Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις εγκαταστάθηκε και στο 7αρι με full image download (3.11gb) μέσω iTunes.

Όλα δείχνουν πιο αεράτα και «εύκολα» στη λειτουργία τους.

 

Περιμένω μια-δυο ημέρες να δω πως πάει και η αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα κρατάς στον υπολογιστή

 

Κανείς μετά την ενημέρωση από iTunes και το στήνεις σαν νέα συσκευή όχι με update

 

Restore κανείς

 

 

 

Πάνω backup μέσω iTunes ? Κάνω την αναβάθμιση και μετά restore ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα κρατάς στον υπολογιστή

 

Κανείς μετά την ενημέρωση από iTunes και το στήνεις σαν νέα συσκευή όχι με update

 

Restore κανείς

 

 

 

Κάνω backup μέσω iTunes ? Κάνω την αναβάθμιση και μετά restore ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάνω backup μέσω iTunes ? Κάνω την αναβάθμιση και μετά restore ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Κάνω backup μέσω iTunes ? Κάνω την αναβάθμιση και μετά restore ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όχι

Αν κανείς backup πρέπει να το επαναφέρεις κιόλας μετά

Πρέπει χειροκίνητα να αποθηκεύσεις τις φωτό, μουσική, επαφές και λοιπά

Μετά κανείς restore και set up as new και μετά πάλι χειροκίνητα περνάς τα δεδομένα σου

 

Εγώ θα έκανα απλά update μέσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής και νομίζω θα είναι και μια χαρά χωρίς να χάσεις και χρόνο

Εάν αργότερα δεις ότι κάτι πάει στραβά τότε κανείς τα βήματα που σου είπα από την αρχή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάντε ένα απλό update μέσω iTunes και τίποτα παραπάνω για μένα. Αν θελήσετε μέσω WiFi, καλύτερα να το έχετε συνδεδεμένο σε πρίζα, γιατί την ώρα της αναβάθμισης ζητάει πολύ φόρτο από την μπαταρία και τη ξεχειλώνει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και εγώ στο 12αρι,έκανα update μέσω ITunes και όλα φαίνονται νορμαλ δεν ξέρω αν είναι λίγο πιο γρήγορο μπορεί να είναι και placebo αλλά θα δείξει !!

 

Η μπαταρία μου φαίνεται αρκετά καλύτερη χωρίς προφανώς να έχω τρελο δείγμα! Για να δούμε

Link to comment
Share on other sites

Όχι

Αν κανείς backup πρέπει να το επαναφέρεις κιόλας μετά

Πρέπει χειροκίνητα να αποθηκεύσεις τις φωτό, μουσική, επαφές και λοιπά

Μετά κανείς restore και set up as new και μετά πάλι χειροκίνητα περνάς τα δεδομένα σου

 

Εγώ θα έκανα απλά update μέσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής και νομίζω θα είναι και μια χαρά χωρίς να χάσεις και χρόνο

Εάν αργότερα δεις ότι κάτι πάει στραβά τότε κανείς τα βήματα που σου είπα από την αρχή

 

Οι φωτογραφιες μετα περνανε μονο με συγχρονισμο και οχι χειροκινητα σωστα ?

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφιες μετα περνανε μονο με συγχρονισμο και οχι χειροκινητα σωστα ?

 

Έτσι κι αλλιώς πάντα με συγχρονισμό περνάμε ότι χρειαζόμαστε στο iPhone

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όχι

 

Αν κανείς backup πρέπει να το επαναφέρεις κιόλας μετά

 

Πρέπει χειροκίνητα να αποθηκεύσεις τις φωτό, μουσική, επαφές και λοιπά

 

Μετά κανείς restore και set up as new και μετά πάλι χειροκίνητα περνάς τα δεδομένα σου

 

 

 

Εγώ θα έκανα απλά update μέσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής και νομίζω θα είναι και μια χαρά χωρίς να χάσεις και χρόνο

 

Εάν αργότερα δεις ότι κάτι πάει στραβά τότε κανείς τα βήματα που σου είπα από την αρχή

 

 

 

Υπάρχει κάποιος οδηγός για το παραπάνω για εμάς τους αρχάριους;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός για το παραπάνω για εμάς τους αρχάριους;

 

Δηλαδή;

Μπαίνεις και παίρνεις ότι χρειάζεσαι πχ φωτογραφίες

Κανείς επαναφορά η ότι άλλο θέλεις να κανείς και μετά τα ξανά περνάς στην συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός για το παραπάνω για εμάς τους αρχάριους;

 

Apple support

Γιατί μάλλον δεν κατάλαβες τίποτα μέχρι τώρα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ εννοείτε;

 

0PdMvmt.png

 

Αυτό είναι ένα Πλήρες χειροκίνητο αντίγραφο

Μετά πρέπει αυτούσιο να το επαναφερεις

Εμείς λέγοντας backup εννοούμε απλά να πάρεις από μέσα ότι χρειάζεσαι και να τα αποθηκευσεις κάπου άλλου για ασφάλεια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ εννοείτε;

