Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tο x720 στην stock rom εχει προεγκατεστημενο play services , οχι ομως το play store.

με την ιδια λογικη γιατι το 2max x820 του ιδίου κατασκευαστη ειναι certified?

 

Τότε δεν ξέρω γιατί το άφησαν στην απέξω.

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Edited by FrOsT_frt
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί το le max 2 δεν έχει άλλες εκδώσεις και το έκαναν ενώ αυτό δεν ασχολήθηκαν αοφυ υπάρχουν τα άλλα υποθέτω.

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

 

εμενα δεν μου φαινεται λογικο, και εχει αλλες εκδοσεις το 2max όπως το x821 , x829 κτλ

 

επισης επιβεβαιωνω οτι στις νεοτερες εκδοσεις του play store (στις ρυθμισεις) το x720 με stock 20s rom φαινεται ως "uncertified" απο την google.

επισης στο safetynet test κανει fail στο cts profile. (cts profile match: false)

 

ειναι λιγο απογοήτευση που αφησε η leeco το x720 στη απέξω.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου φαινεται λογικο, και εχει αλλες εκδοσεις το 2max όπως το x821 , x829 κτλ

 

επισης επιβεβαιωνω οτι στις νεοτερες εκδοσεις του play store (στις ρυθμισεις) το x720 με stock rom φαινεται ως "uncertified".

Γιατί έχει το χ725 τρεις φορες και το χ727 δύο φορές στην λίστα σαν lepro, le pro, leopro.

 

 

Μήπως τα έχουν κάνει λιιιιγο μαντάρα; Στο lemax δεν συμβαίνει αυτό.

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει το χ725 τρεις φορες και το χ727 δύο φορές στην λίστα σαν lepro, le pro, leopro.

 

 

Μήπως τα έχουν κάνει λιιιιγο μαντάρα; Στο lemax δεν συμβαίνει αυτό.

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

 

συμφωνω αλλα η λιστα ειναι της google, οχι της leeco

παντως εως και σημερα επιβεβαιωνω οτι το εργοστασιακό x720 ειναι uncertified απο την google. ΕΛΕΟΣ δηλαδή!

 

2 υποθεσεις δύναται να γινουν...α) ειτε με $260 δεν "βγαινει" οικονομικά κινητο με snapdragon 821 είτε β) ειναι "φορτωμενο" με πολλες μαιμουδιες (backdoors) to κινητο που θα τους το κοψει η google.

 

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ παντως να μην ειναι πιστοποιημενο το εργοστασιακό.

Αρχιζω να το μετανοιωνω που το πηρα, καλο -χρυσο -και -Άγιο αλλα... να λέμε και τα στραβά.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Το x720 δεν έχει ξεκλειδωτο bootkoader; Γιατί θυμάμαι το φθινόπωρο φώναζαν ότι το safety net έκανε fail στα ξεκλειδωτα Nexus.

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το x720 δεν έχει ξεκλειδωτο bootkoader; Γιατί θυμάμαι το φθινόπωρο φώναζαν ότι το safety net έκανε fail στα ξεκλειδωτα Nexus.

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

 

εχει ξεκλειδωτο, το οποιο κλειδωνει ευκολα απο τα developer menu.

Ομως η google κανει verification με αλλο τροπο, απο το google play services/framework, οποτε αν δεν πιστοποιημενη απο αυτους η συσκευη ..τρως πορτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.....

Θελω να αγορασω ενα tempered glass αλλα δεν ξερω ποιο εχετε δοκιμασει καποιο να μου πειτε?

Εχω δει αυτο και φενεται να εχει καλη εφαρμογη

https://www.aliexpress.com/item/0-26mm-Ultra-Thin-9H-0-25D-Premium-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Letv-One-S/32556318767.html?spm=2114.13010608.0.0.IMb30W

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να πάρεις, διάλεξε κάποιο επώνυμο glass. Όταν θα χρειαστεί να αποδείξει ότι αξίζει τα λεφτά που ξόδεψες για αυτό (μερικά δολάρια παραπάνω), θα σε βγάλει ασπροπρόσωπο και θα σώσεις και την συσκευή σου...
Link to comment
Share on other sites

προσεχουμε απο που φωνιζουμε..και τι παραλαμβάνουμε.

