Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια εχω και εγω το frontier .καθε φορα που συνδεεται με το κινητο μου εμφανιζει ξανα ειδοποίηση απο το τελευταιο μηνυμα (sms) που εστειλα παρα το γεγονός οτι εχω στειλει μηνυμα πχ 3 μερες πριν και εχοντας ηδη διβασει την ειδοποιηση (οπως επρεπε να εμφανιστει) τοτε. καθε φορα που χανει τη συνδεση ειτε λογω αποστασης απο το κινητο ειτε επειδη ειχα απενεργοποιήσει το bluetooth μου εμφανιζει ειδοποιηση απο το sms. συμβαίνει σε κανεναν; εχει κανεις καμια ιδεα;

πολλες φορες μου ερχετε και 2 και 3 φορες ενω το εχω διαβασει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους συμφορουμίτες. Εδώ και μια εβδομάδα είμαι κάτοχος του s3 και σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Το ρολόι το χρησιμοποιώ περισσότερο για τρέξιμο. Αυτό που με εκνευρίζει είναι το γεγονός πως κατά τη διάρκεια της άσκησης το ρολόι δεν παραμένει στην εφαρμογή (shealth ή Endomondo) που έχω ανοίξει, αλλά μετά από λίγα δευτερόλεπτα γυρνάει στο καντράν που δείχνει την ώρα. Έτσι, όποτε θέλω να δω τις πληροφορίες της δραστηριότητάς μου πρέπει να περιστρέφω τη ροδέλα. Ξέρετέ αν υπάρχει καμία ρύθμιση ώστε να παραμένει η οθόνη του ρολογιού στην εφαρμογή δραστηριότητας?

Γεννήθηκα χωρίς να θέλω.

Θα πεθάνω χωρίς να θέλω.

Αφήστεμε να ζήσω όπως θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα 1η μέρα κάτοχος gear S3 .Μπορώ να περάσω εφαρμογές στο gear S3 όπως σε άλλα smartwatch εκτός από το Galaxy apps ???

 

Ναι, αυτόνομα ενεργοποιώντας το WiFi. Απλά θα κατεβαίνουν στο ρολόι αρκετά αργά...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτόνομα ενεργοποιώντας το WiFi. Απλά θα κατεβαίνουν στο ρολόι αρκετά αργά...

 

Από ρε φίλε?μου λες σε παρακαλώ τον τρόπο??εννοώ εφαρμογή messenger η Viber έχω δει σε apple watch μπορείς να δεις κ να ανοίξεις εφαρμογές.ενω στο. Gear S3 μόνο όταν έχεις ειδοποιήσει.

Edited by astek
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

αν και δεν έχει πολύ σημασία, το μενού του είναι και στα ελληνικά;

Ναι!!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται το Πλαίσιο έχει το Classic 70€ πιο φθηνά για το ΣΚ. Μάλλον θα έρθει όπου νάναι το Sport και ξεσκαρτάρουν. :happy:

 

Και η media markt στην τιμη των 329 το Frontier

Edited by giotamike
ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, απο προχτες στο ρολοι η μπαταρια πεφτει μεσα σε 9 ωρες. Δεν υπαρχει ενεργοποιημενο τιποτα απο τις συνδεσεις. Το εχει καποιος αυτο το προβλημα? Μεχρι και την Τεταρτη το ρολοι η μπαταρια κραταγε 3,5 ημερες. Το ρολοι ειναι το S3 Frontier.
Link to comment
Share on other sites

Εω μια απορια,το ρολοι μου συνδεετε κανονικα με το τηλ σ7edge, με το ταμπλετ tab s3 ενω το συνδέω με bt στην αναζητηση gear συσκευες δεν μου την βρισκει,ειναι λογικο?σημειωση το ταμπλετ ειναι wifi μηπος εχει αυτο καποια σχεση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, απο προχτες στο ρολοι η μπαταρια πεφτει μεσα σε 9 ωρες. Δεν υπαρχει ενεργοποιημενο τιποτα απο τις συνδεσεις. Το εχει καποιος αυτο το προβλημα? Μεχρι και την Τεταρτη το ρολοι η μπαταρια κραταγε 3,5 ημερες. Το ρολοι ειναι το S3 Frontier.

