Jump to content

αποχώρηση από vodafone....


tarif16nikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

....

 

Λέει ότι η σύμβαση αυτή υπερισχύει προηγούμενης. Το θέμα είναι ότι μάλλον είναι μεταγενέστερη η αλλαγή αυτή, οπότε εκεί πατάνε. Ενημέρωσαν και σε κάποιο λογαριασμό, και όποιος δεν το πήρε χαμπάρι την πάτησε.

 

Έχεις δίκιο σε αυτό περί <<προηγούμενης>> vs <<μεταγενέστερης>>. Όμως, δε λέει μόνο αυτό...λέει ότι είναι η <<πλήρης>> και <<μόνη>> συμφωνία. Φαίνεται ότι τα Ελληνικά της VF, φάσκουν και αντιφάσκουν....και μάλλον προέρχονται από Google Translate μετάφραση της VF Global. Εκεί, λοιπόν, πατάω εγώ..όπως και στα παραπάνω της ΕΕΤΤ, και κάποια ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • Απαντήσεις 93
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάποια εξέλιξη υπάρχει σε αυτό;

Μου ζητάνε και εμένα 20€ για αλλαγή σε CU από καρτοπρογραμμα. Σύμβαση δεν έχω καθώς όλα είχαν γίνει τηλεφωνικά.

Δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώσω, απλά νομικά πως να το υποστηρίξω.

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εξέλιξη υπάρχει σε αυτό;

Μου ζητάνε και εμένα 20€ για αλλαγή σε CU από καρτοπρογραμμα. Σύμβαση δεν έχω καθώς όλα είχαν γίνει τηλεφωνικά.

Δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώσω, απλά νομικά πως να το υποστηρίξω.

 

Πήγαινε σε καρτοκινητό CYTA για 15 μέρες, χωρίς χρέωση φορητότητας.

Την 16η μέρα κάνε πάλι φορητότητα σε CU και καθάρισες.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, καλή ιδέα.

Δεν ξέρω αν θα ξαναγυρίσω. Είμαι εκεί από τον 2ο χρόνο λειτουργίας της Panafon, τα τελευταία 14 χρόνια με 2 αριθμούς. Θα δω το Cyta και αν είναι οκ θα το κρατήσω. Τρελό νταβατζιλίκι!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε καρτοκινητό CYTA για 15 μέρες, χωρίς χρέωση φορητότητας.

Την 16η μέρα κάνε πάλι φορητότητα σε CU και καθάρισες.

Φορητότητα από CYTA σε CU = 30 ευρώ.

Άσχημη ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Το ξανασκεφτηκα, θα κάνω φορητοτητα σε Cosmote να βλεπω και το tvgo

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ας προσθέσω και εγώ την ερωτησούλα μου. Είμαι πελάτης της vodafone πολλά χρόνια και η τελευταία μου ανανέωση συμβολαίου έγινε με τους παρακάτω όρους,

-Πρόγραμμα "Ελεύθερα 50" με 60% έκπτωση παγίου.

-Διάρκεια συμβολαίου 18 μήνες.

Το συμβόλαιο μου λήγει στις 13 Αυγούστου 2018. Πρέπει επειγόντως να το κάνω καρτοκινητό ( σε οποιοδήποτε πάροχο, δε με ενδιαφέρει) γιατί δεν μπορώ να ανταπεξέλθω οικονομικά, αλλά δεν θέλω να χάσω τον αριθμό. Σε ένα κατάστημα της vodafone, ρώτησα αν μπορώ να το γυρίσω σε καρτοκινητό και μου έβγαλαν "πρόστιμο" 130€. Τι μπορώ να κάνω στην προκειμένη περίπτωση, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

α) Μπορείς να πληρώσεςι τα 130 ευρώ.

ή

β) Περιμένεις μέχρι να αλλάξει κάποια τιμή οπότε φευγεις χωρίς να πληρώσεις .

Link to comment
Share on other sites

Ας προσθέσω και εγώ την ερωτησούλα μου. Είμαι πελάτης της vodafone πολλά χρόνια και η τελευταία μου ανανέωση συμβολαίου έγινε με τους παρακάτω όρους,

-Πρόγραμμα "Ελεύθερα 50" με 60% έκπτωση παγίου.

-Διάρκεια συμβολαίου 18 μήνες.

