Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα επαναφορά κι επανεγκατάσταση αλλά καμιά αλλαγή δυστυχώς!

 

Μία από τα ίδια. Καμία αλλαγή, είμαι με την 3.0.0.1 και μου λέει πάλι ότι είμαι με το πιο πρόσφατο λειτουργικό.

Όποιος επικοινωνήσει με το σέρβις για αυτό το λόγο ας ενημερώσει.

Πιο παλιά που είχα μιλήσει με την υποστήριξη της Samsung, μου είχαν πει ότι δε μπορούν να κάνουν κάτι αυτοί και να μιλήσω με το σέρβις. Με το σέρβις μου είχαν πει τότε ( καλοκαίρι νομίζω προς αρχές φθινοπώρου ) να κάνω υπομονή και αν δεν έρθει τίποτα, να πάω από εκεί και θα δουν...….

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην αγχώνεστε. Το update δεν το έχουν πάρει πολλές αγορές ακόμα. Δίνεται πολύ τμηματικά. Θα έρθει κάποια στιγμή.

Εγώ πάντως είμαι πολύ επιφυλακτικός από αυτά που διαβάζω από χρήστες που το έβαλαν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην αγχώνεστε. Το update δεν το έχουν πάρει πολλές αγορές ακόμα. Δίνεται πολύ τμηματικά. Θα έρθει κάποια στιγμή.

Εγώ πάντως είμαι πολύ επιφυλακτικός από αυτά που διαβάζω από χρήστες που το έβαλαν.

Ναι οκ, αλλά εγω δε μιλώ για το τελευταίο update, εδώ δεν έχω πάρει ( όπως και κάποιοι άλλοι αν κατάλαβα καλά ) ούτε το ενδιάμεσο και είμαστε με το 3.0.0.1 και αν δε κάνω λάθος, 'έχει αρκετού μήνες που έχει δοθεί το επόμενο της σειράς 3.... .

Αυτό με - μας προβληματίζει.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην αγχώνεστε. Το update δεν το έχουν πάρει πολλές αγορές ακόμα. Δίνεται πολύ τμηματικά. Θα έρθει κάποια στιγμή.

Εγώ πάντως είμαι πολύ επιφυλακτικός από αυτά που διαβάζω από χρήστες που το έβαλαν.

Γιατί; δημιουργείται κάποιο πρόβλημα με την μπαταρία πχ;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δυο τρεις μέρες με tizen 4.0.0.2

 

Το ρολόι δουλεύει πιο smooth..

 

Για μπαταρία θα δω από βδομάδα...

 

4b4fcd98a703992fcd9ebdb2dd4220d5.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δυο τρεις μέρες με tizen 4.0.0.2

 

Το ρολόι δουλεύει πιο smooth..

 

Για μπαταρία θα δω από βδομάδα...

 

4b4fcd98a703992fcd9ebdb2dd4220d5.jpg

Με τι ρομ είσαι, και πως πήρες το update, σου ήρθε κανονικά μέσω της εφαρμογής Gear;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην αγχώνεστε. Το update δεν το έχουν πάρει πολλές αγορές ακόμα. Δίνεται πολύ τμηματικά. Θα έρθει κάποια στιγμή.

Εγώ πάντως είμαι πολύ επιφυλακτικός από αυτά που διαβάζω από χρήστες που το έβαλαν.

Και εγώ που παρακολούθησα λίγο το θέμα στο Reddit, αυτοί που έχουν κάνει το update είναι αρκετά ευχαριστημένοι μέχρι στιγμής, και με καλύτερη διαχείριση, και μπαταρία.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τι ρομ είσαι, και πως πήρες το update, σου ήρθε κανονικά μέσω της εφαρμογής Gear;
Stock. Rom (Γερμανία) και η αναβάθμιση μέσω gear κανονικά....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω θέμα με την ένδειξη του υψομέτρου στο ρολόι, έχει περί τα 14 16 μέτρα διαφορά από το υψόμετρο του χάρτη. Και στο Σταύρος Νιάρχος σήμερα μου έδειχνε -20 μέτρα!

Αυτο όταν το έχω στην αυτόματη ρύθμιση. Υπάρχει κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες!

με τη νέα έκδοση εδώ και σχεδόν μια βδομάδα. λίγο πιο ωραίο στο μάτι μενού και ενημερώσεις όταν ξυπνήσεις και πριν κοιμηθείς με τις δραστηριότητες που έχεις και μια μίνι επισκόπηση το βράδυ.

έχει μια νέα υπηρεσία "λειτουργία κινηματογράφου".

και μια "λειτουργία καληνύχτα" που δεν ξέρω που στο καλό διαφέρει και από την ήδη παρούσα "μην ενοχλείται".

μπαταρία μια από τα ίδια, 2 μέρες με το ζόρι, όπως και πριν.