αν σου ειπε οτι θα στο στειλει με την εργοστασιακη και στο εστειλε με αλλη ρομ γυρισε του το πισω και κανε dispute στο paypal αν το εχεις γραπτως απο αυτόν, αλλιως πρεπει να βρεις καποιον να σου περασει την stock rom (πιο προσφατη η 20s) που κανει και ota update.

 

Ήδη πέρασα την stock Αγγλοκινέζικη και όλα λειτουργούν άψογα (βλέπε προηγούμενα posts μου).

Ένα μικρό θεματακι είχα με τον Nova launcher που δεν μου έβγαζε notifications, οπότε έβαλα τον Zenui που δείχνει να είναι ακόμη καλύτερος σαν launcher.

Link to comment
Share on other sites

προσεχουμε απο που φωνιζουμε..και τι παραλαμβάνουμε.

αν σου ειπε οτι θα στο στειλει με την εργοστασιακη και στο εστειλε με αλλη ρομ γυρισε του το πισω και κανε dispute στο paypal αν το εχεις γραπτως απο αυτόν, αλλιως πρεπει να βρεις καποιον να σου περασει την stock rom (πιο προσφατη η 20s) που κανει και ota update.

 

Ήδη πέρασα την stock Αγγλοκινέζικη και όλα λειτουργούν άψογα (βλέπε προηγούμενα posts μου).

Ένα μικρό θεματακι είχα με τον Nova launcher που δεν μου έβγαζε notifications, οπότε έβαλα τον Zenui που δείχνει να είναι ακόμη καλύτερος σαν launcher.

Όταν λες notifications; Εννοείς το νουμερακι στα εικονίδια; Για το νουμερακι στον nova πρέπει να βάλεις το Tesla unread

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες notifications; Εννοείς το νουμερακι στα εικονίδια; Για το νουμερακι στον nova πρέπει να βάλεις το Tesla unread

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

 

Πέρασα αυτή την εφαρμογή, αλλά και με αυτή δεν έβγαζε τα Notifications (τα μικρά νούμερα στα εικονίδια). Μετά διάβασα ότι η συγκεκριμένη εφαρμογή βγάζει πολλά προβλήματα στην τελευταία της έκδοση και δεν κάνει αυτά που λέει...

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα αυτή την εφαρμογή, αλλά και με αυτή δεν έβγαζε τα Notifications (τα μικρά νούμερα στα εικονίδια). Μετά διάβασα ότι η συγκεκριμένη εφαρμογή βγάζει πολλά προβλήματα στην τελευταία της έκδοση και δεν κάνει αυτά που λέει...

 

Βάλε Asus Launcher. Ενεργοποίηστε στα permissions όλες τις άδειες πατήστε (για όλους αυτό) στον dialer *#*#46360000#*#* και αν υπάρχει τελευταίο απενεργοποιήστε το underground resources Αυτό πουσαρει όλες τις ειδοποιησεις στον Launcher. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα αυτή την εφαρμογή, αλλά και με αυτή δεν έβγαζε τα Notifications (τα μικρά νούμερα στα εικονίδια). Μετά διάβασα ότι η συγκεκριμένη εφαρμογή βγάζει πολλά προβλήματα στην τελευταία της έκδοση και δεν κάνει αυτά που λέει...

Όταν την βάλεις την ανοίγεις και διαλέγεις σε ποιες εφαρμογές θες να εμφανίζονται.

Σε εμένα μία χαρά δουλεύει.

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι σε μένα... Μπορεί και να φταίει το "dirty flash" που είχα κάνει από την Multilanguage στην stock Αγγλοκινέζικη.

