Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλορίζικο φίλε!

κατέβασε και τρέξε το antutu. Κατα την διάρκεια γύρισε και βάλε στο αυτί σου την πλάτη του κινητού (στο ύψος του μήλου) να δεις αν ακούγεται κάτι...

 

τιποτα..αθορυβο εντελως. Το πηρα απο αππλεστορε Γαλλιας.

Siemens S25-Nokia 8310-Nokia5210-Sony Ericsson W810-HTC Touch Pro2-Iphone 3GS- Lenovo A820 - Huawei P8 Lite - Iphone 7 plus - Iphone XR
Link to comment
Share on other sites

τιποτα..αθορυβο εντελως. Το πηρα απο αππλεστορε Γαλλιας.

 

 

 

Μια χαρά. Τραβά κι ένα βίντεο σε πλήρη ησυχία και μετά στην αναπαραγωγή πρόσεξε αν ακούγεται έντονα κάτι να σφυρίζει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα. Αγόρασα και γω από istorm με αντικαταβολή ένα 7 plus. Όλα καλά με το κινητό εκτός ότι κάνει το Ηιss το οποίο ακούγεται έντονα στα βίντεο που τραβάω με το κινητό. Τι να κάνω να το επιστρέψω; Ποια είναι η διαδικασία καθώς δεν έχει κατάστημα istorm στην περιοχή μου;
Link to comment
Share on other sites

παρτους τηλεφωνο και συννενοησου

...και ενημέρωσε μας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και είχα πει ποτέ ξανά Plus μετά την πώληση του S7 edge δεν παλευόταν η συνύπαρξη μου μόνο με την οθόνη του 6S. Ή αυτή μίκραινε ή εγώ μεγάλωσα lol. Anyway 7 plus gold from now on και δύο μέρες τώρα ούτε φίδιασμα ούτε τίποτα ( με τρομάξατε είναι η αλήθεια).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και είχα πει ποτέ ξανά Plus μετά την πώληση του S7 edge δεν παλευόταν η συνύπαρξη μου μόνο με την οθόνη του 6S. Ή αυτή μίκραινε ή εγώ μεγάλωσα lol. Anyway 7 plus gold from now on και δύο μέρες τώρα ούτε φίδιασμα ούτε τίποτα ( με τρομάξατε είναι η αλήθεια).

Sent from my iPhone using Tapatalk

Welcome on board :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά τελευταία να αγοράσω το 7plus αλλά έχω απογοητευτεί λίγο με το θόρυβο αυτό που ακούγεται σε κάποια και για κίτρινες οθόνες που διαβάζω.

Σκέφτηκα επίσης την αγορά του από iStorm υποτίθεται για να ελαχιστοποιήσω τις πιθανότητες αλλά από ότι διάβασα το post του φίλου lverg1 κατάλαβα ότι ΔΕΝ.

Τι κάνουμε; Στην περίπτωση των παραπάνω "θεμάτων" τίθεται θέμα αντικατάστασης;

 

 

Τελικά απόκτησα το 7.

Με τρόμαξε το μέγεθός του η αλήθεια είναι.

Δεύτερη φορά, μία με το 6S plus και μια τώρα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by athanaso77
3>4
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα. Αγόρασα και γω από istorm με αντικαταβολή ένα 7 plus. Όλα καλά με το κινητό εκτός ότι κάνει το Ηιss το οποίο ακούγεται έντονα στα βίντεο που τραβάω με το κινητό. Τι να κάνω να το επιστρέψω; Ποια είναι η διαδικασία καθώς δεν έχει κατάστημα istorm στην περιοχή μου;

 

Μετά από αγορά μέσω e-shop διαπίστωσα το περίφημο προβληματικό ήχο (κροτάλισμα) σε συσκευή 7+. Την επόμενη ημέρα επεστράφη στον πωλητή ο οποίος την έστειλε στην Infoquest. Παρέλαβα νέα συσκευή (αντικατάσταση) από τους τελευταίους, σχεδόν 10 ημέρες μετά. Και αυτή μία από τα ίδια. Ξανά την ίδια διαδικασία. Τελικά με την τρίτη και φαρμακερή ήρθε αθόρυβη νέα συσκευή. Η όλη διαδικασία κράτησε πάνω από ένα μήνα. Η δεύτερη συσκευή είχε εβδομάδα παραγωγής την 38η και η τελευταία (η αθόρυβη) την 45η. Η πρώτη δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά ήταν προγενέστερη της δεύτερης...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απόκτησα το 7.