Το συμβόλαιο μου λήγει στις 13 Αυγούστου 2018. Πρέπει επειγόντως να το κάνω καρτοκινητό ( σε οποιοδήποτε πάροχο, δε με ενδιαφέρει) γιατί δεν μπορώ να ανταπεξέλθω οικονομικά, αλλά δεν θέλω να χάσω τον αριθμό. Σε ένα κατάστημα της vodafone, ρώτησα αν μπορώ να το γυρίσω σε καρτοκινητό και μου έβγαλαν "πρόστιμο" 130€. Τι μπορώ να κάνω στην προκειμένη περίπτωση, ευχαριστώ.

τα 130 ειναι η εκπτωση που εχεις επωφεληθει εως τωρα απο τα 60% εκπτωση..με η χωρις τα 20 ευρω τελη συνδεσης!

λυση ειναι μονο οτι σου ειπε ο Βασιλης! :cool:

Link to comment
Share on other sites

τα 130 ειναι η εκπτωση που εχεις επωφεληθει εως τωρα απο τα 60% εκπτωση..με η χωρις τα 20 ευρω τελη συνδεσης!

λυση ειναι μονο οτι σου ειπε ο Βασιλης! :cool:

 

Νομιζω εχει βγει αποφαση απο ΕΕΤΤ οτι οταν διακοπτεις συμβολαιο χρωστας μονο την εκπτωση συσκευης και οχι "εικονικες" εκπτωσεις παγιου. Ας το ψαξει λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω εχει βγει αποφαση απο ΕΕΤΤ οτι οταν διακοπτεις συμβολαιο χρωστας μονο την εκπτωση συσκευης και οχι "εικονικες" εκπτωσεις παγιου. Ας το ψαξει λιγο.[/quote

εγω γνωριζω μονο το αντιθετο :lol::lol:

ας το ψαξει ομως

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πάρει οποιουδήποτε τύπου συσκευή καταγγέλεις μονομερή αλλαγή όρων και φεύγεις αζημίως. Δεν έχει σχέση η προνομιακή έκπτωση.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πάρει οποιουδήποτε τύπου συσκευή καταγγέλεις μονομερή αλλαγή όρων και φεύγεις αζημίως. Δεν έχει σχέση η προνομιακή έκπτωση.

 

Και πως γίνεται αυτό ακριβώς? Γιατί μίλησα με εκπρόσωπο τους τηλεφωνικά και παρά τα παρακάλια ( και το γεγονός οτι είμαι συνδρομητής τους χρόνια με πληρωμές λογαριασμών πρίν τη λήξη τους), δεν έγινε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Και πως γίνεται αυτό ακριβώς? Γιατί μίλησα με εκπρόσωπο τους τηλεφωνικά και παρά τα παρακάλια ( και το γεγονός οτι είμαι συνδρομητής τους χρόνια με πληρωμές λογαριασμών πρίν τη λήξη τους), δεν έγινε τίποτα.

 

Ελέγχεις την επίσημη ανακοίνωση αυξήσεων και πάλι να βεβαιωθείς 100% ότι σε αφορά κάποια αύξηση.

Ετοιμάζεις μια επιστολή προς την εξυπηρέτηση πελατών που αναφέρεις οτι καταγγέλεις την σύμβαση λόγω αυξήσεων και την αύξηση που σε επηρεάζει. Δηλώνεις στην ίδια επιστολή οτι δεν αναγνωρίζεις καμία χρέωση λόγω πρόωρης καταγγελίας.

Το στέλνεις με fax στην εξυπηρέτηση πελατών της voda μαζί με αντίγραφο ταυτότητας και περιμένεις επικοινωνία.

Link to comment
Share on other sites

Ελέγχεις την επίσημη ανακοίνωση αυξήσεων και πάλι να βεβαιωθείς 100% ότι σε αφορά κάποια αύξηση.

Ετοιμάζεις μια επιστολή προς την εξυπηρέτηση πελατών που αναφέρεις οτι καταγγέλεις την σύμβαση λόγω αυξήσεων και την αύξηση που σε επηρεάζει. Δηλώνεις στην ίδια επιστολή οτι δεν αναγνωρίζεις καμία χρέωση λόγω πρόωρης καταγγελίας.

