Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αποκτήθηκαν εχθές 2 xiaomi, ένα για εμένα και ένα για την γυναίκα, απο Κωτσόβολο.

Κρίμα που δεν έχει NFC, αλλα αυτό το ξέραμε.

Στις φωτογραφίες του όμως είναι σκέτη απογοήτευση (λογικά και στο βιντεο) για ότι αφορά μέσα στο σπίτι και σε λίγο φωτισμό. Δεν πίστευα κινητά του 2016 να είχε τόσο κακό φακό.

Με το που το πήρα έτρεξα αμέσως για να τους φορέσω ανθεκτικές θήκες και τζαμάκι, γιατι όπως έχουν δείξει τα test πρέπει να ενισχύσεις το πλαίσιο του ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ.

Φυσικά το κινητό είναι τεράστιο απο μόνο του και γίνεται ακόμα πιο μεγάλο και βαρύ αλλά καλύτερα έτσι παρά να τρέχεις για άλλο.

Πάει πάντως σφαίρα. Σε δοκιμες που του κανω να δω που θα φτάσει έχω φορτώσει επιπλέον 120 εφαρμογές ( φυσικά για την κανονική του χρήση θα αφαιρεθούν αρκετές) και έχω ανοίξει παράλληλα αρκετες και μου δείχνει 900ΜΒ ελεύθερα !!! :w00t:

Εχει πολύ καλή διαχείριση μνήμης και μπαταρίας, αφού όλη την νυχτα με ανοικτό το wifi έπεσε σε 6 ωρες απο το 46 στο 44%, σαν να το είχες σε airplane mode δηλαδή και έχω widgets καιρού- μουσικής- mails κ.α ανοικτά να συγχρονίζουν.

Με τον φορτιστή του φορτίζει απο το 23% στο 100% περίπου σε 1-1(1/4) ώρες. Απο θερμοκρασία το κινητό παιζει στους 22-25 βαθμούς στα φυσιολογικά του πλαίσια. Με 1 ωρα και κατι φόρτιση μου έφτασε στους 27, πάρα πολύ καλά.

Είπα, NFC και καλή κάμερα του λείπει. Κατά τα άλλα είναι φοβερό.

 

Δοκίμασε snapdragon camera και google camera, θα έχεις καλύτερα φωτογραφικά αποτελέσματα απ όσο γνωρίζω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...δεν ισχύει αυτό...και η Lenuo flip case ταιριάζει ακριβώς (είναι για το συγκεκριμένο μοντέλο)...

 

Αυτήν την θήκη που την βρίσκεις; εχει ανάλογη προστασία θονης που να καλύπτει ολο το κινητο;

 

Sent from mTalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την θήκη που την βρίσκεις; εχει ανάλογη προστασία θονης που να καλύπτει ολο το κινητο;

 

Sent from mTalk

 

...γενικά μίλησα, δεν πρόσεξα ότι αναφερόσασταν ειδικά από Ελλάδα...τη βρίσκεις alliexpress...δεν καταλαβαίνω το ερώτημα "έχει ανάλογη προστασία οθόνης που να καλύπτει όλο το κινητό;"...εννοείς αν περιμετρικά καλύπτει σωστά το κινητό;...

Link to comment
Share on other sites

Υπειρχε και με το παληο μου εχω και με το τωρινο μου redmi nοte 3 pro το ιδιο τεραστιο προβλημα με τον πολυ χαμηλο ηχο κλησης

Μηπως καποιος μπορει να βοηθησει.Για να ακουσω κληση πρεπει να ειμαι σε κλειστο,ησυχα χωρο

Link to comment
Share on other sites

sto aliexpress πλεον υπαρχουν κ θηκες και τζαμακια. η lenuo πλατης ειναι ποιοτικη και εφαρμοζει ακριβως/απλα αφηνει μερικα κενα γτ ετσι ειναι το στυλ της. προσωπικα μ αρεσει παντως που την εχω απο χθες
Link to comment
Share on other sites

...γενικά μίλησα, δεν πρόσεξα ότι αναφερόσασταν ειδικά από Ελλάδα...τη βρίσκεις alliexpress...δεν καταλαβαίνω το ερώτημα "έχει ανάλογη προστασία οθόνης που να καλύπτει όλο το κινητό;"...εννοείς αν περιμετρικά καλύπτει σωστά το κινητό;...

 

Ναι σε αυτό αναφέρομαι. Ρώτησα στο μαγαζί που ανέφερα και μου είπαν ότι μόνο σιλικόνης θήκη και τζαμακι πιυ αφήνει κενό κάτω. Δεν θέλω απι εξωτερικό γιατί αργεί.