Με τρόμαξε το μέγεθός του η αλήθεια είναι.

Δεύτερη φορά, μία με το 6S plus και μια τώρα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Είναι όντως λίγο μεγάλο. Θέλουν δουλειά τα περιθώρια.

Να μην τα εξαφανίσουν εντελώς αλλα να ανεβεί το ποσοστό της οθόνης πάνω από 70% ώστε να έχουμε όσο το δυνατόν μικρότερη συσκευή γιατί είναι από τις μεγαλύτερες σε αυτές τις ίντσες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αγορά μέσω e-shop διαπίστωσα το περίφημο προβληματικό ήχο (κροτάλισμα) σε συσκευή 7+. Την επόμενη ημέρα επεστράφη στον πωλητή ο οποίος την έστειλε στην Infoquest. Παρέλαβα νέα συσκευή (αντικατάσταση) από τους τελευταίους, σχεδόν 10 ημέρες μετά. Και αυτή μία από τα ίδια. Ξανά την ίδια διαδικασία. Τελικά με την τρίτη και φαρμακερή ήρθε αθόρυβη νέα συσκευή. Η όλη διαδικασία κράτησε πάνω από ένα μήνα. Η δεύτερη συσκευή είχε εβδομάδα παραγωγής την 38η και η τελευταία (η αθόρυβη) την 45η. Η πρώτη δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά ήταν προγενέστερη της δεύτερης...

Σφραγισμένη νέα συσκευή (με το πλήρες κουτί, όπως την αγοράζεις καινούρια) ή ανακατασκευασμένη;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σφραγισμένη νέα συσκευή (με το πλήρες κουτί, όπως την αγοράζεις καινούρια) ή ανακατασκευασμένη;

 

Το κουτί είναι το παλιό. Η συσκευή είναι καινούργια - σε ξεχωριστή συσκευασία. Δεν είναι ανακατασκευασμένη! Άλλωστε με ημερομηνία παραγωγής την 45η δεν προλαβαίνει να είναι...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Κάτοχος και εγώ iPhone 7 plus,παραγωγής 46ης εβδομάδας και το hissing υπάρχει στη συσκευή μου. Νόμιζα ότι αν περίμενα καιρό πριν το αποκτήσω οι Τ πρόσφατες παρτίδες δεν θα είχα το πρόβλημα. Τρομερός ο ήχος που κάνει στην εγγραφή βίντεο. Θα το επιστρέψω άμεσα και άντε τώρα να ξεμπερδεύεις . Πάντως δεν θα δεκτω κουτί παλιό. Καινούργιο κουτί με καινούργιο κινητό μέχρι να πετύχω απροβλημάτιστη συσκευή. Και εννοείται θα το δοκιμάζω μόλις μου το αντικαταστήσουν στην παρουσία του πωλητή, να μην χάνω χρόνο. 970 ευρώ είναι....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Κάτοχος και εγώ iPhone 7 plus,παραγωγής 46ης εβδομάδας και το hissing υπάρχει στη συσκευή μου. Νόμιζα ότι αν περίμενα καιρό πριν το αποκτήσω οι Τ πρόσφατες παρτίδες δεν θα είχα το πρόβλημα. Τρομερός ο ήχος που κάνει στην εγγραφή βίντεο. Θα το επιστρέψω άμεσα και άντε τώρα να ξεμπερδεύεις . Πάντως δεν θα δεκτω κουτί παλιό. Καινούργιο κουτί με καινούργιο κινητό μέχρι να πετύχω απροβλημάτιστη συσκευή. Και εννοείται θα το δοκιμάζω μόλις μου το αντικαταστήσουν στην παρουσία του πωλητή, να μην χάνω χρόνο. 970 ευρώ είναι....

