Jump to content

Pizza Lovers


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια πιτσαρία κάνει την καλύτερη πίτσα?  

462 members have voted

  1. 1. Ποια πιτσαρία κάνει την καλύτερη πίτσα?

    • pizza Hut
      186
    • pizza Fun
      53
    • Roma pizza
      41
    • Dominos
      73
    • Αλλη? Ποιά?
      109


Recommended Posts

Στο Ηράκλειο έχουμε μία εκπληκτική πιτσαρία που τα

φτιάχνει όλα στο ξυλόφουρνο, το Tartufo...

 

Απίστευτα όλα τα φαγητά του!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 347
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ψηφισα την φαν,αν και ξερω τι βρωμιες κανουν τετοιου ειδους εταιριες με τα υλικα κ.λ.π.,επειδη τη θεωρω φθηνοτερη σε συγκριση με τη Χατ.
Link to comment
Share on other sites

εγω περνω απο συνοικιακη πιτσαρια αν κ εχω κοντα μου hut. κανει πολυ ωραια πιτσα. superland λεγεται. επισης κανει κ φανταστικο καλτσονε.:food:
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απο συνοικιακη συνηθως. Ειτε απο μια ονοματι Μονεμβασια ειτε απο την θρυλικη Αγα-πιτσα στο Μπραχαμι. Θεικη πιτσα.:p :happy:

 

Απο τις γνωστες προτιμω Dominos. Παραγγελνεις και μεσω ιντερνετ κι εχει κι εκπτωση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι να λέμε τώρα Pizza Hut unlimited .Ποιότητα της Pizza hut δικά σου υλικά και όσες πίτσες μπορείς να φας σε καταπληκυική τιμή.Πλάκα μου κάνετε δεν υπάρχει αντίπαλος
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι να λέμε τώρα Pizza Hut unlimited .Ποιότητα της Pizza hut δικά σου υλικά και όσες πίτσες μπορείς να φας σε καταπληκυική τιμή.Πλάκα μου κάνετε δεν υπάρχει αντίπαλος
Δικα σου υλικα βαζεις παντου. Οσο για το unlimited, εγω 1 πιτσα μπορω να φαω οποτε δεν με συμφερει,δεν κερδιζω τιποτα. :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Domino's forever!

30% εκπτωση δεν ειναι κ λιγο..Εχω γλυτωσει κατι 5ευρακια, μια χαρα!

Πρεπει να δοκιμασετε την Parmezana με λεπτη ζυμη, δν εχει αλλαντικα, αλλα ειναι σλουρπ..

Α, κ αν γινει κανεις μελος, εχει διαφορες προσφορες κατα καιρους, οπως οταν ειχα συμπληρωσει ενα ερωτηματολογιο σχετικα με το service κτλ της αλυσιδας, κ μπορουσα να παρω μια μεσαια (αυτο ειναι το μικρο μεγεθος εν τω μεταξυ:blink:) πιτσα δωρεαν!

Κ γενικοτερα μου φαινεται πολυ προσεγμενη επιχειρηση..

 

Eννοεις για παραγγελιες μεσω internet απο Δευτερα εως Σαββατο μεχρι τις 21.00;

Αυτο το συστημα με τα μελη το εχουν παρατησει πλεον μου φαινεται...παλια μου στελναν κατι προσφορες μονο για μελη αλλα τωρα ουτε φωνη ουτε ακροαση (θυμαμαι, με ειχε παρει τηλ. και μια ευγενεστατη κυρια απο τα κεντρικα γιατι τα mail εκαναν bounce :O )

 

Παντως σαν πελατη με προσεχουν, δεν μπορω να πω!

Μια φορα εγινε λαθος οταν εδωσα παραγγελια και σημειωσαν 'παραλαβη απο το καταστημα' αντι για 'διανομη'.

Μια ωρα μετα που πηρα να δω τι γινεται, ο προϊσταμενος μου ζητησε συγγνωμη και μου ειπε οτι δεν θα πληρωσω τιποτα.

 

Μια αλλη φορα αργησαν 5 λεπτα στην παραδοση και μου δωσαν ενα κουπονι για κατι δωρεαν (δεν θυμαμαι τι).

 

Η Pizza Hut απο την αλλη εχει χαλασει τελευταια....καθε μηνα αυξησεις 0,10 - 0,20 € στις τιμες ενω παρατηρω και μια υποβαθμιση στην ποιοτητα και την ποσοτητα των υλικων.

Ειδικα σε καποια συγκεκριμενα καταστηματα ειναι πολυ τσιγγουνηδες!