Το στέλνεις με fax στην εξυπηρέτηση πελατών της voda μαζί με αντίγραφο ταυτότητας και περιμένεις επικοινωνία.

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα και από μένα

Σήμερα ανακάλυψα για τις αλλαγες στο πάγιο και στο κόστος αν λεπτο που έκανε η vodafone στις 21/09/17.

μετα από επικοινωνία που είχα μαζί τους μου είπαν πως επρεπε να ειχα κάνει αιτην απο 1/8 εως 1/9 στο κατακαλόκαιρο για να φυγω χωρις χρεωσεις !!!!!

αν όμως κάνω αιτηση διακοπής σημερα θα πληρωσω 157 ευρω.:mad:

όποια βοηθεια θα την εκτημούσα

ευχαριστώ

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μένα

Σήμερα ανακάλυψα για τις αλλαγες στο πάγιο και στο κόστος αν λεπτο που έκανε η vodafone στις 21/09/17.

μετα από επικοινωνία που είχα μαζί τους μου είπαν πως επρεπε να ειχα κάνει αιτην απο 1/8 εως 1/9 στο κατακαλόκαιρο για να φυγω χωρις χρεωσεις !!!!!

αν όμως κάνω αιτηση διακοπής σημερα θα πληρωσω 157 ευρω.:mad:

όποια βοηθεια θα την εκτημούσα

ευχαριστώ

 

To ιδιο εγινε και με μενα,κατακαλοκαιρο που ελειπα,χωρις ενημερωση πουθενα,λογαριασμους ηρθαν σπιτι αλλα ποιος να τους λαβει....???

Μυμνημα σε κινητο κανενα

Ε,εφυγα πριν 1 μηνα,με ποινη αποχωρησης διοτι ηταν συμβολαιο για 2 ετη,ειχ κλεισει μονο 1 ετος,και θα πηγαινω να πληρωνω 1 ευρω το μηνα.....:happy: μεχρι να εξοφληθη.....

Παλιοαρχ...δια,οχι θα κατσω να τα σκασω:mad:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

To ιδιο εγινε και με μενα,κατακαλοκαιρο που ελειπα,χωρις ενημερωση πουθενα,λογαριασμους ηρθαν σπιτι αλλα ποιος να τους λαβει....???

Μυμνημα σε κινητο κανενα

Ε,εφυγα πριν 1 μηνα,με ποινη αποχωρησης διοτι ηταν συμβολαιο για 2 ετη,ειχ κλεισει μονο 1 ετος,και θα πηγαινω να πληρωνω 1 ευρω το μηνα.....:happy: μεχρι να εξοφληθη.....

Παλιοαρχ...δια,οχι θα κατσω να τα σκασω:mad:

 

και που πήγες ??/

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

και που πήγες ??/

 

Cosmote,τελικα επειδη εχω γυρισει ολες, και ξαναγυρισα cosmote, μακραν η καλυτερη

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζετε που στελνουμε fax για διακοπη αριθμου;

Αλλαξανε τις χρεωσεις στις 08-11 και μπορεις να κανεις καταγγελια εντος 30 ημερων της συμβασης.

Επομενως θα ηθελα να γλυτωσω την ποινη απο προωρη διακοπη και να μη μου ζητησουν την "εκπτωση" συμβολαιου...

 

EDIT: πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν "εαν υπαρχει αλλαγη που σας αφορα, δεν πληρωνετε καμια ποινη για εκπτωσεις παγιου"

EDIT2: δε γινεται με fax πλεον

Edited by morfeas-dsl-
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζετε που στελνουμε fax για διακοπη αριθμου;

Αλλαξανε τις χρεωσεις στις 08-11 και μπορεις να κανεις καταγγελια εντος 30 ημερων της συμβασης.

Επομενως θα ηθελα να γλυτωσω την ποινη απο προωρη διακοπη και να μη μου ζητησουν την "εκπτωση" συμβολαιου...

 

EDIT: πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν "εαν υπαρχει αλλαγη που σας αφορα, δεν πληρωνετε καμια ποινη για εκπτωσεις παγιου"

EDIT2: δε γινεται με fax πλεον

 

Πως γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνική επιβεβαίωση εκαναν. Θα ερθει ενας λογαριασμος, τον πληρώνουμε και τέλος. Καμια απολύτως ποινη ειπαν.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...