Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσα MBps πιάνει η σύνδεση σου; Εμένα μπιάνει 4-5(δράμα:() και δεν κατέβαιναν. Όταν ανέβηκα Θεσσαλονίκη στο πατρικό μου που πιάνουν 10 Mbps κατέβηκαν μια χαρά..

 

λες να φταιει αυτο;

 

απαπα θα δω αμεσως.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Δε βρισκω topic για αγγελιες.Αν ενδιαφερεται καποιος πουλαω 7 plus matt black 32gb 2 μηνων. Στειλτε μου inbox.Αν ειναι λαθος που το γραφω εδω παρακαλω να διαγραφει ,απλως δεν βρηκα αγγελιες στο myphone γι αυτο το εγραψα εδω!
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκεις τις αγγελιες γιαιτ πρεπει να εχεις πανω απο 100 ποστ ωστε να μπορεις να μπεις "buy & sell" Που ειναι οι αγγελιες.
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκεις τις αγγελιες γιαιτ πρεπει να εχεις πανω απο 100 ποστ ωστε να μπορεις να μπεις "buy & sell" Που ειναι οι αγγελιες.

 

ααα καταλαβα! ευχαριστω για την πληροφορια!! δεν το ηξερα και απο χθες ψαχνω και ξαναψαχνω και δεν εβρισκα τιποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα bug που δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί

Όταν είναι κλειδωμένη η συσκευή, σέρνω από κάτω το control center και ανοίγω την αριθμομηχανή

Μετά που θα κάνω κάποιες πράξεις θέλω να βγω και δεν μ αφήνει

Πατάω το home και μου ζητάει κωδικό για να ξεκλειδώσει η συσκευή

Δεν κλείνει η αριθμομηχανή και να με ξανά εμφανίσει την οθόνη κλειδώματος

Η θα βάλω κωδικό και θα ξεκλειδώσει εντελώς πηγαίνοντας home screen η θα μείνει ανοιχτή η αριθμομηχανή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το θεωρείς bug;

 

Αφού χρησιμοποιείς μια εφαρμογή του κινητού ενώ αυτό στην ουσία είναι κλειδωμένο.

Λογικό είναι να σου ζητάει να βάλεις αποτύπωμα ή το ID, όταν πατάς το home button για βγεις από την αριθμομηχανή.

 

Στην ίδια λογική είναι και η φωτογραφική μηχανή.

 

Εάν τραβήξεις κάποιες φωτό ενώ είναι κλειδωμένο το κινητό, βλέπεις μόνο όσες έχεις τραβήξει εκείνη τη στιγμή. Δεν σε αφήνει να δεις καμία άλλη από το αρχείο Φωτογραφίες, εκτός κι αν ξεκλειδώσεις το κινητό.

iPhone 8+
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το θεωρείς bug;

 

Αφού χρησιμοποιείς μια εφαρμογή του κινητού ενώ αυτό στην ουσία είναι κλειδωμένο.

Λογικό είναι να σου ζητάει να βάλεις αποτύπωμα ή το ID, όταν πατάς το home button για βγεις από την αριθμομηχανή.

 

Στην ίδια λογική είναι και η φωτογραφική μηχανή.

 

Εάν τραβήξεις κάποιες φωτό ενώ είναι κλειδωμένο το κινητό, βλέπεις μόνο όσες έχεις τραβήξει εκείνη τη στιγμή. Δεν σε αφήνει να δεις καμία άλλη από το αρχείο Φωτογραφίες, εκτός κι αν ξεκλειδώσεις το κινητό.

 

Ναι αλλά αν πατήσεις το home τότε φεύγει από την φωτογραφική και σε πάει στην lockscreen

Ενώ στην αριθμομηχανή δεν φεύγει. Ζητάει κωδικό για να πάει στην home screen

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

Είμαι κάτοχος μερικών ημερών ενός iPhone 7plus και έχω παρατηρήσει ότι όταν είμαι σε κλήση, δεν ενεργοποιούνται τα δεδομένα 3G ή 4G και δεν έχω internet. Έχω COSMOTE, παίζει ρόλο η εταιρεία ή θα πρέπει να ενεργοποιήσω κάποια ρύθμιση εγώ στο κινητό για να τα δουλεύω και τα 2 ταυτόχρονα;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

 

Είμαι κάτοχος μερικών ημερών ενός iPhone 7plus και έχω παρατηρήσει ότι όταν είμαι σε κλήση, δεν ενεργοποιούνται τα δεδομένα 3G ή 4G και δεν έχω internet. Έχω COSMOTE, παίζει ρόλο η εταιρεία ή θα πρέπει να ενεργοποιήσω κάποια ρύθμιση εγώ στο κινητό για να τα δουλεύω και τα 2 ταυτόχρονα;

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!

 

 

 

Όταν είσαι σε κλήση τι σου γράφει δίπλα στο COSMOTE ?