 

Sent from mTalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όσους αγόρασαν από Ελλάδα το κινητό είναι root out of the box? Ρωτώ για να δω αν υποστηρίζει εφαρμογές κυρίως τραπεζών, που δεν είναι συμβατές με ρουταρισμένα κινητά.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

 

ξερετε εαν το eshop φερνει τα kenzo ή τα kate ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερώτηση για όσους αγόρασαν από Ελλάδα το κινητό είναι root out of the box? Ρωτώ για να δω αν υποστηρίζει εφαρμογές κυρίως τραπεζών, που δεν είναι συμβατές με ρουταρισμένα κινητά.

 

Δεν είναι root και έχει κλειδωμένο bootloader. Επίσημο firmware έχει

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποια εφαρμογή/θέμα ή κάτι που να κανει το μενου να φαίνεται σαν windows phone;

 

Sent from mTalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει το κινητό double tap to wake;

 

Διόρθωση, ΟΧΙ δεν υποστηρίζει ακόμη. Απλά στην 6.12.22 έβαλαν double tap στη navigation bar για επιστροφή στην κορυφή.

 

Πάντως κατα τη γνώμη μου, το ξύπνημα του κινητού μετά απο χάιδεμα του finger sensor είναι πιο βολικό στην καθημερινή του χρήση απο το double tap to wake.

Tο double tap to wake βολέυει περισσότερο όταν κάνεις δουλειά γραφείου και το έχεις μόνιμα στο πάγκο και όχι στο χέρι.

Edited by nutrialex
ΛΑΘΟΣ
http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μία ερώτηση θα ήθελα να κάνω...Στο Σκρουτζ το έχουνε σαν Redmi Note 3 Pro special edition??

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ναι, από σήμερα , μετά την αναβάθμιση που πήρε σε 6.12.22 :lol:

 

Που βρε αδερφε?????

Εχεις τον τροπο?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

...γενικά μίλησα, δεν πρόσεξα ότι αναφερόσασταν ειδικά από Ελλάδα...τη βρίσκεις alliexpress...δεν καταλαβαίνω το ερώτημα "έχει ανάλογη προστασία οθόνης που να καλύπτει όλο το κινητό;"...εννοείς αν περιμετρικά καλύπτει σωστά το κινητό;...

 

ναι φίλε για ελλάδα λέγαμε διότι είναι κάτι ξέρεις που μέχρι να σου έρθει από ασία μεριά μπορεί να χει γίνει η ζημιά :(

γι'αυτό κι έβαλα αυτό το κατάστημα που είναι Αθήνα-Σαλονίκη & οι άνθρωποι την ξέρουν την δουλειά & είπα να το μοιραστώ μαζί σας ξανά&ξανά. επαγγελματίες! κάτι που μας λείπει εδώ πέρα.

http://www.stoucky.gr/index.php?route=product/search&search=xiaomi+redmi+note+3&description=true&sort=p.price&order=ASC&limit=25

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μόλις εχθες πήρα και εγώ το θηρίο από κοτσωβολο ,το ετρξα και antutu και το νούμερο σε σκορ εντυπωσιακό 78700!! Εχέι πάνω την clobal αλλά ήθελα να το ρουταρω και να περάσω την developer .ρωταω εγώ θα χάσω εγγύηση από την info quest?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα η συσκευή απο ελληνικό κατάστημα, είναι η έκδοση με την 800αρα μπάντα;

Έχουμε κανένα νέο για επίσημο ξεκλείδωμα bootloader?

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να χάσεις την εγγύηση για να βγάλεις 10000 παραπανω στο antutu,εκτός κ αν θες να το κάνεις για άλλο λόγο...Γιατί αν ροοταρεις η ξεκλειδώσεις bootloader,την χάνεις...αμαρτια
Link to comment
Share on other sites

ναι φίλε για ελλάδα λέγαμε διότι είναι κάτι ξέρεις που μέχρι να σου έρθει από ασία μεριά μπορεί να χει γίνει η ζημιά :(

γι'αυτό κι έβαλα αυτό το κατάστημα που είναι Αθήνα-Σαλονίκη & οι άνθρωποι την ξέρουν την δουλειά & είπα να το μοιραστώ μαζί σας ξανά&ξανά. επαγγελματίες! κάτι που μας λείπει εδώ πέρα.

http://www.stoucky.gr/index.php?route=product/search&search=xiaomi+redmi+note+3&description=true&sort=p.price&order=ASC&limit=25

 

Τελικά είναι μια χαρά η προστασία οθόνης. Και η θήκη καλή. Αγόρασα χθες.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...