Kαμια φορα σκεφτομαι οτι θα ανοιξω το κουτι και πανω στην πιτσα θα δω κανενα καβουρι που ξεφυγε απο την τσεπη του Manager :p

 

Εντωμεταξυ, βρηκαν κουπονια να δωσουν οι καρμιρηδες....για αυτη την αηδια, το One4Start!

 

Δικα σου υλικα βαζεις παντου. Οσο για το unlimited, εγω 1 πιτσα μπορω να φαω οποτε δεν με συμφερει,δεν κερδιζω τιποτα. :p

 

Αστα να πανε...προσφορα ειναι αυτη;

Μονο αν παω με 1-2 ταπερακια και τα φουλαρω στα κλεφτα σωνομαι :p :p

Link to comment
Share on other sites

Εμμμμ, η Pizza Hut εχει σκοπο της να μας κανει χοντρους αλλα δεν θα περασει!:p

 

προχθές χτύπησα με οικογενειακή SUPER:lol:

mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

παρηγγειλα πριν 2,5 ωρες περιπου απο γνωστη αλυσιδα...

στην μια ωρα τους πηρα τηλεφωνο να ρωτησω τι απεγινε η πιτσα(μηπως χαθηκε στο δρομο ρε αδερφε) και με διαβεβαιωσαν οτι"πριν 5 λεπτα εφυγε,σε 2 λεπτα θα ειναι εκει"

στην μιαμιση ωρα τους πηρα τηλεφωνο να την ακυρωσω...

και ναι...πριν 5 λεπτα μου την εφεραν!!!!εξηγησα στο ντελιβερι μποι πως περαε αρκετη ωρα απο τοτε που παρηγγειλα και επισης αρκετη απο την ωρα που ακυρωσα!με κοιταξε με βλεμμα αποριας(λες και του ειπα γιατι δε την εφερε σε 5 λεπτα),γκρινιαξε κι εφυγε..

αντε γιατι το παρακανανε οι 2μεγαλες και νοστιμες αλυσιδες"

 

ουστ!!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Pizza Hut...ειδικά η νέα με τις 4 διαφορετικές γεύσεις..πολύ καλή!!!

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

παρηγγειλα πριν 2,5 ωρες περιπου απο γνωστη αλυσιδα...

στην μια ωρα τους πηρα τηλεφωνο να ρωτησω τι απεγινε η πιτσα(μηπως χαθηκε στο δρομο ρε αδερφε) και με διαβεβαιωσαν οτι"πριν 5 λεπτα εφυγε,σε 2 λεπτα θα ειναι εκει"

στην μιαμιση ωρα τους πηρα τηλεφωνο να την ακυρωσω...

και ναι...πριν 5 λεπτα μου την εφεραν!!!!εξηγησα στο ντελιβερι μποι πως περαε αρκετη ωρα απο τοτε που παρηγγειλα και επισης αρκετη απο την ωρα που ακυρωσα!με κοιταξε με βλεμμα αποριας(λες και του ειπα γιατι δε την εφερε σε 5 λεπτα),γκρινιαξε κι εφυγε..

αντε γιατι το παρακανανε οι 2μεγαλες και νοστιμες αλυσιδες"

 

ουστ!!!

 

Σα δε να ντρέπονται.:p

Πάντως κανονικά σου λένε τι ώρα θα σου έρθει και η πιο φυσιολογική ώρα είναι 30 λεπτά μετά την παραγγελία. Όντως ότι μερικές φορές δεν το τηρούν αυτό. Κι εγώ που είχα παραγγείλει μια φορά και καθυστέρησε 20 λεπτά να τη φέρει (50 λεπτά από την παραγγελία) την ώρα που έπαιρνα τηλ να παραπονεθώ μου χτυπάει το θυροτηλέφωνο ο πιτσαδόρος. Τι να τους πεις μετά.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

μου εχει τυχει και αυτο μποκοτα,οχι με πιτσα.

τους ειχα παρει τηλεφωνο (στην μια ωρα) και μου ειπαν πως μολις εφυγε.η παραγγελια μου ηρθε μετα απο 20 λεπτα,πραγμα που σημαινει πως με το που τους πηρα τηλεφωνο,τοτε εφτιαξαν την παραγγελια και μου την εστειλαν.

ο "ντελιβερας" δεν ειχε να μου χαλασει 20ε,και μου λεει "θα περιμενεις να παω να χαλασω"

οταν του ειπα "μα καλα μιαμιση ωρα περιμενα να φερετε μια παραγγελια,θα περιμενω και για να βρεις ρεστα;" αστραψε και βροντηξε..μονο που δε με εδειρε κιολας!!

φυσικα γυρισε στο γυραδικο με την παραγγελια του...

