Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κ να εχεις δίκαιο. Εγώ φοβόμουν μήπως είχε ανοιχτεί επειδή το άτομο που το πήραμε το έστειλε Κωτσόβολο για καθαρισμό ακουστικού. Εν κατακλείδι τίποτα δεν το κάνανε.

 

πρέπει να βγει οθόνη, να βγουν αισθητήρες και ηχείο και μετά να καθαρίσει η σίτα. ειναι λίγο φασαρία και δεν τα ανοίγουν. πολυ ευκολα γινεται και ζημια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πρέπει να βγει οθόνη, να βγουν αισθητήρες και ηχείο και μετά να καθαρίσει η σίτα. ειναι λίγο φασαρία και δεν τα ανοίγουν. πολυ ευκολα γινεται και ζημια

 

Αν έχει τόσο νταβαντουρι καλά κάνουν και το χρεώνουν. Πιστεύω θα αναστηθεί το τηλέφωνο. Ειδικά με εκείνη τη σάπια μπαταρία που είχε. Πάντως αυτό με τη φόρτιση, φόρτισε όσο θες όποτε θες παραμύθι μεγάλο. Η γυναίκα μου πήρε το κινητό ως δώρο από συγγενή της πέρυσι το καλοκαίρι υγεία 83%, η γυναίκα μου το έβαζε στο ρεύμα για μισή ώρα το φόρτιζε μετά από 1 ώρα ξανά το ίδιο πλάνο μετά έφευγε για εξωτερική δουλειά αποτέλεσμα η μπαταρια να πέσει σε 72% και να βγάζει σέρβις. Ίσως να το κακοποίησε και ο φορτιστής του iPad που το φόρτιζε η γυναίκα μου.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει τόσο νταβαντουρι καλά κάνουν και το χρεώνουν. Πιστεύω θα αναστηθεί το τηλέφωνο. Ειδικά με εκείνη τη σάπια μπαταρία που είχε. Πάντως αυτό με τη φόρτιση, φόρτισε όσο θες όποτε θες παραμύθι μεγάλο. Η γυναίκα μου πήρε το κινητό ως δώρο από συγγενή της πέρυσι το καλοκαίρι υγεία 83%, η γυναίκα μου το έβαζε στο ρεύμα για μισή ώρα το φόρτιζε μετά από 1 ώρα ξανά το ίδιο πλάνο μετά έφευγε για εξωτερική δουλειά αποτέλεσμα η μπαταρια να πέσει σε 72% και να βγάζει σέρβις. Ίσως να το κακοποίησε και ο φορτιστής του iPad που το φόρτιζε η γυναίκα μου.

 

Όχι απλά η μπαταρία τα είχε φτύσει

Ότι και να κανείς έχουμε πει πως είναι Τι μπαταρία θα σου τυχει

Δεν έχει τόσο σχέση με τον τρόπο φόρτισης

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Περισσότερο ρόλο παίζει η ανάπτυξη υψηλής θερμοκρασίας στη μπαταρία παρά η συχνότητα φόρτισης.

 

Αν παίρνετε τη συσκευή στην παραλία ή την αφήνετε στο παρμπρίζ του αυτοκινήτου για πλοήγηση ή κάνετε παράλληλη χρήση και φόρτιση , κρατήστε τώρα ποσοστό μπαταρίας σε screenshot και συγκρίνετε πάλι προς το τέλος Σεπτέμβρη.

 

Το ελληνικό καλοκαίρι είναι αρκετά επιβαρυντικό για τις μπαταρίες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερο ρόλο παίζει η ανάπτυξη υψηλής θερμοκρασίας στη μπαταρία παρά η συχνότητα φόρτισης.

 

Αν παίρνετε τη συσκευή στην παραλία ή την αφήνετε στο παρμπρίζ του αυτοκινήτου για πλοήγηση ή κάνετε παράλληλη χρήση και φόρτιση , κρατήστε τώρα ποσοστό μπαταρίας σε screenshot και συγκρίνετε πάλι προς το τέλος Σεπτέμβρη.