 

 

 

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω φίλε μου αλλά η αρχή της εταιρείας είναι συγκεκριμένη. Παίρνεις το κουτί το δικό σου και μία συσκευή σκέτη απλά με ζελατίνα που είναι αντικατάστασης !

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Κάτοχος και εγώ iPhone 7 plus,παραγωγής 46ης εβδομάδας και το hissing υπάρχει στη συσκευή μου. Νόμιζα ότι αν περίμενα καιρό πριν το αποκτήσω οι Τ πρόσφατες παρτίδες δεν θα είχα το πρόβλημα. Τρομερός ο ήχος που κάνει στην εγγραφή βίντεο. Θα το επιστρέψω άμεσα και άντε τώρα να ξεμπερδεύεις . Πάντως δεν θα δεκτω κουτί παλιό. Καινούργιο κουτί με καινούργιο κινητό μέχρι να πετύχω απροβλημάτιστη συσκευή. Και εννοείται θα το δοκιμάζω μόλις μου το αντικαταστήσουν στην παρουσία του πωλητή, να μην χάνω χρόνο. 970 ευρώ είναι....

 

Η συσκευή να είναι εντάξει φίλε μου

Καινούργια και απροβλημάτιστη

Στο κουτί κολλάς;

Να μην σε καθυστερήσουν και να μην έχεις αλλα προβλήματα αυτό είναι το σημαντικό

Με τι και που θα έρθει η συσκευή νομίζω είναι εντελώς αδιάφορο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το κουτι δεν έχει καμία αξία παρά μόνο να έχει καινούργια συσκευή .Όπως και να έχει το πήγα πίσω στο κατάστημα που το αγόρασα,επικαλέστηκα DOA και τα λοιπά αλλά τζίφος,η απάντηση που έπαιρνα συνεχώς ήταν ότι πρέπει να πάει στο επίσημο εξουσιοδοτημένο σέρβις της apple στην Κύπρο και αυτοί θα αποφασίσουν κατά πόσο η συσκευή είναι προβληματικη. Πάντως ο πωλητής έχει γράψει στην αναφορά του ότι διαπιστώνει apple hissingate.Αυτό που με καίει όμως δεν είναι οι μέρες της διαδικασίας αλλά αν θα μου δώσουν ανακατασκευασμενη συσκευή η καινούργια.1000 € για ανακατασκευασμενη συσκευή παει πολύ.Πάντως ο πωλητής μου έδειξε και τους κανόνες DOA του καταστήματος,οτιδηποτε αλλη προβληματικη συσκευη αντικατασταται άμεσα με καινούργια πλην συσκευών apple .
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει το iPhone 7 plus σ ένα βίντεο που τράβηξα χωρίς ήχους εμφανίστηκε ένα μικρό σφύριγμα είναι πρόβλημα ή τσάμπα θα το πάω στην isquare? Το κινητό το αγόρασα μεταχειρισμένο από ένα παιδί
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παράξενο σήμερα, έκανα το πρωί backup και μετά πήγα από ένα authorized service center για να δουν το hissing sound issue, εκεί έκανε ένα restore to factory και μετά επέστρεψα σπίτι να κάνω restore μέσω iTunes. Ε το back-up είναι σε 10.2 και το iphone σε 10.1.1 και δεν παίρνει update (τώρα είδα ότι η 10.2 είναι beta). Οπότε ως φαίνεται είχα πάρει την 10.2 χωρίς να έχω κάνει φυσικά sign ως beta tester κτλ.. οπότε τι κάνω τώρα? Να αναβαθμίσω σε 10.2 beta και να περάσω μετά το back-up? Εν τω μεταξύ δεν είχα θέματα με την 10.2 πέραν του hissing
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παράξενο σήμερα, έκανα το πρωί backup και μετά πήγα από ένα authorized service center για να δουν το hissing sound issue, εκεί έκανε ένα restore to factory και μετά επέστρεψα σπίτι να κάνω restore μέσω iTunes. Ε το back-up είναι σε 10.2 και το iphone σε 10.1.1 και δεν παίρνει update (τώρα είδα ότι η 10.2 είναι beta). Οπότε ως φαίνεται είχα πάρει την 10.2 χωρίς να έχω κάνει φυσικά sign ως beta tester κτλ.. οπότε τι κάνω τώρα? Να αναβαθμίσω σε 10.2 beta και να περάσω μετά το back-up? Εν τω μεταξύ δεν είχα θέματα με την 10.2 πέραν του hissing