το μόνο μου θέμα, και με την προηγούμενη έκδοση, είναι ότι μετρά ότι να ναι σε ορόφους... πάνω από 100-120 τη μέρα. θυμάμαι κάποιο παιδί είχε το ίδιο πρόβλημα. έχουμε κάτι παρόμοιο ή κάποια λύση;;;

Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Το βρίσκω στα 170 και σκέφτομαι να το χτυπήσω. Σε σχέση με το galaxy watch είναι πολλές οι υποχωρήσεις που κάνω? Στα 250 τη βλέπω μεγάλη τη διαφορά, συμφωνείτε? Edited by friends_addict
Link to comment
Share on other sites

τώρα που το S3 πήρε την Tizen 4... για μένα δεν έχει ιδιαίτερο νόημα το watch. αν έπαιρνε σε αυτά τα λεφτά SIM... τότε ναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα φίλε μπορείς σε παρακαλώ να βάλεις κάποιο λινκ για την εφαρμογή navigation που αναφέρεις γιατί δεν βρίσκω κάτι με αυτό το όνομα ευχαριστώ και πάλι

 

μπλε στρογγυλο εικονίδιο με άσπρο βελάκι. κοίταξε στο galaxy store app

Link to comment
Share on other sites

τώρα που το S3 πήρε την Tizen 4... για μένα δεν έχει ιδιαίτερο νόημα το watch. αν έπαιρνε σε αυτά τα λεφτά SIM... τότε ναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μπλε στρογγυλο εικονίδιο με άσπρο βελάκι. κοίταξε στο galaxy store app

 

Ok σε ευχαριστώ πολύ!!!!

Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το Frontier (sm-r760) και έχει το firmware r760xxu2crh1 (3.0.0.2) του Αυγούστου. Είδα στο Internet πως έχει κυκλοφορήσει και η R760XXU2CRK2 το Νοέμβριο, αλλά δυστυχώς δεν μου έρχεται... Άραγε θα πάρει το δικό μου την 4.0.0.2;;;

Επίσης, μπορώ με κάποιο απλό τρόπο από τον κωδικό ή σειριακό, να καταλάβω ποιας χώρας είναι;

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το ίδιο firmware που έχεις και εσύ έχω. τι βλακείες είναι αυτές με τα updates? θέλω την 4!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που παρακολούθησα λίγο το θέμα στο Reddit, αυτοί που έχουν κάνει το update είναι αρκετά ευχαριστημένοι μέχρι στιγμής, και με καλύτερη διαχείριση, και μπαταρία.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Όσοι είχαν θέμα με την 3 με την μπαταρία, έχουν και με την 4. Επίσης διαβάζω ότι πλέον κάνει λάθη τα βήματα, τους ορόφους και το ύψος.

Αε ειμαστε επιφυλακτικοί.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αλήθεια ψήνομαι να αλλάξω csc και να τελειώνει το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

αλήθεια ψήνομαι να αλλάξω csc και να τελειώνει το θέμα.

 

Γίνετε αυτό αν είναι να βάλουμε την γερμανική να τελειώνουμε για πες περισσότερα

και εγώ την 3.0.0.2 το πήρα τα Χριστούγεννα και ούτε ένα update δεν έχω πάρει

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

ναι γίνεται. λέει βέβαια ότι το ρολόι θα κάνει factory reset μολις το κάνεις.

θα πρέπει να το αλλάξεις, να κατεβάσεις τα updates, και αφού τελειώσει να ξανά αλλάξεις το CSC, να κάνει πάλι factory reset και να το στήσεις.

δεν ξέρω αν ισχύει κάποιο θέμα που έχουν αναφέρει μερικοί ότι μετράει βλακείες σε θέμα ορόφους και βήματα.

μόνο και μόνο για αυτό δεν το έχω πειράξει ακόμα.

 

τελικά να πάει να γ@μηθεί. το κάνω μόνος μου το update. δεν θα κάτσω να περιμένω πότε. υπήρχε update 10mb το οποίο εμάς απλά ποτέ!

τώρα περνάω το update.

Edited by WebViRuS
Link to comment
Share on other sites

ναι γίνεται. λέει βέβαια ότι το ρολόι θα κάνει factory reset μολις το κάνεις.

θα πρέπει να το αλλάξεις, να κατεβάσεις τα updates, και αφού τελειώσει να ξανά αλλάξεις το CSC, να κάνει πάλι factory reset και να το στήσεις.

δεν ξέρω αν ισχύει κάποιο θέμα που έχουν αναφέρει μερικοί ότι μετράει βλακείες σε θέμα ορόφους και βήματα.

μόνο και μόνο για αυτό δεν το έχω πειράξει ακόμα.

 

τελικά να πάει να γ@μηθεί. το κάνω μόνος μου το update. δεν θα κάτσω να περιμένω πότε. υπήρχε update 10mb το οποίο εμάς απλά ποτέ!

τώρα περνάω το update.

 

Καλησπέρα και πάλι μόλις τελειώσεις με την διαδικασία θα σου ήταν εύκολο να μας πεις τα βήματα πια αρχεία να κατεβάσουμε έναν mini οδηγό γιατί είμαστε πάρα πολύ που έχουμε το ίδιο πρόβλημα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάρω το service αύριο μπας και μου το κάνουν γιατί δεν πρόκειται να τα καταφέρω

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

οκ την περασα. Tizen 4.0.0.2

 

οδηγίες ακολούθησα αυτές εδώ

https://forum.xda-developers.com/smartwatch/gear-s3/guide-how-to-change-gear-s3-r760-csc-t3784226

 

Πήρες και το μικρό update του Νοεμβρίου ;γιατί και εγώ δεν το έχω πάρει ....

Όταν έχεις χρόνο πες μας συμπεράσματα από το tizen 4...ευχαριστώ !!!!

Αυτο που θέλω να σε ρωτήσω είναι προβλέπουμε το csc του ρολογιού μας για να το επαναφέρουμε ;

Edited by marinos5
Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα κι εγώ τη διαδικασία. Έκανα αλλαγή το CSC σε ΧAR, έβγαλε ένα update 10,97 mb και τώρα κατεβαίνει το μεγάλο (299,83 mb)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...