 

Το ελληνικό καλοκαίρι είναι αρκετά επιβαρυντικό για τις μπαταρίες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μόνο η θερμοκρασία κάνει ζημιά στην μπαταρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να χρησιμοποιώ gps στιγμιαία και όχι συνέχεια. Θα πάρω ένα 5c που ζαχαρώνω από βδομάδα ίσα ίσα για παραλία και μουσική και gps και jailbreak.
Link to comment
Share on other sites

Το 7αρη της γυναίκας μου απογειώθηκε σε ταχύτητα. Δυο μέρες πλέον βγάζει το κινητό που έβγαζε μόνο 4 ώρες τη μέρα. Το 8αρη με 3g γυρισμένο βγάζει 2,5 μέρες. Έστειλα και το κινητό της αδερφής μου, του πατέρα μου και της μητέρας μου 7 8 και 6s αντίστοιχα. Απόλυτα ικανοποιημένος από την ευγένεια και την ταχύτητα επισκευής από την document.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ παρατήρησα διαφορά στην απόδοση της συσκευής με την νέα μπαταρία εάν και δεν είναι αυθεντική

 

Μόλις όμως πέσει η μπαταρία στο 7-8% αρχίζει η συσκευή να δουλεύει σε παρά πολύ αργή κίνηση σε σημείο που δεν μπορείς να κανείς σχεδόν τίποτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ παρατήρησα διαφορά στην απόδοση της συσκευής με την νέα μπαταρία εάν και δεν είναι αυθεντική

 

Μόλις όμως πέσει η μπαταρία στο 7-8% αρχίζει η συσκευή να δουλεύει σε παρά πολύ αργή κίνηση σε σημείο που δεν μπορείς να κανείς σχεδόν τίποτα

 

 

Πιθανότατα ευθύνεται το ότι είναι μαϊμού.

Ίσως σε χαμηλό φορτίο να μην υποστηρίζει σε τάση τα bursts που χρειάζονται τα apple soc και να μοιάζει σαν να λειτουργεί υποχρονισμενα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα ευθύνεται το ότι είναι μαϊμού.

Ίσως σε χαμηλό φορτίο να μην υποστηρίζει σε τάση τα bursts που χρειάζονται τα apple soc και να μοιάζει σαν να λειτουργεί υποχρονισμενα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ναι δεν είναι ακριβώς όπως πρέπει

Μην ξεχνάς όμως 8€ με βγήκε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ενώ τα άλλα κινητά δεν είχαν θέμα π.χ. το 6s είχε 72% υγεία μπαταρίας, το 7αρη της αδερφής μου είχε unexpected shut down. Νομίζω πως αυτό το τηλέφωνο θα δει τη μεγαλύτερη βελτίωση.
Link to comment
Share on other sites

Ενώ τα άλλα κινητά δεν είχαν θέμα π.χ. το 6s είχε 72% υγεία μπαταρίας, το 7αρη της αδερφής μου είχε unexpected shut down. Νομίζω πως αυτό το τηλέφωνο θα δει τη μεγαλύτερη βελτίωση.

 

Το 6s με 72% και δεν είχε τυχαία shutdowns?

Μάλλον ο επεξεργαστής από το 7αρι και μετά έχει το θέμα με την τάση που αρχίζει και κλείνει εάν δεν είναι σωστή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

θέλω να ρωτήσω το εξής αν ξέρει κάποιος.θελω να το στείλω σε επίσημο service για αλλαγή μπαταρίας.την είχα αλλάξει στην isystem πριν 2 χρόνια και ήρθε η ώρα για νέα μπαταρία.αυτο το διάστημα όμως το έστειλα σε μη εξουσιοδοτημενο για επισκευή στην μητρική για το πρόβλημα που είχε με τη λήψη δικτύου.παίζει κάποιο ρόλο; θα το αναλάβουν η θα φάω πόρτα;να τους το πω πριν το στείλω;;;
Link to comment
Share on other sites