Δηλαδή πριν πας το κινητό στο κατάστημα για να το δουν είχες ήδη περασμένη την 10.2 για να είναι το backup σε 10.2. Αλλά για να περαστεί η 10.1.1 θα έπρεπε στο κατάστημα να είχαν το ipsw της 10.1.1 και να κάνουν manual restore (δηλαδή να επιλέξουν οι ίδιοι το αρχείο ipsw) αλλιώς δεν μπορεί να περαστεί η 10.1.1. Για να κάνεις downgrade σε iphone πάντα γίνεται χειροκίνητα και αφού πρώτα έχεις κατεβάσει το παλιότερο ipsw.

 

Για να περαστεί η 10.2 θα πρέπει είτε να είχες κάνει sign in και enroll την συσκευή σου στο public beta testing ή θα είχες περάσει χειροκίνητα το ipsw της 10.2 που είναι για developers. Να περάστηκε μόνη της δεν γίνεται, είναι το μόνο σίγουρο.

 

Πάντως το hissing δεν έχει σχέση με την έκδοση λειτουργικού. Είτε το έχεις είτε όχι. Δεν δημιουργείται αργότερα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πριν πας το κινητό στο κατάστημα για να το δουν είχες ήδη περασμένη την 10.2 για να είναι το backup σε 10.2. Αλλά για να περαστεί η 10.1.1 θα έπρεπε στο κατάστημα να είχαν το ipsw της 10.1.1 και να κάνουν manual restore (δηλαδή να επιλέξουν οι ίδιοι το αρχείο ipsw) αλλιώς δεν μπορεί να περαστεί η 10.1.1. Για να κάνεις downgrade σε iphone πάντα γίνεται χειροκίνητα και αφού πρώτα έχεις κατεβάσει το παλιότερο ipsw.

 

Για να περαστεί η 10.2 θα πρέπει είτε να είχες κάνει sign in και enroll την συσκευή σου στο public beta testing ή θα είχες περάσει χειροκίνητα το ipsw της 10.2 που είναι για developers. Να περάστηκε μόνη της δεν γίνεται, είναι το μόνο σίγουρο.

 

Πάντως το hissing δεν έχει σχέση με την έκδοση λειτουργικού. Είτε το έχεις είτε όχι. Δεν δημιουργείται αργότερα.

Συμφωνώ σε όλα απλά επειδή ακριβώς δεν ασχολούμαι πλέον ούτε με τι έκδοση λειτουργικό έχω (πόσο μάλλον να κάνω enroll για beta testing) είχα περασμένη 10.2, μου ήρθε αναβάθμιση κάποια στιγμή ίσως πριν από 2 εβδομάδες.. και είχα δει ένα iphone 6s που έχω σπίτι για skype μόνο καθώς και ένα ipad mini 4th gen και είχαν 10.1.1

Τώρα όμως τι κάνω με το update? Αν το βάλω σε DFU mode θα καταφέρω κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όλα απλά επειδή ακριβώς δεν ασχολούμαι πλέον ούτε με τι έκδοση λειτουργικό έχω (πόσο μάλλον να κάνω enroll για beta testing) είχα περασμένη 10.2, μου ήρθε αναβάθμιση κάποια στιγμή ίσως πριν από 2 εβδομάδες.. και είχα δει ένα iphone 6s που έχω σπίτι για skype μόνο καθώς και ένα ipad mini 4th gen και είχαν 10.1.1

Τώρα όμως τι κάνω με το update? Αν το βάλω σε DFU mode θα καταφέρω κάτι?