Νομίζω έχει να κάνει με την ισχύ του σήματος της περιοχής που είσαι, αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρος.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι σε κλήση τι σου γράφει δίπλα στο COSMOTE ?

Νομίζω έχει να κάνει με την ισχύ του σήματος της περιοχής που είσαι, αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρος.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Ανάλογα την περιοχή μπορεί εν ώρα κλήσης να έχεις Ίντερνετ η να μην έχεις. Δεν φταίει η συσκευή είναι από το σήμα της κινητής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αν πατήσεις το home τότε φεύγει από την φωτογραφική και σε πάει στην lockscreen

Ενώ στην αριθμομηχανή δεν φεύγει. Ζητάει κωδικό για να πάει στην home screen

 

Εγώ όταν πατώ το home button, και στις δυο περιπτώσεις, ξεκλειδώνει το τηλέφωνο.

 

Και αυτό είναι το λογικό, πιστεύω.

 

Εκτός, εάν εννοείς ότι στην αριθμομηχανή δεν σου δουλεύει το touch ID.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

Είμαι κάτοχος μερικών ημερών ενός iPhone 7plus και έχω παρατηρήσει ότι όταν είμαι σε κλήση, δεν ενεργοποιούνται τα δεδομένα 3G ή 4G και δεν έχω internet. Έχω COSMOTE, παίζει ρόλο η εταιρεία ή θα πρέπει να ενεργοποιήσω κάποια ρύθμιση εγώ στο κινητό για να τα δουλεύω και τα 2 ταυτόχρονα;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!

 

Δηλαδή, όταν δουλεύεις το τηλ. με hands free, δεν έχεις ίντερνετ ενώ συνομιλείς; Ανοίγεις safari και δεν κατεβάζει καμία σελίδα;

 

Πριν ξεκινήσεις τη συνομιλία, δίπλα Cosmote, σου βγάζει 3G ή 4G;

iPhone 8+
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν πατώ το home button, και στις δυο περιπτώσεις, ξεκλειδώνει το τηλέφωνο.

 

Και αυτό είναι το λογικό, πιστεύω.

 

Εκτός, εάν εννοείς ότι στην αριθμομηχανή δεν σου δουλεύει το touch ID.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δηλαδή, όταν δουλεύεις το τηλ. με hands free, δεν έχεις ίντερνετ ενώ συνομιλείς; Ανοίγεις safari και δεν κατεβάζει καμία σελίδα;

 

Πριν ξεκινήσεις τη συνομιλία, δίπλα Cosmote, σου βγάζει 3G ή 4G;

 

Παιδιά όταν έχω ενεργοποιήσει το 3G ή 4G και με παίρνει κάποιος τηλ. ή καλώ εγώ κάποιον, σβήνεται το 3G αυτόματα. Έχω δοκιμάσει να ανοίξω safari αλλά το τηλ. συμπεριφέρεται σαν να μην έχω Ίντερνετ καθόλου.

 

Σε σας δηλαδή δεν συμβαίνει αυτό, λειτουργεί κανονικά το Ίντερνετ;;;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν συμβαίνει.

Το δικό σου, πράγματι, έχει πρόβλημα σε αυτό το θέμα.

 

Σε ποια έκδοση του iOS είσαι;

 

Έχεις ενεργοποιήσει Ομιλία και Δεδομένα, από την Ενεργοποίηση 4G;

 

Μήπως να κάνεις κάποιο Hard Reset;

iPhone 8+
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν πατώ το home button, και στις δυο περιπτώσεις, ξεκλειδώνει το τηλέφωνο.

 

Και αυτό είναι το λογικό, πιστεύω.

 

Εκτός, εάν εννοείς ότι στην αριθμομηχανή δεν σου δουλεύει το touch ID.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δηλαδή, όταν δουλεύεις το τηλ. με hands free, δεν έχεις ίντερνετ ενώ συνομιλείς; Ανοίγεις safari και δεν κατεβάζει καμία σελίδα;

 

Πριν ξεκινήσεις τη συνομιλία, δίπλα Cosmote, σου βγάζει 3G ή 4G;

 

Είπα και πιο πάνω ότι έχω ξεκλείδωμα με κωδικό

Με Touch ID δεν ξέρω τι κάνει

Αν βάλεις κωδικό και το δοκιμάσεις θα καταλάβεις ότι είναι bug

Δεν πρέπει να δουλεύει έτσι κανονικά

Δεν είμαστε και τόσο άσχετοι όσο να ναι κάτι γνωρίζουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Δεν σε κατηγόρησα για ασχετοσύνη, απλά δεν το θεωρώ bug.

 

Το Home button δεν έχει τη λογική της επιστροφής στην προηγούμενη οθόνη.

 

Αν θέλεις να φύγεις από την εφαρμογή της αριθμομηχανής χωρίς να το ξεκλειδώσεις, πάτα το power button.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

iPhone 8+
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν έχω ενεργοποιήσει το 3G ή 4G και με παίρνει κάποιος τηλ. ή καλώ εγώ κάποιον, σβήνεται το 3G αυτόματα. Έχω δοκιμάσει να ανοίξω safari αλλά το τηλ. συμπεριφέρεται σαν να μην έχω Ίντερνετ καθόλου.