 

0PdMvmt.png

 

Σου εξηγεί τι γίνεται

Μπορείς ανά πάσα στιγμή να φτιάξεις ένα backup του τηλεφώνου σου και αυτό το κάνεις για πολλούς λόγους

Ο ένας ότι ίσως σου χρειαστεί σε περίπτωση βλάβης του τηλεφώνου να το επαναφέρεις σε ένα άλλο iPhone

Και ένας άλλος λόγος όπως τώρα που βάζοντας την 12 άρα εγκαθιστάς το backup που πήρες και οτι είχες πριν το επαναφέρεις

Φυσικά έχει κάποια ελαττώματα αυτό αλλα μη σε μπερδεύουμε άλλο

Link to comment
Share on other sites

Εχει πεσει στα χερια μου ενα iPhone 7 το οποιο εγινε επισκευη flash memory παλια. Δεν δουλεψε πολλες μερες μετα την επισκευη και το αφησα στην ακρη. Εχθες ειχα χρονο να ασχοληθω και λεω ας το ανοιξω μπας κ γινει τιποτα και μετα απο hard reset ανοιξε, αλλα οταν παω να το κανω ενεργοποιηση, εχει ενα τριγωνο μπλε με ενα ασπρο θαυμαστικο στην μεση και απο κατω γραφει "Unable to activate this phone" και πιο κατω γραφει "An update is required to update this phone".

 

Επανω αριστερα γραφει No service με το σημα το τριγωνικο με το θαυμαστικο. Πηρα τηλ την apple και δεν ξερει τιποτα και μου ειπε να παρω τηλ τους παροχους γιατι αυτοι ειναι υπευθυνοι λεει για το support των iPhone κτλ. Εκανα μια προσπαθεια να μιλησω με την κοσμοτε, αλλα δεν εβγαλα ακρη, κανεις δεν ξερει τιποτα.

 

Καμια ιδεα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαίρεται.Μετα από κάποιες μέρες με IOS 12 το κινητό είναι αισθητά πιο γρήγορο είναι κάποιες ωραίες μικρό προσθήκες όπως αυτές των ειδοποιήσεων και το iMessage ! Από μπαταρία τα ίδια

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 ημέρες με τη 12αρα, επιβεβαιώνω κι εγώ ότι έχω την ίδια αυτονομία με την 11.4.1 και πολύ καλύτερη απόκριση στα πάντα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαίρεται.Μετα από κάποιες μέρες με IOS 12 το κινητό είναι αισθητά πιο γρήγορο είναι κάποιες ωραίες μικρό προσθήκες όπως αυτές των ειδοποιήσεων και το iMessage ! Από μπαταρία τα ίδια

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Καλό νέο αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άσχετο έχετε κανα νου καμία εφαρμογή για κάμερα(επι πληρωμή) που να αξίζει να κατεβάσω; Και αν κάνει όντως δουλειά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Στο health battery μου βγάζει 86 % και στις 4 ώρες οθόνης με την χρήση που κάνω πέφτει στο 50% η μπαταρία

Να πάω για αλλαγή μπαταρίας η καλά είναι ; Αν τιμούν Αθήνα δεν θα το σκεπτόμουν αλλά με την επαρχία θέλει πρώτα τηλ μετά κούριερ είναι κάπως η όλη η φάση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Στο health battery μου βγάζει 86 % και στις 4 ώρες οθόνης με την χρήση που κάνω πέφτει στο 50% η μπαταρία

Να πάω για αλλαγή μπαταρίας η καλά είναι ; Αν τιμούν Αθήνα δεν θα το σκεπτόμουν αλλά με την επαρχία θέλει πρώτα τηλ μετά κούριερ είναι κάπως η όλη η φάση

 

Σιγά σιγά είσαι για αλλαγή

Μέχρι τέλος της χρονιάς εκμεταλλεύσου την προσφορά 39€ για αλλαγή μπαταρίας σε επίσημο κατάστημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

το ΠΛΑΙΣΙΟ αλλάζει τη μπαταρια με 30€ και άμεσα

 

Εχει βαλει κανενας;

 

Αξίζει λέτε;

 

Να πας στους επισήμους. Είναι κρίμα να χάσεις την αδιαβροχοποιηση που μόνο οι επίσημοι βάζουν για μόλις 9 ευρώ. Εκτός αυτού η μπαταρία που βάζουν οι επίσημοι είναι αυθεντική. Οποιαδήποτε άλλη σε βγάζει εκτός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Ποια θεωρούνται επίσημα καταστήματα στην Ελλάδα;

 

Document isystem infoquest μιλάς πρώτα μαζί τους για επάρκεια μπαταρίας να έχουν και ξαναβάζουμε την τσιμούχα για να είναι αδιάβροχο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...