Πάντως, o Zenui Launcher δουλεύει μια χαρ, οπότε μένω εκεί μέχρι νεωτέρας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάλε Asus Launcher. Ενεργοποίηστε στα permissions όλες τις άδειες πατήστε (για όλους αυτό) στον dialer *#*#46360000#*#* και αν υπάρχει τελευταίο απενεργοποιήστε το underground resources Αυτό πουσαρει όλες τις ειδοποιησεις στον Launcher. ;)

 

Να'σαι καλά Chris. Είσαι πάντα με την λύση έτοιμη :up:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, αν τοχει δοκιμάσει κανείς,

Παίζει καμιά ξένη rom που ναχει τουλάχιστον σωστά ελληνικά; πχ. βλέπω στα forum του xda αυτήν http://www.teamsuperluminal.org/cyanogenmod-13-0-lex720/ και απ' όσο ξέρω η CM έχει γενικώς καλή multi-language υποστήριξη. Έχει κανείς δοκιμάσει ξέρει αν έχει καλύτερα ελληνικά απ' τη default πουναι μισά μεταφρασμένα μισά όχι;

 

thanks! :)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, αν τοχει δοκιμάσει κανείς,

Παίζει καμιά ξένη rom που ναχει τουλάχιστον σωστά ελληνικά; πχ. βλέπω στα forum του xda αυτήν http://www.teamsuperluminal.org/cyanogenmod-13-0-lex720/ και απ' όσο ξέρω η CM έχει γενικώς καλή multi-language υποστήριξη. Έχει κανείς δοκιμάσει ξέρει αν έχει καλύτερα ελληνικά απ' τη default πουναι μισά μεταφρασμένα μισά όχι;

 

thanks! :)

 

Αν προλάβω μετά την Pure AOSP που ετοιμάζω για το LeMax2 X820 θα σας φτιάξω την 23s στα Ελληνικά και φυσικά τρελά tweaks.. Μόνο υπομονή και θα χρειαστώ Beta testers..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν προλάβω μετά την Pure AOSP που ετοιμάζω για το LeMax2 X820 θα σας φτιάξω την 23s στα Ελληνικά και φυσικά τρελά tweaks.. Μόνο υπομονή και θα χρειαστώ Beta testers..

 

εντάξει ρε φίλε!!! :) :up::up:

είσαι απίθανος!! πήραμε όλοι στην παρέα LeEco και μερικοί δεν την πολυ-παλεύουν με αυτό το ανάκατο ελληνο-αγγλικό μενού..

 

κάνω subsribe στο τοπικ και περιμένω νεότερα. :up::up:

Link to comment
Share on other sites

Αν η συγκεκριμένη συσκευή δεν είχε αυτά τα τραγικά μάυρα bezels γύρω από την οθόνη θα ήταν κορυφή! Δυστυχώς χάνει πάρα πολύ λόγω αυτών.
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνωντας στο xda να δω τι rom παιζουν για το κινητο (καθως το εχω στα υποψηφια) βλεπω ελαχιστες εκτος απο την εργοστασιακη.Lineage,aokp και 1-2 αλλες cm-based.

 

Πως και ετσι?Με snapdragon πανω και τοσο vfm περιεργο μου φαινεται,περιμενα να δω 10δες rom..

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνωντας στο xda να δω τι rom παιζουν για το κινητο (καθως το εχω στα υποψηφια) βλεπω ελαχιστες εκτος απο την εργοστασιακη.Lineage,aokp και 1-2 αλλες cm-based.

 

Πως και ετσι?Με snapdragon πανω και τοσο vfm περιεργο μου φαινεται,περιμενα να δω 10δες rom..

Μάλλον δεν έχει πουλήσει όσο το LeMax2 που βγαίνουν ρομ με το τσουβάλι!... Ίσως όταν πέσει και άλλο η τιμή του να ξεκινήσουν να βγάζουν..

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την αγορά από εδώ https://www.teknistore.com/en/64-bit-cpu/798-letv-leeco-le-pro-3-smartphone-android-dual-sim-cpu-qualcomm-snapdragon-4gb-ram.html#/disk_space-4_gb_ram_64_gb_rom

 

Το επίσημο support για rom είναι το παραπάνω του προηγούμενου post?

Αν πάνε όλα καλά απο εβδομάδα θα είναι στα χέρια μου...θα χρειαστώ την βοήθεια ορισμένων εδώ μέσα σίγουρα..για αρχή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...