 

 

το να ετοιμασει μια πιτσαρια την παραγγελια σου(μιλαμε για 1-2 πιτσες) δεν πιστευω να απαιτει πανω απο 20 λεπτα.για ενα γυραδικο δε νομιζω να κανει περισσοτερο απο 5-10 λεπτακια για την ετοιμασια...και αλλα 5-10 λεπτα η μεταφορα(βρισκονται ολα σε ακτινα 2 χιλιομετρων ΜΑΞΙΜΟΥΜ απο το σπιτι μου) πιστευω πως ειναι μια χαρα.

και φυσικα δικαιολογω μια μικρη καθυστερηση σε ωρες αιχμης αλλα οχι και 2,5 ωρες για μια πιτσα ή 1,5 ωρα για 2 γυρους!!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

και φυσικα δικαιολογω μια μικρη καθυστερηση σε ωρες αιχμης αλλα οχι και 2,5 ωρες για μια πιτσα ή 1,5 ωρα για 2 γυρους!!!

 

Μέχρι να σφάξουνε το ζώο, να το ψήσουνε, να κόψουνε από το μποστάνι τις ντομάτες, να ζυμώσουνε τις πίτες... Επειδή είναι υγιεινή διατροφή προϋποθέτει και τον κατάλληλο χρόνο προετοιμασίας.:p

 

Παρεπιπτόντως, η Pizza Fan δεν κάνει εξαιρετικές πίτσες; Η Dominos δεν μου πολυάρεσαν, όπως και οι Pizza Hut, τις πίτσες που έφαγα εγώ τουλάχιστον. Το κακό είναι ότι μετά διψάς αρκετά.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

μηπως να περιμενω και κανα δυο μηνες να περασει η ακαμψια του κρεατος;;

 

 

πιτσα φαν δεν εχω δοκιμασει...

νομιζω πως η διψα προκαλειται απο τη σοδα που βαζουν...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

pizza hut!ειναι η καλυτερη!νοστιμη και λιγο ακριβη...:cry:

για μενα ειναι η χειροτερη.υπερτιμημενη,συνηθισμενη,τπτ το εξαιρετικα ιδιαιτερο για να δικαιολογει την τιμη τους και το τουπε ορισμενων υπαλληλων τους...:mad:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

για μενα ειναι η χειροτερη.υπερτιμημενη,συνηθισμενη,τπτ το εξαιρετικα ιδιαιτερο για να δικαιολογει την τιμη τους και το τουπε ορισμενων υπαλληλων τους...:mad:

 

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο! ;)

 

Εμένα προσωπικά μου αρέσει η Pizza fan, την οποία βρίσκω εξαιρετικά νόστιμη, ελαφριά και οικονομική!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

To παρακάτω που λέω είναι αλήθεια:

 

Ερχόμαστε απο χωριο 16 Αυγούστου βράδυ.Από φαγητό τίποτα.Παραγέλνουμε σε μια σουβλακοπιτσαρία.Αργουν πολύ...στα 40 λεπτά τηλέφρωνο.Λεέει είχαμε κόσμο.Στη 1 ώρα και 15 πάλι τηλέφωνο.Είχατε ζητήσει γύρο και μας τελείωσε και βάλαμε άλλο.Στις 2 ώρες τηλέφωνο.Αφήστε τι πάθαμε,το παιδι που τα έφερνε τράκαρε,ευτυχώς είναι καλα.Σας ετοιμαζουμε άλλη παραγγελία και έρχεται.Μετά απο 2.5 ώρες ήρθανε(μπορεί και περισσότερο).Τι να πεις...δε το ακυρώναμε γιατι δε βρίσκαμε και άλλν.Μακάρι πάντως να μην τράκακρε το παλικάρι και να είναι μόνο απατεώνες.

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη πιτσαρια ειναι η πιστα Καπρι στο πευκοχωρι χαλκιδικης!!!!:food:Η πιτσα πιανει ολοκληρο τραπεζι και ειναi....delicious!!!:drool:
Link to comment
Share on other sites

για μενα ειναι η χειροτερη.υπερτιμημενη,συνηθισμενη,τπτ το εξαιρετικα ιδιαιτερο για να δικαιολογει την τιμη τους και το τουπε ορισμενων υπαλληλων τους...:mad:

 

Will kill for Bacon Delight:pig:

Aν την είχαν όλες οι πιτσαρίες θα ήμουν τρισευτυχισμένος.:happy:

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

για μενα ειναι η χειροτερη.υπερτιμημενη,συνηθισμενη,τπτ το εξαιρετικα ιδιαιτερο για να δικαιολογει την τιμη τους και το τουπε ορισμενων υπαλληλων τους...:mad:

 

+1 Από αλυσίδες καλύτερη μου φαίνεται η Roma.

KCB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...