θέλω να ρωτήσω το εξής αν ξέρει κάποιος.θελω να το στείλω σε επίσημο service για αλλαγή μπαταρίας.την είχα αλλάξει στην isystem πριν 2 χρόνια και ήρθε η ώρα για νέα μπαταρία.αυτο το διάστημα όμως το έστειλα σε μη εξουσιοδοτημενο για επισκευή στην μητρική για το πρόβλημα που είχε με τη λήψη δικτύου.παίζει κάποιο ρόλο; θα το αναλάβουν η θα φάω πόρτα;να τους το πω πριν το στείλω;;;

 

Πάρε ένα "ανώνυμο" τηλ και ρώτησε το γενικά αν αναλαμβάνουν συσκευές οι οποίες ανοίχθηκαν σε τρίτο σέρβις.

Και αν μπορείς, ενημέρωσε το νήμα εδώ με την απάντησή τους.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να ρωτήσω το εξής αν ξέρει κάποιος.θελω να το στείλω σε επίσημο service για αλλαγή μπαταρίας.την είχα αλλάξει στην isystem πριν 2 χρόνια και ήρθε η ώρα για νέα μπαταρία.αυτο το διάστημα όμως το έστειλα σε μη εξουσιοδοτημενο για επισκευή στην μητρική για το πρόβλημα που είχε με τη λήψη δικτύου.παίζει κάποιο ρόλο; θα το αναλάβουν η θα φάω πόρτα;να τους το πω πριν το στείλω;;;

 

Μπορεί και να μην το καταλάβουν καν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

θέλω να ρωτήσω το εξής αν ξέρει κάποιος.θελω να το στείλω σε επίσημο service για αλλαγή μπαταρίας.την είχα αλλάξει στην isystem πριν 2 χρόνια και ήρθε η ώρα για νέα μπαταρία.αυτο το διάστημα όμως το έστειλα σε μη εξουσιοδοτημενο για επισκευή στην μητρική για το πρόβλημα που είχε με τη λήψη δικτύου.παίζει κάποιο ρόλο; θα το αναλάβουν η θα φάω πόρτα;να τους το πω πριν το στείλω;;;

 

Νομίζω η isystem είναι η μοναδική που το κινητό αν έχει ανοιχτεί δίχως όμως να χαλάσει η μητρική το αναλαμβάνει. Εάν έφτιαξες μητρική δυστυχώς τότε δεν μπορείς να κανεις πολλά. Μην τους πάρεις καν τηλέφωνο. Παίξε το ανήξερος και στειλε το.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το 6s με 72% και δεν είχε τυχαία shutdowns?

Μάλλον ο επεξεργαστής από το 7αρι και μετά έχει το θέμα με την τάση που αρχίζει και κλείνει εάν δεν είναι σωστή

 

Δεν πρόλαβα να σου απαντήσω συγγνώμη. Το 6s το είχε ο πατέρας μου και το δώσαμε στην μητέρα μου. Επειδή άνθρωπος δεν έχει facebook messenger δεν έψαχνε σχεδόν ποτέ στο σαφάρι δεν ζεστάθηκε ποτέ η συσκευή και έβγαζε μόνο φωτογραφίες και τα λοιπά πιθανότατα γι’ αυτό δεν είχε unexpected shut down εν αντίθεση με το 7 της αδερφής μου που το κινητό έφαγε μεγάλο ζόρι. Πιθανολογώ ότι ο πατέρας έκανε πολύ πιο ήπια χρυσή δεν το ζόριζε και ήταν τελείως τυπικός στις φορτίσεις του. Πιστεύω όμως το 7αρη θα ανανεωθεί πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η isystem είναι η μοναδική που το κινητό αν έχει ανοιχτεί δίχως όμως να χαλάσει η μητρική το αναλαμβάνει. Εάν έφτιαξες μητρική δυστυχώς τότε δεν μπορείς να κανεις πολλά. Μην τους πάρεις καν τηλέφωνο. Παίξε το ανήξερος και στειλε το.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν πρόλαβα να σου απαντήσω συγγνώμη. Το 6s το είχε ο πατέρας μου και το δώσαμε στην μητέρα μου. Επειδή άνθρωπος δεν έχει facebook messenger δεν έψαχνε σχεδόν ποτέ στο σαφάρι δεν ζεστάθηκε ποτέ η συσκευή και έβγαζε μόνο φωτογραφίες και τα λοιπά πιθανότατα γι’ αυτό δεν είχε unexpected shut down εν αντίθεση με το 7 της αδερφής μου που το κινητό έφαγε μεγάλο ζόρι. Πιθανολογώ ότι ο πατέρας έκανε πολύ πιο ήπια χρυσή δεν το ζόριζε και ήταν τελείως τυπικός στις φορτίσεις του. Πιστεύω όμως το 7αρη θα ανανεωθεί πλήρως.