Κοίτα στην εφαρμογή του τηλεφώνου τις καταναλώσεις των προγραμμάτων ,εάν είναι κανονικές άλλαξε θέμα πχ στο δικό μου έχει καντράν 69% ειδοποιήσεις 3%.

Edited by roker
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, απο προχτες στο ρολοι η μπαταρια πεφτει μεσα σε 9 ωρες. Δεν υπαρχει ενεργοποιημενο τιποτα απο τις συνδεσεις. Το εχει καποιος αυτο το προβλημα? Μεχρι και την Τεταρτη το ρολοι η μπαταρια κραταγε 3,5 ημερες. Το ρολοι ειναι το S3 Frontier.

Λογικά κάτι έχει κολλήσει και σου κάνει ζημιά. Πάντα βοηθάει μια επανεκκίνηση......

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Λογικά κάτι έχει κολλήσει και σου κάνει ζημιά. Πάντα βοηθάει μια επανεκκίνηση......

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και επανεκκινηση εχω κανει και reset to factory. Και εκτος χεριου να ειναι το ρολοι παλι πεφτει σε 8 ωρες. Οποτε μαλλον παω για Χαιδαρι (Samsung Service).

Link to comment
Share on other sites

Και επανεκκινηση εχω κανει και reset to factory. Και εκτος χεριου να ειναι το ρολοι παλι πεφτει σε 8 ωρες. Οποτε μαλλον παω για Χαιδαρι (Samsung Service).

Απο την εφαρμογη του κινητου μπορεις να δεις τι ειναι αυτο που σου τρωει την μπαταρια.

Αν εχεις αλλαξει καντραν ενδεχομενως να ειναι αυτο.

Δοκιμασε να αλλαξεις καντραν αρχικα και αν σου συνεχιζει τοτε πηγαινε στην Smartec....

Πρωτα ομως δες τι σου τρωει την μπαταρια.

Αν θες ποσταρε εδω την φωτογραφια απο την εφαρμογη του κινητου με την καταναλωση να δουμε τι παιζει.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μόλις το πήρα και εγώ (frontier) στα 329€. Είναι το δεύτερο smartwatch. Το πρώτο ήταν πακέτο με το Note 3.

 

Προφανώς δεν τίθεται θέμα σύγκρισης. Μόνο η κάμερα λείπει που είχε εκείνο το πρώτο gear.

 

Από σήμερα ξεκινάει το ψάξιμο..χαχαχαχα:lol:

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

από τη περασμένη Δευτέρα, είμαι και γω κάτοχος του Frontier.

Είναι το πρώτο μου smartwatche και πραγματικά το κάνω πολύ κέφι!!!

Έχει κανείς να μου προτείνει κάποια εφαρμογή για χρονόμετρο;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας, αν κάποιος γνωρίζει;

Έχω το Frontier μια εβδομάδα και όλα καλά!

Σήμερα όμως κάποια στιγμή το απόγεμα, διαπίστωσα ότι τα λεντάκια που έχει από κάτω δεξιά και αριστερά στον αισθητήρα μέτρησης καρδιακών παλμών, άρχισαν να αναβοσβήνουν πολύ γρήγορα και δε σταμάταγαν. Περίμενα ένα - δύο λεπτά να δω αν κάνει κάποια << εργασία >> και θα σταματήσει, έβγαλα και το ρολόι από το χέρι αλλά συνέχιζαν να αναβοσβήνουν με τον ίδιο ρυθμό.

Τελικά μετά από μερικά λεπτά αναγκάστηκα να το απενεργοποιήσω και όταν μετά από λίγο το ενεργοποίησα ήταν όλα εντάξει και μέχρι τώρα που γράφω.

Έχει τύχει σε κανένα αυτό που περιγράφω ή ξέρει από τι μπορεί να προκλήθηκε; Ήταν κανένα ξαφνικό << σκάλωμα >> έτσι στο ξεκάρφωτο, ή είναι κάτι που πρέπει να το δω άμεσα, μιας και είμαι ακόμα με DOA;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση.

Το gear frontier υποστηρίζει sim?

Εχω το urbane 2 και με χει βολέψει απίστευτα.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Υπάρχει και μια LTE version που δεν κυκλοφορεί όμως Ελλάδα.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Μάλιστα.

Ok,οποτε μάλλον πως το αποκλείω γι αγορά.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...