Εντάξει δεν έχει σημασία τι έκδοση έχεις, γιατί το backup θα περάσει έτσι και αλλιώς στο κινητό σου. Δεν θα συμβεί κάτι. Πρόβλημα ίσως υπήρχε αν πήγαινες να περάσεις backup από το 5s με ios 8 σε 7 plus με ios 10. Τώρα που το backup και η έκδοση του ios είναι στην 10 δεν θα έχεις θέμα. Κουμπώνεις το 7 plus στον υπολογιστή, πατάς restore from backup και περιμένεις να ολοκληρωθεί.

 

Με ποιο update να κάνεις τι;

 

H 10.2 που έχει τώρα είναι beta και η τελευταία επίσημη είναι η 10.1.1. Αν δεν θες να έχεις beta στο κινητό σου τότε το βάζεις σε dfu και κάνεις restore για να γυρίσει σε 10.1.1 και μετά restore from backup.

 

Αν δεν σε νοιάζει να μείνεις στην 10.2 τότε απλά επαναφέρεις το backup που θες εσύ.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν έχει σημασία τι έκδοση έχεις, γιατί το backup θα περάσει έτσι και αλλιώς στο κινητό σου. Δεν θα συμβεί κάτι. Πρόβλημα ίσως υπήρχε αν πήγαινες να περάσεις backup από το 5s με ios 8 σε 7 plus με ios 10. Τώρα που το backup και η έκδοση του ios είναι στην 10 δεν θα έχεις θέμα. Κουμπώνεις το 7 plus στον υπολογιστή, πατάς restore from backup και περιμένεις να ολοκληρωθεί.

 

Αμ δε!!! Προσπάθησα και δεν γίνεται γι αυτό και γράφω... Μου βγάζει μήνυμα ότι η συσκευή είναι σε 10.1.1 και το backup σε 10.2 οπότε πρέπει να αναβαθμίσω την συσκευή σε 10.2 ή set as new iPhone!!! Και η συσκευή φυσικά δεν αναβαθμίζεται αφού δεν είναι διαθέσιμη οπότε τι κάνουμε τώρα

Link to comment
Share on other sites

Αμ δε!!! Προσπάθησα και δεν γίνεται γι αυτό και γράφω... Μου βγάζει μήνυμα ότι η συσκευή είναι σε 10.1.1 και το backup σε 10.2 οπότε πρέπει να αναβαθμίσω την συσκευή σε 10.2 ή set as new iPhone!!! Και η συσκευή φυσικά δεν αναβαθμίζεται αφού δεν είναι διαθέσιμη οπότε τι κάνουμε τώρα

Ωραία πέρασε την beta 6 της 10.2 για να επαναφέρεις το αντίγραφο. Εφόσον δεν σε αφήνει να επαναφέρεις το backup και από την στιγμή που δεν θες να χάσεις το αντίγραφο ο μόνος δρόμος είναι η αναβάθμιση της συσκευής σε 10.2. Μπαίνεις στην σελίδα https://beta.apple.com/sp/betaprogram/, βάζεις το apple id σου και ακολουθείς τις οδηγίες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αμ δε!!! Προσπάθησα και δεν γίνεται γι αυτό και γράφω... Μου βγάζει μήνυμα ότι η συσκευή είναι σε 10.1.1 και το backup σε 10.2 οπότε πρέπει να αναβαθμίσω την συσκευή σε 10.2 ή set as new iPhone!!! Και η συσκευή φυσικά δεν αναβαθμίζεται αφού δεν είναι διαθέσιμη οπότε τι κάνουμε τώρα

 

Επειδή ήσουν σε νεότερη beta γι αυτό ίσως.

Μόνο αν πας σε 10.2 beta πάλι και μετά επαναφερεις το backup που είχες κάνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ναι αυτό ήταν, πέρασα κανονικά το παλιό backup.. ευχαριστώ παιδιά!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...