 

Άμα ζητήσεις επεξεργαστική ισχύ τότε είναι που θέλει την σωστή τάση

Εκεί γίνονται τα τυχαία shutdowns

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η isystem είναι η μοναδική που το κινητό αν έχει ανοιχτεί δίχως όμως να χαλάσει η μητρική το αναλαμβάνει. Εάν έφτιαξες μητρική δυστυχώς τότε δεν μπορείς να κανεις πολλά. Μην τους πάρεις καν τηλέφωνο. Παίξε το ανήξερος και στειλε το.

 

 

τους ρώτησα στο Facebook και μου απάντησαν το εξής

 

αν και εφόσον δεν έχουν επηρεαστεί τα μέρη της συσκευής και δεν απουσιάζει κάποιο μέλος, μπορούμε να κάνουμε αντικατάσταση μπαταρίας με χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η isystem είναι η μοναδική που το κινητό αν έχει ανοιχτεί δίχως όμως να χαλάσει η μητρική το αναλαμβάνει. Εάν έφτιαξες μητρική δυστυχώς τότε δεν μπορείς να κανεις πολλά. Μην τους πάρεις καν τηλέφωνο. Παίξε το ανήξερος και στειλε το.

 

 

τους ρώτησα στο Facebook και μου απάντησαν το εξής

 

αν και εφόσον δεν έχουν επηρεαστεί τα μέρη της συσκευής και δεν απουσιάζει κάποιο μέλος, μπορούμε να κάνουμε αντικατάσταση μπαταρίας με χρέωση.

 

Το στέλνεις τότε κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια ,ασχετος απο Iphone,

Ηρθε στην κατοχη μου το τηλεφωνο,

Μπορει να χρησιμοποιηθει για πληρωμες ;

Π.χ εφαρμογη της Eurobank με Nfc ?

Εψαξα λιγο αλλα δεν μπορεσα να καταλαβω.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια ,ασχετος απο Iphone,

Ηρθε στην κατοχη μου το τηλεφωνο,

Μπορει να χρησιμοποιηθει για πληρωμες ;

Π.χ εφαρμογη της Eurobank με Nfc ?

Εψαξα λιγο αλλα δεν μπορεσα να καταλαβω.

Ευχαριστω

 

Πληρωμές κάνεις στο iPhone μέσω Apple Pay. Προς το παρόν μόνο η Alpha Bank υποστηρίζεται από τις ελληνικές τράπεζες αλλά υπάρχει εύκολη λύση για οποιαδήποτε τράπεζα - κάρτα μέσω της Curve. Κάνε μια αναζήτησή στο Internet για σχετικούς οδηγούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα. Σε λίγες ημέρες θα πάρω στα χέρια μου ένα καινούριο iPhone 7. Τι μου προτείνετε: Να το κρατήσω ή να το πουλήσω για να πάρω ένα μεταχειρισμένο iPhone 8?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα. Σε λίγες ημέρες θα πάρω στα χέρια μου ένα καινούριο iPhone 7. Τι μου προτείνετε: Να το κρατήσω ή να το πουλήσω για να πάρω ένα μεταχειρισμένο iPhone 8?

 

Αυτό έχει να κάνει με το τι αντέχει η τσέπη σου. Εννοείται ότι όσο πιο καινούργιο μοντέλο, τόσο καλύτερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...