 

Σε σας δηλαδή δεν συμβαίνει αυτό, λειτουργεί κανονικά το Ίντερνετ;;;

 

Πάρε τηλ στην εταιρεία κινητής που είσαι και ρίξε μπινελικια. Εμένα μόνο έτσι έστρωσε παλιότερα.

Edited by thanoslam
Link to comment
Share on other sites

Είπα και πιο πάνω ότι έχω ξεκλείδωμα με κωδικό

Με Touch ID δεν ξέρω τι κάνει

Αν βάλεις κωδικό και το δοκιμάσεις θα καταλάβεις ότι είναι bug

Δεν πρέπει να δουλεύει έτσι κανονικά

Δεν είμαστε και τόσο άσχετοι όσο να ναι κάτι γνωρίζουμε

 

Τασο το κανει και σε εμενα στο χρονομετρο, δεν ξερω εάν είναι bug ή ετσι δουλευουν πλεον οι εφαρμογες όταν είναι κλειδωμενο το κινητο.

Εγω είμαι με touch id για ξεκλείδωμα και για μην ξεκλειδωνει όταν χρησιμοποιώ αυτές τις εφαρμογες με κλειδωμενο το κινητο, παταω το πλαινο κουμπι on/off.

Link to comment
Share on other sites

Τασο το κανει και σε εμενα στο χρονομετρο, δεν ξερω εάν είναι bug ή ετσι δουλευουν πλεον οι εφαρμογες όταν είναι κλειδωμενο το κινητο.

Εγω είμαι με touch id για ξεκλείδωμα και για μην ξεκλειδωνει όταν χρησιμοποιώ αυτές τις εφαρμογες με κλειδωμενο το κινητο, παταω το πλαινο κουμπι on/off.

 

Πατάς το πλαϊνό κουμπι αλλά μετά όταν ξανά πιάνεις την συσκευή στα κεριά σου και πετάς το home για να ξεκλειδώσει, σε πηγαίνει στην αριθμομηχανή ή αντίστοιχα εσένα στο χρονόμετρο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πατάς το πλαϊνό κουμπι αλλά μετά όταν ξανά πιάνεις την συσκευή στα κεριά σου και πετάς το home για να ξεκλειδώσει, σε πηγαίνει στην αριθμομηχανή ή αντίστοιχα εσένα στο χρονόμετρο

 

Όχι Τασο, στην αρχικη οθονη κλειδώματος με βγαζει και εάν το ξεκλειδωσω, οι εφαρμογες (αριθμομηχανή/χρονομετρο) δεν είναι ανοιχτες.

Link to comment
Share on other sites

Όχι Τασο, στην αρχικη οθονη κλειδώματος με βγαζει και εάν το ξεκλειδωσω, οι εφαρμογες (αριθμομηχανή/χρονομετρο) δεν είναι ανοιχτες.

 

Εμένα με πάει στην εφαρμογή που άφησα ανοιχτή

Πχ αριθμομηχανή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το downgrade επιτρέπεται χωρίς shsh μεταδώστε το όσο μπορείτε ισχύει για όλα εκτός του 8/8+/Χ ακόμα και για ipad. Κάντε το και κρατείστε shsh.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το gboard?

 

Αν ναι πέστε μου πως μπορώ (αν μπορώ) να βαλω το "ς" κάπου ώστε να μην χρειάζεται να κραταω πατημένο το "σ" ???

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

Είμαι κάτοχος μερικών ημερών ενός iPhone 7plus και έχω παρατηρήσει ότι όταν είμαι σε κλήση, δεν ενεργοποιούνται τα δεδομένα 3G ή 4G και δεν έχω internet. Έχω COSMOTE, παίζει ρόλο η εταιρεία ή θα πρέπει να ενεργοποιήσω κάποια ρύθμιση εγώ στο κινητό για να τα δουλεύω και τα 2 ταυτόχρονα;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!

 

 

Καλησπέρα σας,

Τελικά ήταν απενεργοποιημένη η επιλογή «τηλέφωνο» στο μενού: Ρυθμίσεις-Δεδομένα, και ως αποτέλεσμα είχε να μην είμαι συνδεδεμένος στο Ίντερνετ κάθε φορά που ήμουν σε κλήση.

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Στα στατιστικά της μπαταρίας βλέπω ότι η εφαρμογή του YouTube έχει κατανάλωση μπαταρίας 9 λεπτά στο παρασκήνιο

 

Η εφαρμογή αυτή δεν δουλεύει στο παρασκήνιο. Επίσης έχω κλειστές και τις ειδοποιήσεις της συγκεκριμένης εφαρμογής

Τότε πως καταναλώνει στο παρασκήνιο;;;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...