερινά σχεδόν live chat και πάλι δεν υπάρχει αποτέλεσμα.

Να ξέρετε όλοι τί σας περιμένει όταν αγοράζετε από Κίνα...

ειναι μην σου κατσει στραβη... 5-6χρονια ψωνιζω μονο απο κινα και ευτυχως ακομα δεν μου έκατσε.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι καλυμμένος, δεν υπαρχει λογος να φορτωθεί δουλεια αυτή τη στιγμη ασκοπα.

 

Θα ενημέρωσω για 26 όταν ειναι.

 

Μπορείτε απλά να την βάλετε αυτή από xda και να φλασαρετε το πακέτο που έστειλα σε σένα μέχρι να βγει κάτι σταθερό να φτιάξουμε. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε απλά να την βάλετε αυτή από xda και να φλασαρετε το πακέτο που έστειλα σε σένα μέχρι να βγει κάτι σταθερό να φτιάξουμε. ;)

 

Αφου ειδα ενα 20% drain σε ενα βραδυ με αναγκασε και μενα να γυρισω στην τιμια 23s. Θα ανεβασουν σιγουρα v2 γιατι ειδα οτι κλαινε πολλοι κινεζοι για αυτο το θεμα οποτε sooon.

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτωντος ειναι 2 site που ελεγχεις και την αξιοπιστια των ονλαιν καταστηματων οσο και εμπειριες χρηστων απο αυτα

1.Scamadviser.com

2.Trustpilot.com

Απλα ενας ελεχγος μερικες φορες μας γλυτωνει απο πολλα

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω εμπειρία από custom rom στο pro3 αλλά η stock είναι πολύ καλή, ιδίως με το τελευταίο Kernel.

 

CrisBal μπορούμε να βρούμε τον τελευταίο kernel και να τον βάλουμε στην τελευταία rom που φτιαξατε με τον tora33?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

CrisBal μπορούμε να βρούμε τον τελευταίο kernel και να τον βάλουμε στην τελευταία rom που φτιαξατε με τον tora33?

Ο τελευταίος EUI επίσημος είναι αυτός που έχει η 23s από το επίσημο site. Αν εννοείς custom μπορείς να τον βρεις και να δοκιμάσεις.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ο τελευταίος EUI επίσημος είναι αυτός που έχει η 23s από το επίσημο site.

Εχει έρθει μικρο eui ota (7.0mb) με νέο κερνελ. Πριν 2εβδομαδες.

Δεν υπάρχει στο site

Link to comment
Share on other sites

Εχει έρθει μικρο eui ota (7.0mb) με νέο κερνελ. Πριν 2εβδομαδες.

Δεν υπάρχει στο site

 

7mb και Kernel ΔΕΝ υπάρχει. Kernel πάνω από 24mb. Κάτι άλλο θα ήταν.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...